Chievo – Sassuolo 0:0 (koniec) | Sampdoria – Fiorentina 3:1 (koniec) | Torino – Atalanta 0:0 (koniec)
Udinese – Genoa 2:4 (koniec) | AC Milan – US Palermo 0:2 (koniec)
UC Sampdoria
3:1 (2:1)
ACF Fiorentina
Niedziela 02.11.2014, 15:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Czas na kolejne starcie 10. kolejki włoskiej Serie A. Na Luigi Ferraris w Genui dojdzie do spotkania miejscowej Sampdorii z Fiorentiną!

Obie ekipy radzą sobie dość dobrze w dotychczasowym sezonie. Wyżej w tabeli notowana jest Sampdoria, która z 4 wygranymi, 4 remisami oraz jedną porażką plasuje się na 6. miejscu z liczbą 16 punktów. Fiorentina ma 3 "oczka" mniej, dlatego po niedzielnym meczu wiele może się zmienić! Fioletowi zajmują teraz 9. lokatę.

Pomyślny występ gospodarzy można stwierdzić po jeszcze jednej sprawie. Sampdoria jako ostatnia (z Juventusem) po raz pierwszy zaznała smaku porażki dopiero w ostatniej kolejce. Ekipa z Genui przegrała z Interem 0:1. W zeszłej kolejce Viola natomiast nie miała najmniejszych problemów z ograniem Udinese 3:0.

Trenerzy mogą narzekać na absencje kilku graczy. W Sampdorii braknie Viviano, De Vitisa, Krsticica oraz Silvestre. Fiorentina przyjechała w gości bez Rossiego i Fernandeza.

Czy Sampdoria wygra kolejne spotkanie w tym sezonie i mocno zbliży się do czołówki? A może to Fiorentina zgarnie 3 punkty i wyprzedzi bezpośrednio swoich rywali? Szykuje się ciekawe widowisko – zapraszamy do relacji na żywo na lajfy.com!

UC Sampdoria: Romero – De Silvestri, Cacciatore, Rizzo, Regini – Mesbah, Obiang, Palombo, Soriano – Okaka, Bergessio

ACF Fiorentina: Neto – Richards, Gonzalo Rodriguez, Savic, Alonso – Badelj, Aquilani, Borja Valero – Cuadrado, Babacar, Ilicic.

Przenosimy się już na Stadion Luigi Ferraris! Piłkarze szykują się do wyjścia na murawę!

Świetna atmosfera na trybunach. Przywitanie obu zespołów oraz losowanie stron!

1

1
    Rozpoczynają gospodarze! Sampdoria w niebieskich koszulkach, natomiast Viola na czarno!

2
    Rizzo woli nie ryzykować i wykopuje futbolówkę poza linię końcową boiska. Ilicic dośrodkowuje z narożnika boiska, ale wrzutka nie dociera do żadnego z partnerów.

2
    Fiorentina atakuje od pierwszego gwizdka! Kolejne dośrodkowanie z kornera nie przynosi większych korzyści! W końcu Babacar fauluje przeciwnika przy próbie wyprowadzenia kontry.

3
    Savic ucierpiał przy powietrznym starciu. Chwila przerwy w grze, ponieważ medycy pojawili się na murawie. Brzydko upadł na boisko zawodnik Fiorentiny– możliwe, że konieczna będzie zmiana.

5
    Tym razem to gospodarze mają szansę z rzutu rożnego. Pierwszą w tym meczu. Savic już na boisku.

6
    Zabrakło naprawdę niewiele! Pomysłowe rozegranie stałego fragmentu gry, na futbolówkę za szesnastką nabiegł Obiang, który uderza po koźle! Piłka leci obok słupka!
    Groźny strzał po rzucie rożnym!

7
    Odpowiada Babacar! Strzał zza pola karnego ucieka od słupka i piłka nie leci nawet w światło bramki! Dobrze rozpoczyna się ten mecz, sporo okazji i szybkie tempo gry!

8
    Kontrowersje w polu karnym Fiorentiny! Napastnik gospodarzy wpada w pole karne, ale zostaje przyblokowany przez Neto! Nie ma rzutu karnego!

9
    Atakują raz jedni, raz drudzy! Bardzo szybko wymieniają się piłką obie ekipy, w zasadzie nikt nie ma przewagi optycznej. Tutaj toczy się walka o to, kto pierwszy strzeli gola!

11
    Rzut wolny dla Sampdorii. Do bramki Neto daleko – zbyt daleko, ponieważ dośrodkowanie nie dociera do środka szesnastki – dodatkowo był spalony!

13
    Uspokoiło się nieco w Genui. Fiorentina stara się szanować piłkę i wymienia więcej podań.

14
    Cuadrado psuje całą akcję swojej ekipy faulując przeciwnika. Sampdoria spokojnie rozpocznie z własnej połowy.

15
    Przyspieszają miejscowi! Kolejny rzut rożny dla Sampdorii, Palombo w narożniku, ale jego dośrodkowanie po raz kolejny zbyt niedokładne!

16
    Następna akcja Dorii! Bardzo dobra akcja indywidualna Rizzo! Przebiegł on na połowie Violi kilkanaście metrów z piłką, po czym zakończył ten rajd niecelnym strzałem!
    Świetna akcja Rizzo!

18
    Wciąż bardzo dobrze obserwuje się ten mecz. Po niemalże 20 minutach to gospodarze częściej gościli pod bramką Neto. Fiorentina także odpowiada, ale rzadziej dochodzi nawet do strzałów!

19
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu! Micah Richards niepotrzebnie faulował rywala.

20
    Sami gubią się w polu karnym goście! Ta ofensywa powinna zakończyć się o wiele lepiej, ale przekombinowali piłkarze Fiorentiny!

22
    Badelj tym razem ucierpiał i musi na chwilę zejść z boiska. Po krótkiej przerwie wracamy do gry!

23
    Przyjezdni chcą jakoś zdominować Sampdorię. Myślą, że uda im się to atakiem pozycyjnym, ale gospodarze bardzo umiejętnie odpierają każdą taką próbę.

24
    Fiorentina przyspieszyła, ale wrzutka Cuadrado nie dociera do partnera, który został uprzedzony przez jednego ze stoperów!

25
    Richards fatalnie upada na murawę z dużej wysokości. Zawodnikowi Violi jednak nic się nie stało i po chwili pobiegł do obrony.

26
    Rzut karny dla Sampdorii!

26
    Dość przypadkowe podcięcie Aquilaniego i tym sposobem arbiter wskazał na wapno!

27
    Gol dla Sampdorii!

ANGELO PALOMBO bardzo pewnie wykonuje rzut karny i wyprowadza Sampdorię na prowadzenie! Kapitalny strzał tuż przy słupku, na średniej wysokości!
    Angelo PALOMBO - 1:0

28
    A jednak Doria potwierdza swoją dobrą dyspozycję i wysoką pozycję w lidze! Teraz to Fiorentina musi gonić wynik, a ich gra i tak nie zadowalała!

30
    Przyspieszają goście. Kolejny stały fragment gry z narożnika boiska, ale rozegrany został fatalnie. Gospodarze wybiegają z kontrą! Mija pierwsze pół godziny gry!

31
    Kolejny rzut karny, tym razem dla Fiorentiny!!!

31
    Angelo Palombo przepycha Babacara w polu karnym, który i tak powinien strzelić bramkę, ale zmarnował sytuację! Żółta kartka dla strzelca bramki!

32
    Gonzalo Rodriguez fatalnie uderza z rzutu karnego! Romero zdołał nawet złapać futbolówkę i nie wypuścił jej do samego końca! Świetna interwencja i emocje rosną z każdą minutą!
    Świetnie obroniony karny przez Romero!

34
    Tym razem to Neto broni swój zespół przy dobrym podaniu na 5. metr. Świetne widowisko w Genui!

35
    Rzut rożny dla Fiorentiny, która od straty bramki znacznie poprawiła swoją grę. Tylko, czy to przeniesie się na strzelenie bramki? Rzutu karnego już nie wykorzystali!

36
    Rośnie także napięcie na boisku! Piłka wpada do bramki Sampdorii, ale arbiter dopatrzył się tam nieprzepisowego zagrania Aquilaniego. Nie ma gola!

37
    Sampdoria jest coraz bardziej cofnięta. Nie znaczy to jednak, że miejscowi zaprzestali wyprowadzania ataków! Mecz jest bardzo żwawy, dobry i emocjonujący – oby tak dalej!

38
    Cuadrado faulowany przez jednego z piłkarzy Dorii. Będzie dobra okazja do skutecznego dośrodkowania ze stałego fragmentu gry!

39
    Romero piąstkuje wrzutkę, ale przy piłce wciąż byli goście! Sampdoria w końcu wybija piłkę na środek boiska, ale tam następuje kolejny faul.

41
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony! Zostało zaledwie kilka minut, aby Fiorentina zdołała odpowiedzieć. A może to Sampdoria wyprowadzi zabójczą kontrę przed zejściem do szatni?

42
    Znów musi interweniować arbiter. Cuadrado w bardzo głupi sposób fauluje daleko od własnej bramki, czysta głupota i brak rozwagi.
    Brzydkie wejście Cuadrado.

43

Richards dobrym wślizgiem przerywa akcję oskrzydlającą miejscowych. Wrzut z autu, kilka podań i świetna akcja indywidualna LUCI RIZZO, który minął dwóch obrońców, a następnie z ostrego kąta pokonał Neto!
    Luca RIZZO - 2:0

45
    Gol dla Fiorentiny!

Cóż to się dzieje w końcówce pierwszej połowy!? Dośrodkowanie Valero z rzutu rożnego prosto na głowę STEFANA SAVICA, który nie daje żadnych szans Romero! Bramka kontaktowa w takim momencie!
    Stefan SAVIĆ - 2:1

45+1
    2 minuty doliczone do czasu świetnej pierwszej połowy!

45+2
    I kolejny gol dla Sampdorii, ale nie zostaje on uznany! Sędziowie słusznie dopatrzyli się w tej akcji spalonego Okaki!

45+2

Niesamowite emocje i zwroty akcji w tej pierwszej połowie! Sampdoria słusznie wyszła jako pierwsza na prowadzenie, ale wtedy oddała wiele pola rywalom. Fiorentina po stracie bramki miała rzut karny, którego nie wykorzystała. To tylko rozwścieczyło gości, którzy nie ustępowali w atakach. W końcówce to Sampdoria wyprowadziła jedną z kontr, po której powiększyła przewagę! Gospodarze tak mieli zejść do szatni, ale jeszcze przypomnieli o sobie piłkarze Violi, którzy strzelili gola kontaktowego!
    Zapowiada się świetna druga odsłona – zostańcie z nami!

Wracamy na drugą połowę! Piłkarze są już na murawie!

46

46
    Fiorentina rozpoczyna drugą połowę! Bez zmian od pierwszego gwizdka, a goście ruszają do ataku!

47
    Sapmpdoria przejęła piłkę i teraz to zawodnicy w niebieskich koszulkach wymieniają więcej podań.
    Dobra próba Okaki!

49
    Fiorentina będzie miała dobrą okazję ze stałego fragmentu gry! Rzut wolny na wprost bramki, kilka metrów od pola karnego!

50
    Długo trwa ustawianie muru. W końcu sędzia pozwala na dośrodkowanie, które jednak zamienia się w strzał. Romero wyłapuje to uderzenie!

52
    Tym razem to Valero oddaje bardzo mocny strzał z dystansu, który jednak spada obok bramki Romero! Fiorentina wyraźnie dąży do odrobienia straty!

53
    Rzut rożny dla Fiorentiny, Romero wychodzi nieco z bramki i pewnie wyłapuje dośrodkowanie. Brak zagrożenia pod jego bramką.

54
    Ten mecz chyba nie skończy się takim wynikiem! Aż trudno mi wierzyć, że piłkarze już niczego nie ustrzelą! Wciąż szybkie tempo gry na stadionie w Genui.

55
    Pedro Obiang jest kolejnym graczem, który zostaje wpisany do notesu sędziego. Prawie urwał nogę rywalowi!

56
    Ilicić nie potrafił wykorzystać rzutu wolnego. Coraz więcej niedokładności wkrada się w poczynania piłkarzy.

57
    Nieładnie zaczynają zachowywać się piłkarze. Coraz więcej żółtych kartek, tym razem dla Rizzo.

58
    I co? Przyspieszenie Sampdorii, to Gonzalo Rodriguez ucieka się do przewinienia i zostaje mu pokazana kartka!
    Dobra próba Palombo z wolnego!

60
    Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym meczu. Za Badelja wchodzi Pizarro!

61
    Babacar chciał wszystkich oszukać i przyjął sobie futbolówkę ręką w polu karnym gospodarzy! To już 3. żółta kartka w przeciągu kilku minut!

62
    Druga połowa trochę nie przypomina tej pierwszej. Piłkarze bardzo często zwalniają grę głupimi zagrywkami, mniej jest także składnych akcji, nie mówiąc o bramkach!

62
    Okazja przed Babacarem, ale nie potrafi on skierować futbolówki w światło bramki po bardzo dobrej interwencji jednego z obrońców!

65
    Kolejne dwie zmiany. W Sampdorii na boisko wbiega Eder, który zmienił Bergessio. Richardsa zmienia Pasqual!

66
    Bardzo dużo strat w środku pola i nie można powiedzieć, by któraś z drużyn miała przewagę. To Fiorentina bardziej chce wyrównać, ale to nie takie proste.

67
    Okaka w kolejnej szansie na pokonanie Neto! Dobry strzał z woleja, ale niestety prosto w bramkarza!
    Okaka i jego strzał!

68
    Babacar bardzo często pokazuje się w polu karnym, ale brakuje mu dzisiaj skuteczności! Przyczyniają się do tego również jego partnerzy, którzy nie potrafią dobrze obsłużyć Babacara.

69
    Super Mario Gomez na murawie! Schodzi z niej Cuadrado!

70
    To mogła być bramka wyjaśniająca sytuację dla Sampdorii, ale w bramce jest jeszcze ktoś taki, jak Neto! Świetna obrona golkipera, który nie wypuścił piłki po strzale!

71
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Rizzo, na boisku pojawia się Krsticic.

72
    Valero znalazł się niekryty w polu karnym po zgraniu klatką przez Babacara! Ten pierwszy chciał przelobować Romero, ale piłka leci nad bramką! Był jeszcze rykoszet, a więc będzie rzut rożny!

74
    Fiorentina w zasadzie nie schodzi z połowy rywali. Są rzuty rożne, są dośrodkowania, ale wciąż nic nie może wpaść do bramki Romero! Zostało niewiele ponad kwadrans!

76
    Piłkarze mogliby jeszcze ponieść poziom emocji w tym meczu i spróbować zmienić statystykę bramkową. Sampdoria chyba nie będzie się już wypuszczała z atakami.

77
    Kolejny korner dla Violi! Valero dośrodkowywał, ale znów zrobił to niedokładnie. Zwiększa się napór gości.

78

Niesamowity rajd EDERA! Wypuścił się on na pojedynek z trzema (!) obrońcami i wszystkich wyprzedził! Resztkami sił zdołał jeszcze oddać strzał, który pokonał Neto! 3:1 dla Sampdorii!
    EDER - 3:1

80
    To chyba koniec marzeń Fiorentiny o wywiezieniu z Genui chociażby punktu! Sampdoria nastawiła się na kontrę od kilkunastu minut i to się sprawdziło w 100%!

82
    Jeszcze będzie próbowała Fiorentina z rzutu wolnego. Próba to ostateczne słowo, ponieważ nic z tego stałego fragmentu gry nie wynikło!

83
    Świętują na trybunach kibice miejscowych. Tylko katastrofa mogłaby pozbawić Dorii trzech punktów!

84
    Okaka nie może uwierzyć sędziemu, że nie był on faulowany. Goście ponownie wychodzą z atakiem pozycyjnym na połowę rywali.

85
    W ogóle nie spieszą się już gospodarze. Gdzie tylko się da próbują zwalniać akcję. Jak trzeba, to potrafią jednak przyspieszyć!

86
    To się opłaca, ponieważ jeszcze w końcówce zyskują rzut wolny, który może podwyższyć ten dobry wynik!

87
    Niski strzał obok muru, ale także obok bramki Neto, który szybko rozpoczyna podaniem do swojego obrońcy. Znów jesteśmy na połowie Sampdorii.

89
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Sampdorii nie może stać się już nic złego, ponieważ ataki Fiorentiny nawet nie powodują potu na twarzy Romero!

90
    Miejscowi grają odpowiedzialnie. Wyprowadzają atak z przodu, a potem utrzymują się przy piłce. Jak trzeba, to także technicznie sfaulują.

90+1
    Arbiter dolicza 3 minuty do dzisiejszego meczu!

90+1
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Soriano, na boisku pojawia się Duncan.

90+2
    Brzydko wygląda końcówka. Sporo przewinień i kłótni z arbitrem.

90+3
    Ostatnie sekundy, stara się jeszcze Viola, ale nic nie mogą zdziałać w ataku! W końcu gwiżdże po raz ostatni sędzia tego spotkania!

90+3

Trochę zawiodła nas druga połowa. Sampdoria nie pozwoliła już sobie wydrzeć zwycięstwa, a w końcówce nawet dobiła rywali kolejną, świetną bramką Edera.
    Wiele więcej działo się w pierwszej odsłonie, kiedy to goście zmarnowali rzut karny na wagę wyrównania stanu meczu. To mógł być decydujący moment tego spotkania – zamiast 1:1 niedługo było 2:0!

Fiorentina nie wywozi z Genui ani jednego punktu, ale nie spada ona w dół tabeli. Doria natomiast dopisuje sobie 3 punkty i wyprzedza 3. Napoli! (16:58:00)