Córdoba – Sociedad 1:1 (koniec) | Eibar – Granada 1:1 (koniec) | Malaga – Rayo Vallecano 4:0 (koniec)
RCD Espanyol – Deportivo 0:0 (koniec) | Sevilla – Villarreal 2:1 (koniec) | Getafe – Atletico 0:1 (koniec)
RCD Espanyol Barcelona
0:0 (0:0)
Deportivo La Coruña
Niedziela 26.10.2014, 17:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami niedzielne spotkania dziewiątej kolejki Primera Division. Espanyol Barcelona podejmie na Estadi Cornellà-El Prat Deportivo La Coruna.

(Źródło: soccerway.com)

Espanyol Barcelona

Espanyol to gospodarz niedzielnego spotkania. Zobaczmy jak radzą sobie podopieczni Sergio w rozgrywkach ligowych. Znajdują się oni na jedenastej pozycji i mają na swoim koncie dziewięć oczek. Zespół z Barcelony to typowa ekipa własnego boiska. Na Estadi Cornellà-El Prat zgromadzili oni bowiem aż siedem punktów. Odnieśli dwa zwycięstwa, raz zremisowali i tylko raz polegli. Miało to jednak miejsce w drugiej kolejce w meczu ze świetnie spisującą się w tym sezonie Sevillą. Zespół Grzegorza Krychowiaka triumfował wtedy 2:1.

Deportivo La Coruna

Rzućmy teraz okiem na poczynania w obecnym sezonie piłkarzy z Estadio Riazor. Zajmują oni dopiero szesnaste miejsce w tabeli, czyli aż o pięć pozycji niżej niż ich niedzielny rywali, jednak zgromadzili zaledwie dwa oczka mniej, tzn. siedem. Statystyki Deportivo nie napawają ich sympatyków przez meczem optymizmem. Podopieczni Victora Fernández w czterech wyjazdowych pojedynkach w tym sezonie wywalczyli zaledwie trzy punkty po zwycięstwie 1:0 na Eibar. Iskierkę nadziei w serca fanów zespołu z La Coruny wlała jednak wysoka wygrana 3:0 nad świetnie spisującą się w tym sezonie Valencią.

Cezary Wilk

(Źródło: footballcardsdirect.com)

Dlaczego mowa o Polaku? Reprezentant Polski jest bowiem uważany za jednego z ojców sukcesu efektownego zwycięstwa 3:0 nad Valencią. Właśnie jego wejście do składu odmieniło grę Deportivo. Szanse, że zobaczymy byłego gracza Wisły Kraków w składzie na ten mecz są bardzo duże!

Zapowiada się przed nami interesujące starcie w Barcelonie. Czy Espanyol poradzi sobie lepiej niż druga z drużyn z tego miasta w ten weekend? Przekonamy się o tym już w niedzielę! Na relację live zapraszamy od godziny 17:00!

RCD Espanyol de Barcelona: Kiko Casilla, Colotto, Juan Fuentes, Javi López, Álvaro González, Víctor Sánchez, Paco Montañés, Cañas, Álex, Lucas Vázquez, Stuani.

Rezerwowi: Víctor Álvarez, Salva Sevilla, Lanzarote, Caicedo, Arbilla, Pau López, Bertrand.

Deportivo La Coruña: Fabricio, Sidnei, Luisinho, Juanfran, Pablo Ínsua, Medunjanin, Wilk, Fariña, Cuenca, Ivan Cavaleiro, Lucas Pérez.

Rezerwowi: Lux, Álex Bergantiños, José Rodríguez, Hélder Postiga, Laure, Toché, Diakité.

Sędziowie: Carlos Velasco.

1

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Spotkanie zaczyna Espanyol!

2
    W posiadaniu piłki od początku utrzymują się gospodarze, jednak widać, że zmotywowani się rywale, którzy atakują pressingiem na własnej połowie.

3
    Przewinienie na zawodniku Espanyolu popełnił Luisinho. Od rzutu wolnego grę wznowi zespół gospodarzy prowadzony przez Sergio.

5
    Na skrzydło zagrywał teraz Wilk, jednak do piłki dobiegł zawodnik gospodarzy. Wybił on futbolówkę poza linię boczną boiska.

6
    Dośrodkowanie jednego z zawodników Deportivo w pole karne rywali, ale tam pewnie interweniuje nienaciskany przez nikogo Kiko Casilla.

7
    Atakować próbowali teraz przyjezdni, jednak zbyt mocno z klepki zagrał Ivan Cavaleiro. Od rzutu z autu zaczynają gospodarze.

9
    Po starciu z Medunjanin na połowie przyjezdnych przewrócił się zawodnik Espanyolu. Gospodarze zaczną teraz od rzutu wolnego.

10
    Lucas centrował ze stałego fragmentu gry. Rywale wybili piłkę, która potem prawie trafiła pod nogi Alexa, ale powstrzymał go defensor Deportivo.

11
    Stuani był przewracany tuż przed polem karnym Deportivo przez Pablo Insua. Będzie bardzo dobra okazja dla Espanyolu po rzucie wolnym.

12
    Było bardzo blisko szczęścia gospodarzy! Do rzutu wolnego podszedł Lucas Vazquez. Piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę i wyszła poza boisko!

13
    Lewą stroną boiska starał przedzierać się Ivan Cavaleiro, jednak kiedy zszedł z piłką do środka do wyszedł poza linię końcową.

13
    Alex rozpędzał się prawą stroną boiska i chciał centrować w szesnastkę rywali, ale nie pozwolił mu na to Wilk, który zablokował to zagranie.

15
    Bardzo długo piłkę rozgrywają teraz piłkę gospodarze. Ostatecznie poza długimi zagraniami nie mogą się przedrzeć w szesnastkę rywali.

16
    Na boisku leży teraz Lucas Perez, który już wcześniej ucierpiał w starciu z Alvaro Gonzalezem. Piłkarz Deportivo jest teraz opatrywany za linią boczną.

18
    Teatr jednego aktora teraz na boisko, a konkretnie Lucasa Pereza, który po wejściu na boisko ponownie leży na murawie...

18
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Lucas Perez, na boisku pojawia się José Rodríguez.

20
    Spokojniejszy fragment spotkania. Mogę się mylić, ale chyba po raz pierwszy dłużej przy piłce utrzymuje się zespół Deportivo.

21
    Głupią stratę w środkowej strefie boiska popełnił Farina. Potem zmuszony popełnić przewinienie był Wilk. Polak faulował Victora Sancheza.

22
    To byłoby wspaniałe trafienie! Podanie będąc tyłem do bramki otrzymał Colotto. Argentyńczyk przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i z uderzył z przewrotki! Piłka przeleciała niewiele obok słupka!

24
    Podanie w pole karne rywali otrzymał Stuani, jednak był rozpędzony i nie zdołał minąć defensora Deportivo La Coruna.

25
    Victor Sanchez rewanżuje się Cezaremu Wilkowi za jego faul sprzed kilku minut. Teraz przewinienie popełnił zawodnik Espanyolu.

26
    Arbiter przeszkodził gospodarzom. Piłkę przejęli rywale. Było zagranie kierowane do dobrze ustawionego Ivana Cavaleiro, ale zafunkcjonowała defensywa Espanyolu.

27
    Przewinienie Wilka na własnej połowie na Lucasie Vazquezu. Od rzutu wolnego zaczną gospodarze. Będzie to okazja na dośrodkowanie w szesnastkę.

29
    Lucas Vazquez na prawą stronę do Javiego Lopeza. Zawodnik grający z numerem 16. na koszulce centrował w pole karne rywali, którzy jednak wybili piłkę.

31
    Było groźnie! Na bramkę przyjezdnych z linii pola karnego uderzał teraz Paco Montanes, ale piłkę na korner dobrze odbija Fabricio!

33
    Lepsze wrażenie w dzisiejszym meczu sprawiali do tego momentu gospodarze. To oni są stroną przeważającą. Deportivo ogranicza się jedynie do nielicznych wyjść poza własną połowę.

34
    Piłkę przy narożniku pola karnego gospodarzy miał Cuenca, jednak był tam osamotniony w konsekwencji czego stracił futbolówkę.

36
    Z prawej strony boiska centrował starał się Lucas Vazquez, jednak było przy nim dwóch piłkarzy rywali, którzy zablokowali to zagranie.

37
    Nie ma wątpliwości. Spóźniony był teraz Luisinho i faulował Javiego Lopeza. Zasłużony żółty kartonik dla zawodnika Deportivo.

38
    Z rzutu wolnego centrował Lucas Vazquez. Piłka minęła jednak wszystkich zawodników. Błąd popełnił tutaj Fabricio, który minął się z futbolówką.

39
    Piłkę obok linii bocznej pola karnego otrzymał Victor Sanchez i na wślizgu zagrywał ją w pole karne rywali. Na tyle jednak lekko, że zdołał złapać ją Fabricio.

41
    Javi Lopez faulował na własnej połowie jednego z zawodników rywali. Będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Deportivo.

42
    Ze stałego fragmentu w pole karne rywali zagrywał Medunjanin. Będąc w szesnastce przeciwników piłkę zdołał musnąć Sidnei, ale futbolówka nie leciała w światło bramki.

43
    José Rodríguez faulował teraz jednego z piłkarzy Espanyolu tuż przed własnym polem karnym. Gospodarze będą mieć dobrą okazję.

44
    Do stałego fragmentu gry podszedł Victor Sanchez. Pomocnik Espanyolu uderzył jednak wyraźnie nad poprzeczką. Szkoda, bo pozycja na strzał była bardzo dobra.

45
    Przed nami zaraz koniec pierwszej połowy, więc możemy już powoli skłaniać się ku podsumowaniu tej części gry. Zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze. 63% po ich stronie, a 37% po stronie Deportivo.

45+1
    Doskonała okazja dla Espanyolu! Zagranie z lewej strony w pole karne rywali. Piłka odbija się i ląduje na trzynastym metrze prosto pod nogami Lucasa Vazqueza! Zawodnik gospodarzy uderzył tuż obok słupka!
    Lucas Vasquez uderzył minimalnie obok słupka!

45+1

46

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Od środka Deportivo La Coruna.

48
    Dość drętwy początek drugiej połowy spotkania. W posiadaniu piłki gospodarzy, którzy nie zaatakowali jednak odważniej.

49
    W środowej strefie boiska Cezary Wilki popełnił przewinienie na Victorze Sanchezie. Od rzutu wolnego zacznie Espanyol.

50
    Dośrodkowanie w pole karne Deportivo, ale tam skutecznie interweniuje Juanfran, który wybija futbolówkę poza pole karne.

51
    Bardzo groźnie z prawego skrzydła wzdłuż pola karnego gospodarzy zagrywał Jose Rodruguez, jednak nikt nie przeciął lotu futbolówki.

52
    Żółtą kartką został ukarany Victor Sanchez. Zawodnik Espanyolu popełnił przewinienie bodajże na Cezarym Wilku.

53
    Żółtym kartonikiem ukarany również Medunjanin. Arbiter zdecydował tak, ponieważ Bośniak spowalniał wznowienie gry.

54
    Na połowę rywali z piłką przedzierał się Paco Montanes, jednak w pewnym momencie odpuścił. Myślałem, że arbiter odgwiżdże faul rywali, a tak się nie stało.

55
    Bardzo groźnie! Fatalny błąd w obronie Pablo Insua, który zbyt lekko zagrywał piłkę głową do Fabricio! Wykorzystał to Stuani. Urugwajczyk zdołał uderzyć, jednak prosto w golkipera Deportivo!
    Stuani blisko pokonania Fabricio!

57
    Rzut rożny dla Espanyolu. Dośrodkowanie w pole karne Deportivo, ale zawodnicy tego zespołu ponownie wybijają futbolówkę na korner.

59
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Cuenca, na boisku pojawia się Helder Postiga.

60
    Ajajaj! Tak mało zabrakło! Z prawej strony centrował Victor Sancheza, z główki uderzał Stuani, ale świetnie interweniuje Fabricio, który odbija piłkę na rzut rożny!

61
    Zbyt mocny przerzut piłki na lewą stronę boiska do Juana Fuentesa. Zawodnik Espanyolu sięgał piłkę już poza placem gry.

62
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Alex, na boisku pojawia się Caicedo.

63
    Mieli szczęście przyjezdni! Dośrodkowanie z lewej strony boiska Paco Montanesa, w polu karnym był Lucas Vazquez, który uderzył jednak nad poprzeczką!

65
    Za nami dwadzieścia minut drugiej połowy spotkania. Zdecydowaną przewagę gry w tej części meczu mają gospodarze. Pachnie golem.

66
    Gospodarze domagali się teraz rzutu karnego! Po starciu z Sidneiem w szesnastce upadł Lucas Vasquez! Arbiter zdecydował, że przewinienia nie było.

68
    Dobry pojedynek przy linii bocznej Stuaniego z Sidneiem. Ostatecznie faulował Urugwajczyk. Od rzutu wolnego zaczyna Fabricio.

69
    Akcja trwała już dalej, ale arbitra wraca do momentu, kiedy Helder Postiga faulował zawodnika gospodarzy. Żółta kartka dla Portugalczyka.

71
    Dośrodkowanie w pole karne Deportivo. Piłkę piąstkuje Fabricio i dobrze asekuruje go obrońca, który wybija futbolówkę, bo czekał już na nią zawodnik rywali.

71
    Bardzo groźnie pod bramką gospodarz! Po dośrodkowaniu główkował Alvaro Gonzalez, ale piłkę odbija Fabricio! Dobijał jeszcze Paco Montanes, ale niecelnie! To była okazja!
    Paco Montanes marnuje świetną okazję!

72
    Pablo Insua popełnił teraz przewinienie na Caicedo. Będzie dobra okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego dla gospodarzy.

72
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Paco Montanesa bardzo groźnie główkował Alvaro Gonzalez! Piłkę lecącą pod samą poprzeczkę przenosi nad nią Fabricio!

74
    Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Medunjanin, na boisku pojawia się Álex Bergantiño.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Czy Espanyol zdoła zdobyć jeszcze upragnionego gola? Deportivo cały czas na własnej połowie. Być może uda im się dowieźć do końca upragniony remis!

76
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Deportivo. W polu pięciu metrów dobrze interweniuje jednak Fabricio, który łapie futbolówkę.

78
    Mijają kolejne minuty spotkania, a gospodarze dalej nie mogą znaleźć sposobu na pokonanie dobrze dzisiaj spisującego się Fabricio.

79
    Álvaro González popełnił przewinienie na zawodniku Deportivo! Arbiter był zmuszony pokazać mu za ten faul żółtą kartkę.

80
    Przewinienie na Lucasie Vazquezie popełnił Pablo Insua. Zasłużona żółta kartka dla piłkarza Deportivo La Coruna.

81
    Do rzutu wolnego podszedł Lucas Vazquez, jednak futbolówka po jego dośrodkowaniu ląduje w rękach Fabricio!

83
    Paco Montanes fauluje teraz zawodnika gospodarzy na lewej stronie boiska. Okazję na dośrodkowanie będą mieć teraz przyjezdni.

83
    Po centrze z rzutu wolnego główkował, a w zasadzie tylko musnął piłkę Wilk. Potem za boisko wyszedł z nią Helder Postiga.

85
    Przewinienie chciał chyba wymusić teraz Helder Postiga. Arbiter jednak nie dał się nabrać na symulowanie Portugalczyka.

86
    Zza pola karnego uderzał teraz Victor Sancheza. Futbolówka odbija się jeszcze od zawodnika Deportivo i będziemy oglądać rzut rożny dla gospodarzy.

87
    Lewą flanką przedzierał się teraz Juan Fuentes. Zupełnie odpuścił go Jose Rodriguez, który myślał, że był ofsajd. Następnie zawodnik gospodarzy próbował zaskoczyć Fabricio uderzeniem z ostrego kąta, ale golkiper Deportivo był czujny.

89
    Uderzenie z dystansu Juantrana, ale chyba wszyscy wiedzieli, że nie chodził o próbę pokonania Kiko Casilla, lecz o danie chwili wytchnienia defensywie Deportivo.

90
    Wiemy już ile dłużej potrwa druga połowa spotkania! Carlos Velasco zdecydował, że będzie to czas dwóch minut!

90+1
    Byle dalej od własnej bramki. Takie założenie na ostatnie minut spotkania mają piłkarze Deportivo. Zawodnicy Espanyolu zaczynają chyba powoli oswajać się z myślą podziału punktów.