Azoty – Nielba 29:24 (koniec) | Orlen Wisła – PGE Vive 22:35 (koniec)
22:35 (12:20)
Vive Kielce
Niedziela 09.11.2014, 20:40 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Serdecznie zapraszam na relację z hitowego meczu ósmej kolejki Superligi mężczyzn. Orlen Wisła Płock kontra Vive Tauron Kielce

Sytuacja w tabeli

Gospodarze tego pojedynku po siedmiu seriach gier zajmują drugą lokatę w tabeli. Zanotowali sześć zwycięstw a jeden mecz zakończyli remisem, co daje im łącznie trzynaście oczek. Na własnym parkiecie rozegrali dotychczas cztery spotkania, z których trzy wygrali i zanotowali jedyny jak do tej pory remis (w piątej kolejce 25:25 przeciwko Stali Mielec) Są jedną z dwóch niepokonanych ekip w naszej lidze.

Drugą drużyną, która nie zanotowała porażki jest ich dzisiejszy przeciwnik i jednocześnie lider tabeli Superligi mężczyzn. Mistrzowie Polski z Kielc zaczęli sezon od siedmiu kolejnych zwycięstw i kompletu punktów. Nie ma dla nich znaczenia czy grają we włąsnej hali czy też na wyjeździe, choć w dniu dzisiejszym z pewnością łatwej przeprawy mieć nie będą

Ostatnie mecze

Płocczanie mają za sobą zaległe spotkanie, które rozegrane zostało w tym tygodniu w środę. Ich rywalem był brązowy medalista z poprzedniego sezonu i także dobrze spisujący się w obecnym Górnik Zabrze, w dodatku mecz był rozgrywany na śląsku. Pierwsza połowa zakończyła się remisowo (16:16) i wydawać by się mogło, że tak też będzie do końca. Rzeczywistość okazała się inna. Dysponująca szerszą ławką i większym doświadczeniem Wisła odjechała rywalom i dowiozła cenne zwycięstwo 34:30

Kielczanie swój ostatni ligowy pojedynek rozegrali jeszcze przed przerwą na reprezentacje, więc z pewnością mogą wyjść "świeżsi" na dzisiejsze starcie. Co ciekawe ich przeciwnikiem był wtedy.... Górnik Zabrze. Mecz został rozegrany w Hali Legionów w Kielcach. W przeciwieństwie do płocczan Vive wyrównany bój toczyło tylko przez około dziesięć minut, a potem nastąpił "odjazd". Do przerwy kielczanie prowadzili 19:14 by na na zakończyć mecz z wynikiem 42:32

Sytuacja kadrowa

Wszystko wskazuje na to że Wisła może przystąpić do tego pojedynku w swoim optymalnym zestawieniu. Do pełni sił powraca jedyny niezdolny w ostatnim czasie do gry Mariusz Jurkiewicz. Ostateczna decyzja co do jego występu zostanie podjęta w dniu meczu

Jeden zawodnik za to nie będzie mógł zagrać po stronie kieleckiej ekipy. Jest nim obrotowy Piotr Grabarczyk, który w pierwszym sparingowym meczu reprezentacji Polski doznał urazu nosa. Do meczowej kadry powrócili za to Denis Buntić i Tomasz Rosiński. Występ tego pierwszego jest pewny, drugiego niekoniecznie, bowiem lewy rozgrywający Vive ma za sobą miesiąc przerwy w grze

Na relacja z tego arcyciekawego pojedynku zapraszam na godzinę 20:30 na portal LAJFY.COM!

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski, Wichary – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Wiśniewski, Pusica, Ghionea, Rocha, Syprzak, Zelenović, Montoro, Nikcević, Tiumencew, Jurkiewicz

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego – Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Musa, Zorman, Cupić, Bielecki, Tkaczyk, Buntić, Rosiński, Aguinagalde

Sędziowie: Carlos Luque Cabrejas, Ignacio Pascual Sanchez (Hiszpania)

Rozpoczęła się prezentacja!

Czas na hymn narodowy! Cała hala śpiewa a na parkiecie wielka flaga Polski!

Już za moment początek świętej wojny!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Żółtą kartkę otrzymuje Syprzak (Orlen Wisła Płock). (0:0)

1
    Świetnie na kole przepchał się między dwoma obrońcami Aguinagalde! (0:1) (0:1)

1
    Żółtą kartkę otrzymuje Pusica (Orlen Wisła Płock). (0:1)

2
    Zelenović trafia w poprzeczkę po rzucie z drugiej linii, zbierają piłkę płocczanie (0:1) (0:1)

2
    Skuteczny rzut Tiumencewa (1:1) (1:1)

3
    Najpierw rzut Musy został obroniony przez Wicharego, ale po chwili ponawiają akcję kielczanie i trafia Strlek (1:2) (1:2)

3
    Ładna indywidualna akcja na środku Pusicy (2:2) (2:2)

3
    Rzut karny la Vive, faulowany Musa (2:2) (2:2)

5
    Dobra piłka na prawe skrzydło do Reichmanna i ten rzutem po koźle pokonuje Wicharego (2:4) (2:4)

5
    Skuteczna interwencja Sego po rzucie z dystansu Syprzaka (2:4) (2:4)

5
    Wysoko wyskoczył Jurecki, rzucił nad blokiem i trafił do bramki (2:5) (2:5)

6
    Żółtą kartkę otrzymuje Jurecki (Vive Tauron Kielce). (2:5)

6
    Pusica rzuca obok bramki, ale po drodze był blok i z narożnika wznawia grę Wisła (2:5) (2:5)

7
    Żółtą kartkę otrzymuje Reichmann (Vive Tauron Kielce). (2:5)

7
    Świetne podanie Tiumencewa na koło do Syprzaka i obrotowy gospodarzy pewnie pokonuje Sego (3:5) (3:5)

8
    Rzut Lijewskiego obroniony, przechwytuje piłkę Jurecki i skutecznie kończy akcję (3:6) (3:6)

9
    Zelenović zaskakuje kieleckiego bramkarza mocnym rzutem z drugiej linii (4:6) (4:6)

9
    Przechwytują piłkę płocczanie, szybko uruchomiony Nikcević, ale fantastycznie zatrzymuje jego rzut Sego! (4:6) (4:6)

10
    Kolejna bramka w tym meczu Jureckiego, Corrales zmienia Wicharego w bramce Wisły (4:7) (4:7)

11
    Fauluje w ofensywie Zelenović (4:7) (4:7)

11
    Momentalnie uruchomiony Reichmann, który przy rzucie jest faulowany przez Nikcevicia i będzie karny dla Vive (4:7) (4:7)

11
    Żółtą kartkę otrzymuje Nikcević (Orlen Wisła Płock). (4:7)

11
    Corrales odbija rzut Bunticia! (4:7) (4:7)

12
    Kontra gości, Sego do Musy, ten na czystą pozycję do Reichmanna i Niemiec pewnie zdobywa bramkę (4:8) (4:8)

12
    Timeout dla gospodarzy

13
    Dobra akcja płocczan, piłkę na czystą pozycję na skrzydle otrzymuje Ghionea i pokonuje Sego (5:8) (5:8)

13
    Błyskawiczna odpowiedź Vive i gol Tkaczyka (5:9) (5:9)

14
    Bramka z drugiej linii Racotei (6:9) (6:9)

14
    Rzut karny dla gości, faulowany w kole Tkaczyk (6:9) (6:9)

14
    Dwie minuty dla Jurkiewicza (6:9) (6:9)

14
    Pewnie z siedmiu metrów rzuca Aguinagalde (6:10) (6:10)

15
    Mocny rzut z drugiej linii Racotei (7:10) (7:10)

15
    Bardzo łatwo wszedł w płocką obronę Tkaczyk i pokonał Corralesa (7:11) (7:11)

16
    Dwie minuty dla Jureckiego (7:11) (7:11)

17
    Świetną piłkę dostał na lewym skrzydle Wiśniewski, rzuca z kozłem, ta już mija bramkarza, ale odbija się od poprzeczki! (7:11) (7:11)

17
    Nieudany rzut Aguinagalde, szybko chcą odpowiedzieć gospodarze, piłka na prawe skrzydło do Ghionei, ten zatrzymany przez Sego! (7:11) (7:11)

18
    Mocny rzut z dystansu Bieleckiego! (7:12) (7:12)

18
    Wiśniewski przestrzelił ze skrzydła (7:12) (7:12)

19
    Przyblokowany rzut Lijewskiego wpada wprost w ręce golkipera Wisły (7:12) (7:12)

19
    Strata miejscowych, piłka szybko podana do wychodzącego Cupicia i ten w sytuacji sam na sam pewnie zdobywa gola (7:13) (7:13)

19

20
    Świetna rozegrana akcja Wisły i bramka z czystej pozycji (8:13) (8:13)

20
    Błyskawicznie odpowiada Vive golem Bieleckiego (8:14) (8:14)

21
    Tiumencew trafia w słupek, zbierają piłkę kielczanie (8:14) (8:14)

21
    Błąd zasłony Aguinagalde (8:14) (8:14)

21
    Świetna indywidualna akcja Zelenovicia, minięty Chrapkowski i pokonany Sego rzutem po koźle (9:14) (9:14)

22
    Chwila przerwy w grze, poprosił o pomoc medyczną Julen Aguinagalde, w jego miejsce wchodzi Musa (9:14) (9:14)

23
    Gra pasywna w górze przy akcji kielczan, piłka podana na koło do... Chrapkowskiego i ten trafia... lewą ręką (9:15) (9:15)

23
    Niecelny rzut Racotei, przy piłce Vive (9:15) (9:15)

23
    Szybko rozegrana akcja przez gości, którzy powiększają swoją przewagę (9:16) (9:16)

24
    Ładna bramka Zelenovicia (10:16) (10:16)

25
    Zorman znalazł na kole Aguinagalde i hiszpański obrotowy pokonuje bramkarza (10:17) (10:17)

25
    Bielecki kończy mecz! Rozgrywający Vive trafił rywala łokciem w głowę! (10:17) (10:17)

26
    Strata Wisły, szybkie podanie do Chrapkowskiego, ten fantastycznie zatrzymany przez Corralesa, piłka jeszcze trafiła w poprzeczkę! (10:17) (10:17)

26
    Po drugiej stronie równie ładnie interweniuje Sego! (10:17) (10:17)

27
    Mocny rzut z drugiej linii Lijewskiego (10:18) (10:18)

27
    Faul w ofensywie Zelenovicia (10:18) (10:18)

27
    A teraz przewinił w ataku Jurecki (10:18) (10:18)

28
    Sego odbija rzut Jurkiewicza, próbują kontrować kielczanie, ale w porę ustawiła się defensywa Wisły (10:18) (10:18)

28
    Kolejny mocny i celny rzut Lijewskiego (10:19) (10:19)

29
    Nemanja Zelenović mocnym rzutem z dystansu pokonuje kieleckiego bramkarza (11:19) (11:19)

30
    Zorman łatwo ogrywa Pusicę, ale broni jego rzut Corrales, będzie jednak rzut karny, bo faulowany przy próbie zebrania piłki był Musa! (11:19) (11:19)

30
    Celny rzut Cupicia (11:20) (11:20)

30
    Rzut karny dla Wisły, faulowany Racotea (11:20) (11:20)

30
    Ghionea rzuca celnie z siedmiu metrów, piłka przeleciała tuż obok głowy bramkarza (12:20) (12:20)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:20)

Zaskakująco wysoko prowadzą kielczanie do przerwy, Z pewnością wszyscy spodziewali się bardziej wyrównanego pojedynku. Blado zwłaszcza na razie wygląda gra w defensywie gospodarzy, dwadzieścia straconych goli w jednej połowie to trochę za dużo. Warto odnotować, że Vive od 25 minuty gra bez Karola Bieleckiego, który zobaczył czerwoną kartkę, ale za bardzo jego braku nie widać na parkiecie, świetnie dysponowani są pozostali rozgrywający z Kielc. Czekamy na drugie 30 minut!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:20)

31
    Rzut karny dla Wisły, fauluje w polu bramkowym Buntić (12:20) (12:20)

31
    Szmal odbija rzut Syprzaka! (12:20) (12:20)

32
    Jurecki pokonuje Corralesa rzutem z dystansu pod poprzeczkę (12:21) (12:21)

32
    Bardzo blisko przechwytu Tkaczyk, piłka jednak trafiła go w nogę (12:21) (12:21)

33
    Fauluje w ofensywie Tiumencew, dobrze ustawił się w obronie Jurecki (12:21) (12:21)

33
    Corrales broni rzut Reichmanna z prawego skrzydła, piłka wychodzi poza linię boczną (12:21) (12:21)

34
    Źle rozegrana akcja przez kielczan i od rzutu wolnego wznawia grę Wisła (12:21) (12:21)

34
    Zatrzymany blokiem Zelenović, szybko rozegrana kontra Vive zakończona przez Strleka i Vive ma już dziesięć goli przewagi! (12:22) (12:22)

35
    Kolejny kontratak gości, piłka na lewe skrzydło do Strleka i Chorwat rzuca pod porzeczkę, tuż obok głowy Corralesa (12:23) (12:23)

35

35
    Szmal odbija rzut Racotei (12:23) (12:23)

36
    Chrapkowski przedarł się przez defensywę płocczan i zdobywa kolejna bramkę dla Vive (12:24) (12:24)

36
    Z jakimś urazem leży na parkiecie Reichmann, na boisko wjechały nosze! (12:24) (12:24)

36
    Reichmann nie da rady dokończyć tego meczu, na noszach wyjeżdża z hali! (12:24) (12:24)

37
    Błąd kroków Racotei, szybka kontra Vive i gol Cupicia (12:25) (12:25)

37
    Montoro pierwszym, który pokonuje Szmala, potężny rzut z drugiej linii! (13:25) (13:25)

38
    Grzegorz Tkaczyk rzuca nad blokiem i pokonuje golkipera gospodarzy (13:26) (13:26)

38
    Dwie minuty kary dla Tkaczyka, ostro potraktowany był Pusica (13:26) (13:26)

38
    Strata Wisły, kontra gości i gol Jureckiego, który nie miał problemu z pokonaniem Wicharego (13:27) (13:27)

39
    Ładna bramka po rzucie z dystansu Jurkiewicza! (14:27) (14:27)

39
    Ależ zmarnowali do miejscowi, Vive grało z lotnym bramkarzem, Strlek zmuszony wbiec do bramki, a Nikcević tuż przed rzutem fauluje Cupicia! (14:27) (14:27)

40
    Chrapkowski rzutem w krótki róg z lewej strony pokonuje Wicharego. Jakiś problemy z nogą ma Ghionea, Rumun poza parkietem (14:28) (14:28)

40
    Bez bloku rzucał Jurkiewicz, ale trafił tylko w słupek! (14:28) (14:28)

41
    Kontra Wisły, Montoro podaje do Daszka i ten po koźle pokonuje Szmala (15:28) (15:28)

41
    Nieudana akcja kielczan, w ataku pozycyjnym Wisła (15:28) (15:28)

42
    Tiumencew pokonuje Szmala rzutem w krótki róg (16:28) (16:28)

42
    Dobra interwencja Wicharego, szybka kontra gospodarzy, piłkę ma Nikcević i rzuca lobem, piłka trafia w poprzeczkę! (16:28) (16:28)

43
    Tkaczyk rzutem zza obrońcy zaskakuje Wicharego (16:29) (16:29)

43
    Strata Wisły, kontra kielczan zatrzymana przez Jurkiewicza, rzut wolny dla gości (16:29) (16:29)

44
    Michał Jurecki trafia niczym rasowy kołowy, przepchał Montoro i wpakował piłkę do bramki między nogami płockiego bramkarza! (16:30) (16:30)

44
    Jurkiewicz trafia w głowę Szmala, nie było to celowe, golkiper Vive może grać dalej (16:30) (16:30)

45
    Nieudana akcja Musy, w ataku pozycyjnym Orlen (16:30) (16:30)

46
    Strata gospodarzy, bardzo słabo gra dziś Wisła (16:30) (16:30)

46
    Obok bramki rzuca Musa (16:30) (16:30)

47
    Tak samo po chwili rzuca Jurkiewicz, tylko ze po mocnym rzucie z dystansu (16:30) (16:30)

47
    Jurecki znalazł się sam na sam z płockim golkiperem i nie miał problemów ze zdobyciem gola (16:31) (16:31)

47
    Dobre podanie Montoro do Syprzaka i ten zdobywa gola z sześciu metrów (17:31) (17:31)

48
    Faul w ataku Zormana, leży na parkiecie Syprzak, a przy nim służby medyczne (17:31) (17:31)

48
    Obrotowy Wisły szybko powrócił do gry i już po chwili pokonał Szmala po rzucie z koła! (18:31) (18:31)

49
    Kontratak gospodarzy zakończony celnym rzutem w krótki róg po koźle Tiumencewa (19:31) (19:31)

50
    Kontra Wisły, Syprzak sam na sam ze Szmalem i golkiper Vive broni rzut pod poprzeczkę... nogą! (19:31) (19:31)

50
    Po drugiej stronie skutecznie broni Wichary (19:31) (19:31)

51
    Zelenović zaskakuje Szmal rzutem zza obrońcy (20:31) (20:31)

51
    Niecelny rzut Rosińskiego, w odpowiedzi również nie trafia zawodnik Wisły (20:31) (20:31)

52
    Trafia Krzysztof Lijewski, po dłuższej przerwie mamy bramkę dla kielczan (20:32) (20:32)

52
    Rzut karny dla gospodarzy (20:32) (20:32)

52
    Szmal zatrzymuje rzut Daszka! A w zasadzie skrzydłowy Wisły trafił w nogę golkipera Vive! (20:32) (20:32)

53
    Jachlewski celuje w długi róg, ale Wichary odczytał zamiary skrzydłowego Vive! (20:32) (20:32)

53
    Michał Daszek kończy kontratak Wisły, tym razem piłka przeszła pod nogą Szmala (21:32) (21:32)

54
    Jurecki obija poprzeczkę, od autu wznawiają grę płocczanie, szybkie podanie do Wiśniewskiego, ten nie dał rady pokonać golkipera Vive (21:32) (21:32)

55
    Fauluje w ofensywie Lijewski (21:32) (21:32)

55
    Szmal zatrzymuje rzut Tiumencewa, ale dobitki Wiśniewskiego z koła już nie dał rady (22:32) (22:32)

56
    Ładnie rozegrana akcja przez kielczan zakończona celnym rzutem Lijewskiego (22:33) (22:33)

56
    Tracą piłkę płocczanie, spokojnie rozgrywają swój atak szczypiorniści z Kielc (22:33) (22:33)

57
    Kolejna bramka Lijewskiego, mocny rzut z drugiej linii (22:34) (22:34)

57
    Montoro rzuca nad poprzeczką, szybko rozegrali kontrę przyjezdni, ale fantastycznie broni Wichary! (22:34) (22:34)

58
    Złe podanie Montoro, przechwytują piłkę kielczanie, szybkie podanie do Cupicia i znów kapitalnie interweniuje Wichary! (22:34) (22:34)

59
    Mocny rzut Zelenovicia z lewej połówki, piłka przelatuje obok słupka (22:34) (22:34)

60
    Minuta do końca meczu (22:34) (22:34)

60
    Gol Tomasza Rosińskiego (22:35) (22:35)

60
    Rzuca z tej samej pozycji ponownie Zelenović i raz jeszcze pudłuje (22:35) (22:35)

60
    Ostatnia akcja meczu, rzut wolny dla Vive, ale nawet nie było próby przebicia się przez płocki blok (22:35) (22:35)

60
    Koniec meczu. (22:35)

Pierwsza w tym sezonie święta wojna kończy się wręcz deklasacją Wisły. Kielczanie od początku przeważali, szybko wypracowali sobie odpowiednia przewagę, która już do przerwy była wysoka. Druga odsłona zaczęła się od pięciu goli z rzędu Vive, która przeważało w każdym elemencie gry. W pewnym momencie goście mieli aż piętnaście goli więcej od rywali! Można było odnieść wrażenie, że ostatni kwadrans tego spotkania to był już tylko solidniejszy trening dla obu drużyn, aniżeli zażarta walka o każdą piłkę

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (22:23:10)

Jarosław Kowalski

Vive Kielce: Szmal, Sego – Jurecki, Reichmann, Chrapkowski, Jachlewski, Strlek, Lijewski, Musa, Zorman, Cupić, Bielecki, Tkaczyk, Buntić, Rosiński, Aguinagalde