Bayer Leverkusen
3:3 (1:1)
Werder Brema
Piątek 12.09.2014, 20:30 • BayArena, Leverkusen • Niemiecka Bundesliga

Dziękuje serdecznie za śledzenie relacji z tego niezwykłego widowiska zapraszając państwa na jutrzejszy mecz, w którym nie braknie na pewno emocji. Dobranoc państwu. (22:32:42)

Było, to spotkanie z tych, które nigdy nie powinno się zakończyć. Sześć bramek na BayArenie, to świetna wizytówka Bundesligi jak i całego futbolu w Niemczech. Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że ujrzymy tyle bramek w tym spotkaniu po pierwszej połowie, którą zakończyliśmy wynikiem 1-1 po bramkach Jedvaja i Bartelsa. Drugą połowe lepiej rozpoczęli goście, którzy wykonali doskonały kontratak i Di Santo umieścił futbolówke w bramce. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie dwie minuty, gdyż świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Çalhanoğlu. Gdy wydawało się, że wszystko pod kontrolą mają zdobywając trzecią bramką przez Heung Min-Sona go goście nie poprzestawali na atakach i zdobyli bramkę wyrównując pięć minut przed końcem spotkaniem!

Na ogromny minus należy zapisać gre naszego lewego obrońcy Sebastiana Boenischa, który niestety był dwukrotnie współwinny utracie bramki przez swój zespół i chyba dobrze dokonał Adam Nawałka nie powołując go na mecze z Gibraltarem i Niemcami w meczach eliminacji do Euro 2016 we Francji.

90+4
    Koniec meczu na BayArenie.

90+3
    Spore zamieszanie w polu karnym gości i Drnić ugrzązł z piłką w polu karnym Werderu Bremy, lecz obrońcy przyjezdnych zachowują zimną krew i wybijają piłke na aut.

90+2
    Długa piłka w kierunku pola karnego gospodarzy, lecz dobrze przecina wszystko Boenisch, którego występ w dniu dzisiejszym oceniam na bardzo słaby.

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe trzy minuty.

90
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Kiessling opuszcza boisko, a pojawia się na nim Drmić.

89
    Rzut wolny dla gospodarzy z 25 metrów i strzał trafia w mur po czym opuszcza boisko i od wrzutu z autu wznowią "Aptekarze".

88
    Sam na sam znalazł się Hajrović, który próbował samemu wykończyć sytuacje zamiast podawać do lepiej ustawionego kolegów....ajajaj szkoda tej sytuacji dla Werderu Brema!

87
    Uderzenie Kiesslinga swoją słabszą nogą i nie mamy bramki czwartej bramki dla Bayeru Leverkusen!

86
    Od środka po raz trzeci wznowili również gospodarze i pytanie : Czy to koniec strzelania na BayArenie?
    Sebastian PRÖDL doprowadza do wyrównania!

85
    Gol dla Werderu!
    Mamy szóstego gola na stadionie w Leverkusen! Centra w pole karne Buscha i SEBASTIAN PRODL z najbliższej odległości umieszcza piłke w bramce!

84
    Rzut rożny dla gości i po dośrodkowaniu będziemy świadkami kolejnego rzutu rożnego dla graczy Werderu Brema.

83
    Faulowany Boenisch blisko własnego pola karnego i od rzutu wolnego wznowią gospodarze, którym rzecz jasna zaczyna się wcale nie śpieszyć.

82
    Trzecia zmiana wykonaniu gości. Za Fritza pojawia się Busch, a na placu gry nie zobaczymy niestety Obraniaka...

81
    Do końca meczu pozostało dziesięć minut i pytanie, czy stać gości na zdobycie trzeciej bramki i doprowadzenie do remisu? Zapowiada się niezwykle emocjonująca końcówka.

80
    Kontra wykonaniu gości i gospodarze wracają szóstką zawodników i skutecznie powstrzymują przyjezdnych przed kontratakiem.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 16. Jedvaj, 62. Çalhanoğlu, 73. Heung-Min Son – 44. Bartels, 60. Di Santo, 85. Prödl

Kartki:   49. Spahić (BLV), 53. Çalhanoğlu (BLV), 67. Castro (BLV), 77. Reinartz (BLV) – 76. Galvez (WER)

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, Toprak, Spahić, Boenisch – Bender(68.Reinartz), Castro – Bellarabi, Çalhanoğlu, Öztunali(62.Heung-Min Son) – Kiessling(90.Drmić)
    Zmiany: Reinartz, Heung-Min Son, Drmic, Wendell, Kresic, Donati, Yuchenko

Werder Brema: Wolf – Fritz(82.Busch), Prödl, Lukimya, Garcia – Bartels, Gálvez, Junuzović, Elia(78.Petersen) – Di Santo, Selke(71.Hajrović)
    Zmiany: Caldirola, Obraniak, Hajrović, Kroos, Petersen, Busch, Husic

Sędziowie: Sędzia: C. Dingert Asystenci: T. Christ, A. Aarnink Sędzia techniczny: M. Schüller