Brazylia – Niemcy 3:0 (koniec) | Rosja – Kanada 3:0 (koniec) | Finlandia – Kuba 3:2 (koniec)
Meksyk – Bułgaria 0:3 (koniec) | Korea Płd. – Tunezja 3:1 (koniec) | Chiny – Egipt 3:1 (koniec)
Rosja
3
25 25 25
Kanada
0
21 19 21
Poniedziałek 01.09.2014, 13:00 • Ergo Arena, Gdańsk • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

0:0
    To wszystko z Ergo Areny w Gdańsku. Dziękuje za uwagę i zapraszam do śledzenia innych spotkań mundialu oczywiście na lajfy.com! (15:00:35)

0:0
    Tak więc za nami pierwsze spotkanie w grupie C. Mogło się fragmentami podobać, Kanadyjczycy próbowali walczyć, byli jednak bez szans z jednym z faworytów turnieju Rosją. Sborna w końcówkach wszystkich setów pokazywała klasę, odjeżdżała rywalom i ostatecznie w sumie bez większego wysiłku wygrywa 3:0 zdobywając pierwsze punkty na siatkarskim mundialu.

0:0
    Trzeci set do połowy był wyrównany. W końcówce jednak jak w dwóch poprzednich Rosjanie pokazali klasę. Odjechali Kanadyjczykom i pewnie zwyciężyli 25:21.

25:21
    Trzeci set skończony.

25:21
    Kanadyjczycy przekraczają czas na zagrywce i Rosjanie wygrywają trzeciego seta 25:21 i całe spotkanie 3:0!

24:21
    Muserski mógł postawić wisienke na torcie i zakończyć to spotkanie. Pomylił się uderzając z serwisu w siatkę.

24:20
    Kończy atakiem z drugiej linii Sawin i Rosjanie mają piłkę meczową!

23:20
    Szkoleniowiec Rosjan reaguje i bierze czas.

23:20
    Zablokowany Smiridonow. Trzeci punkt z rzędu dla Kanady.

23:19
    Jeszcze się broni Kanada. Autowy blok Rosjan.

23:18
    Ponownie kapitalnie Muserski. Tym razem skutecznie ze środka.

22:18
    Myli się Pawłow z prawego skrzydła po skosie uderza w aut.

22:17
    Kanadyjczycy jeszcze walczą.

22:16
    Kapitalnym atakiem ze skrzydła kończy środkowy Muserski. Jest dziś nie do zatrzymania.