Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 - Dzień 7

Witamy w transmisji online. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:45.

Przed nami kolejny, siódmy dzień siatkarskich Mistrzostw Świata.

16:30 Kanada – Egipt
    16:40 Niemcy – Tunezja
    20:15 Rosja – Meksyk
    Brazylia – Finlandia

W naszej relacji z siódmego dnia mistrzostw od godziny 12:45 będziemy dzielić się z Wami ciekawostkami dotyczącymi przede wszystkim jutrzejszych spotkań. Już teraz serdecznie zapraszamy do jej śledzenia.

Rozpoczynamy naszą relacje z siódmego dnia rozgrywek Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Do późnego wieczora będziemy dzielić się z Wami ciekawostkami dotyczącymi mundialu rozgrywanego w Polsce.

Dokładnie o godzinie 13.00 startuje mecz Chiny – Bułgaria. Dla ekipy z Azji będzie to setny mecz w historii występów na mistrzostwach świata. Dotychczasowy bilans: 45 wygranych, 54 porażki.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą na siatkarskim mundialu także cztery lata temu. Wówczas Bułgaria w trzech setach rozprawiła się z rywalami. Dziś również faworytem jest drużyna z Europy.

Zdecydowanie więcej emocji powinniśmy oczekiwać w meczu Korea Południowa – Kuba. Ta potyczka również rozpocznie się o 13.

Koreańczycy po raz ostatni zwyciężyli dwa z trzech pierwszych meczów na MŚ w 1982 roku. Przed nimi więc szansa, by dziś powtórzyć ten wyczyn.

Oba pojedynki rozpoczną się już za moment. Relacja punkt po punkcie oczywiście w serwisie lajfy.com:

Chiny – Bułgaria

W pojedynku Chin z Bułgarią nasze oczy powinny być zwrócone szczególnie na Zhi Yuana. Do tej pory zdobył 61 punktów dla swojej reprezentacji i jest drugim najlepiej punktującym graczem na tych mistrzostwach.

Kubańczycy wygrali pierwszego seta z Koreą Południową 25:21. Warto zauważyć, że Kuba wygrała osiem ostatnich spotkań z drużynami z Azji.

Geng Xin zgromadził jak na razie 11 punktów – najwięcej w starciu Chiny – Bułgaria, jednak jego zespół przegrał oba sety do 23.

Kuba łatwo triumfowała w trzecim secie i objęła prowadzenie 2:1 w całym meczu. Korea Południowa jeszcze nigdy na mundialu nie zdołała pokonać Kuby.

Bułgarzy powtórzyli wynik sprzed czterech lat i bez straty seta zwyciężyli nad Chinami. Zespół z Azji odniósł swoją pierwszą porażkę na tegorocznym mundialu.

I stało się. Korea Południowa w starciu z Kubą zdołała ugrać zaledwie seta. Przeciwko tej reprezentacji poniosła więc już szóstą porażkę w historii mistrzostw świata.

Kolejne mecze w dniu dzisiejszym rozpoczynają się o godzinie 16.30. Kilka chwil przed pierwszą piłką zaprezentujemy Wam kilka ciekawostek na ich temat.

O 16.30 Kanada rozpocznie rywalizacje z Egiptem. Kanadyjczycy wygrali swój ostatni mecz z Bułgarami i dziś mogą zwyciężyć po raz drugi z rzędu. Ostatni raz, kiedy udała im się taka sztuka, miał miejsce w 2006 roku.

Co ciekawe, jedyne w historii spotkanie Egiptu i Kanady odbyło się w... 1978 roku.

Dziesięć minut później Niemcy mierzyć się będą z Tunezją. Po raz ostatni na dużej imprezie obie reprezentacje grały podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Wówczas nasi zachodni sąsiedzi nie mieli najmniejszych problemów z Tunezyjczykami i odprawili ich w trzech setach.

Dodajmy również, że Tunezja w swojej historii nigdy nie wygrała meczu z europejskim zespołem na siatkarskim mundialu. Dziś raczej też im się to nie uda. Zdecydowanymi faworytami są Niemcy.

Według ekspertów, oba wieczorne mecze powinny zakończyć się w trzech setach. Czy będą mieli racje?

Ostatnie sześć meczów reprezentacji Niemiec na siatkarskim mundialu zakończyło się w trzech setach. Wszystko wskazuje na to, że dziś ta seria zostanie przedłużona.

Kanada natomiast prowadzi 2:0 z Egiptem. Ekipa z Ameryki Północnej dobrze radzi sobie z rywalami z Afryki – zwyciężyła bowiem cztery ostatnie mecze.

Egipt ugrał 22 punkty w trzecim secie przeciwko Kanadzie i to wszystko, na co dziś było stać tę reprezentacje. Egipcjanie po raz pierwszy od 2002 roku przegrali dwa kolejne spotkania nie zdobywając w nich nawet seta.

Co więcej, reprezentacja Egiptu wyrównała swój niechlubny rekord kolejnych porażek na MŚ – 6 z rzędu.

A tymczasem Niemcy przerwali wspomnianą kilka chwil temu passę. Właśnie rozgrywają czwartego seta przeciwko Tunezji. Zachodni sąsiedzi widocznie są rozdrażnieni porażką w trzeciej partii, bo w czwartej już wypracowali sobie dużą przewagę.

Niemcy rozprawili się z Tunezją w czwartym secie, wygrali go do 12 i triumfowali po raz drugi na tych mistrzostwach. Niemcy po raz pierwszy od 2006 roku zwyciężyli dwa z trzech pierwszych spotkań na MŚ.

Tunezja natomiast przegrała szóste z rzędu spotkanie na siatkarskich mistrzostwach świata. W ich przypadku ostatni raz tak zła seria przydarzyła się ponad 30 lat temu.

Dziś przed nami jeszcze dwa spotkania. Brazylia zmierzy się z Finlandią, natomiast Rosja rywalizować będzie z Meksykiem. Zarówno Brazylijczycy, jak i Rosjanie w dwóch poprzednich meczach nie stracili ani jednego seta.

Oba te pojedynki startują o godzinie 20:15. Więcej na ich temat napiszemy przed godziną 20.

Rosjanie są murowanymi faworytami starcia z Meksykiem. Nasi sąsiedzi wygrali pięć poprzednich pojedynków rozgrywanych na mistrzostwach świata. Meksyk natomiast notuje cztery kolejne porażki i jest to ich druga najgorsza seria w historii.

Warto zauważyć, że obie reprezentacje po raz pierwszy zmierzą się ze sobą na MŚ.

Rewelacyjną statystykę ma Brazylia, która zwyciężyła 12 z 13 ostatnich meczów przeciwko europejskim zespołom na MŚ. Po raz ostatni doznała porażki w 2010 roku – z Bułgarią.

Obie reprezentacje dziś zagrają przeciwko sobie po raz czwarty w historii siatkarskiego mundialu.

Relacje punkt po punkcie oczywiście znajdziecie w serwisie lajfy.com:

Rosja – Meksyk

Raz jeszcze zapraszamy na nasze wieczorne relacje z siatkarskich MŚ, bo w dwóch spotkaniach dzieją się rzeczy niespodziewane:

Męczyła się Brazylia w secie trzecim, ale ostatecznie triumfowała bez straty choćby jednego seta. Warto zaznaczyć, że ekipa z Ameryki Południowej zwyciężyła w siedmiu ostatnich spotkaniach rozgrywanych na MŚ, tracąc przy tym zaledwie trzy sety.

Co więcej, Brazylijczycy po raz pierwszy od 1998 roku zwyciężyli trzy pierwsze mecze MŚ w stosunku 3:0.

Przed momentem zakończył się również mecz Rosja – Meksyk. Faworyzowana Sborna miała problemy wyłącznie w pierwszym, zaskakująco przegranym secie.

Dla Meksyku jest tą piąta kolejna porażka na siatkarskich mistrzostwach świata. Dla Rosji natomiast szóste z rzędu zwycięstwo.

Warto również dodać, że Meksykanie po raz pierwszy w swojej historii przegrali trzy z rzędu spotkania na MŚ.

Takim oto akcentem kończymy relacje z siódmego dnia MŚ w Polsce. Już teraz serdecznie zapraszamy na jutro. (22:31:13)