Empoli – Torino 0:0 (koniec) | Chievo – Inter 0:2 (koniec)
Empoli FC
0:0 (0:0)
Torino FC
Poniedziałek 15.12.2014, 19:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Włoska Serie A

Za wspólnie spędzony czas dziękują Bartosz Biernacki i Adam Delimat. (20:52:57)

Po bardzo przeciętnym spotkaniu Empoli remisuje na własnym terenie z Torino w stosunku 0:0. Podział punktów w tym spotkaniu oznacza, że między dzisiejszymi rywalami zachowana zostanie różnica dwóch oczek na korzyść gospodarzy.

90+5

90+5
    Nic z tego nie wyszło, za chwilę sędzia zakończy to spotkanie.

90+5
    Wrzutka Mario Rui zablokowana, rzut rożny dla Empoli w ostatniej akcji tego spotkania.

90+4
    Aktywny w ostatnich minutach Zieliński tym razem stracił piłkę na prawym skrzydle.

90+3
    Uderzenie Piotra Zielińskiego z rzutu wolnego prosto w mur. Po chwili po dobitce Polaka piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

90+2
    Przedłuża się wykonanie tego rzutu wolnego, mija druga doliczona minuta.

90+1
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90
    Za faul na Piotrze Zielińskim czerwoną kartką ukarany Pontus Jansson!

90
    Strzał Croce niefortunnie blokuje Mchedlidze.

89
    Zieliński do Mchedlidze, ten chciał uruchomić Mario Rui, jednak zrobił to niedokładnie.

89
    Niedokładne podanie w kierunku Zielińskiego, akcja Empoli spaliła na panewce.

87
    To była szansa dla gospodarzy! Świetne prostopadłe podanie w kierunku Pucciarelliego, z jego uderzeniem znakomicie poradził sobie jednak GIllet!

85
    Pięć minut do końca meczu. Naprawdę niewiele wskazuje na to, żebyśmy mieli być dziś świadkami choćby jednej bramki.

83
    Zbyt mocne dośrodkowanie Valdifioriego z rzutu wolnego, piłka opuściła boisko.

82
    Bardzo nieudane podanie Maksimovicia, piłka dla gospodarzy.

80
    Z kolei Levan Mchedlidze zastępuje Maccarone.

80
    Alexander Farnerud pojawia się na placu gry w miejsce El Kaddouriego.

78
    Indywidualna szarża Zielińskiego zakończona nieudanym podaniem, akcja Empoli przerwana.

77
    Akcję gospodarzy mocnym strzałem kończył Pucciarelli, jego próba została jednak zablokowana.

76
    Faulowany Zieliński, szansa dla gospodarzy na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

75
    W polu karnym gości upadł teraz jeden z zawodników Empoli, nie ma jednak mowy o rzucie karnym.

74
    To już ostatni czas na to, aby któryś z zespołów zaatakował na poważnie! Jeśli ten mecz nadal ma tak wyglądać – nie obejrzymy bramek na Stadio Carlo Castellani.

73
    Akcja Empoli. Piłka dośrodkowana w pole karne Gilleta, ale pewna interwencja Bovo ratuje przyjezdnych. Niewiele ponad kwadrans do końca spotkania!

72
    Jak zagra Piotr Zieliński? Może zaprezentuje tutaj próbkę swoich ponadprzeciętnych umiejętności, które z całą pewnością posiada.

71
    Jest też na murawie Piotrek Zieliński! Ma dwadzieścia minut na pokazanie swoich umiejętności, a zmienia Verdiego.

71
    Quagliarella poza boiskiem. To druga zmiana w zespole Torino. Słaby występ napastnika "Byków". Zmienia go doświadczony Amauri.

70
    Bardzo dobra okazja dla Torino. Rzut wolny z prawej strony boiska. Szansa na dobre dośrodkowanie, ale Sepe był faulowany przez jednego z rywali.

69
    Blisko siedemdziesiąt minut gry za nami. Druga kartka dla zawodnika gospodarzy – ukarany został Marco Rui.

68
    Seria rzutów rożnych dla Empoli, ale tym razem zabrakło strzału na bramkę. Zacznie grę z piątego metra Gillet.

67
    Quagliarella teraz uratował swój zespół od straty bramki! Gdyby nie on – Maccarone prawdopodobnie skierowałby piłkę do siatki!

66
    Niewiele ponad dwadzieścia minut do końca spotkania. Tempo gry nie jest zbyt wysokie. Czy tutaj jeszcze cokolwiek się wydarzy?

65
    Wreszcie odpowiedziało Torino! Lewą stroną bardzo dobrze atakował Darmian, zdołał zbiec do środka i oddać strzał! Broni jednak pewnie Sepe.

64
    Rzut rożny dla gospodarzy nie przyniósł efektu. Gramy dalej, a na tablicy wyników cały czas 0:0. Mało jest jednak okazji bramkowych, które mogłyby zmienić ten stan rzeczy.

63
    Bruno Peres zmienia Molinaro. To pierwsza zmiana w zespole przyjezdnych.

63
    Ogromne zamieszanie pod bramką Gilleta. Ostatecznie jednak wszystko kończy się tylko rzutem rożny dla Empoli.

62
    Szkoda, że nie oglądamy na boisku Piotra Zielińskiego. Z drugiej strony jednak Verdi to jeden z najlepszych piłkarzy Empoli.

61
    Obraz gry ponownie zaczyna przypominać ten z pierwszej odsłony. Sporo fauli i często musi używać gwizdka arbiter.

60
    Wysoko wyszła teraz obrona Torino i bardzo dobrze interweniował Jansson. Widać, że sporo nauczył się od Kamila Glika.

59
    Blisko godzina gry za nami. Na Stadio Carlo Castellani cały czas mamy 0:0. Empoli jest jednak nieco bliższe objęcia prowadzenia.

58
    Tavano jest już poza boiskiem. To pierwsza zmiana w tym meczu. Zmienia go Pucciarelli.

57
    Trener Ventura nie jest zadowolony z gry swojego zespołu. To nie jest to Torino, które czarowało swoją grą w poprzednim sezonie.

56
    Maccarone huknął sprzed pola karnego! Trafił jednak prosto w mur. Ależ to była bomba! Gdyby leciała w światło bramki – Gillet raczej by tego nie obronił.

55
    Brzydko faulowany przed polem karnym Verdi i... nie ma kartki! Jest co prawda rzut wolny, ale to powinna być minimum żółta kartka! A jednak jest kartka. Sędzia słusznie zmienił zdanie.

54
    Gospodarze wyszli ze znacznie lepszym nastawieniem na drugą połowę. To oni przeważają w tych pierwszych dziesięciu minutach.

53
    Kolejna akcja Empoli i raz jeszcze lewą stroną. Piłka zagrana w okolice wybiegającego na pozycję Croce, ale ten nie zdołał do niej dojść.

52
    Akcja na linii Croce – Tavano, ale ostatecznie nie ma strzału na bramkę ofiarnie interweniującego Gilleta. Od bramki Torino.

51
    Chwila przerwy w grze. Jakiegoś urazu doznał teraz Vecino. Chyba jednak za chwilę powróci na murawę. Od rzutu z autu zaczyna Empoli.

50
    Z czwartego metra – w zamieszaniu podbramkowym – uderzał przewrotką Quagliarella, ale nie miał problemów z obroną Sepe. Tak czy tak – był spalony.

49
    Blisko pięć minut drugiej połowy za nami, a kibice oglądają podobny obraz gry, jak jeszcze w pierwszej odsłonie.

48
    Widać, że do rozgrzewki ruszył m.in. Amauri. Czy doświadczony snajper Torino pojawi się dziś na boisku?

47
    Gramy dalej! Nie ma zmian w obydwu zespołach.

46
    Jak będzie wyglądał ten mecz w drugiej odsłonie?

Przerwa! Na Stadio Carlo Castellani po pierwszy 45. minutach mamy 0:0. Od samego początku lepiej prezentowali się gospodarze. Z upływem czasu oddali nieco inicjatywę graczom z Turynu, ale na krótki okres czasu. Końcówka pierwszej odsłony należała do Empoli, jednak w ich akcjach brakowało ostatniego podania lub dobrze bronił Gillet. Warto odnotować, że w dzisiejszym spotkaniu nie oglądamy Kamila Glika i Piotra Zielińskiego, którzy zasiadają wśród rezerwowych.

45+1

45+1
    Indywidualna akcja Darmiana. Pomocnik Torino wbiega w pole karne z prawej strony boiska i uderza w krótki róg! Zabrakło mu jednak dokładności.

45
    Kolejny faul i teraz w jednym ze starć ucierpiał Gazzi. Widać, że boli go łokieć, ale podobnie jak Bovo decyduje się grać dalej.

44
    Ciekawe czy w drugiej połowie zobaczymy na murawie Glika lub Zielińskiego? Wydaje się jednak, że będzie ciężko. Verdi i Jansson spisują się bowiem bez zarzutów.

43
    Ponownie sporo fauli na murawie. Teraz wyraźnie ucierpiał Bovo. Chwila przerwy w grze, ale pomocnik Torino wraca na murawę.

42
    Próbował teraz wymusić rzut wolny Quagliarella, ale sędzia nie dał się nabrać. Kontra gospodarzy, ale raz jeszcze zabrakło precyzji.

41
    Bramkarz Torino wykazał się świetnym refleksem. Torino mogło bowiem dostać bramkę do szatni. Faulowany Maccarone, ale bez kartki la Maksimovicia.

40
    To mogła być bramka dla gospodarzy! Verdi, który dzisiaj zdecydowanie robi na boisku "różnicę" przejął piłkę przed polem karnym i znakomicie uderzył! Broni genialnie Gillet!

39
    Z kontrą starali się wyjść teraz przyjezdni, jednak El Kaddouri fatalnie zagrywał do jednego z kolegów. Od autu zaczną gospodarze.

38
    Kolejna okazja dla Empoli. Jeszcze jeden rzut wolny. Tym razem z lewej strony boiska, tylko co z tego skoro defensorzy gości świetnie czytają grę.
    Akcja Martineza:

37
    To już końcowe fragmenty pierwszej połowy spotkania. Póki co na Stadio Carlo Castellani oglądamy typowy mecz na remis.

36
    Piłkę w pole karne dostał Martinez, znakomicie obrócił się z obrońcą na plecach i uderzył w krótki róg! Doskonale broni Sepe!

35
    A teraz dłuższa piłka do zbiegającego na skrzydło Quagliarelli, ale ten pozostawał na spalonym. Od rzutu wolnego Empoli.

34
    Po chwilowym okresie przewagi gości – ponownie nieco lepsze wrażenie na murawie sprawia Empoli. Czy przełoży się to na sytuacje bramkowe?

33
    Darmian wypuścił w bój Martineza. Ten liczył, że minie przeciwnika i wybiegnie sam na sam z bramkarzem, ale przecenił swoje możliwości.

32
    Druga żółta kartka dla piłkarza gości w tym meczu. Tym razem ukarany został Jansson. To niezbyt dobrze w perspektywie czasu pozostałego do końca spotkania.

31
    Kolejna okazja dla Empoli. Jeszcze jeden rzut rożny dla tego zespołu. Piłka dośrodkowana w pole karne, ale żaden z gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

30
    Akcja prawą stroną w wykonaniu Maccarone. Doświadczony zawodnik Empoli zdecydował się na niesygnalizowane uderzenie, ale broni Gillet!

29
    Blisko pół godziny gry za nami. Empoli – Torino 0:0. Chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że Kamil Glik i Piotr Zieliński oglądają ten mecz tylko z ławki rezerwowych.

28
    Moretti wypatrzył wychodzącego lewą stroną Molinaro i zdecydował się zagrać mu piłkę z pominięciem środka pola. Ostatecznie jednak Molinaro pozostawał na spalonym.

27
    Kolejna niezła akcja gości. Ładnie piłkę rozgrywali Darmian i Maksimović, ale ostatecznie w porę zareagowali stoperzy Empoli.

26
    Lewą stroną akcję w swoim stylu przeprowadził Molinaro! Piłka dośrodkowana w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie potrafił wygrać pojedynku główkowego z defensorami gospodarzy.

25
    Sporo gry w środkowej strefie. Jedni i drudzy jakby nieco obawiali się mocniej nacisnąć na rywala.

24
    Trzeba jednak przyznać, że bardzo dobrze pracuje dzisiaj także defensywa gospodarzy. Torino nie może na poważnie zagrozić ich bramce.

23
    Wreszcie mocniej zaatakowało Torino! Dwa strzały w stronę bramki Sepe i za żadnym razem nie udało się skierować futbolówki do siatki.

22
    Kompletnie nieudane zagranie w pole karne Hysaja. Co prawda dobrze podłączył się do akcji ofensywnej, ale zagrał prosto w ręce bramkarza przyjezdnych.

21
    Czas upływa, a gra jednych i drugich zbytnio nie rozpieszcza fanów na Stadio Carlo Castellani.

20
    Sam na sam z Gilletem był Maccarone, Włoch mija bramkarza gości, ale był na wyraźnym spalonym. Od bramki Torino.

19
    Ależ zwinny, szybki i silny jest Verdi! Często bierze na siebie ciężar rozegrania piłki, potrafi zejść do skrzydła, potrafi atakować środkiem – bardzo dobry zawodnik.

18
    Rzut wolny dla Empoli. Piłka dośrodkowana w pole karne, ale wybijają ją obrońcy z Turynu. Na tablicy wyników cały czas po 0.

17
    Chyba wykrakałem. Gazzi fauluje wychodzącego z kontrą rywala i jest żółta kartka dla tego zawodnika.

17
    Sporo fauli w ostatnich fragmentach gry. Sędzia raz po raz musi używać gwizdka. Może ponownie powinien zareagować kartką?

16
    W tych pierwszych minutach mało widoczny jest El Kaddouri. Musi wziąć nie siebie ciężar gry i tworzyć akcje ofensywne Torino.

15
    Dobra próba prostopadłej piłki w wykonaniu Verdiego, ale nie zrozumiał jego zamiarów jeden z kolegów z zespołu. Od bramki zacznie Gillet.

14
    Gospodarze mieli jeszcze rzut wolny, ale nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Gilleta. Cały czas jednak przy piłce gracze Empoli.

13
    Fenomenalne uderzenie z rzutu wolnego oddał teraz Verdi! Tylko bardzo dobra parada Gilleta uratowała teraz przyjezdnych!

12
    Piłka za obronę Empoli, ale dobre wyjście z bramki Sepo zapobiegło zagrożeniu. Wciąż żaden zespół nie potrafi przejąć inicjatywy na boisku.

11
    Pierwsze dziesięć minut gry za nami. Na Stadio Carlo Castellani cały czas 0:0. Czekamy na groźne okazje.

10
    Bardzo groźny strzał z dystansu w wykonaniu jednego z pomocników Empoli. Piłka przelatuje jednak obok bramki strzeżonej przez Gilleta.

9
    Bardzo dobry doping fanów gospodarzy. Stadion oczywiście nie jest pełny, ale bardzo głośny. Dla takich fanów z całą pewnością chce się grać.

8
    Czas upływa, a na boisku dzieje się niewiele. Początkowo mieliśmy co prawda wspominane dwa stałe fragmenty, ale teraz już zaczyna nieco wiać nudą.

7
    Prosta strata w środku pola i z kontrą wychodzi Torino. Piłka zagrana do lewej strony, ale bez efektu.

6
    Piłka ustawiona praktycznie w tym samym miejscu, co dwie minuty temu pod bramką przyjezdnych, ale raz jeszcze bez efektu. Futbolówkę przejmuje Empoli.

5
    Brzydki faul Vecino i żółta kartka. Będzie znakomita okazja dla gości.

4
    Sędzia bardzo długo ustawiał mur. Później spoglądał na zawodników rywalizujących ze sobą w polu karnym i dopiero, gdy uznał, że wszystko jest w porządku, pozwolił wykonać rzut wolny. Ten jednak nie przyniósł większego zagrożenia.

3
    Będzie bardzo dobra okazja na bramkę dla Empoli. Rzut wolny na wysokości pola karnego gości.

2
    Od samego początku w natarciu gospodarze.

1
    Zaczęli! No to gramy!

1
    Potwierdzenie zestawień w jakich zagrają dzisiaj oba zespoły

Gospodarze wystąpią dzisiaj na niebiesko

Czy gracze Empoli potwierdzą dobrą formę z meczu z Napoli?

Kamil Glik i Piotr Zieliński tylko na ławce rezerwowych.

Empoli FC: Sepe – Hysaj, Tonelli, Rugani, Mario Rui – Valdifiori, Vecino, Croce – Verdi – Maccarone, Tavano.

Rezerwowi: Pugliesi, Bassi – Moro, Signorelli, Barba, Bianchetti, Laxalt, Rovini, Aguirre, Zieliński, Pucciarelli, Mchedlidze.

Torino FC: Gillet – Maksimović, Jansson, Moretti – Molinaro, Gazzi, Bovo, El Kaddouri, Darmian – Quagliarella, Martinez.

Rezerwowi: Castellazzi, Padelli – Glik, Nocerino, Bruno Peres, Ruben Perez, Farnerud, Silva, Amauri.

Sędziowie: G. Calvarese (sędzia główny) G. Dobosz, D. Iori (asystenci).

Niebawem poznamy składy obydwu zespołów!

Do startu meczu już tylko niespełna czterdzieści minut!

Witam Państwa!

Na ten pojedynek zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższy poniedziałek do relacji w lajfy.com!
    Empoli znakomicie spisało się w wyjazdowej potyczce z Napoli, ale ostatecznie nie udało im się zgarnąć trzech oczek:

Polacy w obu zespołach:

W Empoli jak również Torino występują reprezentanci naszego kraju. W zespole gospodarzy szansę na występ ma 21-letni Piotr Zieloński. W drużynie z Turynu nie może zabraknąć ich kapitana – Kamila Glika. Pomocnik poniedziałkowych gospdoarzy w obecnym sezonie zaliczył osiem spotkań Serie A, z czego trzy razy rozpoczynał mecz od pierwszej minuty. Zdecydowanie lepiej wygląda sytuacja u polskiego defensora, który dwanaście razy grał już w tych rozgrywkach, udało mu się w tym czasie zdobyć dwie bramki i zobaczyć cztery żółte kartoniki.
    W zestawieniu jedenastki poprzedniej kolejki znalazł się kapitan Torino FC - Kamil Glik:

Torino FC:

Bardzo przeciętnie wygląda gra tej drużyny w rozgrywkach Serie A. Lepiej wiedzie się im w europejskich pucharach. Jeśli chodzi o tegoroczną kampanię ligową to plasują się na dopiero siedemnastej pozycji i mają zaledwie trzynaście zdobytych punktów. Tylko dziesięciokrotnie pokonywali golkiperów rywali, a tracili w tym czasie siedemnaście goli. Zdecydowanie najskuteczniejszym piłkarzem jest Fabio Quagliarella, który ma na swoim koncie sześć bramek (cztery w lidze i dwie w LE). Następny w tej klasyfikacji jest Kamil Glik, który ma dwa trafienia. W ostatnim meczu zespół ten zremisował z Palermo 2:2, a jedną z bramek zdobył właśnie Polak.
    Oba zespoły zremisowały ostatnie swoje spotkania:

Empoli FC:

Podopieczni Maurizio Sarii'ego nieźle radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach Serie A. Po czternastu rozegranych meczach zajmują trzynastą pozycję w tabeli i na swoim koncie mają piętnaście zdobytych oczek. Szesnaście goli udało im się zdobyć, natomiast o pięć więcej tracili ich w obecnej kampanii. Najskuteczniejszymi zawodnikami tej drużyny są Lorenzo Tonelli oraz Manuel Pucciarelli, którzy zapisali na swoim koncie po trzy trafienia. W ostatniej kolejce uzyskali znakomity rezultat na boisku Napoli, gdzie mecz zakończył się wynikiem 2:2. W obecnych rozgrywkach barwy tego zespołu broni Piotr Zieliński.
    Trening piłkarzy Empoli przed meczem z poniedziałkowym rywalem:

Bardzo ciekawie zapowiada się poniedziałkowy pojedynek na Stadio Carlo Castellani, gdzie to miejscowe Empoli podejmie FC Torino. Ciężko wskazać faworyta tego meczu, gdyż oba zespoły z pewnością będą walczyły o zdobycie pełnej puli i ucieczkę z okolic strefy spadkowej.