Ślęza Wrocław – Oława 5:0 (koniec) | Garbarnia – Trzebinia-Siersza 2:0 (koniec) | Lechia II – Chwaszczyno 3:1 (koniec)
Unia T. – Partyzant 2:1 (koniec) | Gwardia K. – Arka II 1:3 (koniec) | Lech II P. – Mogilno 2:1 (koniec)
Resovia – Chełminianka 2:1 (koniec) | Ozimek – Ruch Z. 1:2 (koniec) | Olimpia E. – Hajnówka 4:0 (koniec)
Jarota – Chełminianka 4:1 (koniec) | Gryf – Pogoń 5:2 (koniec)
Lechia II Gdańsk
3:1 (3:0)
KS Chwaszczyno
Niedziela 02.11.2014, 11:00 • boczne boisko Stadionu Miejskiego, Gdańsk • 3 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.
    Niedziela, 2 listopada godz. 11. Zaduszki, dzień po Wszystkich Świętych, dzień modlitw za dusze zmarłych. Piłkarze jednak nie odpoczywają i czeka nas ciekawie zapowiadający się mecz Lechia II Gdańsk – KS Chwaszczyno!

Jest to spotkanie w ramach 13. kolejki III ligi grupy pomorsko-zachodniopomorskiej. Po dwunastu seriach gier wyżej w tabeli plasują się zawodnicy KS Chwaszczyno, którzy uzbierali już dwadzieścia dwa punkty, co daje im czwartą lokatę. Lechia jest na dziewiątej pozycji ze stratą czterech "oczek" do niedzielnego rywala.

W poprzedniej kolejce podopieczni Ryszarda Robakowskiego zremisowali na wyjeździe z GKS-em Przodkowo 2-2, strzelając wyrównującego gola w doliczonym czasie gry. KS Chwaszczyno, po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Pawła Piotrowskiego w 55. minucie pokonało na własnym boisku Bałtyk Gdynia.

Liczymy na ciekawe widowisko w Gdańsku. W dotychczasowych czterech meczach rozegranych na bocznym boisku przy ul. Traugutta padło aż dwadzieścia jeden bramek. Lechia u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Trzy wygrane i jeden remis, przy bilansie bramkowym 17-4. KS Chwaszczyno na wyjeździe gra w kratkę. Dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka. To wszystko zwiastuje nam dobre widowisko! Zapraszamy na relację do portalu Lajfy.com w to wczesne niedzielne popołudnie! Początek meczu o godz. 11!

Lechia II Gdańsk: Podleśny – Powszuk, Janicki, Rudinilson, Jaroszek – Pawłowski, Borysiuk, Wolski, Nishi, Czychowski (C) – Buksa.

Rezerwowi: Sobczak – Bobowski, Diego Hoffmann, Kaszuba.

KS Chwaszczyno: Grubba – Saczewski, Cegłowski, Zbrzyzny, Czerwionka – Giziński, Kuss, Dampc, Beyl, Duda – Piotrowski.

Rezerwowi: Witkowski – Dempc, Laskowski, Mrozik, Nałęcz, Radoń, Szuba.

Sędzia: Michał Żurawski (Gdańsk).

Trwa rozgrzewka. Swój przyjazd zapowiedziała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Chwaszczyna, ale jak na razie ich nie widać
    Kończy się powoli rozgrzewka.

Za chwilę początek meczu. KS Chwaszczyno zagra dziś w biało-czerwonych strojach. Lechia w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

1

2
    Druga minuta i pierwszy rzut rożny dla Lechii.

3
    Wrzutka Pawłowskiego z prawej strony boiska i Grubba uprzedził Czychowskiego.

5
    Spokojny początek meczu. Przed momentem wystartował do piłki Czychowski, czym zmusił do interwencji Grubbę przed własnym polem karnym.

7
    Wysoki pressing gości, ale doskonale wychodzą z opresji gdańszczanie. Brakuje jednak precyzji przy wyprowadzeniu piłki.

8
    Sporo chaosu na boisku. Piłka bardzo dużo czasu spędza w powietrzu.

10
    Długo konstruowali akcję gospodarze, aż wreszcie popsuł wszystko niedokładnym podaniem do Buksy Wolski.

11
    Odpowiedź przyjezdnych, ale Piotrowski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, już w polu karnym Lechii. Jeszcze próbował centrować Duda, lecz zrobił to bardzo niedokładnie.

13
    Gol dla Lechii!
    Pierwsza groźniejsza akcja Lechii. Płaska centra wzdłuż pola karnego i BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI wepchnął piłkę do siatki z kilku metrów!

15
    Kapitalne dośrodkowanie Pawłowskiego! Piłka spadła prosto pod nogi Tsubasy, ale ten niezbyt czysto w nią trafił! Zawodnik Lechii był kompletnie niepilnowany w polu karnym.

16
    Długo utrzymują się przy piłce gdańszczanie. Ich rywale są jak na razie bezradni.

18
    Teraz podłączył się do akcji ofensywnej Buksa, zagrał w pole karne, lecz tam nie opanował futbolówki napastnik gospodarzy.

19
    Szybka akcja Lechii! Pawłowski dostał podanie na wolne pole, uderzył przy bliższym słupku, ale zdołał odbić piłkę na rzut rożny Grubba!

20
    Futbolówka została przypadkowo wybita przed "szesnastkę", dopadł do niej Czychowski i uderzył... w aut.

20
    Popisowa akcja gospodarzy! Buksa próbował przelobować Grubbę z kilku metrów, ale zdołał trącić piłkę golkiper przyjezdnych. Zrobił to tak niefortunnie, że futbolówka spadła prosto pod nogi Czychowskiego, który fatalnie spudłował z dwóch metrów!

21
    Tym razem nie pomylił się już PAWEŁ CZYCHOWSKI i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Grubbą! 2-0!

23
    Jak na razie nie wygląda to najlepiej z perspektywy gości. Nie zagrozili oni praktycznie ani razu bramce Podleśnego. Lechia z kolei jest dziś bardzo dobrze dysponowana.

25
    Zanosiło się na kolejną efektowną akcję gospodarzy, jednak tym razem Powszuk nie zrozumiał się z Nishim i podał mu niecelnie.

27
    Blisko bramki na 3-0! Kilka podań z "klepki" i już gubią się przyjezdni. Z ostrego kąta strzelał Tsubasa i zabrakło centymetrów!

28
    Próba strzału Beyla zza pola karnego. Bardzo nieudana.

28
    Długie podanie w kierunku Dudy, lecz ten nie opanował piłki. Próbował jeszcze ratować sytuację, ale futbolówka opuściła linię końcową boiska.

30
    Ponownie próbował szarpnąć prawą stronę Duda, ale w poślizgnął się przy dryblingu i stracił piłkę.

31
    Brutalny faul Piotrowskiego na Wolskim. Żółta kartka dla piłkarza gości.

32
    Ależ podanie Tsubasy z drugiej linii. Na centymetry zagrana piłka do Czychowskiego, ale ten był na minimalnym spalonym.

34
    Jeszcze jeden bardzo ostry faul zawodnika gości. Tym razem ucierpiał Buksa.

35
    Piękne, cudowne prostopadłe podanie Nishiego! BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI minął bramkarza i na raty, ale strzelił swojego drugiego gola w meczu!

37
    W dobrej sytuacji znalazł się Buksa, uderzył z ostrego kąta, ale tym razem skutecznie interweniował Grubba.

39
    Kolejny atak Lechii, ale Buksa nie popisał się tym razem i niedokładnie dogrywał piłkę w pole karne.

40
    Kolejne bramki dla Lechii są tylko kwestią czasu. Mimo wszystko liczymy na jakąś odpowiedź gości.

41
    Pięć minut do końca pierwszej połowy. Zza chmur wyszło słońce, ale to chyba nie przełoży się na lepszą dyspozycję gości.

42
    Próba strzału Powszuka zza "szesnastki", ale bardzo nieudana.

42
    Buksa urwał się lewą stroną boiska, próbował dośrodkować, a mało brakowało a piłka wpadłaby do siatki. Niefortunnie interweniował obrońca i blisko było gola samobójczego. Ostatecznie korner.

43
    Lekkie zamieszanie w polu karnym, ale wyjaśnili sytuację przyjezdni.

44
    Czychowski uniknął spalonego, zobaczył nieco wysuniętego bramkarza gości, próbował go przelobować, lecz zabrakło precyzji. Zdążył z interwencją Grubba!

45
    Duda urwał się obronie Lechii, uderzył z ostrego kąta, ale tylko w boczną siatkę...

45

Nie doliczył ani minuty sędzia Żurawski. Lechia w pełni zasłużenie prowadzi z KS Chwaszczyno 3-0. Dominacja gospodarzy nie podlega dyskusji. Zapraszamy za kwadrans.

Piłkarze Lechii już na murawie. Czekamy na gości.
    Właśnie pojawili się na boisku. Długo to trwało.

46

46
    Zmiana w drużynie Lechia II Gdańsk: z boiska schodzi Janicki, na boisku pojawia się Garbacik.

46
    W ekipie z Chwaszczyna cztery zmiany w przerwie. Z boiska zeszli Saczewski, Dampc, Beyl i Piotrowski, a pojawili się Dempc, Radoń, Nałęcz i Laskowski.

47
    Pierwsza szansa dla Lechii w drugiej połowie, ale po rzucie wolnym i dobrym strzale głową jednego z zawodników gospodarzy dobrą interwencją popisał się Grubba.

49
    Dziwna decyzja arbitra. Buksa taktycznie faulowany na własnej połowie. Gra co prawda przerwana, ale bez kartki dla zawodnika gości.

51
    Włączył się do akcji ofensywnej Jaroszek, ale podanie do niego było zbyt mocne i skutecznie interweniował golkiper gości.

52
    Odważniej grają przyjezdni w drugiej połowie. Mamy chyba pierwszy rzut rożny dla gości.

52
    To mogło być groźne. Po dośrodkowaniu z narożnika piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym i wyleciała na aut.

54
    W drugiej połowie Buksa i Pawłowski zamienili się pozycjami. Dobrze układa się współpraca właśnie Buksy z Powszukiem.

55
    Leży na boisku Jaroszek po starciu z rywalem. Wybił piłkę Nishi i mamy przerwę w grze.

56
    Sędzia początkowo puścił grę, ale wrócił do wcześniejszego faulu Dudy i ukarał go żółtą kartką.

58
    Ależ strzał Buksy! Napastnik Lechii zobaczył lekko wysuniętego bramkarza, uderzył mocno, ale Grubba końcówkami palców odbił piłkę na poprzeczkę!

59
    Kolejny błąd obrony gości, w sytuacji sam na sam z Grubbą znalazł się Buksa... tym razem uderzył jednak bardzo źle i futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

60
    Teraz próba prostopadłego podania w stronę Pawłowskiego, lecz skrzydłowego gospodarzy uprzedził Grubba.

61
    Ambitnie powalczył teraz Buksa, jednak zbyt agresywnie zaatakował bramkarza i arbiter odgwizdał faul.

62
    Zmiana w drużynie Lechia II Gdańsk: z boiska schodzi Borysiuk, na boisku pojawia się Kaszuba.

62
    Dobre wejście w mecz Kaszuby. Mocny strzał z dystansu, ale w środek bramki i pewnie broni Grubba.

63
    Duda wykorzystał zawahanie Jaroszka i dał się sfaulować przy linii bocznej. Będzie rzut wolny dla gości.

64
    Po wrzutce z rzutu wolnego nad bramką główkował Duda.

64
    Zmiana w drużynie Lechia II Gdańsk: z boiska schodzi Jaroszek, na boisku pojawia się Diego Hoffmann.

65
    Strzał Wolskiego z linii pola karnego został zablokowany i będzie rzut rożny dla Lechii.

66
    Aj, poprzeczka ratuje gości po uderzeniu głową Powszuka. Dobrze rozegrany ten rzut rożny.

67
    Ostry wślizg Kaszuby i przerwany kontratak gości. Żółta kartka dla piłkarza Lechii.

69
    Rudinilson ratuje teraz Lechię! Kapitalna interwencja obrońcy, który wybił piłkę z linii bramkowej!

70
    Gol dla Chwaszczyna!
    Dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska i celnym strzałem głową popisał się PRZEMYSŁAW KUSS.

72
    Dobry kontratak gości, dośrodkowanie Dudy z prawego skrzydła i Rudinilson wybija piłkę na rzut rożny.

72
    Tym razem skutecznie poradziła sobie obrona Lechii. Powszuk nastrzelił rywala i będzie wznowienie gry z piątego metra przez Podleśnego.

73
    Długo rozgrywają piłkę gospodarze. Co jest widoczne, to piłkarze – jednej i drugiej drużyny – często ślizgają się na murawie. Zły dobór obuwia?

75
    Dobre, miękkie dośrodkowanie Pawłowskiego w kierunku dalszego słupka. Tam zamykał akcję Buksa, ale skutecznie przeszkadzał mu Czerwionka i nie pozwolił na oddanie strzału.

76
    Błąd Powszuka i będzie rzut rożny dla gości.

76
    Świetna centra Radonia, ale dobrym piąstkowaniem popisał się Podleśny.

77
    Tym razem próba strzału z dystansu w wykonaniu Piotrowskiego, lecz nieudana.

79
    Płaskie dośrodkowanie Czerwionki i po interwencji Garbacika będzie korner dla gości.

79
    Bez większego zagrożenia po tym stałym fragmencie gry. Była szansa na kontratak dla Lechii, ale nie zabrał się z piłką Czychowski.

80
    Jeszcze jedna akcja gospodarzy prawą stroną. Centra Powszuka i niecelny strzał głową Buksy. Ponadto faulował napastnik Lechii.

83
    Bardzo dobra interwencja Powszuka, który powstrzymał Nałęcza przy linii końcowej.

85
    Z rzutu rożnego wrzucał Nishi, doszedł do strzału głową Powszuk, ale uderzył nad bramką.

86
    Pięć minut do końca meczu. Od dłuższego czasu mniej dzieje się na boisku. Obie drużyny jakby czekały na końcowy gwizdek.

87
    Pawłowski zagrał na wolne pole do Nishiego, ten pędził praktycznie sam na bramkarza i strzelił prosto w niego. Sporo pretensji miał Buksa, który był lepiej ustawiony.

88
    Jeszcze rzut wolny dla gości z bocznego sektora boiska.

88
    Dobre dośrodkowanie Nałęcza i słupek ratuje Lechię po uderzeniu głową jednego z piłkarzy z Chwaszczyna!

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry. Czwarta zmiana w Lechii. Bobowski za Buksę.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90+1
    Fatalna centra Pawłowskiego spod linii końcowej. Chyba pierwsze tak nieudane zagranie tego zawodnika w dzisiejszym meczu.

90+1
    Tym razem słupek uratował Grubbę i zespół gości. Uderzał z ostrego kąta Bobowski.

90+3

Dobry mecz w Gdańsku, choć gdyby wynik brzmiał 8-4 nikt by nie miał pretensji. Lechia wygrywa zasłużenie, choć goście walczyli ambitnie do samego końca. Dziękujemy za uwagę. (13:00:01)
    Uwaga: Jesteś działaczem klubu piłkarskiego, a może prowadzisz stronę internetową? Zapraszamy serdecznie do współpracy przy relacjach na żywo kluby trzecioligowe, a także z niższych klas rozgrywkowych: piotr.pawlak@lajfy.com.