Boston – Ottawa 2:2 (1:2 po rz. karnych)
Ottawa Senators
Sobota 13.12.2014, 19:10 • TD Garden, Boston • National Hockey League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W sobotni wieczór dojdzie do pojedynku między dwoma zespołami ze środka tabeli Konferencji Wschodniej. Boston Bruins podejmie we własnej hali zespół Ottawy Senators.

Zespół ze stolicy Kanady nie może pochwalić się ostatnimi wynikami. Kanadyjczycy z ostatnich pięciu spotkań wygrali zaledwie cztery i do po dogrywce. W przedostatniej kolejce pokonali wtedy oni zespół Vancouver Canuks 4:3. Słabe rezultaty spowodowały, że Senators plasują się obecnie na 11. pozycji w Konferencji Wschodniej oraz przedostatniej (siódmej) pozycji w Dywizji Atlantyckiej.

Gracze z Bostonu również nie mogą być zachwyceni ze swoich ostatnich występów. Ich dorobek to praktycznie kopia wyników graczy z Ottawy. Jedyną różnicą jest, że Bruins wygrali z zespołem z Arizony w regulaminowym czasie gry (2:5). Gospodarze plasują się obecnie na ostatnim miejscu premiowanym awansem do play-offów i z pewnością będą chcieli podreperować swój dorobek punktowy.

Tak kształtują się tabele Konferencji Wschodniej oraz Dywizji Atlantyckiej:

Gracze z Bostonu już raz gościli w tym sezonie graczy z Ottawy. W listopadowym pojedynku padł wynik 4:2 dla gospodarzy.

Nic zatem dziwnego, że to gracze z Bostonu kreowani są na faworytów sobotniego starcia. Nie mniej jednak nie skreślajmy ekipy z Kanady. Szykuje się nam atrakcyjne widowisko. Na relację zapraszamy już od godziny 18:45.

Już niespełna godzina pozostałą do rozpoczęcia tego meczu. Niebawem podamy wyjściowe składy.

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Seidenberg, Trotman, Krug, Miller – Marchand, Bergeron, Smith – Fraser, Soderberg, Eriksson – Lučič, Kelly, Cunningham – Paille, Campbell, Griffith

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Borowiecki, Karlsson, Cowen, Ceci, Wiercioch, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Legwand, Smith, Greening – Condra, Lazar, Chiasson.

Już obie ekipy są na lodowisku.

00:01

0:10
    Słaby początek gości. Strata.

0:45
    Lucic próbował zaskoczyć Lehnera, lecz bramkarz gości nie dał się oszukać.

1:25
    Sodenberg trafia w Karlssona.

2:05
    Rask broni strzał Bobbyego Ryana.

2:42
    Cowen próbował uderzyć zza niebieskiej linii, lecz nie trafił.

3:03
    Lehner bez problemu obronił strzał Millera. Krążek wylądował prosto w rękawicach.

3:25
    Krug zakręcił dwoma obrońcami, lecz ostatecznie stracił krążek.

4:00
    Zdeno Chára gra dzisiaj bardzo niedokładnie. Zawodnik nie wszedł chyba jeszcze w mecz.

4:36
    Turrise szukał kolegi z zespołu, lecz jego podanie padło łupem rywali.

5:20
    Chara otrzymuje dwie minuty kary.

5:39
    Ogromny błąd Lehnera! Marchand minął bramkarza, miał przed sobą pustą bramkę, lecz w ostatniej chwili zablokował jeden z defensorów rywala!

6:38
    Strzał Karlssona zostaje zablokowany.

6:58
    Lehner spokojnie wyłapuje niedokładne podanie rywali.

7:20
    Bardzo ciekawy początek w wykonaniu obu ekip. Tempo gry jest dosyć wysokie i miło się to ogląda. Brakuje tylko bramek.

7:58
    Torey Krug minął Hoffmana, lecz jego strzał nie zagroził bramce.

8:29
    Podłączył się do akcji Krug. Całkiem nieźle się to zapowiadało, lecz ostatecznie nic z tej akcji nie wyniknęło.

9:03
    Zdeno Chara prawie wpakowałbym piłkę do własnej bramki!

9:32
    Lehner pewnie broni strzał Marchanda.

9:52
    Goście przejęli inicjatywę. Seidenberg ma problemy z wyprowadzeniem krążka poza swoją połowę.

10:52
    Lazar zatrzymuje szybki atak Millera.

11:12
    Dwie minuty kary dla Marchanda.

11:21
    Chara trzyma długo krążek. Wędruje od linii do linii.

11:45
    Mamy pierwszą bramkę dla gospodarzy! Zdeno Chara świetnie zagrywa do CRAIGA CUNNINGHAMA, a ten wyprowadza gospodarzy na prowadzenie! !
    Craig CUNNINGHAM - 1:0

12:51
    Chiasson marnuje świetną okazję na strzelenie bramki! Bardzo dobra interwencja Raska

13:36
    Goście próbują szybki odrobić straty, lecz póki co gospodarze bardzo dobrze bronią.

13:50
    Niecelny strzał Frasera.

14:24
    W sytuacji 2 na 2, MacArthur zamiast podawać zdecydował się na indywidualny rajd. Nie wyszło mu to jednak na dobre.

14:54
    Przerwa na reklamy.

15:03
    Smith był zbyt szybki i znalazł się na pozycji spalonej.

15:22
    Marchand ze Smithem próbowali akcją dwójkową sprokurować kolejną bramkę. Lehner był jednak czujny w bramce i nie dał się zaskoczyć.

16:40
    Milan Lucic miał bardzo dużo miejsca z lewej strony. Jego strzał trafia w boczną siatkę.

17:09
    Po chwili podobną sytuację miał MacArthur, lecz również nie potrafił jej wykorzystać.

18:03
    Goście mieli przed paroma sekundami wiele szczęścia. Duże zamieszanie pod bramką Lehnera! Mało zabrakło by krążek przekroczył linię bramkową! Ostatecznie wybili gracze Bostonu!

18:48
    Niecelny strzał Chary.

19:30
    Cunningham próbował zaskoczyć bramkarza rywala z ostrego kąta, lecz ten strzał z góry był skazany na niepowodzenie.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Bardzo gorąca pierwsza tercja w wykonaniu obu ekip. Ostatecznie to gospodarze prowadzą jedną bramką po trafieniu Cunninghama! Już niebawem początek drugiej tercji.

Już za chwilę początek drugiej tercji.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:52
    Ogromna szansa dla gości! Rask dwukrotnie broni strzał Karlssona!

21:19
    Lehner broni strzał Seidenberga z ostrego kąta.

21:51
    Charova niezbyt dobrze podał do kolegi. Słowak nie gra dzisiaj zbyt pewnie.

22:24
    Kanadyjczycy wyrównują! Hoffman zagrywa do MIKI ZIBENAJADA, a ten na raty wpycha krążek do bramki i wyrównuje stan meczu.br
    Mika ZIBANEJAD - 1:1

23:36
    Rask broni niegroźny strzał Karlssona.

23:50
    Mamy pierwsze starcie obu zawodników. Milan Lucic i Mark Borowiecki niczym Szpilka i Adamek wymienili parę ciosów za co zostali ukarani karą pięciu minut.

24:26
    Rask wznawia grę po przejęciu krążka.

24:41
    Zibanejad znalazł się na spalonym.

24:53
    Smith niedokładnie zagrywa do kolegi z drużyny.

25:34
    Torey Krug był bardzo bliski zdobycia gola,lecz strzał został zablokowany na linii przed jednego z rywali.

26:37
    Zablokowany strzał Karlssona.

27:10
    Kelly zakręcił Lehnerem i oddał strzał, lecz minimalnie chybił!

27:20
    Gra przenosi się ponownie pod bramkę gości.

27:23
    Zablokowany strzał Trotmana.

27:55
    Eriksson minął jednego rywala, zdecydował się na strzał, lecz chybił.

29:08
    Griffith próbował umiejętnie minąć Lehnera, lecz ostatecznie trafił w słupek!

29:46
    Hoffman znalazł się na pozycji spalonej.

30:28
    Rask bez problemu broni strzał Karlssona.

30:33
    Piękna skaładna akcja gospodarzy. Soderberg podaje do Millera, ten mija jednego z obrońców. Po chwili odgrywa do LOUIEGO ERIKSSONA, a ten ponownie wyporwadza Bruins na prowadzenie!
    Loui ERIKSSON - 2:1

31:39
    Goście szybko próbują wyrównać.

32:17
    Ryan mija trzech rywali, oddaje strzał, lecz pewnie broni Rask.

32:21
    Hamilton szarżuje po wszystkich liniach.

32:46
    Wiercioch długo zbierał się do oddania strzału, lecz ostatecznie nie zagroził bramce Raska.

33:23
    Goście przejmują inicjatywę. Turris niecelnie uderza.

35:38
    Griffith dobrze znalazł Seidenberga, który po chwili oddał strzał. Lehner był jednak czujny i pewnie łapie krążek.

36:11
    Fantastycznie broni Rask! Goście wyszli z akcją 2 na 1.! Fin nie dał jednak sobie wstrzelić krążka!

36:50
    Boston lekko przyciśnięty. Pachnie bramką dla gości.

37:17
    Rhan Hoffman niecelnie z ostrego kąta.

38:30
    Gospodarze chyba juz myślą o udaniu się do szatni. Nie za dobrze wygląda ich gra w końcówce drugiej tercji.

39:29
    Kelly minimalnie chybia!

39:52
    Chara zdecydował się na indywidualną akcję. Na szczescie nie stracił krażka w środkowej strefie. Goście znaleźliby się wtedy przed świetną szansą.

40:00
    Druga tercja skończona.

Gospodarze po mimo utraty gola na początku tercji, zacisnęli zęby i zdołali jeszcze ponownie wyjść na prowadzenie. Ich gra później nie wyglądał za dobrze. Goście ostro nacierali na bramkę, lecz nie zdołali ponownie wyrównać. Szykuje się bardzo interesująca trzecia tercja.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:20
    Dwójkowa akcja Soideberga z Erikssonem nie stworzyła zagrożenia.

41:13
    Marchand miał przd sobą otwartą bramkę! W ostatniej chwili interweniował Ceci.

41:38
    Strzał Lucica ląduje obok bramki Lehnera.

42:48
    Bergeron zatrzymał Karlssona i rozpoczął kontratak.

43:16
    Chara dostaje 2 minuty kary.

43:52
    Legwand minimalnie chybia po podaniu Ryana!

44:17
    Turris uderzył z niebieskiej linii, pod bramką nastąpiło małe zamieszanie i DAWID LEGWAND wyrównał stan meczu!
    David LEGWAND - 2:2

45:46
    Karlsson nie wiem już który raz próbuje wstrzelić się do bramki rywala. Ponownie niecelnie.