Stal M. – Limanovia 3:0 (koniec) | Nadwiślan – Zagłębie S. 1:3 (koniec)
Nadwiślan Góra
1:3 (1:1)
Zagłębie Sosnowiec
Niedziela 14.09.2014, 16:00 • Stadion im. Józefa Waliczka w Górze • 2. Liga

Dziękujemy za uwagę. Zapraszamy Państwa na dzisiejszą relacje naszego portalu z meczu polskich siatkarzy! (18:00:33)

Bohaterem spotkania gracz Zagłębia – Szatan. Świetny przegląd pola i kapitalne akcje pomocnika gości skrzydłami sprawiły, że Zagłębie wywozi z Góry komplet punktów.

Nadwiślan w pierwszej połowie grał niezwykle ambitnie i można było liczyć na sensacyjne zakończenie dzisiejszej rywalizacji. Drugie 45 minut pokazało, że gospodarze mają jeszcze sporo pracy przed sobą, bo sama ambicja to za mało, żeby walczyć w 2. lidze.

Zagłębie wygrywa mecz w Górze. Goście dopiero w drugiej połowie pokazali, że są drużyną lepiej zorganizowaną. Pierwsza połowa ujawniła sporo mankamentów w grze sosnowiczan, czego efektem była bramka dla Nadwiślana.

90+4

90+4
    Ostatnie fragmenty spotkania.

90+3
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Szatan, na boisku pojawia się Kozak.

90+1
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Wrzesień, na boisku pojawia się Zalewski.

90
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Giel (Zagłębie Sosnowiec). Zawodnik gości za zdjęcie koszulki został ukarany żółtą kartką.

89
    Gol dla Zagłębia!
    Bramkę zdobył PIOTR GIEL. Klasyczna kontra gości. Szybka akcja prawym skrzydłem. Tylec zagrywa do wbiegającego w pole karne Giela, a ten ładnym strzałem zdobywa trzecią bramkę dla swojego zespołu.

88
    Nadwiślan stara się zaatakować całym zespołem, ale ataki gospodarzy są bardzo niedokładne.

86
    Wrzesień całkiem ciekawie zakręcił obrońcami gospodarzy. Odegrał do niepilnowanego na skrzydle Tylca, ale strzał tego ostatniego bez kłopotu złapał Florek.

85
    Matusiak strzelił z dystansu, ale Florek jakoś specjalnie się nie musiał gimnastykować. Akcja Nadwiślana.

84
    Rzut rożny dla Nadwiślana, choć chwilę wcześniej gospodarze reklamowali faul w polu karnym.

83
    Rzut wolny dla Nadwiślana w okolicach pola karnego Zagłębia.

82
    Nadwiślan atakuje. Zagłębie coraz wyraźniej skoncentrowane na obronie wyniku.

80
    Giel faulowany na 30 metrze przed bramką gospodarzy. Rzut wolny dla Zagłębia.

79
    Szatan pomknął, co sił w nogach w kierunku bramki Nadwiślana. Strzał z jedenastu metrów trafił w środek bramki. Florek nie miał kłopotu z obroną.

78
    Giel otrzymał piłkę w polu karnym gospodarzy. Uderzył, ale obrońca Nadwiślana zablokował piłkę, która trafiła jeszcze zawodnika Zagłębia. Grę wznowi bramkarz gospodarzy.

77
    Nadwiślan próbuje doprowadzić do wyrównania, ale naraża się na kontry.

76
    Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Łączka, na boisku pojawia się Kaszok.

75
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Rydnak, na boisku pojawia się Tylec.

74
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi ?Arak, na boisku pojawia się Giel.

72
    Zagłębie na połowie Nadwiślana w ataku pozycyjnym.

71
    Tempo gry spadło. Coraz więcej niedokładności i nieporadności.

71
    Próba wyprowadzenia kontry przez Zagłębie skończyło się stratą piłki w środku pola.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Arak (Zagłębie Sosnowiec).

69
    Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia. Piłkę łapie na przedpolu bramkarz gości.

67
    Klepanka w środku pola. Nic się nie dzieje.

65
    Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Furczyk, na boisku pojawia się Ogrocki.

65
    Zagłębie przez pierwsze piętnaście minut mocno "siadło" na zawodnikach Nadwiślana, ale obecnie goście odpuścili.

63
    Pierwsza po przerwie składna akcja gospodarzy. Korner dla Nadwiślana.

63
    Okres chaotycznego rozgrywania piłki z obu stron.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Łączek (Nadwiślan Góra).

61
    Rzut wolny dla Zagłębia na połowie gospodarzy.

60
    Na spalonym jeden z graczy Zagłębia.

59
    Florek interweniuje na przedpolu. Wrzutka Ryndaka mogła zakończyć się utratą kolejnej bramki.

58
    Żółtą kartkę otrzymuje Wrzesień (Zagłębie Sosnowiec).

57
    Starcie w środku pola. Wrzesień wyciął Małkowskiego. Rzut wolny dla Nadwiślana.

56
    Bramkę zdobył KRZYSZTOF MARKOWSKI. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Piłkę głową uderza Markowski, który nie był kryty przez żadnego z obrońców.

56
    Ryndak zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Florek z kłopotami wybija piłkę na rzut rożny.

54
    Matysek przejął piłkę na własnej połowie i próbował wyprowadzić szybką kontrę swojego zespołu. Ostatecznie futbolówkę przejęli obrońcy Zagłębia.

53
    Zagłębie atakuje, ale nieporadnie. Napastnicy gości tracą sporo piłek lub zagrywają niecelnie do partnerów.

52
    Łączek wrócił do gry.

51
    Przerwa w grze. Na murawie leży Łączek.

50
    Wrzesień minął się z piłką, która zagrał na piąty metr Szatan! Bramka była pusta. Duże szczęście mieli teraz gracze gospodarzy.

49
    Od bramki grę wznowi bramkarz Nadwiślana.

49
    Korner dla Zagłębia.

48
    Rzut wolny rozegrany. Wrzutkę w pole karne wybijają graczy gospodarzy. Aut dla Zagłębie na wysokości pola karnego.

47
    Arak faulowany na połowie Nadwiślana. Rzut wolny dla gości.

47
    Zagłębie próbowało rozegrać piłkę pod polem karnym gospodarzy, ale dosyć szybko goście stracili futbolówkę na rzecz Legierskiego.

46

46
    Zmiana w drużynie Nadwiślan Góra: z boiska schodzi Setla, na boisku pojawia się Legierski.

Zawodnicy już na boisku. Wszyscy gotowi do gry. Zagłębie bez zmian w składzie.

Za nami świetna połowa, która pokazuje, że spotkanie w 2. lidze mogą trzymać w napięciu. Zagłębie wyrównało, bo też przegrywało od 19. minuty. Mecz jest otwarty i niewykluczone, że w w drugiej połowie zobaczymy kolejne bramki! Wracamy za mniej więcej 12 minut.

45+1

45
    Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

44
    Takich strzałów to nawet nie widzą w Ekstraklasie. Ryndak huknął z 30 metrów, ale piłka nie wpadła do siatki gospodarzy.

43
    Zagłębie długo utrzymuje się przy piłce na połowie Nadwiślana.

41
    Szatan główkuje w polu karnym gospodarzy i trafia w słupek!

40
    Szatan w indywidualnej akcji na lewym skrzydle. Zagranie w pole karne Nadwiślana wybija jeden z obrońców, choć raczej był to kiks. Niewiele brakowało, a mielibyśmy gol samobójczy. Korner dla gości.

39
    Zagłębie i Nadwiślan grają, jak równy z równym, choć coraz więcej błędów popełniają zawodnicy gospodarzy.

37
    Płaskie uderzenie Setly na bramkę Zagłębia. Futbolówka nie była uderzona z dużą siłą, a co za tym idzie nie sprawiła żadnych kłopotów bramkarzowi gości.

35
    Bramkę zdobył SEBASTIAN DUDEK. Ciekawe rozegranie stałego fragmentu gry. Dudem z wolnego trafia do siatki nie dając szansy na interwencję bramkarzowi gospodarzy.

34
    Zagłębie wywalczyło rzut wolny tuż przed polem karnym Nadwiślana.

32
    Obustronne akcje, ale bez strzału. Na uwagę zasługuje postawa trójki zawodników Nadwiślana – Matysek, Furczyk, Setla. Świetnie zgrani i niezwykle aktywni.

29
    Nic się nie dzieje, ale nudy nie ma. Walczą o każdą piłkę.

27
    Uderzenie z wolnego trafia w ręce Matrackiego.

26
    Rzut wolny po faulu Szatana dla Nadwiślana. Piłka na połowie Zagłębia.

26
    Żółtą kartkę otrzymuje Szatan (Zagłębie Sosnowiec).

24
    Jedna z pierwszych udanych akcji Zagłębia w dzisiejszym spotkaniu. Dudek huknął z dystansu, ale jednak Florek poradził sobie z uderzeniem.

22
    Zagłębie nadal w opałach. Zawodnicy z Sosnowca, choć chwilami potrafią dłużej utrzymać się przy piłce, to Nadwiślan z łatwością przedostaje się w okolice szesnastki gości.

19
    Gol dla Nadwiślana!
    Bramkę zdobył ŁUKASZ MAŁKOWSKI. Szybka akcja graczy Nadwiślana, którzy rozklepali obronę Zagłębia. Małkowski wychodzi na pozycję sam na sam i nie daje żadnych szans golkiperowi gości.

16
    Kapitalna akcja Nadwiślana! Setla zagrywa do Matyska, który uderza z dystansu i trafia w słupek! Zagłębia otrzymało pierwsze ostrzeżenie.

14
    Akcja za akcję, ale strzałów, jak na lekarstwo.

12
    Dośrodkowanie w pole karne Nadwiślana wybijają obrońcy gospodarzy.

10
    Zagłębie w natarciu. Przez chwilę goście utrzymywali się przy piłce na połowie Nadwiślana.

8
    Rzut rożny dla Nadwiślana.

6
    Żółtą kartkę otrzymuje Sierczyńskiego (Zagłębie Sosnowiec).

6
    Rzut wolny dla gospodarzy. Sierczyński faulował rywala.

4
    Szybka akcja Nadwiślana prawym skrzydłem, ale zatrzymana przez obrońców Zagłębia.

2
    Początek dynamiczny, ale też i niedokładny. Piłka głównie przerzucana spod jeden bramki pod drugą.

1
    Rozpoczęło Zagłębie.

1

Czekamy na pierwszy gwizdek w spotkaniu.

Obie jedenastki wychodzą na murawę.

Obiekt w Górze to kameralny stadion, który może ugościć około tysiąca kibiców, a wszystkie miejsca są siedzące.

Wszystko gotowe i można zaczynać.

10 minut do początku spotkania.

Zbliża się godzina rozpoczęcia meczu. Zawodnicy powoli kończą rozgrzewkę.

Nadwiślan Góra: Florek – Jurek, Boczek, Balul, Małkowski – Łączek, Furczyk, Koman, Matysek – Setla, Setlak
    Rezerwowi: Procek, Svarups, Legierski, Szczędzielarz, Ogrocki, Kaszok, Skrobol

Zagłębie Sosnowiec: Matracki – Sierczyński, Jarczyk, MArkowski, Kursa – Ryndak, Matusiak, Dudek, Sztan – Wrzesień, Arak
    Rezerwowi: Fabisiak, Tylec, Farkas, Zalewski, Mizgała, Kozak, Giel

Sędziowie: Mirosław Górecki (Ruda Śl.).

Serdecznie zapraszamy do śledzenia rywalizacji Nadwiślanu i Zagłębia. Start przed godziną 15:45.

Starcie w Górze będzie niemałym testem dla obu drużyn. Każdy z zespołów potrzebuje punktów, jak ryba powietrza. Statystyki wskazują, że faworytem spotkania pownno być Zagłębie, które ma wyrównany bilans gier na wyjeździe, ale być może Nadwiślan po ostatnim boju z liderem z Kluczborka (3:2) będzie chciał podtrzymać dobrą formę. Wszystko okaże się już w niedzielne popołudnie.

Nadwiślan przeciętnie radzi sobie w rozgrywkach 2 ligi. Zespół gospodarzy, co może być ciekawe zdołał wywalczyć więcej punktów w meczach wyjazdowych niż w spotkaniach przed własną publicznością. Nadwiślan aż trzykrotnie przegrywał u siebie i tylko raz wygrał, a w meczach na obcym terenie raz wygrał, zremisowała i przegrał.

Zagłębie w ostatnich tygodniach gra kiepsko, bo też przegrało na własnym stadionie z Rozwojem Katowice i zremisowało z Rakowem. Ostatnią wygraną zespół z Sosnowca zanotował w meczu z Limanovią.

W ligowej tabeli Nadwiślan i Zagłębie dzieli różnica trzech punktów. Gospodarze mają ich na koncie siedem, a Zagłębie 10.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.