Din. Mińsk – Niżny Nowogród 3:0 (koniec) | HC Slovan – CSKA Moskwa 1:4 (koniec)
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Torpedo Niżny Nowogród
Sobota 20.09.2014, 16:00Kontinental Hockey League

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z KHL w portalu LAJFY.COM! (18:17:12)

Ostatecznie to gospodarze oddali w dzisiejszym meczu więcej strzałów: Dinamo 31 – 30 Torpedo.

To był szybki i zacięty mecz, ale tylko jeden zespół trafiał do bramki i byli to gospodarze. Torpedo nie zagrało źle, ale kompletnie nie potrafiło się odnaleźć na lodowisku. Druga tercja była decydująca, bo wówczas padły dwie z trzech bramek.

60:00

59:15
    Nogačjov uderzał z dystansu, ale trafił obok bramki Torpedo.

59:00
    Ostatnia minuta spotkania.

58:00
    Głośny doping na trybunach: "Dinamo, Dinamo".

57:10
    Torpedo nie podejmuje już ryzyka i atakuje piątką bez wycofywania bramkarza. Kolejne strzały Drugova, Osipova, Nokelainena nic nie wnoszą.

56:20
    Wznowienie gry w strefie obronnej Torpedo.

54:40
    Torpedo w pełnym składzie.

54:00
    Kaljužnyj próbował uderzyć z krótkiej na bramkę, ale krążek odbił się od zewnętrznej części bramki i nadal Dinamo buduje zamek.

52:50
    Dinamo w przewadze.

52:40
    Galuzin za podcięcie rywala trafia na dwie minuty na ławkę kar.

51:50
    Razvadovskij trafił na lód, ale sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia ze strony gracza Torpedo.

51:30
    Nieprzepisowe uwolnienie ze strony Torpedo. Wznowienie w trefie obronnej gości.

49:30
    Już gramy. Zobaczymy, co przyniesie niedawny czas dla zespołu z Niżnego Nowogrodu.

49:00
    Timeout dla gości.

48:00
    Zamieszanie pod bramką Dinama. Milčakov przejmuje krążek i będziemy mieli wznowienie w tercji obronnej gospodarzy. Strzelał wcześniej na bramkę gospodarzy: Nokelainen.

46:30
    Raz jeszcze moce uderzenie Vesce, który z dystansu trafia obok bramki Torpedo.

45:21
    Koniec kary dla zawodnika Torpedo.

44:20
    Co za akcja Dinama! Vesce ustawił się równolegle do bramki i wjechał tuż przed pole bramkowej. Uderzył, ale Kasutin broni.

43:21
    Bernatskij ukarany dwiema minuta za uderzanie.

42:00
    Początek trzeciej tercji bez wielu okazji.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Na uwagę zasługuje postawa Nick'a Bailena, który zdobył dwie bramki i właściwie niewiele brakuje, żeby dzisiejszy mecz wygrało Dinamo. Poczekajmy jednak na trzecią tercję, bo w hokeju trzy bramki przewagi to jeszcze nie tragedia.

Gospodarze punktują gości. Torpedo oddaje więcej strzałów, ale nie trafiają one w bramkę albo też dobrze reaguje Milčako, który zastąpił Haugena.

Statystyka strzałów po pierwszej tercji:
    Dinamo 9 – 10 Torpedo.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:30
    Ostatnie sekundy drugiej tercji. Nic się raczej nie zmieni.

38:00
    Torpedo rozbite. Dinamo oddało inicjatywę gościom i skupia się tylko na grze z kontry.

36:31
    Gol dla Dinama!
    Bramkę zdobył NICK BAILEN. Kapitalna kontra gospodarzy. Bailen otrzymał krążek od kolegi w tercji Torpedo i pomimo asysty obrońcy gości zdołał uderzyć, a krążek trafił po lodzie do bramki.

35:50
    Obie drużyny w pełnych składach.

35:20
    Kapitalna akcja gości. Z lewej strony uderzał Chomitskij, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

33:40
    Szczechura trafił na dwie minuty na ławkę kar.

32:00
    Kolejne minuty są nadal ciekawe, ale Torpedo kompletnie nie potrafi wstrzelić się w bramkę gospodarzy.

30:40
    Bramkę zdobył NICK BAILEN. Kapitalna akcja gospodarzy. Szczechura wjechał w tercję gości i błyskotliwe odegrał do Bailena, który oddał strzał z okolicy niebieskiej. Krążek piekielnie mocno uderzony trafia do bramki.

29:45
    Obie drużyny grają bez jednego gracza.

29:27
    Vesce za zahaczanie przeciwnika trafia na ławkę kar na dwie minuty.

29:24
    Babčuk ukarany za wyrzucenie krążka poza pole gry. Dwie minuty.

29:15
    Niemal kopia akcji bramkowej gospodarzy. Linglet zagrywa do Cheechoo, który mocnym strzałem próbował pokonać Kasutina, ale nic z tego nie wyszło.

28:10
    Dinamo ma spore trudności, żeby wypracować sobie pozycję strzelecką grając w przewadze.

27:30
    Nokelainen wylatuje na ławkę kar na dwie minuty za grę wysokim kijem.

27:10
    Dinamo w pełnym składzie.

27:00
    Ależ to była świetna akcja w wykonaniu gości. Chomitskij strzelał będąc przed bramką Dinama. Haugen jakimś sposobem obronił.

25:10
    Lisovets powędrował na dwie minuty na ławkę kar.

23:15
    Cheechoo kapitalnie wjechał w tercję gości i uderzył na bramkę, ale Kasutin złapał krążek. Wznowienie w strefie Torpedo.

22:00
    Saliminen uderzył z dystansu, ale Haugen obronił. Wznowienie w strefie Dinama.

20:20
    Vesce huknął z krótkiej, ale krążek został odbity przez Kasutina.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Dinamo 8 – 14 Torpedo.

Za nami pierwsza tercja. Dinamo prowadzi po kapitalnej akcji w jedenastej minucie. Zobaczymy, co przyniesie tercja druga.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:25
    Ellison uderzył na bramkę z niebieskiej linii, ale krążek został zablokowany przez graczy Torpedo.

17:00
    Dinamo całkowicie bezradne. Torpedo świetnie rozgrywa krążek w tercji gospodarzy, choć efekty estetyczne niewiele wpływają na wynik.

15:30
    Gavrus trafił na dwie minuty do ławkę kar.

15:20
    Będziemy mieli wykluczenie. Gavrus powalił Chomitskijego.

14:20
    Ciekawe, że Dinamo po strzeleniu bramki kompletnie zaniechało ataków. Goście już dwukrotnie zamieszali pod bramką Haugena.

13:20
    Ależ zamieszanie pod bramką Dinama! Będziemy mieli wznowienie w tercji obronnej gospodarzy.

12:50
    Wznowienie w strefie obronnej Dinama. Wygrywa Drozd.

12:00
    Początkowej przewagi gości zupełnie nie widać.

10:55
    Bramkę zdobył JONATHAN CHEECHOO. Asysta Szczechura. Kapitalna akcja Szczechury, który okrążył bramkę Torpedo, a następnie nagrał krążek na kij wjeżdżającego przed bramkę Cheechoo.

9:40
    Vesce uderza na bramkę Torpedo. Haugen pewnie broni.

9:25
    Wybicie na uwolnienie. Dinamo będzie musiało raz jeszcze założyć zamek.

8:58
    Bernatskij trafił na dwie minuty na ławkę za przewrócenie rywala.

8:00
    Drobne zamieszanie, bo też bramka gospodarzy straciła kontakt z lodem. Przerwa na drobne naprawy.

7:00
    Groźny strzał Kitarova z krótkiej. Haugen broni parkanami.

6:45
    Krasnoslobodcev leżał na lodzie i mieliśmy przerwę w grze. Bez wykluczeń po stronie gospodarzy. Wznowienie w strefie neutralnej.

6:00
    Wznowienie w tercji obronnej Dinama.

5:15
    Drozd w doskonałej sytuacji uderza na bramkę Torpedo, ale Kasutin przejął krążek.

4:00
    Pierwsza tercja trwa. Atakuje całkiem groźnie Torpedo. Pierwsze minuty bezbarwne w wykonaniu gospodarzy.

00:01

HK Dinamo Mińsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Švarný, Bailen, Nogačjov, Šinkevič, Lisovets – Szczechura, Cheechoo, Kaljužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Kitarov, Meleško, Kulakov – Pavlovič, Razvadovskij, Drozd.

Sędziowie: Bělov, Gašilov – Birin, Medvěděv..

Mecz rozpocznie się za mniej więcej 20 minut.

Dzień dobry Państwu!

Zapraszamy na relację już od godziny 15:30.

Gospodarze swoje ostatnie ligowe spotkanie przegrali, ale goście również oddali punkty rywalom. Sobotnie starcie będzie zatem walką o zwycięstwo i przełamanie.

Wojciech Wolski ma jak na razie całkiem udane występy w bieżącym sezonie. Strzelił trzy bramki, trzy razy asystował. To korzystny rezultat, który jednoznacznie świadczy o znaczeniu polskiego hokeisty w zespole z Nożnego Nowogrodu.

Na uwagę w drużynie gości zasługuje Wojciech Wolski, który jest wyróżniającą się postaciom w swoim klubie.. Być może sobotni wieczór będzie popisem umiejętności lewoskrzydłowego Torpedo. Przekonamy się już niedługo.

W sobotniej rozgrywce będzie się ważyć miejsce w ligowej tabeli. Obie drużyny mają po 9 punktów i też obie dwukrotnie wygrywały, a dwukrotnie schodziły w boiska w roli przegranych.

W sobotnie popołudnie w Mińsku staną na przeciw siebie sąsiedzi z ligowej tabeli. W konferencji Zachodniej gospodarze zajmują miejsce 6., a zawodnicy Torpedo miejsce 7.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

MZ

Składy i statystyki: 11. Cheechoo (Szczechura), 31. Bailen (Szczechura), 37. Bailen (Meleško)

Torpedo Niżny Nowogród: Kasutin (Jachin) – Grigorjev, Valentěnko, Babčuk, Hietanen, Chomitskij, Aljajev, Bernatskij – Wolski, Galuzin, Žarkov, Salminen, Immonen, Drugov, Nokelainen, Děmagin, Krasnoslobodcev, Dmitrij Kazjonov, Denis Kazjonov, Potapov, Kuljomin.

Sędziowie: Bělov, Gašilov – Birin, Medvěděv.