Galatasaray – Arsenal 1:4 (koniec) | AS Roma – Man City 0:2 (koniec) | Bayern – CSKA Mos. 3:0 (koniec)
FC Barcelona – PSG 3:1 (koniec) | Ajax – APOEL 4:0 (koniec) | Chelsea – Sporting 3:1 (koniec)
Maribor – Schalke 04 0:1 (koniec) | Porto – Szachtar 1:1 (koniec) | Bilbao – BATE 2:0 (koniec)
Ajax Amsterdam
4:0 (1:0)
APOEL Nikozja
Środa 10.12.2014, 20:45 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Liga Mistrzów UEFA
    A tak prezentuje się grupa F!

Wszystko stało się jasne! To Ajax zagra na wiosnę w Lidze Europejskiej! Apoel żegna się z rozgrywkami Ligi Mistrzów! Gospodarze w pewnym stylu pokonali rywali, w stosunku 4:0! Jedną z bramek strzelił Arkadiusz Milik, a dodatkowo wywalczył rzut karny i asystował przy drugiej bramce! Dziękuje za śledzenie relacji i zapraszam na jutrzejsze emocje z Ligą Europy! Dobranoc! (22:35:58)

90+3

90+2
    Niewiele dzieje się na murawie. Z nudów realizator pokazał nam Milika, który już grzeje się na ławce rezerwowych.

90
    Mieliśmy nieco przerw w drugiej połowie. Sędzia doliczył trzy dodatkowe minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Próba podania wszerz, ale do piłki nie doszedł Kishna.

89
    W ataku Apoel, ale niewiele z niego wynika. Tylko niepotrzebnie naraża się na grę Ajaxu z kontrataku...

87
    Ładnym dryblingiem popisał się Serero, ale przy kolejnym z rywali się zatrzymał.

86
    Van Rhijn uderzył nad murem, piłka spadająca, ale łapie Pardo! Wynik wciąż ten sam.

85
    Jeszcze Ajax ma stały fragment gry, a do bramki Pardo nieco ponad dwadzieścia metrów. To idealna pozycja do uderzenia z rzutu wolnego.

84
    Piękny moment, kiedy Milika kibice żegnają na stojąco! Takiego spotkania życzył sobie Polak! Za niego, na ostatnie minuty Żivković!

82
    Zawodnicy Apoelu nie wierzą w to co się dzieje na boisku. To ich koniec marzeń o zajęciu trzeciego miejsca!

80
    Posiadanie piłki: 70%-30%! Na korzyść Ajaxu! Robi wrażenie. Również statystyka strzałów na bramkę Pardo powala na kolana. Milik i jego koledzy oddali w sumie szesnaście uderzeń w stronę bramki Apoelu.

78
    Nie było zagrożenia po dośrodkowaniu z narożnika.

77
    Kishna był bliski przejęcia piłki w polu karnym, ale jeden z rywali nie chcąc ryzykować wybił ją na korner.

75
    Kwadrans do zakończenia spotkania! Ajaxowi wciąż mało! Ojj, tu na czterech bramkach się nie skończy!

74
    Schoene nie skompletuje hat-tricka, a to z powodu zejścia z murawy. W jego miejsce El Ghazi!
    Arkadiusz MILIK - 4:0

73
    Gol dla Ajaxu!
    I mamy polski akcent w tym spotkaniu! ARKADIUSZ MILIK takich sytuacji nie marnuje i pakuje piłkę obok bezbronnego bramkarza! Pogrom! Inaczej tego nazwać nie można!

71
    Zmiana w drużynie APOEL Nikozja: z boiska schodzi Nuno Morais, na boisku pojawia się Kostakis Artymatas.

70
    Trener Apoelu zdecydował się na wprowadzenie ostatniego zawodnika.
    Ciekawa statystyka van Rhijna.

68
    Po raz kolejny gracze Ajaxu zaprezentowali składną akcję, ale próba Kishny zablokowana.

67
    Andersen schodzi, a w jego miejsca na ostatnie dwadzieścia trzy minuty Riedewald.

66
    Okres nieco nudniejszej gry. Przez ostatnie dwie minuty niewiele można powiedzieć o grze obu ekip.

64
    Wspomniane roszady w cypryjskim zespole. Aktywny Efrem i nieco mniej Sheridan opuszczają murawę.

63
    Podwójna zmiana przygotowana w ekipie gości. Czy aby nie za późno?

62
    Ajax wciąż atakuje! Z całą stanowczością należy sobie postawić pytanie, czy z taką grą Apoel, jaką prezentuje w tym meczu zasługuje na grę w europejskich pucharach...

60
    Jedna z nielicznych akcji Apoelu w drugiej połowie, ale dośrodkowanie Sheridana pozostawiało wiele do życzenia.

58
    Głośne śpiewy na Amsterdam Arena! Kibice Ajaxu cieszą się z zajęcia trzeciego miejsca i z gry w europejskich pucharach na wiosnę!

57
    A teraz minimalnie nad poprzeczką główkował Veltman.

55
    Próba Schoene, ale piłka po rykoszecie powędrowała ponad bramkę. Korner dla Ajaxu.
    Davy CLAASSEN - 3:0

53
    Pogubili się goście! Dośrodkowanie Kishny spod linii końcowej boiska i sytuację wykorzystuje DAVY CLAASSEN!

51
    Z pewnością należy pochwalić Arka Milika, bo to po jego akcjach padły dwie bramki! Pierw po wywalczonym rzucie karnym, a następnie po asyście.
    Lasse SCHOENE - 2:0

49
    Kontra trzech na trzech! Milik wpadł z futbolówką w pole karne, ale uderzył w bramkarza. Piłka z powrotem powróciła do Polaka, a ten podał do lepiej ustawionego LASSE SCHOENE! Duńczyk takich sytuacji nie zwykł marnować i mamy podwyższenie wyniku przez Ajax!

47
    I mamy kolejną kartkę tego wieczoru. Sędzia drugi raz zmuszony do wyciągnięcia żółtka z kieszeni. Ukarany Vinicius.

46
    Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie meczu.

46

Za nami całkiem niezła połowa w wykonaniu Ajaxu. Przewaga w każdym aspekcie gry i gospodarze są niemal pewni zajęcia trzeciego miejsca w grupie F! Wracamy za kwadrans! Zostańcie z nami!

45
    Lasse SCHOENE - 1:0

45
    Pardo był bliski powodzenia, ale wobec precyzyjnego i mocnego strzału po ziemi był bezradny! Ajax obejmuje prowadzenie po strzale LASSE SCHOENE z rzutu karnego!

44
    Rzut karny i kartka dla Antoniadesa! Faulowany w tej sytuacji był Arek Milik!

42
    Coraz mniej czasu do zakończenia pierwszej części spotkania, a na tablicy wciąż widnieje wynik remisowy, który daje trzecie miejsce i grę w Lidze Europy Ajaxowi.

40
    Milik był bliski powodzenia tej akcji, gdyby nie ofiarna interwencja Papazoglou, który wybił futbolówkę daleko poza boisko.

38
    Bezpośrednio z rzutu wolnego zdecydował się uderzać Milik, ale piłka odbiła się od głowy jednego z rywali i wyszła poza obręb boiska. Korner.

37
    Alexandrou sfaulował Schoene blisko własnej szesnastki. Rzut wolny dla gospodarzy, a do bramki Pardo nieco ponad dwadzieścia metrów.

35
    A teraz pewna interwencja Sergio blisko lewej linii bocznej boiska i tylko aut dla rywali.

34
    Kolejny raz z rzędu gospodarze rozpoczynają swój atak z własnej połowy.

33
    Oddalone zagrożenie, a po kilku sekundach piłka trafiła pod nogi Cillessena.

32
    Szansę na bramkę z prawego narożnika mają gospodarze. Schoene gotów do wrzucenia piłki w obręb szesnastki.

30
    Ajax od początkowych minut gry narzucił swój styl gry. Gospodarze wymieniają masę podań, głównie na połowie rywala. Wciąż czekamy jednak na bramki!

29
    Van Rhijn miał futbolówkę na prawej stronie boiska, ale wystarczyło jedno niedokładne podanie w środkową część gry, by zaprzepaścić groźny atak.

27
    Dośrodkowanie Schöne z narożnika pola karnego nie daje zamierzonego zagrożenia pod bramką Pardo.

26
    Znów w roli głównej Milik! Nasz rodak szuka bramki dającej prowadzenie gospodarzom! Fantastycznie między słupkami bramki spisał się Pardo, broniąc główkę Polaka!

24
    Schoene wypuścił w przebój Milika! Polak wydawało się, że był przewracany nieopodal linii pola karnego, ale gwizdek sędziego milczy!

22
    Chwilowy przestój w grze. Warto spojrzeć na statystykę posiadania piłki, która przedstawia się następująco: Ajax 76% – 24% Apoel!
    Wspomniana pirotechnika w wersji graficznej.

20
    Od początku aktywny w zespole Apoelu jest Efrem. Znów spróbował szczęścia strzałem z dystansu, ale tym razem pomylił się znacznie.

19
    Od kilku minut nie mieliśmy żadnej przeprowadzonej groźnie akcji. Gra toczy się głównie w środku pola.

17
    Coraz groźniej atakują goście. Dobrze rozegrany rzut rożny i próba Alexandrou zablokowana.

15
    A teraz próba Efrema, ale ofiarna interwencja jednego z defensorów uchroniła zespół od utraty bramki.

15
    Kwadrans gry za nami. Wciąż wynik bezbramkowy na Amsterdam Arena.

14
    Interwencja Moisandera we własnej szesnastce i goście mają szansę z rzutu rożnego.

12
    Jedna z nielicznie wyprowadzonych akcji przez drużynę gości, ale w decydującym momencie na ofsajdzie został złapany Efrem.

11
    Nieco ponad dziesięć minut za nami. Optyczna przewaga po stronie amsterdamskiego zespołu.

9
    Ajax wciąż ma ogromne posiadanie piłki po swojej stronie, ale co z tego, skoro jak dotąd ich ataki odpierają rywale.

7
    A teraz niezła akcja Ajaxu, piłka wycofana do van Rhijna, ale ten oddał nieprzygotowany strzał na bramkę Pardo.

7
    Kolejna wrzutka w obręb cypryjskiego pola karnego nie znajduje adresata.

5
    Ajax nie zwalnia tempa. Niezły początek w wykonaniu gospodarzy, ale wciąż brakuje skuteczniejszego wykończenia.

3
    Apoel od początku spotkania głęboko cofnięty na własną połowę.

2
    Spokojny początek spotkania. Ajax próbuje od początku narzucić swój styl gry, z dobrej strony do piłek wychodzi Milik.

1
    Zaczęli gospodarze! Gramy!

1
    Oprawa przygotowana przez kibiców z Holandii:

Trwa przywitanie obu drużyn! Na trybunach pojawiła się pirotechnika!

Piłkarze obu drużyn w tunelu prowadzącym na murawę! Za chwilę sędzia główny wyprowadzi zawodników na murawę!
    A tak wygląda szatnia gospodarzy na trzy kwadranse przed meczem:

Wszystko gotowe! Stadion również!

Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu drużyn:

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Veltman, N. Moisander (C), Viergever – Claassen, Serero, Andersen – Schoene, Milik, Kishna.

Rezerwowi: Boer – van der Hoorn, Riedewald, Denswil, Bazoer, El Ghazi, Żivković.

APOEL Nikozja: Pardo – Sérgio, Papazoglou, Carlão, Antoniades – Vinicius, Morais – T. Gomes, Efrem, Alexandrou (C) – Sheridan.

Rezerwowi: Chiotis – Ioannou, Kaká, Artymatas, Manduca, Aloneftis, Sotiriou..

Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wynikiem remisowym, w stosunku 1:1. Jako pierwsi bramkę zdobyli Holendrzy za sprawą Lucasa Andersena w 28 minucie, ale sto osiemdziesiąt sekund później stan meczu wyrównał Manduca z rzutu karnego.

APOEL wcale nie jest w lepszej sytuacji. Sześć bramek straconych w trzech meczach i zerowy dorobek punktowy nie napawa optymizmem przed środowym meczem. Dodatkowo zawodnicy prowadzeni przez Paulo Sérgio nie zdołali pokonać bramkarzy rywali.

Warto również spojrzeć na to, że Ajax nie zdobył punktu w Champions League od trzech spotkań. Bilans bramek w tych meczach nie jest rewelacyjny, bowiem Holendrzy zdobyli dwie bramki, równocześnie trącąc aż osiem. Z pewnością podopieczni Franka de Boera będą chcieli sprawić wielką radość swoim kibicom, awansując i zwyciężając w ostatnim meczu tegorocznej Ligi Mistrzów.

Oba zespoły nie doznały jeszcze smaku zwycięstwa w tej fazie Ligi Mistrzów! W lepszej sytuacji znajdują się gospodarze, bowiem im wystarczy remis, by zająć miejsce premiowane awansem do Ligi Europejskiej. Drużyna z Cypru, jeśli myśli o zajęciu trzeciego miejsca, musi wygrać! Jednego jesteśmy pewni – nikt tu nie będzie odstawiał nogi i każdy będzie walczył o każdą piłkę.

Już w środę czeka na nas jedno z ciekawszych meczów w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. My przeniesiemy się na stadion w Amsterdamie, gdzie tamtejszy Ajax będzie walczył z APOELem Nikozja.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.