Azoty – Nielba 29:24 (koniec) | Orlen Wisła – PGE Vive 22:35 (koniec)
22:35 (12:20)
Vive Kielce
Niedziela 09.11.2014, 20:40 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (22:23:10)

Pierwsza w tym sezonie święta wojna kończy się wręcz deklasacją Wisły. Kielczanie od początku przeważali, szybko wypracowali sobie odpowiednia przewagę, która już do przerwy była wysoka. Druga odsłona zaczęła się od pięciu goli z rzędu Vive, która przeważało w każdym elemencie gry. W pewnym momencie goście mieli aż piętnaście goli więcej od rywali! Można było odnieść wrażenie, że ostatni kwadrans tego spotkania to był już tylko solidniejszy trening dla obu drużyn, aniżeli zażarta walka o każdą piłkę

60
    Koniec meczu. (22:35)

60
    Ostatnia akcja meczu, rzut wolny dla Vive, ale nawet nie było próby przebicia się przez płocki blok (22:35) (22:35)

60
    Rzuca z tej samej pozycji ponownie Zelenović i raz jeszcze pudłuje (22:35) (22:35)

60
    Gol Tomasza Rosińskiego (22:35) (22:35)

60
    Minuta do końca meczu (22:34) (22:34)

59
    Mocny rzut Zelenovicia z lewej połówki, piłka przelatuje obok słupka (22:34) (22:34)

58
    Złe podanie Montoro, przechwytują piłkę kielczanie, szybkie podanie do Cupicia i znów kapitalnie interweniuje Wichary! (22:34) (22:34)

57
    Montoro rzuca nad poprzeczką, szybko rozegrali kontrę przyjezdni, ale fantastycznie broni Wichary! (22:34) (22:34)

57
    Kolejna bramka Lijewskiego, mocny rzut z drugiej linii (22:34) (22:34)

56
    Tracą piłkę płocczanie, spokojnie rozgrywają swój atak szczypiorniści z Kielc (22:33) (22:33)

56
    Ładnie rozegrana akcja przez kielczan zakończona celnym rzutem Lijewskiego (22:33) (22:33)

55
    Szmal zatrzymuje rzut Tiumencewa, ale dobitki Wiśniewskiego z koła już nie dał rady (22:32) (22:32)

55
    Fauluje w ofensywie Lijewski (21:32) (21:32)

54
    Jurecki obija poprzeczkę, od autu wznawiają grę płocczanie, szybkie podanie do Wiśniewskiego, ten nie dał rady pokonać golkipera Vive (21:32) (21:32)

53
    Michał Daszek kończy kontratak Wisły, tym razem piłka przeszła pod nogą Szmala (21:32) (21:32)

53
    Jachlewski celuje w długi róg, ale Wichary odczytał zamiary skrzydłowego Vive! (20:32) (20:32)

52
    Szmal zatrzymuje rzut Daszka! A w zasadzie skrzydłowy Wisły trafił w nogę golkipera Vive! (20:32) (20:32)

52
    Rzut karny dla gospodarzy (20:32) (20:32)

52
    Trafia Krzysztof Lijewski, po dłuższej przerwie mamy bramkę dla kielczan (20:32) (20:32)

51
    Niecelny rzut Rosińskiego, w odpowiedzi również nie trafia zawodnik Wisły (20:31) (20:31)

51
    Zelenović zaskakuje Szmal rzutem zza obrońcy (20:31) (20:31)

50
    Po drugiej stronie skutecznie broni Wichary (19:31) (19:31)

50
    Kontra Wisły, Syprzak sam na sam ze Szmalem i golkiper Vive broni rzut pod poprzeczkę... nogą! (19:31) (19:31)

49
    Kontratak gospodarzy zakończony celnym rzutem w krótki róg po koźle Tiumencewa (19:31) (19:31)

48
    Obrotowy Wisły szybko powrócił do gry i już po chwili pokonał Szmala po rzucie z koła! (18:31) (18:31)

48
    Faul w ataku Zormana, leży na parkiecie Syprzak, a przy nim służby medyczne (17:31) (17:31)

47
    Dobre podanie Montoro do Syprzaka i ten zdobywa gola z sześciu metrów (17:31) (17:31)

47
    Jurecki znalazł się sam na sam z płockim golkiperem i nie miał problemów ze zdobyciem gola (16:31) (16:31)

47
    Tak samo po chwili rzuca Jurkiewicz, tylko ze po mocnym rzucie z dystansu (16:30) (16:30)

46
    Obok bramki rzuca Musa (16:30) (16:30)

46
    Strata gospodarzy, bardzo słabo gra dziś Wisła (16:30) (16:30)

45
    Nieudana akcja Musy, w ataku pozycyjnym Orlen (16:30) (16:30)

44
    Jurkiewicz trafia w głowę Szmala, nie było to celowe, golkiper Vive może grać dalej (16:30) (16:30)

44
    Michał Jurecki trafia niczym rasowy kołowy, przepchał Montoro i wpakował piłkę do bramki między nogami płockiego bramkarza! (16:30) (16:30)

43
    Strata Wisły, kontra kielczan zatrzymana przez Jurkiewicza, rzut wolny dla gości (16:29) (16:29)

43
    Tkaczyk rzutem zza obrońcy zaskakuje Wicharego (16:29) (16:29)

42
    Dobra interwencja Wicharego, szybka kontra gospodarzy, piłkę ma Nikcević i rzuca lobem, piłka trafia w poprzeczkę! (16:28) (16:28)

42
    Tiumencew pokonuje Szmala rzutem w krótki róg (16:28) (16:28)

41
    Nieudana akcja kielczan, w ataku pozycyjnym Wisła (15:28) (15:28)

41
    Kontra Wisły, Montoro podaje do Daszka i ten po koźle pokonuje Szmala (15:28) (15:28)

40
    Bez bloku rzucał Jurkiewicz, ale trafił tylko w słupek! (14:28) (14:28)

40
    Chrapkowski rzutem w krótki róg z lewej strony pokonuje Wicharego. Jakiś problemy z nogą ma Ghionea, Rumun poza parkietem (14:28) (14:28)

39
    Ależ zmarnowali do miejscowi, Vive grało z lotnym bramkarzem, Strlek zmuszony wbiec do bramki, a Nikcević tuż przed rzutem fauluje Cupicia! (14:27) (14:27)

39
    Ładna bramka po rzucie z dystansu Jurkiewicza! (14:27) (14:27)

38
    Strata Wisły, kontra gości i gol Jureckiego, który nie miał problemu z pokonaniem Wicharego (13:27) (13:27)

38
    Dwie minuty kary dla Tkaczyka, ostro potraktowany był Pusica (13:26) (13:26)

38
    Grzegorz Tkaczyk rzuca nad blokiem i pokonuje golkipera gospodarzy (13:26) (13:26)

37
    Montoro pierwszym, który pokonuje Szmala, potężny rzut z drugiej linii! (13:25) (13:25)

37
    Błąd kroków Racotei, szybka kontra Vive i gol Cupicia (12:25) (12:25)

36
    Reichmann nie da rady dokończyć tego meczu, na noszach wyjeżdża z hali! (12:24) (12:24)

36
    Z jakimś urazem leży na parkiecie Reichmann, na boisko wjechały nosze! (12:24) (12:24)

36
    Chrapkowski przedarł się przez defensywę płocczan i zdobywa kolejna bramkę dla Vive (12:24) (12:24)

35
    Szmal odbija rzut Racotei (12:23) (12:23)

35
    Timeout dla gospodarzy

35
    Kolejny kontratak gości, piłka na lewe skrzydło do Strleka i Chorwat rzuca pod porzeczkę, tuż obok głowy Corralesa (12:23) (12:23)

34
    Zatrzymany blokiem Zelenović, szybko rozegrana kontra Vive zakończona przez Strleka i Vive ma już dziesięć goli przewagi! (12:22) (12:22)

34
    Źle rozegrana akcja przez kielczan i od rzutu wolnego wznawia grę Wisła (12:21) (12:21)

33
    Corrales broni rzut Reichmanna z prawego skrzydła, piłka wychodzi poza linię boczną (12:21) (12:21)

33
    Fauluje w ofensywie Tiumencew, dobrze ustawił się w obronie Jurecki (12:21) (12:21)

32
    Bardzo blisko przechwytu Tkaczyk, piłka jednak trafiła go w nogę (12:21) (12:21)

32
    Jurecki pokonuje Corralesa rzutem z dystansu pod poprzeczkę (12:21) (12:21)

31
    Szmal odbija rzut Syprzaka! (12:20) (12:20)

31
    Rzut karny dla Wisły, fauluje w polu bramkowym Buntić (12:20) (12:20)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:20)

Zaskakująco wysoko prowadzą kielczanie do przerwy, Z pewnością wszyscy spodziewali się bardziej wyrównanego pojedynku. Blado zwłaszcza na razie wygląda gra w defensywie gospodarzy, dwadzieścia straconych goli w jednej połowie to trochę za dużo. Warto odnotować, że Vive od 25 minuty gra bez Karola Bieleckiego, który zobaczył czerwoną kartkę, ale za bardzo jego braku nie widać na parkiecie, świetnie dysponowani są pozostali rozgrywający z Kielc. Czekamy na drugie 30 minut!

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:20)

30
    Ghionea rzuca celnie z siedmiu metrów, piłka przeleciała tuż obok głowy bramkarza (12:20) (12:20)

30
    Rzut karny dla Wisły, faulowany Racotea (11:20) (11:20)

30
    Celny rzut Cupicia (11:20) (11:20)

30
    Zorman łatwo ogrywa Pusicę, ale broni jego rzut Corrales, będzie jednak rzut karny, bo faulowany przy próbie zebrania piłki był Musa! (11:19) (11:19)

29
    Nemanja Zelenović mocnym rzutem z dystansu pokonuje kieleckiego bramkarza (11:19) (11:19)

28
    Kolejny mocny i celny rzut Lijewskiego (10:19) (10:19)

28
    Sego odbija rzut Jurkiewicza, próbują kontrować kielczanie, ale w porę ustawiła się defensywa Wisły (10:18) (10:18)

27
    A teraz przewinił w ataku Jurecki (10:18) (10:18)

27
    Faul w ofensywie Zelenovicia (10:18) (10:18)

27
    Mocny rzut z drugiej linii Lijewskiego (10:18) (10:18)

26
    Po drugiej stronie równie ładnie interweniuje Sego! (10:17) (10:17)

26
    Strata Wisły, szybkie podanie do Chrapkowskiego, ten fantastycznie zatrzymany przez Corralesa, piłka jeszcze trafiła w poprzeczkę! (10:17) (10:17)

25
    Bielecki kończy mecz! Rozgrywający Vive trafił rywala łokciem w głowę! (10:17) (10:17)

25
    Zorman znalazł na kole Aguinagalde i hiszpański obrotowy pokonuje bramkarza (10:17) (10:17)

24
    Ładna bramka Zelenovicia (10:16) (10:16)

23
    Szybko rozegrana akcja przez gości, którzy powiększają swoją przewagę (9:16) (9:16)

23
    Niecelny rzut Racotei, przy piłce Vive (9:15) (9:15)

23
    Gra pasywna w górze przy akcji kielczan, piłka podana na koło do... Chrapkowskiego i ten trafia... lewą ręką (9:15) (9:15)

22
    Chwila przerwy w grze, poprosił o pomoc medyczną Julen Aguinagalde, w jego miejsce wchodzi Musa (9:14) (9:14)

21
    Świetna indywidualna akcja Zelenovicia, minięty Chrapkowski i pokonany Sego rzutem po koźle (9:14) (9:14)

21
    Błąd zasłony Aguinagalde (8:14) (8:14)

21
    Tiumencew trafia w słupek, zbierają piłkę kielczanie (8:14) (8:14)

20
    Błyskawicznie odpowiada Vive golem Bieleckiego (8:14) (8:14)

20
    Świetna rozegrana akcja Wisły i bramka z czystej pozycji (8:13) (8:13)

19

19
    Strata miejscowych, piłka szybko podana do wychodzącego Cupicia i ten w sytuacji sam na sam pewnie zdobywa gola (7:13) (7:13)

19
    Przyblokowany rzut Lijewskiego wpada wprost w ręce golkipera Wisły (7:12) (7:12)

18
    Wiśniewski przestrzelił ze skrzydła (7:12) (7:12)

18
    Mocny rzut z dystansu Bieleckiego! (7:12) (7:12)

17
    Nieudany rzut Aguinagalde, szybko chcą odpowiedzieć gospodarze, piłka na prawe skrzydło do Ghionei, ten zatrzymany przez Sego! (7:11) (7:11)

17
    Świetną piłkę dostał na lewym skrzydle Wiśniewski, rzuca z kozłem, ta już mija bramkarza, ale odbija się od poprzeczki! (7:11) (7:11)

16
    Dwie minuty dla Jureckiego (7:11) (7:11)

15
    Bardzo łatwo wszedł w płocką obronę Tkaczyk i pokonał Corralesa (7:11) (7:11)

15
    Mocny rzut z drugiej linii Racotei (7:10) (7:10)

14
    Pewnie z siedmiu metrów rzuca Aguinagalde (6:10) (6:10)

14
    Dwie minuty dla Jurkiewicza (6:9) (6:9)

14
    Rzut karny dla gości, faulowany w kole Tkaczyk (6:9) (6:9)

14
    Bramka z drugiej linii Racotei (6:9) (6:9)

13
    Błyskawiczna odpowiedź Vive i gol Tkaczyka (5:9) (5:9)

13
    Dobra akcja płocczan, piłkę na czystą pozycję na skrzydle otrzymuje Ghionea i pokonuje Sego (5:8) (5:8)

12

12
    Kontra gości, Sego do Musy, ten na czystą pozycję do Reichmanna i Niemiec pewnie zdobywa bramkę (4:8) (4:8)

11
    Corrales odbija rzut Bunticia! (4:7) (4:7)

11
    Żółtą kartkę otrzymuje Nikcević (Orlen Wisła Płock). (4:7)

11
    Momentalnie uruchomiony Reichmann, który przy rzucie jest faulowany przez Nikcevicia i będzie karny dla Vive (4:7) (4:7)

11
    Fauluje w ofensywie Zelenović (4:7) (4:7)

10
    Kolejna bramka w tym meczu Jureckiego, Corrales zmienia Wicharego w bramce Wisły (4:7) (4:7)

9
    Przechwytują piłkę płocczanie, szybko uruchomiony Nikcević, ale fantastycznie zatrzymuje jego rzut Sego! (4:6) (4:6)

9
    Zelenović zaskakuje kieleckiego bramkarza mocnym rzutem z drugiej linii (4:6) (4:6)

8
    Rzut Lijewskiego obroniony, przechwytuje piłkę Jurecki i skutecznie kończy akcję (3:6) (3:6)

7
    Świetne podanie Tiumencewa na koło do Syprzaka i obrotowy gospodarzy pewnie pokonuje Sego (3:5) (3:5)

7
    Żółtą kartkę otrzymuje Reichmann (Vive Tauron Kielce). (2:5)

6
    Pusica rzuca obok bramki, ale po drodze był blok i z narożnika wznawia grę Wisła (2:5) (2:5)

6
    Żółtą kartkę otrzymuje Jurecki (Vive Tauron Kielce). (2:5)

5
    Wysoko wyskoczył Jurecki, rzucił nad blokiem i trafił do bramki (2:5) (2:5)

5
    Skuteczna interwencja Sego po rzucie z dystansu Syprzaka (2:4) (2:4)

5
    Dobra piłka na prawe skrzydło do Reichmanna i ten rzutem po koźle pokonuje Wicharego (2:4) (2:4)

3
    Rzut karny la Vive, faulowany Musa (2:2) (2:2)

3
    Ładna indywidualna akcja na środku Pusicy (2:2) (2:2)

3
    Najpierw rzut Musy został obroniony przez Wicharego, ale po chwili ponawiają akcję kielczanie i trafia Strlek (1:2) (1:2)

2
    Skuteczny rzut Tiumencewa (1:1) (1:1)

2
    Zelenović trafia w poprzeczkę po rzucie z drugiej linii, zbierają piłkę płocczanie (0:1) (0:1)

1
    Żółtą kartkę otrzymuje Pusica (Orlen Wisła Płock). (0:1)

1
    Świetnie na kole przepchał się między dwoma obrońcami Aguinagalde! (0:1) (0:1)

1
    Żółtą kartkę otrzymuje Syprzak (Orlen Wisła Płock). (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Już za moment początek świętej wojny!

Czas na hymn narodowy! Cała hala śpiewa a na parkiecie wielka flaga Polski!

Rozpoczęła się prezentacja!

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski, Wichary – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Wiśniewski, Pusica, Ghionea, Rocha, Syprzak, Zelenović, Montoro, Nikcević, Tiumencew, Jurkiewicz

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego – Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Musa, Zorman, Cupić, Bielecki, Tkaczyk, Buntić, Rosiński, Aguinagalde

Sędziowie: Carlos Luque Cabrejas, Ignacio Pascual Sanchez (Hiszpania)

Na relacja z tego arcyciekawego pojedynku zapraszam na godzinę 20:30 na portal LAJFY.COM!

Sytuacja kadrowa

Wszystko wskazuje na to że Wisła może przystąpić do tego pojedynku w swoim optymalnym zestawieniu. Do pełni sił powraca jedyny niezdolny w ostatnim czasie do gry Mariusz Jurkiewicz. Ostateczna decyzja co do jego występu zostanie podjęta w dniu meczu

Jeden zawodnik za to nie będzie mógł zagrać po stronie kieleckiej ekipy. Jest nim obrotowy Piotr Grabarczyk, który w pierwszym sparingowym meczu reprezentacji Polski doznał urazu nosa. Do meczowej kadry powrócili za to Denis Buntić i Tomasz Rosiński. Występ tego pierwszego jest pewny, drugiego niekoniecznie, bowiem lewy rozgrywający Vive ma za sobą miesiąc przerwy w grze

Ostatnie mecze

Płocczanie mają za sobą zaległe spotkanie, które rozegrane zostało w tym tygodniu w środę. Ich rywalem był brązowy medalista z poprzedniego sezonu i także dobrze spisujący się w obecnym Górnik Zabrze, w dodatku mecz był rozgrywany na śląsku. Pierwsza połowa zakończyła się remisowo (16:16) i wydawać by się mogło, że tak też będzie do końca. Rzeczywistość okazała się inna. Dysponująca szerszą ławką i większym doświadczeniem Wisła odjechała rywalom i dowiozła cenne zwycięstwo 34:30

Kielczanie swój ostatni ligowy pojedynek rozegrali jeszcze przed przerwą na reprezentacje, więc z pewnością mogą wyjść "świeżsi" na dzisiejsze starcie. Co ciekawe ich przeciwnikiem był wtedy.... Górnik Zabrze. Mecz został rozegrany w Hali Legionów w Kielcach. W przeciwieństwie do płocczan Vive wyrównany bój toczyło tylko przez około dziesięć minut, a potem nastąpił "odjazd". Do przerwy kielczanie prowadzili 19:14 by na na zakończyć mecz z wynikiem 42:32

Sytuacja w tabeli

Gospodarze tego pojedynku po siedmiu seriach gier zajmują drugą lokatę w tabeli. Zanotowali sześć zwycięstw a jeden mecz zakończyli remisem, co daje im łącznie trzynaście oczek. Na własnym parkiecie rozegrali dotychczas cztery spotkania, z których trzy wygrali i zanotowali jedyny jak do tej pory remis (w piątej kolejce 25:25 przeciwko Stali Mielec) Są jedną z dwóch niepokonanych ekip w naszej lidze.

Drugą drużyną, która nie zanotowała porażki jest ich dzisiejszy przeciwnik i jednocześnie lider tabeli Superligi mężczyzn. Mistrzowie Polski z Kielc zaczęli sezon od siedmiu kolejnych zwycięstw i kompletu punktów. Nie ma dla nich znaczenia czy grają we włąsnej hali czy też na wyjeździe, choć w dniu dzisiejszym z pewnością łatwej przeprawy mieć nie będą

Serdecznie zapraszam na relację z hitowego meczu ósmej kolejki Superligi mężczyzn. Orlen Wisła Płock kontra Vive Tauron Kielce

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Jarosław Kowalski

Vive Kielce: Szmal, Sego – Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Musa, Zorman, Cupić, Bielecki, Tkaczyk, Buntić, Rosiński, Aguinagalde