Boston – Ottawa 2:2 (1:2 po rz. karnych)
Boston Bruins
2:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Ottawa Senators
Sobota 13.12.2014, 19:10 • TD Garden, Boston • National Hockey League

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Ottawa Senators pokonują Boston Bruins po serii rzutów karnych! Po dogrywce na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2! Z przebiegu spotkania, to gościom bardziej należało się to zwycięstwo. Potrafili to udowodnić również po dogrywce.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie. (21:51:24)

OTTAWA SENATORS wygrywają serię rzutów karnych!

1:1
    Marchand nie daje szans Lehnerowi! Remis!

1. serie
    0:1
    Zibanejad nie myli się i wyprowadza gości na prowadzenie!

63:57
    Kapitalne okazje obu ekip! Najpierw strzał Ryana świetnie broni Rask, a po chwili Lehner nie daje się zaskoczyć Griffithowi.

63:00
    Cunningham próbuje rozprowadzić akcję gospodarzy. Nic jednak z niej nie wynika.

62:13
    Uciekł krążek Marchandowi.

61:44
    Eriksson był na spalonym.

61:31
    Goście widać są bardziej zdeterminowani by odnieść zwycięstwo, jednak czy zdołają zdobyć gola?

61:03
    Za mocne podanie pod bramkę gości. Lehner przechwytuje krążek.

60:37
    Rask broni strzał Turrisa.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

O wyniku dzisiejszego meczu zadecyduje dogrywka! W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2!

57:43
    Karlsson nie może dzisiaj wstrzelić się w bramkę rywala.

56:31
    Marchand uderza niecelnie.

55:54
    Ostry faul na Canninghamie. Sędzia milczy.

55:21
    Ostatnia przerwa reklamowa.

55:08
    Soderberg próbował zaskoczyć Lehnera z kąta zerowego, lecz nie trafił.

54:03
    Marchand podaje krążek szybko nadjeżdzającemu Millerowi. Piłka o włos minęła bramkę gości!

53:33
    Rask broni strzał MacArthura.

52:57
    Cunningham przed szansą na swoją drugą bramkę! Trafia w poprzeczkę!

51:24
    Krążek przenosi się z jednej strony na drugą.

51:06
    Lehner pewnie broni strzał Bergerona.

50:34
    Chara podaje do Erikssona, a ten nie trafia.

48:47
    Goście nadal w natarciu.

48:42
    Chara znalazł się sam na sam z Lehnerem, lecz przegrywa ten pojedynek!

45:46
    Karlsson nie wiem już który raz próbuje wstrzelić się do bramki rywala. Ponownie niecelnie.
    David LEGWAND - 2:2

44:17
    Turris uderzył z niebieskiej linii, pod bramką nastąpiło małe zamieszanie i DAWID LEGWAND wyrównał stan meczu!

43:52
    Legwand minimalnie chybia po podaniu Ryana!

43:16
    Chara dostaje 2 minuty kary.

42:48
    Bergeron zatrzymał Karlssona i rozpoczął kontratak.

41:38
    Strzał Lucica ląduje obok bramki Lehnera.

41:13
    Marchand miał przd sobą otwartą bramkę! W ostatniej chwili interweniował Ceci.

40:20
    Dwójkowa akcja Soideberga z Erikssonem nie stworzyła zagrożenia.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Gospodarze po mimo utraty gola na początku tercji, zacisnęli zęby i zdołali jeszcze ponownie wyjść na prowadzenie. Ich gra później nie wyglądał za dobrze. Goście ostro nacierali na bramkę, lecz nie zdołali ponownie wyrównać. Szykuje się bardzo interesująca trzecia tercja.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:52
    Chara zdecydował się na indywidualną akcję. Na szczescie nie stracił krażka w środkowej strefie. Goście znaleźliby się wtedy przed świetną szansą.

39:29
    Kelly minimalnie chybia!

38:30
    Gospodarze chyba juz myślą o udaniu się do szatni. Nie za dobrze wygląda ich gra w końcówce drugiej tercji.

37:17
    Rhan Hoffman niecelnie z ostrego kąta.

36:50
    Boston lekko przyciśnięty. Pachnie bramką dla gości.

36:11
    Fantastycznie broni Rask! Goście wyszli z akcją 2 na 1.! Fin nie dał jednak sobie wstrzelić krążka!

35:38
    Griffith dobrze znalazł Seidenberga, który po chwili oddał strzał. Lehner był jednak czujny i pewnie łapie krążek.

33:23
    Goście przejmują inicjatywę. Turris niecelnie uderza.

32:46
    Wiercioch długo zbierał się do oddania strzału, lecz ostatecznie nie zagroził bramce Raska.

32:21
    Hamilton szarżuje po wszystkich liniach.

32:17
    Ryan mija trzech rywali, oddaje strzał, lecz pewnie broni Rask.

31:39
    Goście szybko próbują wyrównać.
    Loui ERIKSSON - 2:1

30:33
    Piękna skaładna akcja gospodarzy. Soderberg podaje do Millera, ten mija jednego z obrońców. Po chwili odgrywa do LOUIEGO ERIKSSONA, a ten ponownie wyporwadza Bruins na prowadzenie!

30:28
    Rask bez problemu broni strzał Karlssona.

29:46
    Hoffman znalazł się na pozycji spalonej.

29:08
    Griffith próbował umiejętnie minąć Lehnera, lecz ostatecznie trafił w słupek!

27:55
    Eriksson minął jednego rywala, zdecydował się na strzał, lecz chybił.

27:23
    Zablokowany strzał Trotmana.

27:20
    Gra przenosi się ponownie pod bramkę gości.

27:10
    Kelly zakręcił Lehnerem i oddał strzał, lecz minimalnie chybił!

26:37
    Zablokowany strzał Karlssona.

25:34
    Torey Krug był bardzo bliski zdobycia gola,lecz strzał został zablokowany na linii przed jednego z rywali.

24:53
    Smith niedokładnie zagrywa do kolegi z drużyny.

24:41
    Zibanejad znalazł się na spalonym.

24:26
    Rask wznawia grę po przejęciu krążka.

23:50
    Mamy pierwsze starcie obu zawodników. Milan Lucic i Mark Borowiecki niczym Szpilka i Adamek wymienili parę ciosów za co zostali ukarani karą pięciu minut.

23:36
    Rask broni niegroźny strzał Karlssona.
    Mika ZIBANEJAD - 1:1

22:24
    Kanadyjczycy wyrównują! Hoffman zagrywa do MIKI ZIBENAJADA, a ten na raty wpycha krążek do bramki i wyrównuje stan meczu.br

21:51
    Charova niezbyt dobrze podał do kolegi. Słowak nie gra dzisiaj zbyt pewnie.

21:19
    Lehner broni strzał Seidenberga z ostrego kąta.

20:52
    Ogromna szansa dla gości! Rask dwukrotnie broni strzał Karlssona!

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Już za chwilę początek drugiej tercji.

Bardzo gorąca pierwsza tercja w wykonaniu obu ekip. Ostatecznie to gospodarze prowadzą jedną bramką po trafieniu Cunninghama! Już niebawem początek drugiej tercji.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:30
    Cunningham próbował zaskoczyć bramkarza rywala z ostrego kąta, lecz ten strzał z góry był skazany na niepowodzenie.

18:48
    Niecelny strzał Chary.

18:03
    Goście mieli przed paroma sekundami wiele szczęścia. Duże zamieszanie pod bramką Lehnera! Mało zabrakło by krążek przekroczył linię bramkową! Ostatecznie wybili gracze Bostonu!

17:09
    Po chwili podobną sytuację miał MacArthur, lecz również nie potrafił jej wykorzystać.

16:40
    Milan Lucic miał bardzo dużo miejsca z lewej strony. Jego strzał trafia w boczną siatkę.

15:22
    Marchand ze Smithem próbowali akcją dwójkową sprokurować kolejną bramkę. Lehner był jednak czujny w bramce i nie dał się zaskoczyć.

15:03
    Smith był zbyt szybki i znalazł się na pozycji spalonej.

14:54
    Przerwa na reklamy.

14:24
    W sytuacji 2 na 2, MacArthur zamiast podawać zdecydował się na indywidualny rajd. Nie wyszło mu to jednak na dobre.

13:50
    Niecelny strzał Frasera.

13:36
    Goście próbują szybki odrobić straty, lecz póki co gospodarze bardzo dobrze bronią.

12:51
    Chiasson marnuje świetną okazję na strzelenie bramki! Bardzo dobra interwencja Raska
    Craig CUNNINGHAM - 1:0

11:45
    Mamy pierwszą bramkę dla gospodarzy! Zdeno Chara świetnie zagrywa do CRAIGA CUNNINGHAMA, a ten wyprowadza gospodarzy na prowadzenie! !

11:21
    Chara trzyma długo krążek. Wędruje od linii do linii.

11:12
    Dwie minuty kary dla Marchanda.

10:52
    Lazar zatrzymuje szybki atak Millera.

9:52
    Goście przejęli inicjatywę. Seidenberg ma problemy z wyprowadzeniem krążka poza swoją połowę.

9:32
    Lehner pewnie broni strzał Marchanda.

9:03
    Zdeno Chara prawie wpakowałbym piłkę do własnej bramki!

8:29
    Podłączył się do akcji Krug. Całkiem nieźle się to zapowiadało, lecz ostatecznie nic z tej akcji nie wyniknęło.

7:58
    Torey Krug minął Hoffmana, lecz jego strzał nie zagroził bramce.

7:20
    Bardzo ciekawy początek w wykonaniu obu ekip. Tempo gry jest dosyć wysokie i miło się to ogląda. Brakuje tylko bramek.

6:58
    Lehner spokojnie wyłapuje niedokładne podanie rywali.

6:38
    Strzał Karlssona zostaje zablokowany.

5:39
    Ogromny błąd Lehnera! Marchand minął bramkarza, miał przed sobą pustą bramkę, lecz w ostatniej chwili zablokował jeden z defensorów rywala!

5:20
    Chara otrzymuje dwie minuty kary.

4:36
    Turrise szukał kolegi z zespołu, lecz jego podanie padło łupem rywali.

4:00
    Zdeno Chára gra dzisiaj bardzo niedokładnie. Zawodnik nie wszedł chyba jeszcze w mecz.

3:25
    Krug zakręcił dwoma obrońcami, lecz ostatecznie stracił krążek.

3:03
    Lehner bez problemu obronił strzał Millera. Krążek wylądował prosto w rękawicach.

2:42
    Cowen próbował uderzyć zza niebieskiej linii, lecz nie trafił.

2:05
    Rask broni strzał Bobbyego Ryana.

1:25
    Sodenberg trafia w Karlssona.

0:45
    Lucic próbował zaskoczyć Lehnera, lecz bramkarz gości nie dał się oszukać.

0:10
    Słaby początek gości. Strata.

00:01

Już obie ekipy są na lodowisku.

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Seidenberg, Trotman, Krug, Miller – Marchand, Bergeron, Smith – Fraser, Soderberg, Eriksson – Lučič, Kelly, Cunningham – Paille, Campbell, Griffith

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Borowiecki, Karlsson, Cowen, Ceci, Wiercioch, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Legwand, Smith, Greening – Condra, Lazar, Chiasson.

Już niespełna godzina pozostałą do rozpoczęcia tego meczu. Niebawem podamy wyjściowe składy.

Nic zatem dziwnego, że to gracze z Bostonu kreowani są na faworytów sobotniego starcia. Nie mniej jednak nie skreślajmy ekipy z Kanady. Szykuje się nam atrakcyjne widowisko. Na relację zapraszamy już od godziny 18:45.

Gracze z Bostonu już raz gościli w tym sezonie graczy z Ottawy. W listopadowym pojedynku padł wynik 4:2 dla gospodarzy.

Tak kształtują się tabele Konferencji Wschodniej oraz Dywizji Atlantyckiej:

Gracze z Bostonu również nie mogą być zachwyceni ze swoich ostatnich występów. Ich dorobek to praktycznie kopia wyników graczy z Ottawy. Jedyną różnicą jest, że Bruins wygrali z zespołem z Arizony w regulaminowym czasie gry (2:5). Gospodarze plasują się obecnie na ostatnim miejscu premiowanym awansem do play-offów i z pewnością będą chcieli podreperować swój dorobek punktowy.

Zespół ze stolicy Kanady nie może pochwalić się ostatnimi wynikami. Kanadyjczycy z ostatnich pięciu spotkań wygrali zaledwie cztery i do po dogrywce. W przedostatniej kolejce pokonali wtedy oni zespół Vancouver Canuks 4:3. Słabe rezultaty spowodowały, że Senators plasują się obecnie na 11. pozycji w Konferencji Wschodniej oraz przedostatniej (siódmej) pozycji w Dywizji Atlantyckiej.

W sobotni wieczór dojdzie do pojedynku między dwoma zespołami ze środka tabeli Konferencji Wschodniej. Boston Bruins podejmie we własnej hali zespół Ottawy Senators.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Adrian Somorowski

Składy i statystyki: 12. Cunningham (Chara), 31. Eriksson (Miler, Soderberg) – 23. Zibanejad (Hoffman), 45. Legwand (Stone, Turris)