Zenit – Benfica 1:0 (koniec) | Anderlecht – Galatasaray 2:0 (koniec) | Arsenal – Borussia D. 2:0 (koniec)
Atletico – Olympiakos 4:0 (koniec) | Malmo – Juventus 0:2 (koniec) | Łudogorec – Liverpool 2:2 (koniec)
Basel – Real Madryt 0:1 (koniec) | Bayer – Monaco 0:1 (koniec)
Malmo FF
0:2 (0:0)
Juventus FC
Środa 26.11.2014, 20:45 • Swedbank Stadion - Malmö (Szwecja) • Liga Mistrzów UEFA

Całe spotkanie nie miało tak oczywistego przebiegu. W pierwszej połowie przewagę mieli nawet gospodarze, jednak z każdą minutą trwania meczu to goście wychodzili do ofensywy. Po wyjściu z szatni na drugą połowę mocno ruszyli piłkarze "Starej Damy", którzy szybko objęli prowadzenie. Nadarzały się kolejne sytuacje, a Malmö praktycznie nie istniało w ataku. Dyskusyjna bramka z ostatnich minut przesądziła losy spotkania. (22:54:54)

Nie było niespodzianki w Malmö. Juventus musiał w tym meczu wygrać i to zrobił. Olympiakos natomiast srogo (0:4) przegrał w Madrycie i to właśnie turyńczycy wskakują na drugą pozycję w Grupie A! Będzie się tutaj działo w ostatnim spotkaniu!

Sędzia opuszcza boisko w asyście ochroniarzy! Brzydki koniec tego meczu, ale to Juventus zdobywa w Szwecji 3 punkty notując pierwsze wyjazdowe zwycięstwo!

90+3

90+3
    Rosenberg ładnie wystawił się partnerowi i bez przyjęcia oddał strzał na bliższy słupek bramki Buffona! Włoski bramkarz jeszcze trącił futbolówkę i będzie korner dla Malmö!
    Nie mógł Marchisio, więc "zaskoczył" Llorente!

90+1
    Morata fauluje Erikssona i jako pierwszy piłkarz Juventusu wpisuje się do notesu sędziego.

90+1
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90
    Rosenberg także zostaje ukarany przez sędziego po kłótniach z arbitrem! Brzydka końcówka tego meczu!

89
    Sporo kontrowersji! Johansson także nie wytrzymał napięcia ostatnich minut i postanowił porozmawiać sobie z arbitrem! W zasadzie w ciągu jednej minuty zgarnia dwie żółte kartki i sędzia odsyła go do szatni!

88
    Wszyscy mają sporo do powiedzenia sędziemu! Olsen zostaje ukarany żółtą kartką po golu Teveza! Wszyscy z gospodarzy domagali się rzutu wolnego dla ekipy Malmö, który zatrzymałby bramkową akcję!
    Carlos TÉVEZ - 0:2

88
    Gol dla Juventusu!

Jednak mamy podwyższenie wyniku! To Juventus zgarnie 3 punkty! Strata piłki przez obrońców Malmö na własnej połowie. Futbolówkę zgarnia Pogba, który natychmiast wypatrzył CARLOSA TÉVEZA! Ten zamienia świetną okazję na bramkę!

87
    Wydarzy się! Morata dostaje świetne podanie od Teveza, ale trafia on w poprzeczkę dosłownie sprzed bramki! Co prawda przeszkadzał mu obrońca, ale pudło było niebywałe!

86
    Zostaje około 5 minut grania! Czy coś się tutaj jeszcze wydarzy?

85
    Zmiana w drużynie Malmö FF: z boiska schodzi Anton Tinnerholm, na boisku pojawia się Erdal Rakip.

85
    Eriksson rozpoczął kontrę swojej ekipy, ale musiał zostać zatrzymany! Poświęcił się Pereyra, który technicznym faulem w środku pola jako pierwszy wpisuje się do notesu sędziego.

84
    Pogba rozpędzał się z futbolówką, ale już samo uderzenie zostało skutecznie przyblokowane przez jednego z obrońców. Powtórzenie akcji i goście zyskują rzut rożny! Pirlo nie spieszy się do narożnika.

83
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Claudio Marchisio, na boisku pojawia się Roberto Pereyra.

82
    Halsti fauluje Padoina przy linii końcowej boiska na połowie Juventusu. Buffon wznowi grę, a przy linii bocznej czeka już kolejny zmiennik w ekipie z Włoch!

80
    Już bardzo dużą przewagę ma Juventus w każdej statystyce w dzisiejszym meczu. Zdecydowanie widać to na boisku, bo Szwedzi już dawno nie gościli pod bramką Buffona.
    Nie zawodzą natomiast miejscowi kibice!

79
    Bardzo dużo niedokładności wdziera się w ofensywę Juventusu. Zamiast przeprowadzić składną akcję, która dałaby całkowity spokój, to Włosi psują akcję za akcją.

78
    Być może Malmö oszczędza resztki sił na zaatakowanie w końcówce. Może świezi zmiennicy wprowadziliby nieco zaangażowania na ostatnie minuty?

76
    Od wielu minut nie dzieje się nic ciekawego. Goście chcą powiększyć prowadzenie, ale grają jakoś bez przekonania. Pierwsza połowa zwiastowała w wiele więcej akcji!

75
    Jeszcze kwadrans do końca dzisiejszego meczu! Atlético Madryt wygrywa aż 4:0 z Pireusem, dlatego taki wynik jest wymarzony dla turyńczyków, którzy mieliby 3 punkty przewagi nad Grekami! Ale pierwsze trzeba wygrać z Malmö.

73
    Walczą do końca miejscowi. Rozgrywali rzut rożny, ale po dośrodkowaniu nie wynikło nic groźnego. Juventus oddalił grę na połowę Szwedów.

72
    Tymczasem to właśnie Llorente opuszcza murawę, a w jego miejsce wbiega Morata.

71
    Llorente szuka piłki w polu karnym! A raczej to piłka szuka jego po nieudanych próbach Marchisio, który chyba wykorzystał już dzisiejszy limit! Hiszpan uderza głową, ale prosto w Olsena!

69
    Sędzia dość długo czekał na zagwizdanie faulu po przewinieniu Helandera. Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym meczu. Cibicki wbiega za Thelina.

67
    Szwedzi zaczynają bronić się w polu karnym. Juventus dochodzi do szesnastki, ale brakuje ostatniego podania! Może czas na błysk geniuszu Pirlo?

66
    Wycofanie piłki na 13. metr do Teveza, który także nie wkłada w strzał pełnej siły, ani dokładności! Olsen wyłapuje piłkę.

65
    Dawno nie widziany Adu znalazł się przed polem karnym i posłał niską piłkę po murawie! Buffon ze spokojem wyłapuje to uderzenie, ale znów zaczynają stwarzać sobie sytuacje gospodarze!

63
    Olsen gra dzisiaj kapitalne zawody, nie popełnił on jeszcze ani jednego błędu pomimo puszczonej bramki. Wiele sytuacji zatrzymało się jednak na jego ciele i to właśnie dzięki niemu Malmö przegrywa tylko 1:0!

62
    Goście wymieniają sporo podań na własnej połowie, by po chwili przenieść się na strefę rywali. Wydaje się, że ten mecz zaczyna być w pełni kontrolowany przez przyjezdnych. Czyżby?

61
    Pirlo dośrodkowuje na głowę Fernando Llorente, ale ten źle trafia w futbolówkę i nie potrafi skierować jej do siatki! Jeszcze próbował dobijać jeden z kolegów, ale nie sięgnął on piłki!

60
    Goście w dodatku zwiększają liczbę swoich fauli. Lichtsteiner zyskuje stały fragment gry, do którego szykuje isię już Pirlo! Godzina gry za nami!

58
    Już 60% – 40% w posiadaniu piłki dla Juventusu. Zwiększa się przewaga Włochów w każdym elemencie w tym spotkaniu. Czy Juventus niedługo podwyższy prowadzenie? Wiele na to wskazuje.
    Marchisio x4!

57
    Kolejna próba strzelecka Marchisio, który nie może znaleźć sposobu na Olsena w dzisiejszym meczu! Strzał w środek bramki nie mógł zagrozić Szwedowi!

55
    Niewiele mogą zdziałać gospodarze w ofensywie. Nawet jeśli spróbują desperackiego strzału, to Buffon stoi na straży.

53
    Zwalnia się trochę tempo tego meczu. Starają się wyjść z atakiem pozycyjnym gospodarze, ale defensywa Juventusu jest szczelnie ustawiona.

52
    Tevez otrzymał sytuacyjną piłkę będąc tyłem do bramki. Chyba powinien poszukać wolnego partnera, a nie bić na ślepo obok bramki Olsena.

50
    Goście mogą odetchnąć, a Malmö będzie miało teraz ból głowy! Gospodarze zostają z każdą minutą coraz bardziej zdominowani przez przeciwnika. Czy Szwedzi skontrują?
    Fernando LLORENTE - 0:1

49

To musiało się wydarzyć prędzej, czy później! Marchisio posyła podanie do FERNANDO LLORENTE, który po przebiegnięciu kilku metrów mija Olsena i kieruje piłkę w zasadzie do pustej bramki! Juventus obejmuje prowadzenie!

48
    Juventus wyraźnie dąży do strzelenia bramki! Tevez zamykał akcję na dalszym słupku, ale nie był w stanie sięgnąć futbolówki!

47
    Rosenberg spróbował swoich sił w strzale z dystansu. Sporo od bramki Buffona, strzał w statystyki.

46
    I już do ataku rzucają się przyjezdni! Olsen dzisiaj będzie noszony na rękach! A Marchisio? Marnuje kolejną świetną okazję na otwarcie wyniku tego spotkania!

46
    Wznawiają grę piłkarze Juventusu! Bez zmian od gwizdka sędziego w obu ekipach! Czy w drugiej połowie zobaczymy już bramki?

46

Piłkarze są już na murawie, za moment wznowimy mecz!

Pierwsza połowa niezbyt udana dla obu ekip. Mecz trzyma w napięciu, ale jeszcze nic nie spowodowało jego wybuchu! Malmö w zasadzie od pierwszego gwizdka wyszło bardzo odważnie i próbowało zdominować Juventus. To się czasami nawet udawało, ale goście wyprowadzali groźne kontry, które powinny zakończyć się bramkami. Obyśmy ujrzeli zmianę wyniku w drugich 45 minutach – zostańcie z nami!
    Juve nie wykorzystuje dogodnych szans w dzisiejszym meczu! Czy to się zemści w drugiej połowie?

45+1

45+1
    Sporo niedokładności po obu stronach, które na szczęście jednych i drugich kończą się dla nich dobrze. Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszych 45 minutach!

45+1
    1 minutę dolicza arbiter do czasu pierwszej połowy!

45
    Niestety! Andrea Pirlo posyła piłkę prosto w mur, a Forsberg wybiegł z kontratakiem przez praktycznie całe boisko! Na końcu zabrakło już trochę sił i strzał posłany został obok bramki Buffona!

43
    Forsberg nie daje sobie rady z Tevezem i ucieka się do faulu! Będzie jeszcze jedna szansa dla Pirlo z rzutu wolnego! Czyżby bramka "do szatni"?

42
    Tevez na spalonym, chociaż powtórki tego raczej nie pokazują. Wznawiamy grę, w obronie wymieniają podania miejscowi, ale szybko tracą posiadanie.

41
    Przenosimy się na drugą stronę boiska i niecelnym strzałem popisuje się Vidal! Coraz więcej prób z dystansu – może w końcu wyjdzie komuś strzał życia?

40
    W końcu Thelin przejmuje podanie, obraca się z futbolówką i uderza prosto w pewnie stojącego na nogach Buffona. Zostało tylko 5 minut w pierwszej połowie!

39
    Sporo przepychanek w polu karnym między Thelinem a Chiellinim. Wciąż to miejscowi są w posiadaniu piłki i nie dają jej sobie odebrać!

38
    Bonucci wolał nie ryzykować i wybił piłkę poza linię boczną boiska na wysokości swojej szesnastki. Tinnerholm szykuje się do dalekiego wrzutu.

37
    Juventus znacząco już zagraża bramce Olsena! Nie jest widoczna ich przewaga na boisku, ale akcje robią już bliskie strzelenia gola!

36
    To już musiało wejść! Marchisio wybiegł do dośrodkowania z głębi pola, ale znów nie zdołał umieścić piłki w siatce z kilku metrów! Będzie tylko rzut rożny dla "Starej Damy"!

35
    Kolejne minuty uciekają, a bramki nie widać! Zostało 10 minut gry w pierwszej odsłonie – czy coś się tutaj zmieni?

33
    Gospodarze domagają się rzutu karnego po dośrodkowaniu z narożnika boiska! Pan Pedro Proença nakazuje dalszą grę pomimo leżącego Forsberga!

32
    Juventus ma problem z opuszczeniem własnej połowy. W dodatku z narożnika boiska wznowią teraz piłkarze Malmö!

31
    W posiadaniu piłki są miejscowi, ale wciąż nie mogą przedostać się w okolice bramki Buffona! Czy ich naciski w końcu dadzą skutek?

30
    Padoin zwija się z bólu na murawie. Arbiter chyba niedługo sięgnie po kartki. Medycy na murawie, a więc przerwa w meczu.
    Pirlo - Marchisio i Olsen! Znów bez bramki Juve!

29
    Pirlo w swoim stylu wypatrzył wolnego partnera za linią obrony! Marchisio dostaje wrzutkę na nogę, ale nie zdołał jej dobrze uderzyć i lekkie strącenie broni Olsen! Tu mogła paść bramka! A zagranie Pirlo? Majstersztyk!

28
    Ricardinho chyba pospieszył się z uderzeniem w tej sytuacji. Była okazja do kontry, natomiast obrońca miejscowych postanowił uderzyć z dystansu. Zabrakło siły i dokładności – Buffon z piłką w rękach!

26
    Malmö jeszcze nie strzeliło w światło bramki. Juventus miał już dwie takie okazje, ale żadna nie znalazła drogi do bramki! W dalszym ciągu sporo fauli na boisku, wiele przerw w grze.
    A wy komu kibicujecie?

24
    Przypomnijmy, że dla Szwedów to jest mecz z tych "o życie"! Mocno skomplikuje się także sytuacja Juventusu w przypadku porażki! Dzisiaj nie będzie kalkulacji, trzeba wygrać!

23
    Malmö w dzisiejszym meczu wychodzi wysokim pressingiem. To zmusza Juventus do cofnięcia się i Włosi rzadko konstruują akcje.

22
    Wciąż czekamy na jakiś zryw którejś z drużyn. Jest wiele walki w środku pola, nikt tutaj nie odstawia nogi! Bardzo twardy mecz.

20
    Buffon wychodzi z bramki i zgarnia podanie w jego pole karne! Dobra decyzja Włocha, bo na piłkę nabiegał już Rosenberg!

19
    Bardzo dużo wolnego miejsca na boisku! To sprzyja długim rajdom, które jednak raz za razem są eliminowane w zarodku!

18
    Pirlo prosto w dobrze ustawionego Olsena! Zaczynają działać coś w ofensywie również goście. Oby ten mecz rozpoczął się na dobre, czekamy na bramki!

16
    Przyjezdni zyskują jeszcze stały fragment gry około 30 metrów od pola karnego. Pirlo już szykuje się do dośrodkowania!
    Olsen broni po strzale Vidala!

15
    Juventus wyraźnie nastawia się na przeprowadzenie skutecznego kontrataku! Tak było i teraz! Goście wybiegli kilkoma zawodnikami, wycofanie do Vidala na 11. metr i potężną bombę broni Olsen! To była najgroźniejsza akcja w pierwszym kwadransie gry!

14
    Lichtsteiner stoi w dogodnej pozycji i oddala zagrożenie ze swojego pola karnego. To Malmö naciska! Jednak Juventus ma wyraźny problem z grami na wyjeździe z LM!

13
    Pogba próbował wykiwać dwóch przeciwników, ale ci skutecznie go powstrzymali. Trzeba przyznać, że w tym momencie meczu to gospodarze lepiej się prezentują. Kolejna próba Thelina, ale Buffon zgarnia futbolówkę!

11
    Vidal faulowany przez Halstiego. Juventus rozgrywa stały fragment gry, ale Padoin został przyblokowany przy linii końcowej przez obrońcę i Olsen wznowi grę od bramki! Nie było jeszcze ani jednej akcji podbramkowej.

10
    Bardzo dużo przewinień w pierwszych 10 minutach meczu. Sędzia niedługo będzie musiał uspokoić piłkarzy i rozdać kilka kartek!

9
    Chiellini faulowany na własnej połowie przez Thelina. Pirlo spokojnie rozgrywa do partnerów z obrony, ale Thelin przejmuje to długie zagranie! Strzał wysoko w trybuny! Pogubiła się tutaj defensywa Włochów!

8
    Juventus jakby nie miał pomysłu na przedostanie się pod bramkę Olsena. Na raty próbowali przyjezdni, ale Tevez nie zdołał wywalczyć rzutu rożnego.

6
    Większość piłek w ofensywie Malmö granych jest na Rosenberga, który jest gwiazdą tej drużyny. Czy dzisiaj także wpisze się na listę strzelców?

5
    Odważnie poczynają sobie miejscowi! Thelin wybiegał w dobrym momencie za obrońców, ale prostopadłe podanie od jego partnera pozostawiło trochę do życzenia!

4
    Brzydki faul Halstiego, który unika jeszcze żółtej kartki. Z rzutu wolnego "Starej Damy" niewiele jednak wynika i Szwedzi wybiegają z piłką z własnej połowy!

3
    W pierwszych minutach głównie Juve utrzymuje się przy piłce. Wysoko wychodzą jednak miejscowi, którzy nie dają rozegrać rywalom spokojnego ataku. Raczej powolny początek meczu.

1
    Pierwsza akcja Rosenberga, który zapędził się w pojedynkę na lewej flance. Stracił on piłkę i Buffon wznowi grę od własnej bramki.

1
    Rozpoczynają miejscowi, którzy grają w błękitnych koszulkach! Goście z Turynu na żółto-zielono! Niech to będzie piłkarskie święto!

1

Wychodzą! Przed nami przywitanie obu drużyn i hymn Ligi Mistrzów!

Piłkarze w tunelu gotują się do wyjścia na murawę!

Godzina do meczu, a więc czas na składy!

Malmö FF: Olsen – Tinnerholm, Johansson, Helander, Ricardinho – Halsti, Eriksson, Adu, Forsberg – Rosenberg, Thelin

Juventus Turyn: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Padoin – Pogba, Marchisio, Pirlo – Vidal – Tévez, Llorente

Główny: Pedro Proença
    Asystenci: Bertino Miranda, Tiago Trigo
    Techniczny: Paulo Soares (wszyscy Portugalia).

W pierwszym meczu tych drużyn, w Turynie, lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0. Czy podobnie będzie i tym razem?
    Włosi przylecieli bez Asamoaha, Barzagliego oraz Cáceresa, którzy są kontuzjowani. Dodatkowo niepewni występu są: Evra, Ogbonna i Pepe.
    Po stronie Malmö raczej bez ubytków kadrowych, jedynie wątpliwy gry jest Hammar.

Juve w Serie A radzi sobie ostatnio wybornie. Najpierw odprawiło z kwitkiem Parmę (aż 7:0!), by później w Rzymie Lazio. To wszystko sprawia, że "Stara Dama" lideruje, mając 3 "oczka" przewagi nad Romą.
    W Lidze Mistrzów nie jest tak kolorowo, a już w szczególności na wyjazdach. Ani z Pireusu, ani z Madrytu piłkarze w biało-czarnych strojach nie przywieźli punktu.

Szwedzi nie grali o stawkę od 10 dni. Pokonali wówczas, po dogrywce, ekipę IS Halmia w krajowym pucharze. Rywale występują na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Niecały miesiąc temu Malmö zostało mistrzem kraju (gra się systemem wiosna-jesień).

W Grupie A jeszcze 3 zespoły walczą o wyjście do dalszej fazy turnieju. Z 9 punktami przewodzi Atlético Madryt, a Olympiacos Pireus oraz Juventus mają po 6 "oczek"! Malmö z trzema punktami zamyka grupę, ale szwedzka ekipa będzie z pewnością chciała powalczyć o "życie" w europejskich pucharach!

Kontynuujemy relacje z najbardziej elitarnych klubowych rozgrywek! W jednym ze środowych spotkań Ligi Mistrzów szwedzkie Malmö FF podejmie lidera Serie A – Juventus Turyn!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.