Francja – Niemcy 3:0 (koniec) | Polska – Brazylia 3:2 (koniec)
25 22 14 25 17
Brazylia
2
22 25 25 18 15
Wtorek 16.09.2014, 20:25 • Atlas Arena, Łódź - Polska • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

17:15
    SĘDZIOWIE WSKAZUJĄ PIŁKĘ PO BLOKU! ZMIANA DECYZJI I POLSKA WYGRYWA PIERWSZY MECZ W FINAL SIX!

16:15
    Atlas Arena zaraz wybuchnie! Kontratak polskiej ekipy, Wlazły wstrzymuje rękę i trafia obok linii!

14:13
    Lucarelli serwuje 5 metrów za boisko, a to oznacza, że Polska ma pierwszą piłkę meczową w Final Six!

13:12
    Zablokowany na środku siatki Lucas! Mateusz Mika oddaje fantastyczną akcją swój poprzedni błąd!

11:12
    W końcu musiało to nastąpić. Wlazły zablokowany po raz pierwszy od dawien dawna i to Brazylia wychodzi na prowadzenie! O czas prosi Stephane Antiga. Było 7:2, a jest 11:12!

8:8
    Michał Kubiak ukarany czerwoną kartką, a więc tracimy punkt! Brazylia tym samym doprowadza do wyrównania!

7:5
    Fonteles bardzo przewidywalnie kiwa nasz blok, ale zabrakło asekuracji! To jeszcze nie koniec emocji w tym spotkaniu – o czas prosi Stephane Antiga.

7:2
    Wlazły rozbraja defensywę Brazylii zagrywką, przechodzącą piłkę wykorzystuje Mateusz Mika i chyba nic nas nie powstrzyma w tym meczu! O kolejny czas prosi selekcjoner Brazylii.

6:2
    Niesamowite zjawiska na Atlas Arenie! Karol Kłos wybiera blok na Lucasie i piłka spada pod nogi środkowego z Ameryki Południowej!

4:1
    Gramy i mamy kontrę! Coś niesamowitego wyprawia teraz Mateusz Mika powiększając naszą przewagę! Przerwą reagować musi Rezende!

25:18
    Mateusz Mika kończy tę partię punktem bezpośrednio z zagrywki! Prawdziwy thriller – będzie tie-break!

24:18
    Świetny serwis Polaków, Kubiak wygrywa walkę 1 na 1 z Bruno na siatce i wykiwał go, jak dziecko! Biało-czerwoni mają piłki setowe w 4. secie!

21:16
    Podbijamy Wallace'a, sytuacyjne rozegranie na drugą linię do Michała Kubiaka i po odważnym ataku mamy kolejny punkt! Powiększamy przewagę i brniemy do tie-breaka!

19:16
    Fonteles zablokowany! Wreszcie dokładamy do swojej gry skuteczny blok Mateusza Miki! O kolejną przerwę prosi Rezende przy trzypunktowej przewadze Polaków!

16:14
    Lucarelli po skutecznym ataku przestrzela serwis! Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Polaków dwoma punktami! To pierwsza taka sytuacja w dzisiejszym meczu!

15:13
    Podbijamy Vissotto, a Wlazły wykorzystuje kontrę! Biało-czerwoni mają 2 punkty przewagi, ale o sprawdzenie poprosił jeszcze Rezende! Nie przyniosło to rezultatu!

13:12
    Wychodzimy na prowadzenie! Punktowy blok Drzyzgi, Kubiaka i Kłosa! Na trybunach śpiewy, hulanki i swawole, ale to jeszcze nie koniec!

10:10
    Podbijamy Fontelesa, a Mateusz Mika wygrywa przepychankę na siatce z Bruno! Oby to był sygnał do dalszej walki – mamy remis!

6:8
    Niestety, tym razem wkradł się błąd w zagrywkę Fabiana. Pierwsza przerwa techniczna i dwa punkty przewagi Canarinhos.

0:0
    Rozpoczynamy tego seta z Marcinem Możdżonkiem na środku!

14:25
    As serwisowy Sidao kończy tą partię! Trzeba będzie się jak najszybciej obudzić z tego koszmaru!

14:24
    Wallace blok-aut i to Brazylia będzie miała mnóstwo piłek setowych!

8:16
    W tym secie szykuje się prawdziwy pogrom. Vissotto kończy swój atak i doprowadza tym samym do drugiej przerwy technicznej w trzecim secie.

6:13
    Rafał Buszek zmienia Michała Kubiaka!

6:13
    Dominują Brazylijczycy! Tym razem to Mateusz Mika zostaje zablokowany, ale wszystko po raz kolejny zaczęło się od złego przyjęcia! Kolejny czas dla Polski.

6:11
    Zagrywka Brazylii funkcjonuje! Kubiak nie przyjmuje flota, a Stephane Antiga prosi o czas. Znów 5 punktów straty biało-czerwonych.

4:8
    Brazylia robi swoje w dzisiejszym meczu. To my musimy gonić wynik przez całe spotkanie. Pierwsza przerwa techniczna w 3. secie na korzyść Canarinhos.

22:25
    Kontra Brazylii i Fonteles obija nasz blok w ataku z drugiej linii! Niestety Canarinhos wygrywają tego seta i w całym meczu doprowadzają do wyrównania!

21:21
    As serwisowy Mariusza Wlazłego i atakujący Skry Bełchatów doprowadza do remisu! Coś niesamowitego!

19:20
    Mamy dwa kontrataki i w końcu młody Mateusz Mika kończy swój atak pod dziewiąty metr! Już tylko punkt straty, więc Rezende prosi o czas!

16:18
    Konarski gra dzisiaj kapitalnie na zagrywce, mamy asa i tylko 2 punkty straty! Natychmiast reaguje selekcjoner Brazylii!

11:16
    Lucarelli bez kłopotu atakuje na pojedynczym bloku. Druga przerwa techniczna przy sporej przewadze Canarinhos. Odrobimy? Oby!

9:14
    Nie było ani bloku, ani boiska. Punkt zostaje przyznany więc Brazylii! O drugi czas prosi Antiga.

5:8
    Fonteles nic sobie nie robi z rąk naszych blokujących. Bez skrupułów je obija i doprowadza do pierwszej przerwy technicznej przy stanie 5:8!

2:5
    Znów niespecjalnie rozpoczynamy seta. Brazylia zaczyna nam odjeżdżać, ponieważ Lucas kończy krótką rozegraną do tyłu. O czas prosi już Stephane Antiga.

:
    Cóż to był za set! Mieliśmy nawet 5 punktów straty przy stanie 10:15, ale wybrnęliśmy z tego i wygraliśmy tę partię! Kapitalny mecz, wielkie emocje, oby tak dalej!

25:22
    Vissotto w aut na zagrywce! Polska wygrywa pierwszą partię po niesamowitej pogoni!

24:21
    Ależ szczęście Polaków! Brazylia dotknęła górnej taśmy przy ataku Nowakowskiego i to biało-czerwoni mają piłki setowe w pierwszej partii!

20:18
    Zatorski podbija atak Brazylijczyków! Od tego się zaczęło, ale akcji nie widać końca! Mnóstwo ataków, w końcu Mariusz Wlazły przełamuje obronę rywali i zdobywa punkt! 20:18 dla Polski i wchodzimy w decydującą fazę seta!

19:18
    Vissotto zatrzymany potrójną ścianą Wlazły – Nowakowski – Kubiak! Co się dzieje, Polacy już na prowadzeniu! O drugi czas prosi Rezende.

15:16
    Przedziera się tym razem Lucarelli z szóstej strefy. Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Brazylii, ale już znacznie mniejszym!

15:15
    Atlas Arena odlatuje! Felipe Fonteles zablokowany przez Karola Kłosa i jest już remis!

13:15
    Zatorski podbija krótką Sidao! Nie kończymy jednak kontry, a Vissotto zostaje zablokowany! Odrabiamy straty, jazda!!! O czas poprosił Rezende.

9:14
    Lucas przeciwnie! Środkowy Brazylii ustrzelił Zatorskiego i zapunktował serwisem. O drugi czas prosi szkoleniowiec Polski.

5:8
    Mariusz Wlazły tym razem zbyt mocno zagrywa i sporo przestrzela. Na pierwszej przerwie technicznej Brazylia prowadzi trzema punktami!