Górnik Z. – Pogoń 1:1 (koniec) | Cracovia – Zawisza 1:0 (koniec) | Śląsk – Lech P. 1:1 (koniec)
Legia – Ruch 2:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
1:1 (0:1)
Lech Poznań
Niedziela 02.11.2014, 15:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się poznaniacy. Druga odsłona dzisiejszego widowiska była dość wyrównana. Można nawet rzec, że chwilami lepiej wyglądała gra drużyny wrocławskiej. Finalnie spotkanie zakończyło się remisem. Wydaje się, że jest to jak najbardziej słuszny wynik w kontekście do całego przebiegu pojedynku. (17:39:32)

90+3

90+3
    W środku pola nieprzepisowo zachował się Zaur Sadajew. Sędzia odgwizdał faul, po czym z rzutu wolnego dośrodkowywał Sebastian Mila. Próba ta jednak nie zagroziła w żaden sposób Gostomskiemu. Za chwil kilka usłyszymy ostatni gwizdek w dniu dzisiejszym.

90+2
    Bardzo ostro interweniował Karol Linetty. W starciu z zawodnikiem poznańskiego Lecha ucierpiał Droppa. Gospodarze będą mieli kolejny rzut wolny. Znów wrzucał Sebastian Mila. Zrobił to dość nieudolnie. Do futbolówki nie zdołał doskoczyć żaden z jego drużynowych kolegów.

90
    Na pozycji spalonej znalazł się Flavio Paixao. Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone trzy minuty. Zobaczymy, czy te przyniosą jeszcze jakieś trafienia. Raczej nie.

89
    Zaur Sadajew znalazł się w polu karnym Śląska i po chwili otrzymał doskonałe podanie. Rosjanin zamiast podawać próbował wyprowadzić samodzielną akcję. Zdało się to na nic, bo piłkę błyskawicznie przechwycili rywale.

88
    Lovrencsics próbował zagrozić bramce Pawełka, ale zrobił to bardzo nieskutecznie. Kompletnie nieudana próba Węgra. Wrocławianie ruszyli ze szybkim kontratakiem, który również nie przyniósł im żadnych pozytywów.

87
    Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany został Henriquez. Zawodnik po zagraniu ręką opóźniał wznowienie gry. Bardzo niesportowe zachowanie lechity.

86
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Szymon Pawłowski, na boisku pojawia się Dariusz Formella.

85
    Wojskowi zdołali wywalczyć rzut wolny. W pole karne Lecha wrzucał Sebastian Mila. Dobrą interwencją popisali się obrońcy poznańskiego zespołu, którzy błyskawicznie wybili piłkę. Po chwili nieczysto zagrywał Dudu, za co został ukarany żółtą kartką.

84
    Cóż tutaj wiele pisać... Druga połowa jest dość nudna. Jej początek jeszcze był w miarę ciekawy, lecz teraz nie dzieje się już prawie nic. Obie drużyny sporadycznie wyprowadzają pojedyncze akcje.

83
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Machaj, na boisku pojawia się Kamil Dankowski.

82
    Nieopodal pola karnego poznaniaków faulowany był Zaur Sadajew. Nieczysto zagrywał Dudu. Chwilami cała drużyna Lecha cofa się do obrony.

80
    Do końca poznańsko-wrocławskiego starcia pozostało zaledwie 10 minut. Nie zanosi się na to, aby któraś z drużyn zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ale z takim werdyktem jeszcze poczekajmy.