Górnik Z. – Pogoń 1:1 (koniec) | Cracovia – Zawisza 1:0 (koniec) | Śląsk – Lech P. 1:1 (koniec)
Legia – Ruch 2:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
1:1 (0:1)
Lech Poznań
Niedziela 02.11.2014, 15:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się poznaniacy. Druga odsłona dzisiejszego widowiska była dość wyrównana. Można nawet rzec, że chwilami lepiej wyglądała gra drużyny wrocławskiej. Finalnie spotkanie zakończyło się remisem. Wydaje się, że jest to jak najbardziej słuszny wynik w kontekście do całego przebiegu pojedynku. (17:39:32)

90+3

90+3
    W środku pola nieprzepisowo zachował się Zaur Sadajew. Sędzia odgwizdał faul, po czym z rzutu wolnego dośrodkowywał Sebastian Mila. Próba ta jednak nie zagroziła w żaden sposób Gostomskiemu. Za chwil kilka usłyszymy ostatni gwizdek w dniu dzisiejszym.

90+2
    Bardzo ostro interweniował Karol Linetty. W starciu z zawodnikiem poznańskiego Lecha ucierpiał Droppa. Gospodarze będą mieli kolejny rzut wolny. Znów wrzucał Sebastian Mila. Zrobił to dość nieudolnie. Do futbolówki nie zdołał doskoczyć żaden z jego drużynowych kolegów.

90
    Na pozycji spalonej znalazł się Flavio Paixao. Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone trzy minuty. Zobaczymy, czy te przyniosą jeszcze jakieś trafienia. Raczej nie.

89
    Zaur Sadajew znalazł się w polu karnym Śląska i po chwili otrzymał doskonałe podanie. Rosjanin zamiast podawać próbował wyprowadzić samodzielną akcję. Zdało się to na nic, bo piłkę błyskawicznie przechwycili rywale.

88
    Lovrencsics próbował zagrozić bramce Pawełka, ale zrobił to bardzo nieskutecznie. Kompletnie nieudana próba Węgra. Wrocławianie ruszyli ze szybkim kontratakiem, który również nie przyniósł im żadnych pozytywów.

87
    Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany został Henriquez. Zawodnik po zagraniu ręką opóźniał wznowienie gry. Bardzo niesportowe zachowanie lechity.

86
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Szymon Pawłowski, na boisku pojawia się Dariusz Formella.

85
    Wojskowi zdołali wywalczyć rzut wolny. W pole karne Lecha wrzucał Sebastian Mila. Dobrą interwencją popisali się obrońcy poznańskiego zespołu, którzy błyskawicznie wybili piłkę. Po chwili nieczysto zagrywał Dudu, za co został ukarany żółtą kartką.

84
    Cóż tutaj wiele pisać... Druga połowa jest dość nudna. Jej początek jeszcze był w miarę ciekawy, lecz teraz nie dzieje się już prawie nic. Obie drużyny sporadycznie wyprowadzają pojedyncze akcje.

83
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Machaj, na boisku pojawia się Kamil Dankowski.

82
    Nieopodal pola karnego poznaniaków faulowany był Zaur Sadajew. Nieczysto zagrywał Dudu. Chwilami cała drużyna Lecha cofa się do obrony.

80
    Do końca poznańsko-wrocławskiego starcia pozostało zaledwie 10 minut. Nie zanosi się na to, aby któraś z drużyn zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ale z takim werdyktem jeszcze poczekajmy.

79
    W środku pola faulował Tomasz Kędziora, za co ukarany został żółtą kartką. Od rzutu wolnego wznowił Sebastian Mila, lecz tym razem udało się wywalczyć jedynie rzut rożny. Ten również nie przyniósł wojskowym żadnych korzyści.

78
    Lechici ruszyli do ataku. Wydaje się, że podopieczni Skorży nieco za dużo kombinują. Wystarczyłoby wyprowadzić prostą akcję i może przyniosłoby to jakiś lepszy rezultat. Gubią się, gubią się poznaniacy.

77
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kasper Hämäläinen, na boisku pojawia się Zaur Sadajew.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 22687 widzów.

75
    W ostatnich minutach dużo lepiej prezentują się gospodarze. Ekipa poznańskiej drużyny nie można znaleźć pomysłu na grę. A w pierwszej połowie grali tak pięknie... Cóż za negatywna metamorfoza!

73
    Kolejna akcja lechitów. Znów fenomenalnie interweniował Mariusz Pawełek. Tym razem bramce gospodarzy zagrozić próbował Szymon Pawłowski. Do wejścia na murawę szykuje się Zaur Sadajew.
    Poprzeczka Ostrowskiego!

72
    Potężnie z dystansu uderzał Krzysztof Ostrowski. Poprzeczka ratuje ekipę poznańskiego Lecha. Ależ teraz szczęścia miał Maciej Gostomski. To mógł być gol!

71
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Darko Jevtić, na boisku pojawia się Gergő Lovrencsics.
    Mateusz MACHAJ - 1:1

70
    Gol dla Śląska!
    Ależ błąd lechitów w obronie! Bardzo źle zachował się Paulus Arajuuri, który wybił piłkę prosto pod nogi MATEUSZA MACHAJA. Ten po ciele Gostomskiego skierował futbolówkę do bramki. Mamy wyrównanie!

69
    Z rzutu wolnego w pole karne Lecha wrzucał Sebastian Mila. Nieopodal bramki Gostomskiego faulowany był Paulus Arajuuri. Grę wznowi goalkeeper klubu z Wielkopolski.

68
    Szymon Pawłowski mocno uderzył z prawej nogi. Strzał zawodnika poznańskiej ekipy został zablokowany. Inicjatywa wraca w posiadanie gospodarzy. Do wejścia na boisko szykuje się Gergő Lovrencsics.

67
    Wojskowi w dalszym ciągu grają bardzo spokojnie. Podobnie zachowują się również przyjezdni. W tej połowie nieco mniej widoczny jest Darko Jevtić. Całkiem dobrze prezentuje się natomiast Kasper Hämäläinen.

66
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Krzysztof Ostrowski.

65
    Śląsk Wrocław w ataku pozycyjnym. Defensywa Lecha jest bardzo silna. Finalnie na strzał z dystansu zdecydował się Droppa. Jego uderzenie jednak powędrowało prosto w trybuny.

63
    Tymczasem na bramkę Pawełka uderzał Paulus Arajuuri. Wydaje się, że piłkarz poznańskiej drużyny nieco za mocno odchylił się przy strzale, który minął poprzeczkę bramki wrocławian.
    Szansa na drugą bramkę dla Lecha.

61
    To była prześwietna akcja lechitów! Kasper Hämäläinen znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Mariuszem Pawełkiem. Ależ cuda wyczynia dzisiaj bramkarz Śląska! Fenomenalna obrona!

60
    Gra piłkarzy obu ekip jest nadal dość wolna. Wydaje się, że jeśli miejscowi chcą powalczyć w dzisiejszym spotkaniu o punkty, to powinni ruszyć ze szybszymi atakami.

59
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Krzysztof Danielewicz, na boisku pojawia się Lukáš Droppa.

59
    Groźne dośrodkowanie Kownackiego. Dość szczęśliwie "na raty" zdołał wybronić Mariusz Pawełek. Po chwili na bramkę wrocławian uderzał Henriquez. Ponownie świetną interwencją popisał się miejscowy goalkeeper.

58
    Akcja Śląska Wrocław zostaje przerwana. Na pozycji spalonej znalazł się Mateusz Machaj. Zawodnik gospodarzy próbował jeszcze protestować, choć wydaje się, że niesłusznie. Zupełnie prawidłowa decyzja.

57
    Pan Tomasz Kwiatkowski pozwala dziś zawodnikom na dość sporo. Teraz ostro interweniował Celeban, ale arbiter ponownie zdecydował się nie pokazywać żółtego kartonika. Kończy się na słownym upomnieniu.

56
    I znów w środkowej części placu gry nieczysto zagrywał Karol Linetty. Sporo przewinień w wykonaniu zawodnika poznańskiego Lecha. Faule te są dość subtelne. Sędzia nie ma prawa pokazać żółtego kartonika.

55
    W środku pola Danielewicza faulował Linetty. Gospodarze rozpoczną od rzutu wolnego. Sebastian Mila postanowił krótko rozegrać. Finalnie miejscowi stracili piłkę, rywale znów ruszają do ataku, znów bardzo wolno.

55
    Defensywa poznańskiego zespołu nadal prezentuje się bardzo dobrze. Szczególnie wyróżnia się Henriquez, który jest na razie praktycznie nie do przejścia. Pozostała część obrony także gra bez najmniejszego zarzutu.

54
    Wojskowi również grają dość wolno. Drugie 45 minut rozpoczyna się zupełnie inaczej niż to pierwsze. Bardzo mało interesujących akcji. Czyżby zawodnicy już opadli z sił?

52
    Lech nieco przyspieszył. Lewą flanką poczynał Hämäläinen. Fin próbował znaleźć któregoś z drużynowych kolegów, lecz próba ta zakończyła się fiaskiem. Strata piłki, kontratak będą wyprowadzać gospodarze.

51
    Dudu wrzucił prosto w ręce Macieja Gostomskiego. Ten z wielkim spokojem wznowił grę. Kolejna akcja Śląska. Twarde wejście Henriqueza pod Paixao. Sędzia uznał, że było czysto. Gramy dalej.

50
    Piłkarze Lecha grają nieco inaczej niż w pierwszej połowie. Dużo wolniej i mniej agresywnie. Wydaje się, że będą chcieli uspokoić grę. Zapewne jest to jakiś sposób na utrzymanie wyniku, ale czy na podwyższenie prowadzenia?

48
    Pierwsze sekundy drugiej odsłony dzisiejszego spotkania dość spokojne. Sporo niedokładnych podań. Gra piłkarzy obu ekip jest dość chaotyczna. Tymczasem stanowczo za głęboko wrzucał Jevtić. Piłkę bez najmniejszego problemu złapał Mariusz Pawełek.

47
    Tym razem bardzo dokładnie piłkę wyekspediował Maciej Gostomski. A to nowość, gdyż w pierwszej połowie bramkarzowi poznańskiej drużyny zdarzało się to bardzo, ale to bardzo rzadko.

46
    Drugą część meczu rozpoczęli gracze Macieja Skorży, którzy od razu przeszli do ataku. Kędziora dośrodkowywał do Kownackiego, ale interwencją w porę popisał się Zieliński. Defensor Śląska bez najmniejszego problemu wybił futbolówkę.

46

Pierwsza część gry za nami. Na boisku jest bardzo ostro, ale też i efektownie. Spotkanie jest naprawdę ciekawe. Zawodnicy obu drużyn wyprowadzają sporo akcji. Wydaje się, że lekko przeważa ekipa poznańskiego Lecha, lecz rywale również nie odstają. Szczególnie dobrze w szeregach gospodarzy prezentuje się Mariusz Pawełek. Goalkeeper Śląska wybronił kilka bardzo groźnych uderzeń.

45+1
    Świetny strzał Kownackiego. Równie godna obrona Pawełka.

45+1
    Tomasz Kwiatkowski postanowił doliczyć do regulaminowego czasu gry jedną minutę. Fenomenalną akcję zdołali wyprowadzić poznaniacy. Mocnym uderzeniem popisał się Kownacki, ale równie dobrze wybronił Pawełek. Rzut rożny dla gości, który nie przyniósł im żadnych korzyści.

45
    Gostomski po raz kolejny wybijał bardzo niedokładnie. Jeśli bramkarz Lecha ma coś do poprawienia, to jest to właśnie gra nogą. Bardzo feralne wykopy poznaniaka. Inicjatywę przez to przejęli Ślązacy.

43
    Na boisku przepychanka. Zdecydowanie spóźniony wślizg odnotował Kędziora. Ostra wymiana zdań, za co ukarany został Mariusz Pawełek. Gra zostanie wznowiona od rzutu wolnego.

42
    Wydaje się, że w ostatnich chwilach lepiej prezentują się gospodarze. Z drużyny poznańskiej nieco uszło powietrze. Kolejne świetne dośrodkowanie odnotował teraz Dudu Paraiba. Słabo główkował jednak jeden z jego kolegów. Od bramki wznowi Gostomski.

40
    Do końca pierwszej połowy pozostało już tylko 5 minut. Nadal mamy akcję na akcji. Defensywa Śląska ma wyraźny problem z zatrzymaniem Jevtića. Ten zawodnik, kiedy już się znajdzie blisko bramki Pawełka, od razu strzela.

37
    W starciu z Łukaszem Trałką ucierpiał Sebastian Mila. Reprezentant Polski na moment opuścił plac gry. Na szczęście wydaje się, że z zawodnikiem wrocławskiej drużyny jest wszystko dobrze.

36
    Błyskawiczny kontratak przyjezdnych. Znów uderzał Darko Jevtić. Tym razem prześwietną interwencją popisał się Mariusz Pawełek. Ależ tempo ma dzisiejsze spotkanie. Nie ma chwili na wytchnienie, ani jednej!
    Niewykorzystana szansa Paixao.

35
    Dudu dośrodkował do Paixao, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Gostomskim. Ależ fantastyczna okazja przed graczem Śląska Wrocław! Równie dobra interwencja bramkarza gości. Cóż za akcja!

34
    Pawłowski bardzo mocno dośrodkowywał w pole karne Śląska. Nikt nie zamknął tejże wrzutki, w związku z czym piłka opuściła boisko. Od autu wznowią gospodarze, którzy coraz częściej napierają na rywali.

33
    Darko Jevtić! Cóż on wyprawia. Kolejna akcja z udziałem strzelca pierwszej bramki. Teraz poznaniak uderzał w prawy róg bramki Pawełka. Ten wyciągnął się jak struna i sparował piłkę. Fantastyczna interwencja. Mecz na bardzo wysokim poziomie.

32
    Wrocławianie szukają, wciąż szukają swoich okazji. Dotychczas zbyt wiele ich nie było. Przychodzi im to ze sporymi problemami. Lechici są dziś naprawdę dobrze dysponowani!

30
    Nieopodal pola karnego Lecha faulowany był Dudu. Sprawcą przewinienia Kownacki. Dobrze z rzutu wolnego dośrodkowywał Mateusz Machaj, ale równie świetnie interweniowała defensywa wielkopolskiego zespołu.

29
    Kontrataki Lecha są dziś bardzo dynamiczne. Tym razem jednak piłka została stracona. Inicjatywa po stronie wrocławian. Poznaniacy znów przejmują futbolówkę. Dzieje się to w środkowej części boiska.
    Ależ zamieszanie!

27
    Sebastian Mila bardzo dobrze dośrodkowywał w pole karne. Świetnie piąstkował Gostomski, niestety w starciu z bramkarzem Lecha ucierpiał Celeban. Następnie futbolówka trafiła pod nogi Picha. Znów świetnie interweniował goalkeeper poznańskiej drużyny!

26
    Za faul na rywalu ukarany został Łukasz Trałka. Jest to czwarta żółta kartka tegoż zawodnika w obecnym sezonie. W związku z tym zabraknie go w kolejnym spotkaniu Lecha. Będzie to potyczka z Podbeskidziem.

25
    We Wrocławiu dzieje się dziś naprawdę sporo. Nie sposób opisać dokładnie każdą akcję, gdyż te następują bardzo dynamicznie. Praktycznie nie ma przerw w akcjach, bynajmniej w ostatnich chwilach. Tymczasem na murawie leży Krzysztof Danielewicz.

23
    Imponuje dziś drużyna Lecha. W ich grze jest sporo ciekawych rzeczy. Ale jedna wyróżnia się najbardziej. Mowa tutaj o ciągłej wymianie pozycji. Zawodnicy tasują się niczym karty. Kownacki przez chwilę był na lokacie środkowego napastnika, a po chwili już znalazł się w obronie.

22
    Kędziora dośrodkował do Kownackiego i... jak on tego nie trafił! Fenomenalne podanie z lewej flanki. Kownaś miał doskonałą pozycję, ale posłał piłkę prosto w trybuny. Cóż za kiks.

21
    Kownacki zagrywał do Hämäläinena, lecz pewnie podanie to przeciął Pawełek. Zamiar był całkiem niezły, ale wykonanie już niekoniecznie. Szybkie wznowienie gry i będziemy mieli kontratak. Nieopodal pola karnego Lecha ręką zagrywał Sebastian Mila.

20
    Błyskawiczny kontratak poznaniaków. I kto? Znów uderzał Jevtić! Lecz tym razem się pomylił. Wydaje się, że zawodnik mógł podać chociażby do Hämäläinen. Chyba troszeczkę się pospieszył. Zupełnie niepotrzebnie.
    Nieudane uderzenie Paixao.

18
    Ależ chybił teraz Flavio Paixao! Piłkarz minionego miesiąca otrzymał świetne podanie na prawą nogę od Dudu i znalazł się praktycznie sam na sam z Gostomskim. Cóż za minimalnie niecelne uderzenie! Było naprawdę bardzo blisko.

17
    Bardzo aktywny jest dziś Darko Jevtić. Teraz jednak zawodnik poznańskiej drużyny pomylił się. Próbował podać do jednego z kolegów, lecz zrobił to stanowczo za mocno. Finalnie piłka opuściła plac gry. Od bramki rozpocznie Pawełek.

15
    Ślężanie zdołali wywalczyć rzut wolny. Piłkę wrzucał Sebastian Mila. Zrobił to dość nieudolnie, gdyż do futbolówki nie zdołał dojść żaden z jego drużynowych kolegów. Wrocławianie nadal w natarciu. Cała ekipa Lecha na własnej połowie.

14
    Kędziora zgubił krycie Danielewicza i uderzył na bramkę Śląska. Podkręcony strzał minął poprzeczkę. Zamiar był całkiem niezły, lecz wykonanie... Wykonanie pozostawia sporo do życzenia.

13
    Kownacki biegł w stronę bramki Pawełka, lecz zdążył wyprzedzić go Hołota. Finalnie udało się wywalczyć jedynie rzut rożny. Z prawej strony boiska wrzucać będzie Szymon Pawłowski.

12
    Tempo gry nieco mniejsze niż na początku spotkania. Obie drużyny nie zrywają się za bardzo do ataków. Piłka znajduje się głównie w środkowej części pola gry.

10
    Wydaje się, że wojskowi czekają na pomyłkę rywali. Jednak ci póki co się nie mylą. Obrona Lecha gra dziś bardzo dobrze, ofensywa zresztą również. Jeżeli chodzi o ekipę Pawłowskiego, to ta prezentuje się dość średnio.

8
    Lechici konstruują kolejną akcję. Ich gra jest dziś bardzo dobra. Piłka chodzi od nogi do nogi. Strzał zdołał oddać Pawłowski, jednak tym razem dobrze interweniował Pawełek. Poznaniacy wyprowadzają bardzo dobre, a przede wszystkim szybkie akcje.

7
    Zawodnicy Pawłowskiego znaleźli się w natarciu, a konkretniej w polu karnym drużyny z Wielkopolski. Mogło być groźnie, piłkarze obu ekip toczyli ostry bój. Finalnie na murawę upadł Paixao. Sędzia uznał, że było czysto. Gramy dalej.

6
    Gra wrocławian jest bardzo chaotyczna. Być może jest to wynik tak szybko utraconej bramki. Lechici poczynają sobie dość spokojnie, rozgrywając piłkę na własnej połowie.

4
    Takiego scenariusza chyba nie spodziewał się nikt. W czwartkowym Pucharze Polski lechici zdobyli bramkę w ósmej sekundzie. Dziś w drugiej minucie. Ależ mocne mają te początki spotkań podopieczni Skorży!
    Darko JEVTIĆ - 0:1

2
    Gol dla Lecha!
    Wrocławianie długo utrzymywali się w strefie ofensywy. Finalnie rywale przejęli inicjatywę i ruszyli do kontrataku, gdzie doskonale obrońców Śląska ograł DARKO JEVTIĆ. Poznaniak najpierw minął Hateley'a, a następnie pewnym strzałem pokonał Pawełka. Cóż za wejście w mecz!

1
    Zaczynamy! Miejscowi zagrają w jednolitych białych strojach, natomiast goście w niebieskich. Z daleka bramce Gostomskiego próbował zagrozić Machaj, jednakże goalkeeper Lecha bez najmniejszego problemu złapał futbolówkę.

1

Spotkanie rozpocznie drużyna gospodarzy.

Składy wyjściowe:

Śląsk Wrocław: Pawełek – Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraíba – Hateley, Danielewicz – F. Paixão, Mila, Pich – Machaj.
    Rezerwowi: Pawłowski – Ostrowski, Grodzicki, Pawelec, Calahorro, Dankowski, Droppa.

Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Henríquez – Trałka, Linetty – Jevtić, Hämäläinen, Pawłowski – Kownacki.
    Rezerwowi: Burić – Douglas, Wołąkiewicz, Bednarek, Lovrencsics, Sadajew, Formella.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
    Kibice gości już dwie godziny szybciej zajęli miejsca na wrocławskim stadionie.

(Lechita.Net)

Naszą relację z Wrocławia rozpoczniemy o godzinie 15:30. Składy obu drużyn zaprezentujemy najpóźniej kwadrans wcześniej. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Państwa do przeżycia niedzielnego popołudnia razem z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Faworytem do zwycięstwa w tym starciu jest niewątpliwie Śląsk Wrocław. Tak typują chociażby bukmacherzy. Warto zaznaczyć jednak, że spekulacje te nie są zbyt jednoznaczne. Co to oznacza? Tylko jedno. Czeka nas bardzo pasjonujące starcie! Wierzymy, że będziemy świadkami fantastycznych emocji.

Ostatni raz drużyny te spotkały się 16 lutego bieżącego roku w Poznaniu. Wówczas zwyciężyła ekipa Lecha. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Bramki dające triumf ekipie z Wielkopolski zdobyli Hämäläinen oraz Teodorczyk. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Marco Paixao.
    Co na temat dzisiejszego pojedynku powiedział trener poznańskiego Lecha, Maciej Skorża?
    "To, że w czwartek musieliśmy rozegrać dodatkowe 30 minut nie jest dla mnie wielkim problemem. Jestem przekonany, że w niedzielę podołamy pod względem fizycznym. Bardziej martwią mnie kontuzje. We Wrocławiu nie będziemy mogli skorzystać z Marcina Kamińskiego, który zmaga się z urazem przywodziciela, a w meczu z Jagiellonią urazów nabawili się Tomasz Kędziora i Muhamed Keita.

Bardzo pochlebne opinie i pochwały na temat gry Śląska są w pełni zasłużone. Ten zespół robi systematyczne postępy i regularnie punktuje. Ich atutem jest wysoka forma kilku wiodących postaci jak na przykład Sebastian Mila. Co jeszcze ważniejsze, ta forma jest bardzo równa. W każdym meczu Śląsk nie schodzi poniżej pewnego poziomu. My z kolei mamy jeszcze problemy z ustabilizowaniem dyspozycji.

To będzie bardzo ciekawe starcie dwóch drużyn na zbliżonym poziomie sportowym. Gramy z zespołem z pierwszej trójki w tabeli i traktujemy to spotkanie jako możliwość doskoczenia do ścisłej czołówki. Liczę, że zawodnicy nie wypuszczą z rąk takiej szansy. Czy stać nas już na zdominowanie Śląska we Wrocławiu? Myślę, że tak."

(lechpoznan.pl)
    Rzućmy okiem na konferencję prasową, w której wzięli udział trener wrocławskiej drużyny oraz Flavio Paixao:
    Wróćmy do dzisiejszego meczu. Odbędzie się on na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Obiekt ten został otwarty w 2011 roku. Jest w stanie pomieścić 45 105 osób. Spełnia wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA. Była to jedna z aren EURO 2012.

(Wikipedia)

Bilans gospodarzy wygląda nieco lepiej. Wojskowi w tegorocznym sezonie zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść aż osiem spotkań. Natomiast dwukrotnie remisowali, a trzykrotnie przegrywali. W ostatnim pojedynku zielono-biało-czerwoni pokonali Stal Stalową Wolę 1:0. Bramkę zdobył Juanito.

Poznaniakom dotychczas udało się zwyciężyć w pięciu spotkaniach. Prócz tego mają na swoim koncie również sześć remisów i dwie porażki. Warto przypomnieć, że ostatni triumf zespół z Wielkopolski odniósł w miniony czwartek. Wówczas lechici pokonali Jagiellonię Białystok 4:2. Było to starcie w ramach 1/8 Pucharu Polski.
    Tak obecnie przedstawia się tabela T-Mobile Ekstraklasy:

Co my w niej widzimy? Śląsk Wrocław plasuje się na trzeciej pozycji. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mają na swym koncie tyle samo punktów co liderująca Legia. Natomiast poznański Lech zajmuje lokatę szóstą. Zespół Macieja Skorży dotychczas zdołał wywalczyć 21 oczek.

W meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się przed własną publicznością z zespołem poznańskiego Lecha.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.