Brazylia – Niemcy 3:0 (koniec) | Rosja – Kanada 3:0 (koniec) | Finlandia – Kuba 3:2 (koniec)
Meksyk – Bułgaria 0:3 (koniec) | Korea Płd. – Tunezja 3:1 (koniec) | Chiny – Egipt 3:1 (koniec)
Rosja
3
25 25 25
Kanada
0
21 19 21
Poniedziałek 01.09.2014, 13:00 • Ergo Arena, Gdańsk • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

25:21
    Kanadyjczycy przekraczają czas na zagrywce i Rosjanie wygrywają trzeciego seta 25:21 i całe spotkanie 3:0!

24:20
    Kończy atakiem z drugiej linii Sawin i Rosjanie mają piłkę meczową!

16:15
    Kończy pewnym atakiem ze środka Apalikow i na drugą przerwę techniczną Rosjanie schodzą prowadząc 16:15!

14:14
    Świetna kiwka Schmitta i mamy remis!

13:9
    Kolejny as Muserskiego!

12:9
    Kolejny raz dzisiaj oglądamy show Muserskiego. Tym razem poszedł na zagrywkę i posłał asa!

8:7
    Myli się Schmitt, który uderza z prawego skrzydła w aut i Rosjanie schodzą na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:7.

25:19
    Kapitalna kiwka Pawłowa i Rosjanie wygrywają drugiego seta 25:19!

24:19
    Złe przyjęcie Kanadyjczyków piłka na drugiej stronie i gwoździa wbija Muserski. Set ball dla Rosjan!

16:15
    Muserski zaczyna ponownie swój show. As serwisowy i Rosjanie na drugą przerwę techniczną schodzą prowadząc 16:15!

13:14
    Sawin również sobie nie radzi. Zablokowany i Kanadyjczycy wychodzą na prowadzenie!

13:13
    Zablokowani ponownie Rosjanie i mamy remis!

13:12
    Ponownie zablokowany Ilinych. Kanadyjczycy odrabiają cztery oczka!

8:4
    Skuteczny atak z lewego skrzydła po skosie Spiridonowa i Rosjanie schodzą na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:4.

25:21
    Cóż za zakończenie Rosjan! Kolejny as Muserskiego i Sborna wygrywa pierwszego seta!

24:21
    As serwisowy Muserskiego i Rosjanie mają piłkę setową!

16:15
    Myli się na zagrywce Perrin i Rosjanie prowadzą na drugiej przerwie technicznej 16:15!

12:12
    As serwisowy Simaca. Pierwszy punkt w tym spotkaniu zdobyty z zagrywki!

6:8
    Ładna kiwka Wintersa i Kanadyjczycy schodzą na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6.