Chievo – Sassuolo 0:0 (koniec) | Sampdoria – Fiorentina 3:1 (koniec) | Torino – Atalanta 0:0 (koniec)
Udinese – Genoa 2:4 (koniec) | AC Milan – US Palermo 0:2 (koniec)
Udinese Calcio
2:4 (2:2)
Genoa CFC
Niedziela 02.11.2014, 15:00 • Udine, Friuli • Włoska Serie A

Dziękuje serdecznie za śledzenie relacji z tego spotkania i zapraszam na kolejne na portalu LAJFY.COM (16:57:47)

Genua wskakuje na 5 pozycje w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów, natomiast gospodarze po drugiej porażce z rzędu spadają na 8 pozycje mając na swoim koncie 16 oczek.

Chyba nikt z nas nie żałuje, że oglądał to spotkanie ponieważ ujrzeliśmy już w nim sześć bramki, a wynik na tablicy świetlnej to 2-4. Wpierw na prowadzenie wyszli gospodarze po stracie piłki w środkowej strefie boiska w sytuacji sam na sam znalazł się Di Natale i on nie zwykł nie wykorzystywać takich okazji.

Do głosu doszli goście, którzy zdobyli bramke wyrównującą w 21 minucie po świetnym strzale z woleja Marchese. Dwie minuty później mieliśmy już 2-1 dla gości po tym jak podanie do pustej bramki pewnie na gola zamienił Falque. Tuż przed przerwą na gola dającego wyrównanie gospodarzom dał Widmer, jednak najważniejsze w tej akcji było podanie Di Natale, które otworzyło droge do bramki.

Początek drugiej połowy to napór gospodarzy, jednak to goście wyszli na prowadzenie po tym jak świetne podanie Perrotiego wykorzystał Matri. Trener gospodarzy starał się zmienić coś w swoim zespole wpuszczając na boisko dwójkę świeżych zawodników, lecz głównym bohaterem Udinese był Di Natale, który zmarnował dwie świetne okazje. W końcówce meczu prowadzenie dla swojego zespołu podwyższył Juraj Kucka i mecz zakończył się wynikiem 4-2 dla Genui.

90+3
    Sędzia zakończył to spotkanie.

90+2
    Rzut wolny blisko pola karnego Genui z prawej strony boiska.

90+1
    Podanie między dwójkę obrońców do Di Natale, który nie zrozumiał się z kolegami i nie ruszył nawet do prostopadłego podania.

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe 3 minuty.

90
    Guilherme (Udinese) ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

89
    Od środka wznowili gospodarze, którzy nie będą w stanie nawet zremisować tego spotkania.
    KUCKA - 2:4

88
    Gol dla Genoi!
    Piłke przed pole karne gospodarzy otrzymuje JURAJ KUCKA i spostrzega źle ustawionego Karnezisa i skrzętnie to wykorzystuje strzelając w lewy róg bramki. Bez szans golkiper gospodarzy!

87
    Goście rozgrywają bardzo długo piłke i jak najdalej od własnego pola karnego.

85
    Muriel otrzymuje podanie przed pole karne gości i wbiega z piłką w jej obręb i próbuje strzelać, lecz jego strzał ląduje na aucie...

84
    Ostatnie minuty, to napór gospodarzy na bramke Genui i nieustanne wrzutki na piąty metr pola karnego przyjezdnych.

83
    Centra w pole karne i zablokowany Muriel nie dochodzi do sytuacji strzeleckiej, ale stojący obok jego kolega uderza po długim rogu i nadal brakło milimetrów!

82
    Rzut wolny dla graczy Genui na 40 metrze od bramki gospodarzy i starają się jak najdłużej wznawiać ten stały fragment gry.

81
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Allan, na boisku pojawia się Muriel.

80
    Do centry z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Danilo , lecz futbolówka przelatuje kilkanaście metrów nad bramką Perina.

79
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego wypada przed pole karne gości i tam stojący gracz Udinese uderza z całych sił i mamy kolejny korner.

78
    Gospodarze będą mieli rzut rożny po tym jak piłka ostatnia trafiła obrońce gości.
    Blisko zdobycia bramki był Di Natale.

77
    Bliski zdobycia bramki był Di Natale, jednak jego uderzenie z główki przelatuje obok bramki gości!

76
    Uderzenie wprowadzonego przed paroma chwilami Lucasa ląduje wysoko nad bramką go gości.

75
    Do końca spotkania pozostało 15 minut i ciekawe czy gospodarze wskoczą na wyżyny swoich możliwości i zdobędą bramkę wyrównującą.

74
    Długa piłka w kierunku Matriego, który jest zbyt niski by dojść do tej piłki i przy piłce gracze gospodarzy.

73
    Gospodarze oddali inicjatywe gościom, którzy skrzętnie starają się to wykorzystać, jednak Matri fauluje swojego rywala i gospodarze wznowią od rzutu wolnego przed własnym polem karnym.
    Sytuacja dla Genui.

72
    Krótko rozegrany rzut rożny i podanie trafia przed pole karne do zawodnika gości, który decyduje się na strzał, ale jest zbyt lekki by zaskoczył Karnezisa.

71
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Greco, na boisku pojawia się Kucka.

70
    Zablokowana centra Edenilsona wypada poza boisko i będziemy mieli rzut rożny dla graczy przyjezdnych.

69
    Prawym skrzydłem atakują goście i jest to jeden z nielicznych ataków w drugiej połowie spotkania, lecz centra na piąty metr Falque kończy się w rękach golkipera gospodarzy.

68
    Udinese coraz bliżej bramki wyrównującej, a goście grają coraz ostrzej przed własnym polem karnym, jednak tym razem sędzia nie zauważ przewinienia u zawodnika z Genui.

67
    Rzut wolny dla Udinese na 30 metrze i ponownie do piłki podchodzi gwiazda zespołu Di Natale, ale ponownie fatalnie wrzuca, że futbolówka nie przechodzi pierwszego zawodnika.

66
    Strata piłki przez gospodarzy na 30 metrze i prostopadłe podanie między dwójke zawodników otrzymuje Matri, który jest na pozycji spalonej.

65
    Z kontratakiem próbują wychodzić gospodarze i Widmer faulowany i za to zagranie zawodnik Genui powinien obejrzeć żółty kartonik tak jednak się nie staje.

64
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Kone, na boisku pojawia się Lucas.

63
    Nieudane rozegrany rzut wolny przez gospodarzy, ale Di Natale przejmuje futbolówke w polu karnym Genui i decyduje się na strzał po długim rogu i minimalnie obok bramki!

62
    Sturaro fauluje zawodnika gospodarzy 30 metrów przed własnym polem karnym.

61
    Po raz kolejny Thereau gra ostro i sędzia jak na razie nie zamierza karać gracza gospodarzy żółtą kartką.

60
    Po godzinie gry na prowadzeniu przyjezdni, którzy będą teraz przez najbliższe pół godziny bronić tego wyniku.

59
    Trener gości przeprowadził dwie zmiany i wpuścił świeżych zawodników, którzy mają zapewne pomóc w obronie wyniku.

58
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Antonini, na boisku pojawia się Antonelli.
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Perotti, na boisku pojawia się Bertolacci.

57
    Zrobił się spory kocioł w polu karnym Genui, ale sędzia przerywa akcje gwizdkiem, gdyż zbyt bardzo Thereau pomagał sobie dłońmi i trafił w twarz rywala.

56
    Już napierają gospodarze, którzy próbują jedynego skutecznego sposoby czyli długiej piłki do Di Natale, ale chyba muszą wymyślić coś innego, bo goście dobrze wiedzą gdzie pójdzie każda kolejna piłka.

55
    Chyba to nie koniec bramek na stadionie w Udinese. Wedle zasady teraz gola powinni zdobyć gospodarze i pytanie czy tak będzie?
    MATRI - 2:3

54
    Goście atakowali prawym skrzydłem i podanie w pole karne do wbiegającego Perrotiego, który nie dochodzi do futbolówki, ale stojący tuż za nim ALESSANDRO MATRI zdołał uderzyć futbolówka, która odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

53
    Prawym skrzydłem atakuja goście, którzy tracą ostatecznie piłke blisko prawego narożnika pola karnego i od razu długa piłka do Di Natale, ale górą obrońcy rywali.

52
    Rzut wolny dla gości na własnej połowie po tym jak Badu faulował rywala walce o górną piłke.

51
    Antonini ucierpiał w starciu z rywalem i będzie musiał opuścić na moment boisko, gdyż najprawdopodobniej krew poszła mu z nosa.

50
    Rozpędzony zawodnik gospodarzy biegnie z piłką od środka boiska i traci piłke dopiero przed polem karnym rywali. Mógł się zdecydować na strzał, gdyż miał sporo miejsca i czasu, ale wolał chyba wbiec z piłką do bramki co mu się nie udało.

48
    Z kontratakiem próbowali wyjść gospodarze, którzy zostali powstrzymani w środkowej strefie boiska i ostatecznie od wrzutu piłki z autu wznowili gracze Genui, gdyż piłka przypadkowo odbiła się od gracza Udinese.

47
    Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony boiska przez Thereau i Perrin wybija piłke przed siebie, która odbija się od jego kolegi i szczęśliwie wpada ponownie w ręce golkipera gości.

46
    Zmiana w drużynie Udinese Calcio: z boiska schodzi Fernandes, na boisku pojawia się Badu.

46
    Punktualnie rozpoczęliśmy drugą część spotkania.

46

Chyba nikt z nas nie żałuje, że ogląda to spotkanie ponieważ ujrzeliśmy już w nim cztery bramki, a wynik na tablicy świetlnej to 2-2. Wpierw na prowadzenie wyszli gospodarze po stracie piłki w środkowej strefie boiska w sytuacji sam na sam znalazł się Di Natale i on nie zwykł nie wykorzystywać takich okazji.

Zapraszam za 10 minut na drugą część widowiska na stadionie w Udinese.

45

44
    Perotti wrzuca w pole karne gospodarzy i po sporym zamieszaniu do sytuacji strzeleckiej dochodzi jeden z graczy gości, który z kilkunastu metrów minimalnie przestrzela!

43
    Rzut rożny dla gości, a ja przytoczne jeszcze, że poprzednie spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

42
    Od środka wznowili goście, a ja przypominam, że średnia bramek na to spotkanie wynosiła 3,78 i wiemy już, że na pewno nie będzie już zaniżona.
    WIDMER - 2:2

41
    Gol dla Udinese!
    Futbolówke przed pole karne otrzymuje Di Natale, który podaje do wbiegającego SILVANA WIDMERA, który uderzeniem po długim rogu pokonuje wychodzącego z bramki Perina.

40
    Długa piłka na prawą strone do Thereau, który nie zrozumiał się z kolegą i musi biec do piłki, która wylądowała niedaleko narożnika pola karnego, ale szybszy od niego zawodnik gości.

39
    Irrati (Udinese) zostaje ukarany żółtą kartką za faul taktyczny i jest to pierwsza żółta kartka dla zawodnika gospodarzy w tym spotkaniu.

38
    W ataku gospodarze, którzy rozgrywają piłke z lewej na prawą i w końcu oglądamy centre w pole karne Genui, która nie przechodzi pierwszego zawodnika, ale nadal przy futbolówce gracze Udinese.

37
    Centra z rzutu rożnego trafia w ręce wychodzącego Periniego, który jest faulowany jeszcze przez wyskakującego do główki Di Natale i sędzia przerywa akcje.

36
    Falque (Udinese) wraca pod własne pole karne i fauluje rywala na 30 metrze za co zostaje ukarany żółtą kartką.

35
    Perotti wrzuca piłke w pole karne gospodarzy z rzutu rożnego i sędzia ostatecznie odgwizduje faul na bramkarzu gospodarzy.

34
    Centra w pole karne gospodarzy przez Falque i zrobił się nie mały kocioł w polu karnym Udinese i ostatecznie obrońca Udinese wybija futbolówke na rzut rożny.

33
    Roncaglia (Genua) ukarany żółtą kartką za faul taktyczny i jest to jak najbardziej słuszny żółty kartonik.

32
    Lewą stroną boiska atakują gracze Genui i do dośrodkowania dochodzi Perotti, który wydaje się że jest na pozycji spalonej i centra w kierunku wbiegającego Matriego zakończyła się przejęciem piłki przez zawodnika gospodarzy we własnym polu karnym.

31
    Gracze Genui grają dobrze szanując piłke jak tylko się da i nie popełniają tego błędu co zrobili gospodarze na początku meczu, czyli oddawanie futbolówki za darmo rywalom i ustawienie się w obronie przed bronieniem wyniku.

30
    Próba Di Natale poleciała wysoko nad bramką przyjezdnych...

29
    De Maio (Genua) ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

28
    Długa piłka w kierunku Fernandesa, ale za mocno i piłke we własnym polu karnym pewnie łapie Perin, który podaje od razu futbolówke do swojego kolegi z obrony.

27
    Piłka przejęta prze gospodarzy i krosowe podanie do Thereau trafia w trenera gospodarzy...

26
    Futbolówka zostaje wybita przez gości na połowe rywali, a Ci nie potrafią wyprowadzić piłki z własnej połowy i od wrzutu z autu wznowia gracze Genui.

25
    Udinese atakują prawą stroną boiska i będziemy świadkami trzeciego rutu rożnego dla gospodarzy.

24
    Tak jakbym przewidział, że to nie koniec bramek na stadionie w Udinese. Gospodarze niepotrzebnie po zdobyciu bramki oddali pole gościom, którzy wykorzystali wychodząc na prowadzenie.
    FALQUE - 1:2

23
    Strata piłki przed własnym polem karnym przez gospodarzy i świetne podanie otrzymał jeden z graczy gości, który podał z prawej strony do swojego kolegi IAGO FALQUE, który trafia do pustej bramki!

22
    Gospodarze starają się szybko odpowiedzieć i wyjść ponownie na prowadzenie, a ja przypominam, że średnia bramek w meczu obu ekip to 3,78 co zapowiada, że to nie koniec bramek w dzisiejszym meczu.
    MARCHESE - 1:1

21
    Cóż za gol! Stadiony świata! Uderzenie z woleja GIOVANNIEGO MARCHESE ląduje w okienku brarmki Udinese!

20
    Gospodarze cofnęli się pod własną bramkę i goście będą mieli rzut rożny.

19
    Penotti otrzymał podanie na 40 metrze i przebiegł z futbolówką dobre pięć metrów i zdecydował się na strzał, lecz jego próba okazała się niecelna.

18
    Genua rozgrywa piłke na połowie gospodarzy wzdłuż 30 metra, lecz dobrze ustawieni obrońcy Udinese nie pozwalają gościom na wiele.

17
    Gospodarze starają się szanować piłke i przede wszystkim wykonywać to co zaplanowali przed meczem, czyli długa piłka w kierunku Di Natale, natomiast goście rozgrywają bardzo długa atak pozycyjny nie przynoszący jak na razie pożądanych efektów.

16
    Próba prostopadłego podania do zawodnika gości, jednak Karnezis dobrze wychodzi z bramki i chwyta to prostopadłe podanie.

15
    Po 15 minutach gry na prowadzeniu gospodarze, którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie w spotkaniu, bo już w 40 sekundzie meczu po prostopadłym podaniu Di Natale pokonał golkipera rywali.

14
    Wrzut piłki z autu przez gospodarzy przed polem karnym Genui i futbolówke pod nogi otrzymuje Guilherme, który decyduje się na uderzenie, lecz próba niecelna i piłka przeleciała wysoko nad bramką.

13
    Podanie na lewą stronę do Thereau, który walce w bark w bark z obrońcą gości musi uznać wyższość obrońcy Genui i wyjść z nią poza boisko.

12
    Przenosimy się szybko na drugą strone boiska skąd gospodarze będą wykonywać rzut rożny, jednak defensywa gości wybija futbolówke na połowe Udinese i oddala zagrożenie od własnej bramki.
    Strzał Matriego

11
    Dobrze rozegrana akcja z prawej strony boiska i zawodnicy Genui znaleźli luke, po której w polu karnym do sytuacji strzeleckiej doszedł Matri, ale jego uderzenie trafia prosto w ręce golkipera gospodarzy.

10
    Zawodnicy Genui w ataku pozycyjnym rozrzucają piłke z lewej na prawą strone ostatecznie cofając ją na własną połowe i od nowa skonstruować atak pozycyjny.

9
    Strzał zza pola karnego zawodnika gości ląduje wysoko nad bramką gospodarzy, jednak było to poważne ostrzeżenie dla obrońców Udinese by nie spoczywali na laurach.

8
    Prostopadłe podanie między dwójke obrońców Genui do Di Natale, który ostatecznie jest na pozycji spalonej.

7
    Rzut rożny dla gospodarzy z prawego narożnika pola karnego po tym jak zablokowane dośrodkowanie Perrotiego opuszcza plac gry.

6
    Długa piłka w pole karne Genui zagrana ze środka boiska, jednak na posterunku Perin pewnie łapie tą górną futbolówke.

5
    Podanie na lewa strone do Falque, który nie jest w stanie wbiec w pole karne gości, gdyż jest atakowany przez trójke obrońców Genui i traci futbolówke.

4
    Gospodarze po zdobyciu bramki starają się szybko uzyskać dwubramkowe prowadzenie próbując nieustannie uruchamiać wysuniętego z przodu Di Natale.

3
    Dośrodkowanie w pole karne Udinese z prawej strony boiska i futbolówka zostaje wybita przez defensorów gospodarzy i mało brakło, a do bezpańskiej piłki doszedł by ponownie Di Natale, ale na posterunku bramkarz przyjezdnych łapie piłke na granicy pola karnego.

2
    Ależ początek wykonaniu gospodarzy chyba nikt nie spodziewał się tak szybkiej bramki w Udinese.
    Di NATALE - 1:0

1
    Strata piłki przez gości na własnej połowie i futbolówka wpadła w posiadanie zawodnika gospodarzy, który zagrał prostopadłe podanie do ANTONIO DI NATALE, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce!

1
    Spotkanie rozpoczął zespół przyjezdnych.

1

Oto wyjściowe składy na dzisiejsze spotkanie:

Udinese Calcio: Karnezis – Widmer, Heurtaux, Danilo, Piris – Kone, Allan, Guilherme, Fernandes – Thereau, Di Natale

Genoa CFC: Perin – Roncaglia, De Maio, Marchese – Edenilson, Sturaro, Greco, Antonini, Perotti, Matri, Falque

Sędzia: M. Irrati
    Asystenci: A. Tegoni, R. Faverani
    Sędzia techniczny: O. Gava.

Na relacje ze spotkania Udinese – Genoa zapraszam już od godziny 14:30 kiedy to podam oficjalne składy obu drużyn, a relacja tekstowa rzecz jasna na portalu lajfy.com na którą już dziś serdecznie zapraszam.

Podsumowanie:

Faworytem spotkania według bukmacherów są gospodarze, którzy w obecnej chwili znajdują się wyżej w ligowej tabeli, jednak moim zdaniem Genoa może sprawić małą sensacje, ponieważ w ostatnim czasie prezentuje przyzwoitą i równą formę. Na pewno na brak emocji nie będziemy mogli narzekać, gdyż średnia bramek 3,78 pozwala liczyć na to, że obie drużyny stanął na wyżynie swoich możliwości i nie zaniżą tej wysokiej średniej goli.