Szombierki – Polonia B. 0:0 (koniec) | Warta – Jarota 2:0 (koniec) | Ruch Z. – Grunwald R.Ś. 6:2 (koniec)
Świt NDM – Legia II 0:1 (koniec) | Nowa Huta – Garbarnia 1:4 (koniec) | Concordia – Ostróda 1:2 (koniec)
Karnin – Oława 0:0 (koniec)
Ruch Zdzieszowice
6:2 (2:1)
Grunwald Ruda Śląska
Sobota 25.10.2014, 14:30 • Stadion Miejski, Zdzieszowice • 3 Liga

Choć to goście otworzyli wynik dzisiejszego meczu, już w czwartej minucie za sprawą Kota, to Ruch Zdzieszowice dopiął swego. "Ździchy" pokonują rywali aż 6:2 i potwierdzają dobrą dyspozycję na własnym obiekcie. Na uwagę zasługują dwa trafienia Tomasza Damrata, które zdobył w siedem minut po wejściu na boisko. (17:21:51)

90

90
    Rzut wolny dla Grunwaldu z okolic 17. metra, próba bezpośredniego uderzenia, ale bez powodzenia.

87
    Kostrzycki! Mogła być siódma bramka, uderzenie po koźle, piłka ociera się od zewnętrznej strony słupka i wychodzi za boisko!

87
    Rzut rożny dla Zdzieszowic.

85
    Gol dla Zdzieszowic!

Ładna akcja Szatkowskiego, który uprzedził defensora rywali, wyszedł sam na sam, odegrał do TOMASZA DAMRATA, a ten skierował piłkę do pustej bramki!

84
    Zmiana w drużynie Ruch Zdzieszowice: z boiska schodzi Bachor, na boisku pojawia się Matyja.

80
    Goście oddali kompletnie inicjatywę, jak tak dalej pójdzie, to dzisiejsze spotkanie może zakończyć się pogromem. Dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry.

79

Podanie Kilińskiego z prawej flanki na 6-7. metr, wbiegł tam TOMASZ DAMRAT i nie pozostawił bramkarzowi złudzeń!

78
    Zmiana w drużynie Ruch Zdzieszowice: z boiska schodzi Dudek, na boisku pojawia się T. Damrat.

77
    To mogła być piąta bramka dla gospodarzy! Grunwald traci piłkę od razu po wznowieniu gry. Dudek staje sam na sam z Soldakiem, ale golkiper gości świetnie interweniuje, próbował jeszcze bezskutecznie dobijać Czajkowski!

75

Szatkowski wbiegł w pole karne z prawej strony, wyciągnął bramkarza i odegrał piłkę do środka, a tam do pustej bramki formalności dopełnił WOJCIECH DUDEK!

74
    Ruch w inicjatywie, ale gospodarze nie potrafią udokumentować tego bramką, choć w polu karnym Soldaka jest coraz goręcej.

73
    Atak Ruchu na prawej flance. Dośrodkowanie wprost na głowę Łukasza Damrata, który chybi z okolic 10. metra!

Dziękujemy portalowi ruchzdzieszowice.pl za pomoc w realizacji dzisiejszej relacji live.

65
    Zmiana w drużynie Ruch Zdzieszowice: z boiska schodzi Kapłon, na boisku pojawia się Czajkowski.

63

DAWID KILIŃSKI i gospodarze ponownie na prowadzeniu! Środkiem pola zaatakował Łukasz Damrat, rozciągnął na lewe skrzydło, tam z piłką w pole karne wpadł wspomniany Kiliński i mierzonym uderzeniem po długim rogu pokonał Soldaka!

60
    Gol dla Grunwaldu!

Lewą stroną przedarł się ZALEWSKI, wymanewrował Pindrala i po krótkim rogu pokonał Kasprzika. Seria błędów defensywy Ruchu Zdzieszowice, zdecydowanie za dużo miejsca w indywidualnej akcji miał Zalewski.

Wspomniana sytuacja:

55
    Polak brzydko fauluje Dreszera. Mieliśmy chwilę przerwy w grze, ale zawodnik Grunwaldu po chwili wrócił na murawę.

48
    Z pola karnego uderzał Polak, jednak futbolówka o centymetry minęła bramkę! To mógł być mocny akcent na początku drugiej połowy!

46

Do przerwy Ruch Zdzieszowice prowadzi z Grunwaldem Ruda Śląska 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Damrat oraz Mateusz Szatkowski. Dla gości trafił Kot.

45

43

MATEUSZ SZATKOWSKI i jest 2:1 dla Ruchu Zdzieszowice! Lewą stroną przedarł się Dudek, dograł na 11. metr, gdzie kapitalnie w tempo wbiegł Szatkowski, uderzył, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki obok bezradnego Soldaka!

41
    Ładny kontratak rozprowadzony przez gości na prawej stronie boiska, dośrodkowanie w pole karne, a tam w ekwilibrystyczny sposób piłkę "szczupakiem" zaatakował Zalewski. Nic jednak z tego nie wyszło. Brawo za próbę, niestety wykonanie, a co za tym idzie strzał – nad bramką.

37
    Tempo gry nieco spadło. Obie ekipy jakby czekały na gwizdek oznajmiający koniec pierwszej połowy.

37
    Po rzucie rożnym bez zagrożenia dla bramki gości z Rudej Śląskiej.

36
    Dudek ładnie operował piłką w środku pola, zdecydował się uruchomić na prawym skrzydle Łukasza Damrata, ale ten dał się ubiec obrońcom. Tylko korner dla Ruchu.

30
    Coraz większa dominacja miejscowych. Grunwald mocno zepchnięty do defensywy.

28
    Dośrodkowanie Kilińskiego i świetnie do piłki w polu karnym dopadł Łukasz Damrat, uderzył po koźle i z najwyższym trudem futbolówkę sięgnął Soldak!

28
    Rzut rożny dla Ruchu.

25
    Polak świetnie przedarł się na prawej stronie i wycofał piłkę przed pole karne do Dudka, który został jednak zablokowany.

24
    Ruch w coraz większej inicjatywie. Przed momentem swoich sił w polu karnym gości próbowali Nowak i Polak, ale bezskutecznie.

21
    Rajd Szatkowskiego wzdłuż pola karnego, zakończony groźnym uderzeniem, jednak Soldak wyciąga się jak struna i łapie futbolówkę!

19
    Łukasz Damrat wypuścił na prawej flance Dudka, ten zdaje się, że mógł odgrywać z powrotem do swojego partnera, ale zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, po którym piłka powędrowała nad poprzeczką.

17
    W odpowiedzi Grunwald, po raz kolejny dziś przysnęła defensywa miejscowych i Dreszer przez moment znalazł się na czystej pozycji, ale po chwili jego uderzenie zostało zablokowane.

15
    Szatkowski zdecydował się na uderzenie z okolic 25. metra i na przysłowiowe raty interweniuje Soldak. Ruch rozochocił się po zdobyciu bramki wyrównującej.

Szybki rzut oka na murawę:

10
    Dziesięć minut gry za nami. Niezłe spotkanie na Stadionie Miejskim w Zdzieszowicach.

10

Gospodarze dopinają swego! Precyzyjne zgranie z prawej strony i z najbliższej odległości, piłkę do bramki pakuje ŁUKASZ DAMRAT!

8
    A teraz Polak dostał piłkę na siódmym metrze, jednak zabrakło tam miejsca na uderzenie. Ruch szybko rzucił się do odrabiana strat.

7
    Indywidualna akcja Szatkowskiego, który wpadł w pole karne i w ostatniej chwili został zablokowany przez defensora przyjezdnych.

4

Ładna akcja na prawej stronie Grunwaldu, przysnęła nieco defensywa Ruchu i KOT w sytuacji sam na sam, po długim rogu pokonuje Kasprzika!

3
    Po rzucie rożnym pewnie interweniują defensorzy Grunwaldu.

3
    To mógł być kapitalny początek meczu dla Ruchu! Łukasz Damrat świetnie wypuścił Szatkowskiego, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Soldaka. Tylko korner dla gospodarzy.

1
    Grunwald dziś na zielono, a gospodarze w białych kompletach strojów.

Ruch Zdzieszowice: Kasprzik – Bachor, Kostrzycki, Polak, Nowak, Ł. Damrat, Kapłon, Szatkowski, Pindral, Kiliński, Dudek.

Grunwald Ruda Śląska: Soldak – Łęcki, Wolek, Szczypior, Kiepura, Brzozowski, Dreszer, Ciołek, Włodarczyk, Zalewski, Kot..

1

Zapraszamy na relację live we współpracy z portalem ruchzdzieszowice.pl

Ruch Zdzieszowice ostatnio nie radzi sobie na wyjazdach, czego dowodem niech będą dwie ostatnie porażki – wspomniana z Czańcem, jak i wcześniej 1:2 z Górnikiem Wesoła. "Ździchy" lepszą serię mają u siebie, gdzie są niepokonani od pięciu starć. Ostatni raz komplet "oczek" ze Stadionu Miejskiego w Zdzieszowicach wywieźli gracze Stali Bielsko-Biała, a miało to miejsce 23 sierpnia br.

Zdecydowanie gorsze nastroje są jednak w drużynie z Rudej Śląskiej, bowiem nie potrafią oni zainkasować kompletu punktów od siedmiu meczów. W tym czasie Grunwald zremisował tylko dwa mecze i aż pięć razy musiał przełykać gorycz porażki.

Obie ekipy ostatniej kolejki nie mogą zaliczyć do udanych. Zdzieszowicki Ruch na wyjeździe uległ drużynie z Czańca 0:1, a Grunwald zremisował bezbramkowo przed własną publicznością z Polonią Łaziska.

Przed nami szesnasta kolejka spotkań na trzecioligowym froncie, w grupie opolsko-śląskiej. Na przeciwko siebie staną Ruch Zdzieszowice oraz Grunwald Ruda Śląska. Początek meczu zaplanowano na 14:30.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.
    Uwaga: Jesteś działaczem klubu piłkarskiego, a może prowadzisz stronę internetową? Zapraszamy serdecznie do współpracy przy relacjach na żywo kluby trzecioligowe, a także z niższych klas rozgrywkowych: piotr.pawlak@lajfy.com.

Piotr

Gole: 10. Ł. Damrat, 43. Szatkowski, 63. Kiliński, 75. Dudek, 79. T. Damrat, 85. Damrat – 4. Kot, 60. Zalewski

Ruch Zdzieszowice: Kasprzik – Bachor (84' Matyja), Kostrzycki, Polak, Nowak, Ł. Damrat, Kapłon (65' Czajkowski), Szatkowski, Pindral, Kiliński, Dudek (78' T. Damrat)