Białoruś – Meksyk 3:2 (koniec) | Grecja – Serbia 0:2 (koniec) | Austria – Brazylia 1:2 (koniec)
Rumunia – Dania 2:0 (koniec) | Ukraina – Litwa 0:0 (koniec) | Węgry – Rosja 1:2 (koniec)
Polska – Szwajcaria 2:2 (koniec) | Hiszpania – Niemcy 0:1 (koniec) | Irlandia – USA 4:1 (koniec)
Portugalia – Argentyna 1:0 (koniec) | Włochy – Albania 1:0 (koniec) | Francja – Szwecja 1:0 (koniec)
Szkocja – Anglia 1:3 (koniec)
Białoruś
3:2 (0:0)
Meksyk
Wtorek 18.11.2014, 18:00 • Borisov Arena • Spotkania towarzyskie

Koniec! Fantastyczna druga połowa, pięć bramek i zwycięstwo Białorusi na własnym terenie! Trzeba jednak przyznać, że Meksyk grał okrojonym składem. (19:56:56)

90+5

90+4
    Rodríguez jeszcze musi się pogodzić z karą w postaci żółtej kartki.

90+1
    Sędzia dolicza aż pięć minut ekstra, które są spowodowane głównie czasem poświęconym na cieszynki po 5 bramkach na Borisov Arena.

89
    Heranandez został zaatakowany przez trójkę rywali, którzy za wszelką cenę nie chcieli dopuścić do zagrożenia ze strony gracza Realu.

87
    Wydaje się, że sędzia doliczy chociaż minutę do podstawowego czasu gry drugiej połowy spotkania. Ma bowiem ku temu wielu powodów.

84
    Uderzenie Hernandeza z dystansu zostaje zablokowane. Meksyk wznowi grę od wyrzutu z autu na wysokości pola karnego.

82
    Gol dla Białorusi!

Uderzenie Draguna zostaje zablokowane przez defensora, ale futbolówka podbija się i trafia do PAVLA NEKHAJCHIKA, który wykorzystuje wyjście golkipera i płaskim strzałem na dłuższy słupek daje prowadzenie swojej ekipie!

81
    Hernandez pojawia się na ostatnie minuty meczu, w zamian za dos Santosa!

81
    To jest niemożliwe! Podanie na prawą stronę do niekrytego Aleksievicha, a ten nie potrafi nawet ucelować w bramkę przy stuprocentowej okazji!

79
    I kolejny kartonik. Tym razem do notesu arbitra wlatuje Dragun.

76
    Herrera zostaje ukarany kartonikiem w kolorze żółtym.

75
    Ponownie Białoruś. Zagranie na dobieg do Kalacheva, ten próbuje przejść samotnie kilku rywali, ale kończy się jedynie na marzeniach.

72
    Trójkowa kontra ze strony gospodarzy, ale zabrakło im skuteczności i pewności siebie, aby zamienić to na zasłużoną bramkę.

69
    Fatalna interwencja golkipera Białorusi po rzucie rożnym i piłka leci przed pole karne! Dos Santos starał się uderzyć nad Chernikiem, ale minimalnie pudłuje!

67
    Wydawało się, że sędzia będzie musiał pokazać kolejną kartkę, ale nie tym razem. Okazało się bowiem, że Dragun sam siebie sfaulował.

65
    Podanie do Putsili, który wyszedłby sam na sam z bramkarzem, gdyby nie to, że nieco zagubił się przy tym podaniu i dał się wyprzedzić.

63
    I ponownie mamy bardzo mało atrakcyjne widowisko obfite w walkę na środku pola i małymi przebłyskami ze strony gospodarzy.

60
    Kislyak zostaje wezwany do opuszczenia murawy, a teraz czas na Draguna.

58
    Zmiana dla gospodarzy. Kalachev zmienia Signevicha.

55
    H. Herrera pojawi się na murawie, a zejdzie z niej Corona.

55

Bombowa centra Putsila z prawej strony, najwyżej do piłki wyskakuje NIKOLAY SIGNEVICH i nie daje żadnych szans Talaverze na interwencję! Co za kapitalny mecz!

53
    Gol dla Meksyku!

Co za mecz! Proste podanie na 11. metr do niepilnowanego RAULA JIMENEZA, a ten będąc jeszcze w delikatnym biegu, z zamachu uderza na dłuższy słupek i już mamy 2:1 dla Meksyku!

50

Do piłki podchodzi Gordeychuk, ale trafia on w słupek bramki! Na szczęście jako pierwszy przy dobitce melduje się KRIVETS, KISLYAK który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę daje remis swojej drużynie!

49
    Faul w polu karnym i sędzia szybko decyduje się na podyktowanie "jedenastki" dla ekipy Białorusi!

48

Kapitalne podanie dos Satnosa nad głowami defensorów do wychodzącego RAULA JIMENEZA, a ten po lekkim zbiciu piłki pakuje ją prosto do bramki!

47
    Fenomenalne podanie po linii do Jimeneza, ale okazało się, że ten nie trafia w piłkę. Nieznane są jednak przyczyny takiego rozwiązania.

46

Do przerwy mamy bezbramkowy remis, choć to gospodarze wyglądali lepiej, jeżeli chodzi o ofensywę. Co przyniesie nam druga odsłona?

45+1

44
    Genialny rajd Shitova, który z 13. metra wycofuje do niepilnowanego Stasevicha. Reprezentant Białorusi z pierwszej piłki daleko nad bramką.

43
    Fantastyczne podanie w kierunku dos Santosa, który mając przed sobą bramkarza uderza prosto w niego! Co za pech!

41
    Nuda, nuda i jeszcze raz nuda – najwyraźniej widzowie modlą się już o to, abyśmy mieli przerwę. Ta nadejdzie już niebawem.

38
    Wydaje się, że sędzia nie doliczy ani minuty do podstawowego czasu gry pierwszej połowy spotkania. Nie ma bowiem ku temu wielu powodów.

36
    Tym razem nagrody w postaci żółtej kartki doczekał się także Signevich, za nakładkę.

35
    Padł jak długi w polu karnym Jimenez, ale sędzia pozostaje nieugięty i nie wskazuje na 11. metr. Dobra decyzja arbitra.

33
    Dos Santos podszedł do piłki ustawionej na narożniku i sam postanowił biec z nią w stronę bramki. Niestety to niezgodne z regulaminem.

31
    Aleksievich jako pierwszy zostaje wezwany przez sędziego i nagrodzony kartonikiem.

30
    Pół godziny gry za nami i trzeba przyznać, że mecz ani nie zaskakuje, ale także nie smęci. Mamy atrakcyjny futbol bez wielu okazji.

28
    Korzystając z chwili przerwy, Domínguez podbiegł do ławki i wysłuchał dodatkowych wskazówek oraz kazania od własnego trenera.

26
    Bezcelowa kopanina w środku pola – tak wygląda obecnie gra obu ekip w ciągu kilku ostatnich minut. Nie przyniesie to bramki.

23
    Ależ dziś ma pecha Signevich! Nieco pogubił się w polu karnym Dominguez, podając przypadkowo piłkę Białorusinowi, a ten z 11. metrów trafia w boczną siatkę!

21
    Aleksievich zdołał jedynie dotknąć piłki po podaniu swojego kolegi z reprezentacji, co nie sprawiło większych problemów bramkarzowi.

19
    Potężne uderzenie Krivetsa z 22. metrów, ale nie miał z tym problemu Talavera! Zabrakło teraz szczęścia byłego pomocnikowi Lecha Poznań!

18
    Rozpędził się na lewej flance Gonzalez, jednak jego podanie wyglądało jak zagranie na treningu amatorskiej drużyny. Szkoda.

17
    Uderzenie z rzutu wolnego autorstwa dos Santosa przelatuje obok prawego słupka, ale był tam także Chernik, który zapewne wyłapałby piłkę.

15
    Dość ostry faul na piłkarzy gości, ale sędzia po chwili namysłu postanawia nie używać żółtego kartonika, jeżeli chodzi o Krivetsa.

13
    Dobra akcja gości, jednak trójka zawodników z MŚ została zatrzymana niemal na skraju pola karnego. Dobrze grają dziś defensorzy z Białorusi.

11
    Zagranie wzdłuż linii bramkowej ze strony dos Santosa na niewiel się zdało. Nie było na 5. metrze bowiem nikogo, kto mógłby wykończyć akcję.

9
    Zielone koszulki i białe spodenki – oto strój reprezentacji Meksyku na ten mecz. Jeżeli chodzi o gospodarzy, to tutaj mamy czerwone trykoty.

6
    Zamieszaniu w polu karnym Meksyku, piłka wylatuje na 11. metr, gdzie z uderzeniem czekał już Signevich! Jak on nie trafił w bramkę?!

4
    Zbyt mocne podanie na prawą stronę pola karnego i już do końca lot piłki kontroluje Volodko. Będzie kolejny aut dla Białorusi.

2
    Zagranie na prawą stronę boiska, gdzie pędzi już Signevich, jednak jego podanie w pole karne kończy się dalekim wybiciem na aut.

1

Znamy wyjściowe składy obu ekip:

Białoruś: Chernik – Palitsevich, Shitov, Yanushkevich, Putsila, Krivets, Stasevich, Gordeychuk, Volodko, Aleksievich, Signevich

Rezerwowi: Gutor, Martynovich, Bordachev, Nekhajchik, Balanovich, Dragun, Kislyak, Kornilenko, Matveichyk, Kalachev, Zhevnov

Meksyk: Talavera – Aguilar, Dominguez, Rodriguez, Venegas, Ponce, J. dos Santos, Corona, Gonzalez, G. dos Santos, Jimenez

Rezerwowi: Perez, Aldrete, Guardado, Vela, Reyes, Corral, Ochoa, H. Herrera, Hernandez, Vazquez, M. Herrera, Alanís

Już teraz zapraszamy Państwa na naszą relację live z tego meczu, która poprowadzimy już w najbliższy wtorek od godziny 18:00. Jedyna taka relacja tylko na portalu Lajfy.com!

Jeżeli chodzi o Meksyk, to tutaj nie spodziewamy się miłego przywitania rywali. Ekipa ta, to uczestnik 1/8 finału MŚ 2014, gdzie według wielu ekspertów, zostali oszukani na tle Holandii. W każdym razie gwiazdy pokroju Javiera Hernandeza mogą robić wrażenie.

Białoruś obecnie zmaga się w kwalifikacjach do EURO 2016, ale nie idzie im tam najlepiej. Po czterech kolejkach zajmują oni bowiem dopiero przedostatnie miejsce w tabeli, zrównując się zdobyczą punktową z samym Luksemburgiem. Oznacza to, że na tle Słowacji, Hiszpanii i Ukrainy, stracili oni szansę na awans.

Już w najbliższy wtorek będziemy świadkami jednego z najciekawszych pojedynków towarzyskich. Reprezentacja Meksyku sprawdzi swoje umiejętności na tle jednej z europejskich ekip – Białorusi.

Gole: 50. Kislyak, 55. Signevich, 82. Nekhajchik – 48. Jimenez, 53. Jimenez

Kartki:   31. Aleksievich (BLR), 36. Signevich (BLR), 79. Dragun (BLR) – 76. Herrera (MEX), 90+4. Rodríguez (MEX)

Białoruś: Chernik – Volodko, Yanushkevich, Palitsevich, Shitov – Putsila, Kislyak (60' Dragun), Stasevich, Aleksievich, Signevich (58' Kalachev) – Gordeychuk

Meksyk: Talavera – Aguilar, Dominguez, Rodriguez, Venegas, Ponce – J. dos Santos (81' Hernandez) – Corona (55' H. Herrera), Gonzalez, G. dos Santos – Jimenez