wydarzenie zakończone
Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 - Dzień 7

Piątek 05.09.2014, 12:45Siatkówka

Takim oto akcentem kończymy relacje z siódmego dnia MŚ w Polsce. Już teraz serdecznie zapraszamy na jutro. (22:31:13)

Warto również dodać, że Meksykanie po raz pierwszy w swojej historii przegrali trzy z rzędu spotkania na MŚ.

Dla Meksyku jest tą piąta kolejna porażka na siatkarskich mistrzostwach świata. Dla Rosji natomiast szóste z rzędu zwycięstwo.

Przed momentem zakończył się również mecz Rosja – Meksyk. Faworyzowana Sborna miała problemy wyłącznie w pierwszym, zaskakująco przegranym secie.

Co więcej, Brazylijczycy po raz pierwszy od 1998 roku zwyciężyli trzy pierwsze mecze MŚ w stosunku 3:0.

Męczyła się Brazylia w secie trzecim, ale ostatecznie triumfowała bez straty choćby jednego seta. Warto zaznaczyć, że ekipa z Ameryki Południowej zwyciężyła w siedmiu ostatnich spotkaniach rozgrywanych na MŚ, tracąc przy tym zaledwie trzy sety.

Raz jeszcze zapraszamy na nasze wieczorne relacje z siatkarskich MŚ, bo w dwóch spotkaniach dzieją się rzeczy niespodziewane:

Brazylia – Finlandia
    Rosja – Meksyk

Relacje punkt po punkcie oczywiście znajdziecie w serwisie lajfy.com:

Według ekspertów, oba wieczorne mecze powinny zakończyć się w trzech setach. Czy będą mieli racje?

Obie reprezentacje dziś zagrają przeciwko sobie po raz czwarty w historii siatkarskiego mundialu.

Rewelacyjną statystykę ma Brazylia, która zwyciężyła 12 z 13 ostatnich meczów przeciwko europejskim zespołom na MŚ. Po raz ostatni doznała porażki w 2010 roku – z Bułgarią.

Warto zauważyć, że obie reprezentacje po raz pierwszy zmierzą się ze sobą na MŚ.

Rosjanie są murowanymi faworytami starcia z Meksykiem. Nasi sąsiedzi wygrali pięć poprzednich pojedynków rozgrywanych na mistrzostwach świata. Meksyk natomiast notuje cztery kolejne porażki i jest to ich druga najgorsza seria w historii.

Oba te pojedynki startują o godzinie 20:15. Więcej na ich temat napiszemy przed godziną 20.

Dziś przed nami jeszcze dwa spotkania. Brazylia zmierzy się z Finlandią, natomiast Rosja rywalizować będzie z Meksykiem. Zarówno Brazylijczycy, jak i Rosjanie w dwóch poprzednich meczach nie stracili ani jednego seta.

Tunezja natomiast przegrała szóste z rzędu spotkanie na siatkarskich mistrzostwach świata. W ich przypadku ostatni raz tak zła seria przydarzyła się ponad 30 lat temu.