Los Angeles – Minnesota 2:1 (koniec)
Los Angeles Kings
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Minnesota Wild
Niedziela 19.10.2014, 21:00 • Staples Center, Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone • National Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (23:39:50)

Koniec spotkania! Los Angeles Kings dowiozło do końca jednobramkową przewagę i pokonało Minnesotę Wild 2:1.

60:00

59:08
    Czas dla Dzikich.

59:07
    Pusta bramka Wild.

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:18
    Uderzenie Pearsona obok bramki Quicka. Coraz mniej czasu na wyrównanie mają goście.

57:13
    Guma po strzale Prossera opuściła obszar lodowiska. Przerwa w grze.

56:49
    Ponownie zdołali wybronić grę w przewadze zawodnicy z LA.

55:15
    Quick wyłapuje uderzenie Pominville'a.

54:49
    Regehr z dwoma minutami kary za spowodowanie upadku przeciwnika. Wild raz jeszcze w przewadze.

54:30
    Minnesota kontynuuje grę w ofensywie, a gospodarze starają się dowieść prowadzenie do końca. Zaledwie 16 celnych strzałów w tym starciu oddało LA.

53:01
    Quick obligatoryjnie mrozi gumę i przerywa akcję Minnesoty. Przerwa na reklamy i czyszczenie lodu.

52:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie ze strony obydwu zespołów.

51:43
    Kings na lodzie w pełnym zestawieniu.

51:06
    Czujna interwencja Quicka po strzale Parise z najbliższej odległości. Jeszcze kilkanaście sekund osłabienia muszą wybronić Kings.

50:05
    Vanek posyła gumę tuż obok bramki Quicka. Trwa napór gości.

49:43
    Richards z karą mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Wild zagrają w przewadze.

48:10
    Pewna interwencja Quicka po mocnym strzale Folina.
    COOKE - 2:1

46:47
    Gol dla Minnesoty!
    Bramkę zdobył MATT COOKE.

GOOL! Jest kontaktowe trafienie Wild! MATT COOKE otrzymał podanie tuż przed samą bramkę od Cartera i ze stoickim pokojem pokonał Quicka. 2:1!

46:05
    Mocne, ale niecelne uderzenie Williamsa na bramkę strzeżoną przez Backstroma.

45:45
    Uderzenie Hauli przelatuje nad poprzeczką bramki Quicka.

45:03
    Indywidualny najazd Wojnowa na bramkę Backstroma. Ten popisuje się czujną interwencją.

43:30
    Wild rzucają się do ofensywy. Teraz goście od odrabiania mają już dwie bramki.
    PEARSON - 2:0

42:58
    Gol dla Los Angeles!
    Bramkę zdobył TANNER PEARSON.

GOOOL! Świetna akcja LA! Toffoli kapitalnie podał na środek do TANNERA PEARSONA, który pięknym uderzeniem podwyższa prowadzenie Kings. 2:0!

42:38
    Gospodarze na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

41:49
    Niecelne uderzenie Pominville'a na bramkę strzeżoną przez Quicka.

40:40
    Spokojna gra Kings na początku tej odsłony.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji wygrane przez Minnesotę.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 22:57.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Kings wciąż prowadzą z Wild 1:0.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:04
    Wild ponownie rozgrywają krążek w tercji obronnej Kings.

37:23
    Niecelne zagranie Coyle'a na środek. Gumę przejmują zawodnicy z Los Angeles.

36:09
    Zdołali wybronić tą grę w przewadze zawodnicy z Minnesoty. Gramy już 5 na 5.

35:15
    Kings ostrzeliwują bramkę strzeżoną przez Backstroma. Ten jak na razie prezentuje się bardzo dobrze.

34:09
    Zucker otrzymał dwie minuty kary za spowodowanie upadku przeciwnika. Królowie w przewadze.

33:23
    Minnesota cały czas z gumą pod bramką Quicka. Dzicy nie mogą jednak oddać dobrego uderzenia.

32:31
    Gospodarze na lodzie już w pełnym zestawieniu.

31:23
    Jak na razie Wild nie mogą założyć zamka podczas gry w przewadze.

30:31
    Pięściarski pojedynek pomiędzy Richardsem i Folinem. Obaj panowie odpoczną sobie od gry na pięć minut, a Richards otrzymał dodatkowe dwie minuty za prowokacje.

30:08
    Quick mrozi gumę po strzale Brodina spod niebieskiej.

29:35
    Pewna interwencja Backstroma po niezbyt udanym strzale Pearsona.

28:30
    Los Angeles powraca do gry w ofensywie. Brown posyła gumę obok bramki.

27:55
    Los Angeles powraca do gry w pełnym zestawieniu.

27:02
    Richards wybija gumę daleko pod bramkę Backstroma.

26:40
    Piekielnie mocne uderzenie Pominville – obok bramki. Wild rozgrywają dalej zamek.

25:55
    Greene z dwoma minutami kary za zahaczanie. Minnesota w przewadze.

25:34
    Szukają goście wyrównującego trafienia. Jak na razie druga tercja toczy się pod dyktando Wild.

24:30
    Zagranie Wojnowa na granicy faulu. Sędziowie nie odgwizdali przewinienia zawodnika LA.

23:32
    Guma po zagraniu jednego z zawodników Wild opuściła obszar lodowiska. Mamy przerwę w grze.

22:03
    Kolejne uderzenie Browna, ponownie zaledwie obok bramki.

21:12
    Brown posyła gumę obok bramki.

20:30
    Królowie od początku odsłony ruszają do ataku.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej odsłony dla LA.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 22:00.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Kings prowadzą z Wild 1:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:13
    Królowie na lodzie już w pełnym zestawieniu.

19:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

18:04
    Jak na razie świetnie radzą sobie gospodarze w przewadze. Przed chwilą Brown miał okazję na zdobycie bramki w osłabieniu.

17:13
    Kings otrzymali karę mniejszą za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Wild w przewadze.

15:04
    Nieprzyjemne uderzenie Browna z okolic niebieskiej, poradził sobie z tym jednak Backstrom.

14:27
    Minnesota na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.
    TOFFOLI - 1:0

13:54
    Bramkę zdobył TYLER TOFFOLI.

GOOL! Los Angeles wykorzystuje grę w przewadze! Richards zagrał gumę na środek, która trafiła do TYLERA TOFFOLI, a ten z najbliższej odległości pokonał Backstroma. 1:0!

13:15
    Coyle otrzymał karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Kings w przewadze.

12:35
    Świetnie rozegrana akcja przez Wild! Szkoda tylko, że Haula posłał gumę obok bramki.

11:34
    Do ofensywy powracają już Dzicy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

10:12
    Lepszy okres gospodarzy w ofensywie. Dzicy zamknięci we własnej tercji obronnej.

9:32
    Szybka kontra Los Angeles zakończona strzałem Williamsa – Backstrom mrozi gumę.

8:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Wild starają się wypracować dobrą pozycję strzelecką.

7:25
    Ładny strzał ze strony Pominville'a. Golkiper LA ponownie nie dał się zaskoczyć.

6:34
    Gospodarze odzyskują gumę i ruszają pod bramkę Backstroma.

5:10
    Szybkie tempo spotkania w Los Angeles. Lepszy okres gry ze strony Dzikich, którzy ciągle w ofensywie.

4:30
    Dzicy cały czas w ofensywie. Odezwał się po raz pierwszy Parise. Quick ponownie pewnie broni.

3:45
    Teraz do interwencji zmuszony Quick. Strzelał Haula.

2:50
    Kolejne uderzenie na bramkę Minnesoty. Tym razem strzelał Regehr – Backstrom mrozi krążek.

2:39
    Pewna interwencja Backstroma po uderzeniu Andreoffa. Po raz pierwszy musiał interweniować golkiper Kings.

1:30
    Ciągle bez celnych strzałów na bramki. Aktualnie w posiadaniu gumy zawodnicy z LA.

0:45
    Pierwsza nieudana akcja gospodarzy. Guma w posiadaniu zespołu z Minnesoty.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania wygrane przez Kings.

00:01

Zawodnicy już na lodzie. Zaraz zaczynamy!
    Kończy się rozgrzewka zawodników

Początek spotkania za ok. 20 minut.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, McNabb, Vojnov, Regehr, Greene, Martinez – Williams, Kopitar, Richards – Toffoli, Carter, Pearson – Brown, Stoll, King – Nolan, Andreoff, Clifford

Minnesota Wild: Bäckström (Kuemper) – Brodin, Suter, Scandella, Spurgeon, Prosser, Folin – Fontaine, Koivu, Vanek – Pominville, Granlund, Parise – Coyle, Haula, Niederreiter – Zucker, Carter, Cooke.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Faworytem tego spotkania wydają się być Królowie, aktualni mistrzowie całej ligi. Czy Kings spełnią oczekiwania i zdołają pokonać Wild? Przekonamy się już niedługo!

Wild zaś to aktualnie czwarta drużyna Dywizji Centralnej. Wild w trzech spotkaniach zgromadzili jak na razie 4 punkty.

Los Angeles po pięciu rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 7 punktów. Aktualnie daje to Kings trzecie miejsce w Dywizji Pacyficznej.

Najlepsza hokejowa liga świata powoli rozkręca się na dobre. W dniu dzisiejszym zapraszamy Państwa na relację ze spotkania Królów z Dzikimi.

National Hockey League, spotkanie pomiędzy Los Angeles Kings i Minnesota Wild.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 14. Toffoli (Richards, Wojnow), 43. Pearson (Toffoli, Carter) – 47. Cooke (Carter, Fontaine)

Sędziowie: Eric Furlatt, Brad Meier – Scott Cherrey, Don Henderson