0
22 23 23
Środa 17.12.2014, 18:00 • Hala Energia, Bełchatów • Liga Mistrzów

0:0
    Siatkarze Skry w tym sezonie są niezwykle mocni. Po raz drugi w tej edycji zmierzą się z Hypo Tirol Innsbruck i po raz drugi liczą na pewne zwycięstwo. Tym bardziej, że teraz grają u siebie. Poprzedni mecz obu drużyn zakończył się wygraną Mistrzów Polski, 3:0. Miguel Falasca dwa tygodnie temu wystawił po części rezerwy, co miało na celu umożliwić odpoczynek najbardziej eksploatowanym graczom.

0:0
    Cały czas siatkarze z Bełchatowa mogą sobie pozwolić na pełen luz. Do tej pory w trzech meczach zanotowali trzy pewne zwycięstwa i mogą sobie pozwolić na spokojną grę, bo awans mają już prawie zapewniony. Gra Mistrzów Polski jest kapitalna. Na rozegraniu świetny Uriarte, w ataku Wlazły i Conte, na przyjęciu Winiarski oraz Tille. Dodatkowo na środku Karol Kłos i Srecko Lisinac. Czego chcieć więcej? Tylko wygranej w Lidze Mistrzów!

0:0
    Żeby tak się stało to przed siatkarzami Skry jeszcze długa droga. Najpierw trzeba w cuglach wygrać grupę, by potem trafić na drużynę, która zapewni bełchatowianom awans do kolejnej rundy. Niczego nie brakuje w Skrze. Są pieniądze, kibice oraz świetni zawodnicy. Tylko czekać na końcowy sukces.

0:0
    A co z Tirolem? To przeciętny austriacki klub. Zawodnicy w grze popełniają wiele błędów, szczególnie w momencie kiedy na przeciw nich stają takie gwiazdy, jak te które grają w Bełchatowie. Do tej pory zespół z Austrii wygrał tylko jeden mecz, z Ceskimi Budejovicami i raczej w środowym meczu nie mają szans na polepszenie tego wyniku.
    A tym razem w jakim stylu wygrają bełchatowianie?

0:0
    Czy i tym razem Skra pokaże lwi pazur i pokona pewnie rywali z Austrii? Czy może po raz kolejny Tirol sprawi delikatne problemy naszym Mistrzom Polski? Na te pytania odpowiedź poznamy już w środę! Na transmisję live zapraszamy od godziny 18:00!

0:0

1:0
    Na początek Włodarczyk obija blok rywali na lewym ataku.

1:1
    Tym razem odpowiada tym samym Yannis Peda.

2:1
    Krótki pipe na środek do Conte, który pewnie atakuje z drugiej linii.

3:1
    Potrójny blok bełchatowian na Yannisie Peda!

3:2
    Teraz skuteczny atak Pedy z lewej strony siatki po prostej na pojedynczym bloku.

4:2
    Pewny atak Wojtka Włodarczyka ze skrzydła.

4:3
    Przesunięta krótka do Heina, a ten pewnie atakuje ze środka.

5:3
    Kolejny pewny atak Marechala, tym razem po prostej.

6:3
    As serwisowy Nicholasa Uriarte! Argentyńczyk posłał piłkę między dwóch rywali.

6:4
    Atak po ostrym skosie po bloku Juhkamiego.

6:5
    Niepewne przyjęcie i kiwka Conte. Kontra rywali też zła, tak samo jak bełchatowian. Ależ długa akcja. Na zmianę bronią goście i gospodarze. W końcu pewny atak Tirolu ze skrzydła po prostej prosto w Piechockiego.

6:6
    Znakomita zagrywka po prostej Gregora Ropreta i mamy remis.

7:6
    Tym razem Ropret myli się w polu zagrywki i serwuje w siatkę.

7:7
    Odpowiedź Conte identyczna – zagrywka w siatkę.

7:8
    Autowy serwis Marechala ze skrzydła i pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu gości!

8:8
    Tym razem agresywna kiwka Marechala obok bloku!

8:9
    Olivier Venno pewnie atakuje po ostrym skosie i zaskakuje bełchatowian.

9:9
    Przesunięta krótka na środek do Lisinaca i pewny atak Serba.

9:10
    Kolejna pomyłka w zagrywce w Skrze, tym razem Marechal.

10:10
    Dotknięcie siatki przy ataku Pedy i punkt dla Skry!

11:10
    Kolejny błąd po stronie Tirolu Innsbruck i na prowadzenie wracają bełchatowianie.

12:10
    Dobra zagrywka Włodarczyka i przechodząca piłka. Rozegranie na środek do Lisinaca i pewny punkt po ataku na podwójnym bloku.

13:10
    Tym razem as serwisowy Wojtka Włodarczyka i przerwa techniczna dla trenera gości!

14:10
    Kolejny as serwisowy Włodarczyka! Ależ kapitalna seria przyjmującego Skry!

14:11
    Szybki atak Tirolu i atak po ostrym skosie rywali.

15:11
    Rozegranie do Conte, a ten pewnie atakuje po skosie w 9 metr!

15:12
    Zaskakująca kiwka na środku siatki Ropreta. Bełchatowianie bez szans.

15:13
    Tym razem rozegranie na środek do Andrzeja Wrony, ale ten się minimalnie myli.

16:13
    Kolejna zagrywka po taśmie, ale bronią się gospodarze. Goście mają kontrę, ale Juhkami zablokowany przez pojedynczy blok Uriarte! Przerwa techniczna przy prowadzeniu PGE Skry!

16:14
    Przesunięta krótka u gości i pewny atak ze środka Duarte da Silvy!

16:15
    Wrona zablokowany na środku siatki przez pojedynczy blok Duarte da Silvy!

17:15
    Ale Ropret myli się w polu zagrywki i piłka dla gospodarzy!

18:15
    Dobry wyblok i obrona Piechockiego. Rozegranie do Marechala,a ten pewnie atakuje.

19:15
    Kolejny pasywny blok bełchatowian, Piechocki dogrywa piłkę, a Uriarte rozgrywa do Włodarczyka, który pewnie atakuje! Przerwa na życzenie szkoleniowca Tirolu!

20:15
    Dobra zagrywka Conte, rywale czytelnie grają do Venno, który nadziera się na podwójny blok bełchatowian!

20:16
    Tym razem zagrywka Conte w siatkę!

20:17
    Drugi raz w tym secie Andrzej Wrona zablokowany na środku siatki przez Duarte da Silvę!

20:18
    As serwisowy Juhkamiego. Piłka spada tuż przez Wojtka Włodarczyka. Czas dla Miguela Falasci!

21:18
    Kolejny niepewny atak Andrzeja Wrony i znów autowy, ale rywale dotykają górnej taśmy przy bloku!

21:19
    Ależ to obronili bełchatowianie! Trzy piłki odbite poza boiskiem, ale w końcu to rywala przeprowadzają kontrę i pewnie atakują ze środka.

22:19
    Marechal zmieścił piłkę między blokiem a siatką, ale ledwo!

22:20
    Kolejna kapitalna przesunięta krótka gości, znów Duarte da Silva!

23:20
    Kiwka Włodarczyka nad potrójnym blokiem i rywale bez szans w obronie!

23:21
    Pewny atak Pedy po skosie, próbował bronić Piechocki, ale bez szans.

23:22
    Zablokowany na środku Srecko Lisinac! Coraz groźniej!

23:22
    Kolejna przerwa na życzenie Miguela Falasci!

24:22
    Yannis Peda myli się przy zagrywce i piłka setowa dla bełchatowian!

25:22
    Kapitalna zagrywka w zespole Skry, piłka wraca na ich stronę. Rozegranie do Conte na skrzydło, a ten pewnie atakuje w punkt! Pierwszy set dla Mistrzów Polski!

25:22
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Na początek zagrywka w siatkę Nicolasa Uriarte.

0:2
    Niepewna kwika gospodarzy, po chwili kolejna kontra Skry i Conte atakuje po taśmie w aut!

1:2
    Złe przyjęcie bełchatowian i przechodząca piłka na stronę rywala. Kontra i rozegranie do Venno, który na swojej drodze napotyka podwójny blok Skry!

1:3
    Potężna zagrywka Conte, przechodząca piłka i rozegranie do Włodarczyk, który zablokowany przez dwóch siatkarzy Tirolu!

1:4
    Dobrze rozpoczęli tego seta goście, tym razem piłka rzucona Wojtka Włodarczyka i punkt dla Tirolu.

2:4
    Ale tym razem błąd w zagrywce, Yannis Peda serwuje w siatkę.

2:5
    Atak Juhkamiego i obrona Wrony, ale piłka przechodzi na stronę rywala. Kontra i kolejny atak Estończyka, tym razem pewnie po bloku!

2:6
    Przesunięcie piłki na prawo do Marechala, ale ten atakuje po prostej w aut.

3:6
    Kolejny nieskończony atak Marechala, ale Juhkami w kontrze myli się i atakuje w aut!

4:6
    Skrót przy serwisie Marechala i to jest boisko! As!

5:6
    Kolejny skrót przy serwisie Francuza i kolejny as!

5:7
    Tym razem mocniejsza zagrywka Marechala i niestety minimalny aut.

6:7
    Rozegranie do Wojtka Włodarczyka, który przełamuje blok rywali i pewnie atakuje po ostrym skosie.

6:8
    Kolejna pomyłka przy serwisie, tym razem Wojtka Włodarczyka. Na pierwszej przerwie prowadzi Hypo Tirol Innsbruck!

7:8
    Szybka i pewna akcja. Rozegranie do Conte, który zbiegał z lewej strony i pewnie atakuje!

7:9
    Za pierwszym razem dobry wyblok bełchatowian, a za drugim skutecznie z opresji wychodzi Venno, który obija blok gospodarzy!

8:9
    Nieskończony atak po skosie Marechala, goście oddają Nam piłkę za darmo. Rozegranie na środek i i atak z drugiej linii Włodarczyka!

9:9
    Yannis Peda zatrzymany przez podwójny blok Wrony i Marechala!

10:9
    Kolejny blok bełchatowian i znów punktowy! Tym razem na Olivierze Venno i o przerwę prosi szkoleniowiec Tirolu!

10:10
    Po przerwie pewny atak po prostej ze lewej strony siatki Pedy.

10:11
    Zagrywka Venno w Kacpra Piechockiego i punkt dla gości.

11:11
    Chwilę później pomyłka Estończyka i zagrywka w sam środek siatki!

11:12
    Ależ potężna zagrywka Conte, ale kapitalne przyjęcie w zespole gości. Szybkie rozegranie i pewny atak.

11:13
    Zablokowany Marechal na prawym skrzydle przez dwóch zawodników z Innsbrucku!

12:13
    Tym razem zrehabilitował się Francuz i pewnie zaatakował po skosie.

12:14
    Przesunięta krótka na środek do Heina, a ten pewnie atakuje na pojedynczym bloku.

12:15
    Środek, druga linia i autowy atak Facundo Conte!

12:16
    Trzy razy dobrze blokiem grali goście i za tym trzecim razem zdobyli punkt. Trzeba przyznać, że jedna wystawa Uriarte niekonwencjonalna. Argentyńczyk rozegrał piłkę nogą i to było nawet niezłe zagranie. Druga przerwa techniczna przy czteropunktowym prowadzeniu Tirolu!

13:16
    Po przerwie szczęśliwy atak po plasie Wojtka Włodarczyka.

14:16
    Kolejny as serwisowy Marechala w tym meczu!

15:16
    Kolejna dobra zagrywka Francuza, piłka przechodząca na stronę bełchatowian. Rozegranie do Marechala a ten pewnie atakuje!

15:17
    Po dwóch dobrych zagrywkach Marechala, serwis prosto w siatkę. Ale tylko 2 punkty straty!

15:18
    Problemy w przyjęciu Conte, przechodząca piłka na stronę rywali. Rozegranie do Pedy na środek, a ten pewnie atakuje z drugiej linii. Przerwa na życzenie Miguela Falasci!

16:18
    Środek i druga linia! Tym razem pewny atak Facundo Conte!

16:19
    No i autowa zagrywka Wojtka Włodarczyka, druga już w tym secie.

17:19
    Złe rozegranie Brdjovicia, ale piłka wraca na nasza stronę. Piłka wędruje do Conte, a ten pewnie atakuje!

17:20
    Atak Pedy po bloku bełchatowian i 20. punkt dla Tirolu!

18:20
    Ależ wybronili ten atak Conte rywale! Piłka wraca na stronę Skry, rozegranie do Muzaja, który kiwa nad blokiem!

18:21
    Kolejny dobry atak przez środek zawodników z innsbrucka i to oni są coraz bliżej wygranej w tym secie.

19:21
    Na szczęście autowa zagrywka Juhkamiego!

20:21
    Blok bełchatowian, ale dobrze bronią go rywale. Oddają piłkę za darmo. Rozegranie na skrzydło do Włodarczyka, a ten ze stoickim spokojem atakuje po prostej. Czas dla szkoleniowca gości!

21:21
    Najpierw Peda atakuje źle, potem Włodarczyk. Kontra rywali, ale dobrze w obronie nasi siatkarze. Uriarte rozgrywa na środek do Conte, a ten pewnie atakuje z drugiej linii i mamy remis!

21:22
    Tym razem atak Pedy obija blok Mistrzów Polski i wychodzi na aut.

22:22
    Peda wchodzi na zagrywkę i serwuje daleko w aut!

23:22
    Juhkami ze skrzydła po ostrym skosie w aut! Bełchatowianie wychodzą na prowadzenie po raz drugi w tym secie!

23:23
    Tym razem pewny atak ze skrzydła po prostej Estończyka, który ominął blok bełchatowian.

24:23
    Złe przyjęcie Włodarczyka, ale po chwili jego atak po skosie i po palcach w aut! Setowa dla Skry!

25:23
    Juhkami zablokowany przez dwóch bełchatowian i znów to Mistrzowie Polski wygrywają seta i już prowadzą 2:0!

25:23
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Nieskończony atak Marechala, wraca na stronę Skry. Kolejna kontra i rozegranie do Conte, który dobrze atakuje.

1:1
    Dobrze w obronie bełchatowianie, ale oddają piłkę za darmo rywalom. Rozegranie do Venno, a ten atakuje pewnie po ostrym skosie na pojedynczym bloku!

2:1
    Marechal odpowiada tym samym i atakuje po ostrym skosie!

3:1
    Blokowany Yannis Peda przez dwóch zawodników Skry! Marechala i Wronę!

3:2
    Autowa zagrywka Facundo Conte.

4:2
    Znów Marechal, tym razem Francuz atakuje po skosie w linię!

4:3
    Jedna z dłuższych akcji zakończona atakiem po bloku i prostej ze skrzydła Venno.

5:3
    Przyjęcie i szybkie rozegranie na skrzydło do Włodarczyka, który atakuje nad blokiem i trafia w pole.

6:3
    Kolejny as serwisowy Marechala w tym meczu! Tym razem Francuz obija Yannisa Pedę!

6:4
    Venno obija ze skrzydła blok siatkarzy Skry i piłka wychodzi na aut.

6:5
    Drugi w tym meczu as serwisowy Ropreta. Zagrał między Piechockiego i Conte.

7:5
    Tym razem autowa zagrywka Ropreta, trzeba przyznać, że w tym wypadku to duża pomyłka rozgrywającego austriackiej drużyny.

7:6
    Przesunięta krótka na środek do Duarte da Silvy, a ten po raz kolejny zdobywa punkt.

7:7
    As serwisowy Juhkamiego po skosie, który zagrywa prosto w linię i mamy remis!

7:8
    Włodarczyk ze środka w siatkę i na pierwszej przerwie technicznej, tak jak w dwóch poprzednich seta Tirol Innsbruck!

7:9
    Skrót w stylu Marechala w wykonaniu Juhkamiego i kolejny as serwisowy Estończyka.

8:9
    Dobra odpowiedź i rozegranie na środek do Srecko Lisinaca, który pewnie atakuje na pojedynczym bloku.

8:10
    Venno atakuje na tyle kąśliwie, że zaskakuje bełchatowian w obronie.

9:10
    Kontra Venno, który atakuje ponad blokiem w aut.

10:10
    Kiwka Pedy nieskuteczna, kontra bełchatowian też zła. Rywale odpowiadają atakiem przez środek, po chwili walka na środku siatki Conte z Ropretem i punkt dla Skry!

10:11
    Szybka akcja i pewny atak Heina na czystej siatce.

11:11
    Szybka piłka na lewy atak do Marechala, a Francuz atakuje po prostej w boisko.

11:12
    Nicholas Marechal wpada w siatkę przy bloku i punkt dla Tirolu!

12:12
    Dobry atak przez środek siatki Andrzeja Wrony. W końcu, bo dziś nie za dobrze gra środkowy Skry...

12:13
    Rywale odpowiadają tym samym i Hein obija po ataku ze środka Conte.

13:13
    Kiwka nad blokiem Marechala. Próba obrony rywali, ale bezskuteczna!

13:14
    Ależ potężny atak po prostej Venno. Bez szans gospodarze.

14:14
    Kapitalna odpowiedź Marechala. Francuz atakuje tak samo idealnie po prostej jak w poprzedniej akcji Venno.

14:15
    Wojtek Włodarczyk serwuje lekko i zagrywa prosto w siatkę.

15:15
    Kolejny atak Marechala ze skrzydła, tym razem w sam narożnik. Naprawdę nieźle zaczyna grać Francuz.

16:15
    Przechodząca piłka po serwisie Conte. Czujny na siatce Uriarte zdobywa punkt i do Skra prowadzi na drugiej przerwie technicznej!

16:16
    Autowy serwis po przerwie Facundo Conte!

17:16
    I szybka odpowiedź i kapitalny atak Conte.

17:17
    Pomyłka w zagrywce Andrzeja Wrony, piłka ląduje na aucie.

18:17
    Środek i druga linia i pewny atak Wojciecha Włodarczyka!

18:18
    Przedziwna decyzja sędziego. Piłka obroniona i odbija się od siatki, ale sędzia przyznaje punkt rywalom. Dodatkowo żółta kartka dla Uriarte!

19:18
    Marechal uderza piłkę pod górę po bloku i zdobywa 19. punkt!

20:18
    Autowy atak nad blokiem Juhkamiego i przerwa na życzenie szkoleniowca gości!

21:18
    Venno zablokowany przez Lisinaca i już trzy punkty przewagi Skry!

21:18
    Kolejna przerwa na życzenie trenera Tirolu Innsbruck.

21:19
    Juhkami atakuje po głowie Conte i 19. punkt dla Tirolu.

22:19
    Pewne przyjęcie i rozegranie do Marechala, który skutecznie atakuje po skosie.

22:20
    Ale chwilę później Francuz myli się w polu zagrywki.

23:20
    Ropret odpowiada tym samym i zagrywa prosto w siatkę!

23:21
    Obrona Włodarczyka, kontra i rozegranie do Conte, który atakuje w aut! Przerwa na życzenie Miguela Falasci!

23:22
    Potężna zagrywka Juhkamiego. Oddajemy piłkę za darmo. Kontra Tirolu i pewny atak Yannisa Pedy!

24:22
    Tym razem dobre przyjęcie, krótka i zbiegnięcie Conte na środek i piłka meczowa dla Skry!

24:23
    Zagrywka Lisinaca prosto w siatkę...

25:23
    Andrzej Wrona atakuje ze środka i kończy to spotkanie!

25:23
    Nie można nazwać tego pewnym zwycięstwem, ale wygrana za trzy punkty we własnej hali daje awans do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów. Tym razem Tirol Innsbruck znów sprawił wiele problemów Mistrzom Polski, ale nasi siatkarze wystąpili w częściowo rezerwowym składzie. Nie było Wlazłego, Winiarskiego i Tille. Mimo to, siatkarze Skry wygrali i awansowali dalej!