Szombierki – Polonia B. 0:0 (koniec) | Warta – Jarota 2:0 (koniec) | Ruch Z. – Grunwald R.Ś. 6:2 (koniec)
Świt NDM – Legia II 0:1 (koniec) | Nowa Huta – Garbarnia 1:4 (koniec) | Concordia – Ostróda 1:2 (koniec)
Karnin – Oława 0:0 (koniec)
Ruch Zdzieszowice
6:2 (2:1)
Grunwald Ruda Śląska
Sobota 25.10.2014, 14:30 • Stadion Miejski, Zdzieszowice • 3 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Przed nami szesnasta kolejka spotkań na trzecioligowym froncie, w grupie opolsko-śląskiej. Na przeciwko siebie staną Ruch Zdzieszowice oraz Grunwald Ruda Śląska. Początek meczu zaplanowano na 14:30.

Obie ekipy ostatniej kolejki nie mogą zaliczyć do udanych. Zdzieszowicki Ruch na wyjeździe uległ drużynie z Czańca 0:1, a Grunwald zremisował bezbramkowo przed własną publicznością z Polonią Łaziska.

Zdecydowanie gorsze nastroje są jednak w drużynie z Rudej Śląskiej, bowiem nie potrafią oni zainkasować kompletu punktów od siedmiu meczów. W tym czasie Grunwald zremisował tylko dwa mecze i aż pięć razy musiał przełykać gorycz porażki.

Ruch Zdzieszowice ostatnio nie radzi sobie na wyjazdach, czego dowodem niech będą dwie ostatnie porażki – wspomniana z Czańcem, jak i wcześniej 1:2 z Górnikiem Wesoła. "Ździchy" lepszą serię mają u siebie, gdzie są niepokonani od pięciu starć. Ostatni raz komplet "oczek" ze Stadionu Miejskiego w Zdzieszowicach wywieźli gracze Stali Bielsko-Biała, a miało to miejsce 23 sierpnia br.

Zapraszamy na relację live we współpracy z portalem ruchzdzieszowice.pl

1

Ruch Zdzieszowice: Kasprzik – Bachor, Kostrzycki, Polak, Nowak, Ł. Damrat, Kapłon, Szatkowski, Pindral, Kiliński, Dudek.

Grunwald Ruda Śląska: Soldak – Łęcki, Wolek, Szczypior, Kiepura, Brzozowski, Dreszer, Ciołek, Włodarczyk, Zalewski, Kot..

1
    Grunwald dziś na zielono, a gospodarze w białych kompletach strojów.

3
    To mógł być kapitalny początek meczu dla Ruchu! Łukasz Damrat świetnie wypuścił Szatkowskiego, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Soldaka. Tylko korner dla gospodarzy.

3
    Po rzucie rożnym pewnie interweniują defensorzy Grunwaldu.

4
    Gol dla Grunwaldu!

Ładna akcja na prawej stronie Grunwaldu, przysnęła nieco defensywa Ruchu i KOT w sytuacji sam na sam, po długim rogu pokonuje Kasprzika!

7
    Indywidualna akcja Szatkowskiego, który wpadł w pole karne i w ostatniej chwili został zablokowany przez defensora przyjezdnych.

8
    A teraz Polak dostał piłkę na siódmym metrze, jednak zabrakło tam miejsca na uderzenie. Ruch szybko rzucił się do odrabiana strat.

10
    Gol dla Zdzieszowic!

Gospodarze dopinają swego! Precyzyjne zgranie z prawej strony i z najbliższej odległości, piłkę do bramki pakuje ŁUKASZ DAMRAT!

10
    Dziesięć minut gry za nami. Niezłe spotkanie na Stadionie Miejskim w Zdzieszowicach.

Szybki rzut oka na murawę:

15
    Szatkowski zdecydował się na uderzenie z okolic 25. metra i na przysłowiowe raty interweniuje Soldak. Ruch rozochocił się po zdobyciu bramki wyrównującej.

17
    W odpowiedzi Grunwald, po raz kolejny dziś przysnęła defensywa miejscowych i Dreszer przez moment znalazł się na czystej pozycji, ale po chwili jego uderzenie zostało zablokowane.

19
    Łukasz Damrat wypuścił na prawej flance Dudka, ten zdaje się, że mógł odgrywać z powrotem do swojego partnera, ale zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, po którym piłka powędrowała nad poprzeczką.

21
    Rajd Szatkowskiego wzdłuż pola karnego, zakończony groźnym uderzeniem, jednak Soldak wyciąga się jak struna i łapie futbolówkę!

24
    Ruch w coraz większej inicjatywie. Przed momentem swoich sił w polu karnym gości próbowali Nowak i Polak, ale bezskutecznie.

25
    Polak świetnie przedarł się na prawej stronie i wycofał piłkę przed pole karne do Dudka, który został jednak zablokowany.

28
    Rzut rożny dla Ruchu.

28
    Dośrodkowanie Kilińskiego i świetnie do piłki w polu karnym dopadł Łukasz Damrat, uderzył po koźle i z najwyższym trudem futbolówkę sięgnął Soldak!

30
    Coraz większa dominacja miejscowych. Grunwald mocno zepchnięty do defensywy.

36
    Dudek ładnie operował piłką w środku pola, zdecydował się uruchomić na prawym skrzydle Łukasza Damrata, ale ten dał się ubiec obrońcom. Tylko korner dla Ruchu.

37
    Po rzucie rożnym bez zagrożenia dla bramki gości z Rudej Śląskiej.

37
    Tempo gry nieco spadło. Obie ekipy jakby czekały na gwizdek oznajmiający koniec pierwszej połowy.

41
    Ładny kontratak rozprowadzony przez gości na prawej stronie boiska, dośrodkowanie w pole karne, a tam w ekwilibrystyczny sposób piłkę "szczupakiem" zaatakował Zalewski. Nic jednak z tego nie wyszło. Brawo za próbę, niestety wykonanie, a co za tym idzie strzał – nad bramką.

43

MATEUSZ SZATKOWSKI i jest 2:1 dla Ruchu Zdzieszowice! Lewą stroną przedarł się Dudek, dograł na 11. metr, gdzie kapitalnie w tempo wbiegł Szatkowski, uderzył, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki obok bezradnego Soldaka!

45

Do przerwy Ruch Zdzieszowice prowadzi z Grunwaldem Ruda Śląska 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Damrat oraz Mateusz Szatkowski. Dla gości trafił Kot.

46

48
    Z pola karnego uderzał Polak, jednak futbolówka o centymetry minęła bramkę! To mógł być mocny akcent na początku drugiej połowy!

55
    Polak brzydko fauluje Dreszera. Mieliśmy chwilę przerwy w grze, ale zawodnik Grunwaldu po chwili wrócił na murawę.

Wspomniana sytuacja:

60

Lewą stroną przedarł się ZALEWSKI, wymanewrował Pindrala i po krótkim rogu pokonał Kasprzika. Seria błędów defensywy Ruchu Zdzieszowice, zdecydowanie za dużo miejsca w indywidualnej akcji miał Zalewski.

63

DAWID KILIŃSKI i gospodarze ponownie na prowadzeniu! Środkiem pola zaatakował Łukasz Damrat, rozciągnął na lewe skrzydło, tam z piłką w pole karne wpadł wspomniany Kiliński i mierzonym uderzeniem po długim rogu pokonał Soldaka!

65
    Zmiana w drużynie Ruch Zdzieszowice: z boiska schodzi Kapłon, na boisku pojawia się Czajkowski.

Dziękujemy portalowi ruchzdzieszowice.pl za pomoc w realizacji dzisiejszej relacji live.

73
    Atak Ruchu na prawej flance. Dośrodkowanie wprost na głowę Łukasza Damrata, który chybi z okolic 10. metra!

74
    Ruch w inicjatywie, ale gospodarze nie potrafią udokumentować tego bramką, choć w polu karnym Soldaka jest coraz goręcej.

75

Szatkowski wbiegł w pole karne z prawej strony, wyciągnął bramkarza i odegrał piłkę do środka, a tam do pustej bramki formalności dopełnił WOJCIECH DUDEK!

77
    To mogła być piąta bramka dla gospodarzy! Grunwald traci piłkę od razu po wznowieniu gry. Dudek staje sam na sam z Soldakiem, ale golkiper gości świetnie interweniuje, próbował jeszcze bezskutecznie dobijać Czajkowski!

78
    Zmiana w drużynie Ruch Zdzieszowice: z boiska schodzi Dudek, na boisku pojawia się T. Damrat.

79

Podanie Kilińskiego z prawej flanki na 6-7. metr, wbiegł tam TOMASZ DAMRAT i nie pozostawił bramkarzowi złudzeń!

80
    Goście oddali kompletnie inicjatywę, jak tak dalej pójdzie, to dzisiejsze spotkanie może zakończyć się pogromem. Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry.

84
    Zmiana w drużynie Ruch Zdzieszowice: z boiska schodzi Bachor, na boisku pojawia się Matyja.

85

Ładna akcja Szatkowskiego, który uprzedził defensora rywali, wyszedł sam na sam, odegrał do TOMASZA DAMRATA, a ten skierował piłkę do pustej bramki!

87
    Rzut rożny dla Zdzieszowic.

87
    Kostrzycki! Mogła być siódma bramka, uderzenie po koźle, piłka ociera się od zewnętrznej strony słupka i wychodzi za boisko!

90
    Rzut wolny dla Grunwaldu z okolic 17. metra, próba bezpośredniego uderzenia, ale bez powodzenia.

90

Choć to goście otworzyli wynik dzisiejszego meczu, już w czwartej minucie za sprawą Kota, to Ruch Zdzieszowice dopiął swego. "Ździchy" pokonują rywali aż 6:2 i potwierdzają dobrą dyspozycję na własnym obiekcie. Na uwagę zasługują dwa trafienia Tomasza Damrata, które zdobył w siedem minut po wejściu na boisko. (17:21:51)
    Uwaga: Jesteś działaczem klubu piłkarskiego, a może prowadzisz stronę internetową? Zapraszamy serdecznie do współpracy przy relacjach na żywo kluby trzecioligowe, a także z niższych klas rozgrywkowych: piotr.pawlak@lajfy.com.

Piotr

Gole: 10. Ł. Damrat, 43. Szatkowski, 63. Kiliński, 75. Dudek, 79. T. Damrat, 85. Damrat – 4. Kot, 60. Zalewski

Ruch Zdzieszowice: Kasprzik – Bachor (84' Matyja), Kostrzycki, Polak, Nowak, Ł. Damrat, Kapłon (65' Czajkowski), Szatkowski, Pindral, Kiliński, Dudek (78' T. Damrat)