Tottenham – Man Utd 0:0 (koniec) | Southampton – Chelsea 1:1 (koniec) | Aston Villa – Sunderland 0:0 (koniec)
Hull – Leicester 0:1 (koniec) | Man City – Burnley 2:2 (koniec) | Queens Park – Crystal Palace 0:0 (koniec)
Stoke – West Bromwich 2:0 (koniec) | West Ham – Arsenal 1:2 (koniec) | Newcastle – Everton 3:2 (koniec)
Aston Villa
0:0 (0:0)
Sunderland A.F.C.
Niedziela 28.12.2014, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Czas na jedno ze spotkań 19.kolejki angielskiej Premier League. Zmierzą się ze sobą Aston Villa oraz Sunderland.

Emocje na angielskich boiskach wciąż trwają! Dopiero co zakończyliśmy rozgrywki w "Boxing Day", a niecałe 48 godzin później mamy kolejne spotkania. Jak tu nie kochać angielskiej piłki nożnej?

Aston Villa udało się urwać punkt na Villa Park w starciu z Manchesterem United, ale wyjazdowe spotkanie ze Swansea już nie wyglądało tak ładnie. Zespół Łukasza Fabiańskiego wygrał 1:0 po bramce Sigurdssona. Bohaterem Łabędzi, jak i całego spotkania, został jednak polski bramkarz, który w końcówce spotkania zatrzymał groźny strzał Benteke i cały napór zespołu z Birmingham.

Sunderland po fantastycznym spotkaniu zdobył trzy punkty na St James' Park w derbach przeciwko Newcastle United, ale już na własnym stadionie doznał porażki. W drugi dzień świąt zespół Gustavo Poyeta przegrał 1:3 z Hull City. Prowadzili już od pierwszej minuty po golu Adama Johnsona, ale bramki Gastona Ramireza, Jamesa Chestera oraz Nikicy Jelavića dały trzy punkty Tygrysom.

W poprzednim sezonie Sunderland przegrał na swoim stadionie 0:1, ale na Villa Park w Birmingham nie obejrzeliśmy bramek i oba zespoły podzieliły się punktami.

Teraz będzie to spotkanie dwóch sąsiadujących w tabeli ze sobą zespołów. Po 18. spotkaniach Aston Villa zajmuje 13. miejsce z 20 punktami na swoim koncie. Lokatę niżej znajduje się Sunderland, który uzbierał punktów 19. Jest więc o co walczyć.

Na spotkanie zapraszamy na godzinę 16 na lajfy.com!

Aston Villa F.C.: Guzan – Cissokho, Clark, Vlaar, Hutton – Delph, Sanchez, Cleverley – N'Zogbia, Weimann, Benteke
    Rezerwowi: Given, Okore, Bacuna, Herd, Lowton, Robinson, Grealish

Sunderland A.F.C.: Pantilimon – Jones, Brown, O'Shea, Vergini – Bridcutt – Wickham, Gomez, Larsson, Johnson – Fletcher
    Rezerwowi: Mannone, Cattermole, Altidore, Alvarez, Coates, Giaccherini, Buckley

Sędziowie: M.Atkinson – S.Child, H.Lennard – L.Probert.

Początek spotkania już za około 25 minut, a my poznaliśmy składy obu drużyn!

Paul Lambert zdecydował się na ustawienie 4-3-3, a Guys Poyet ustawił swoich zawodników w formacji 4-1-4-1.

1

1
    Dośrodkowanie Jonesa zostaje wybite przez Clarka. Rzut rożny dla Sunderlandu.

2
    Nie było zagrożenia pod bramką Guzana. Teraz zawodnicy Paula Lamberta przesuwają się do przodu i będą chcieli zaatakować.

3
    Benteke chciał przejść szybko z piłką między dwoma obrońcami gości, ale całą sytuację wyjaśnia Pantilimon, który łapie futbolówkę.

4
    Po drugiej stronie boiska mamy korner dla gości. Dośrodkowuje Larsson, ale dobrze główkuje Vlaar. Utrzymują się jeszcze przy piłce Czarne Koty.

5
    Długo rozgrywali przed polem karnym piłkę Cleverley, Benteke i Sanchez. W końcu Christian Benteke zdecydował się na strzał, ale jego uderzenie było niecelne.

6
    Przy piłce znów gospodarze, który powoli przechodzą do ataku.

7
    Stracili piłkę na środku boiska gospodarze i z kontrą ruszył Sunderland. Dośrodkowanie Gomeza leciało w stronę Fletechera, ale przytomnie z bramki wyszedł Guzan i złapał piłkę.

8
    Benteke chciał zagrać piłkę do Weimanna, ale jeden z obrońców gości zablokował jego próbę. Przy piłce nadal gospodarze, po złym wybiciu piłki przez zespół Gusa Poyeta.

9
    Benteke wystawia piłkę Delphowi, a ten zamiast podawać decyduje się na strzał. Była to fatalna próba w wykonaniu angielskiego pomocnika.

10
    Wysoki pressing gospodarzy nie pozwala Sunderlandowi na wyjście z własnej połowy. Rozgrywają piłkę między sobą obrońcy.

11
    Ależ miał teraz sytuację napastnik Aston Villi! Piłka w polu karnym rywali trafiła do Weimanna, ale piłkę świetnie odbiera mu O'Shea. Kto wie, czy kapitan gości nie ratuje ich przed stratą bramki!

12
    Zdecydowanie częściej przy piłce są gospodarze, którzy operują teraz z piłką na środku boiska.

13
    Benteke wywalczył piłkę w starciu z Bridcuttem i z kontrą ruszyli gospodarze. Futbolówkę fatalnie jednak zagrywa Weimann. Po jego podaniu ani Cissokho ani N'Zogbia nie mogli do niej dobiec.

14
    W po starciu z Benteke ucierpiał Bridcutt, który został przez niego uderzony kolanem.

15
    Gus Poyet wykorzystuje chwilową przerwę w grze i daje parę wskazówek swojej drużynie.

16
    Z pomocą lekarzy na chwilę opuści murawę Bridcutt. Nie powinien mieć problemów z powrotem na boisko, co na pewno ucieszy trenera gości.

17
    Podanie Delpha do Benteke było niedokładne i Sunderland przejmuje piłkę.

18
    Bridcutt usiadł na murawie i nie jest w stanie kontynuować dalej gry. Został uderzony kolanem w głowę i jest niestety szansa, że opuści plac gry, jak i najblliższe spotkanie.

19
    No i mamy konieczną zmianę. W miejsce Bridcutta pojawia się Cattermole.

20
    Vergini atakuje atak prawą flanką.

22
    Jones przyjmuje piłkę w polu karnym i zagrywa ją do Wickhama, a ten miękkim uderzeniem posyła piłkę tuż obok słupka bramki Guzana.

23
    Wrzutka z lewego skrzydła w wykonaniu Cissokho była zbyt niedokładna i wykorzystał to Pantilimon.

24
    Teraz dalekim podaniem szukał Benteke zawodnik Manchesteru United na wypożyczeniu, czyli Tom Cleverley. O'Shea dobrze jednak zgrywa piłkę do bramkarza swojego zespołu.

26
    Larsson zastawia się tyłem i wystawia futbolówkę Gomezowi, a strzał pomocnika Sunderlandu był... fatalny.

27
    Gus Poyet dość żywiołowo reaguje przy bocznej linii i wciąż poucza swoich zawodników.

28
    Złe zgranie piłki przez Wickhama na środku boiska i od autu rozpoczną zawodnicy Aston Villi.

29
    Chorągiewka sędziego bocznego jest w górze. Adam Johnson został złapany na spalonym.

30
    Teraz na boisku leżał Larsson i trzymał się za kostkę. Wydaje się, że będzie mógł kontynuować dalej spotkanie.

31
    Fatalne zachowanie w ofensywnie Delpha, który wypuścił sobie za daleko piłkę i z kontrą rusza Sunderland.

32
    Cissokho nie dał się nabrać na sztuczki Johnsona i utrzymał się przy piłce.

34
    Jones wygrywa pojedynek bark w bark z N'Zogbią i Sunderland znów ma piłkę.

35
    Nareszcie doczekaliśmy się strzału. Piłka znów trafia do N'Zogbii, który przenosi piłkę na lewą stopę i oddaje strzał w środek bramki Czarnych Kotów. Tam przygotowany stał już Pantilimon.

37
    Niebezpieczne górne podanie Delpha do Guzana. Zgrywa jednak piłkę głową Clark, a potem łapie ją golkiper gospodarzy.

38
    Szybka akcja gości. Podanie ze środka boiska do Wickhama, który nie zwlekał i oddał strzał. Czujny jest Brad Guzan, który bez problemów łapie piłkę.

39
    Dośrodkowanie Delpha z rzutu wolnego. Jeden z zawodników Gusa Poyeta wybija piłkę, a ta trafia znów pod nogi pomocnika gospodarzy.

40
    Kolejna próba Delpha i znów dośrodkowanie w pole karne. Wychodzi z bramki Pantilimon i łapie futbolówkę.

42
    Benteke traci piłkę. Próbował naprawić jego błąd Sanchez, ale faulował jednego z rywali.

43
    Lewą stroną uciekł z piłką Gomez i dośrodkował w pole karne Aston Villi. Czujny Guzan łapie piłkę.

44
    Vlaar otrzymuje żółty kartonik po fualu na Wickhamie.

45
    Aż cztery minuty zostały doliczone przez sędziego Atkinsona. Arbiter wziął pod uwagę przerwę spowodowaną kontuzją Bridcutta.

45+1
    Świetny wślizg Clarka, który zatrzymuje groźnie wyglądającą kontrę gości.

45+2
    Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale Wickham nie był w stanie oddać strzału!

45+4
    Nie wydaje się, by któraś ze stron zdobyła bramkę przed przerwą.

45+4

Koniec pierwszej połowy. Po niezbyt emocjonujących 45. minutach mamy remis 0:0. Miejmy nadzieję, że trenerzy zmotywują swoich piłkarzy i zobaczymy bramki. Wracamy za około 15 minut.

46

47
    Sanchez przecina podanie gości i podaje do Weimanna, a jego uderzenie przechodzi obok słupka Pantilimona. Groźna sytuacja!

48
    Fabian Delph zostaje wyrzucony z boiska! Fauluje Gomeza i sędzia Atkinson pokazuje mu czerwoną kartkę!

50
    Ależ dramat gospodarzy. Grają teraz w dziesięciu!

51
    Czarne koty chcą wykorzystać sytuację i zaatakować osłabiony zespół. Dobrze jednak bronią się gospodarze.

53
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Łapie piłkę jednak Pantilimon.

54
    Weimann nieczysto trafia w piłkę w polu karnym.

55
    Kapitalne podanie do Wickhama, który zostaje powstrzymany wślizgiem przez Vlaara!

56
    Spóźniony wślizg Cattermola i wpisuje się on do notesu sędziego Atkinsona.

57
    Zmiana w zespole gości. Schodzi z boiska Larsson, a pojawia się Giaccherini.

57
    Bacuna wchodzi w miejsce N'Zogbii.

59
    Doping nie ustaje na trybunach. Wszyscy jednak wiedzą, że gospodarze grają o jednego zawodnika mniej.

60
    Nie mogli dobrze zgrać sobie piłkę napastnicy gości i oddać strzału.

61
    Zmiana w zespole Aston Villi. Okore wchodzi w miejsce Clarka.

62
    Sunderland miał świetną okazję na zdobycie bramki, ale stoperzy Aston Villi ratują swój zespół!

64
    Ależ teraz chciał zaskoczyć Guzana Johnson, ale górą jednak bramkarz gospodarzy.

65
    Steven Fletcher zagrywa piłkę ręką w polu karnym rywali.

67
    Ależ mieli teraz swoje okazje goście! Uderzenie Cattermola odbiło się od obrońcy gospodarzy, a piłkę uratował jeszcze przed końcową linią Johnson. Zagrał piłkę w pole bramkowe, a tam dwukrotnie Wickham nie mógł pokonać ani obrońców ani Guzana!

69
    Zdecydowanie dominują teraz Czarne Koty. Dalej jednak nie zobaczyliśmy bramek.

69
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi z boiska Cleverley, a zastępuje go Grealish.

71
    Kolejna próba Johnsona, ale tym razem nie znalazł żadnego kolegi w polu bramkowym. Szkoda, bo wystarczyłoby dołożyć nogę i byłaby bramka!

72
    Johnson otrzymuje żółtą kartkę za faul na Cissokho.

73
    Wrzutka Bacuny zostaje szybko wybita przez jednego z defensorów.

74
    Świetną okazję miał teraz Grealish, który podkręcił piłkę prawą stopą, a ta przeleciała obok bramki Pantilimona!

75
    Kolejna kontra gospodarzy i Grealish wywalczył korner.

76
    Aż trzy rzuty rożne mieli gospodarze, ale nie potrafili żadnego z nich wykorzystać.

77
    Ostatnie minuty to aktywniejsza i lepsza gra gospodarzy, a grają oni o jednego zawodnika mniej. Teraz próbują zaatakować zawodnicy Sunderlandu.

78
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Guy Poyet wpuszcza na boisko Buckleya za zmęczonego Verginiego. Stawia na ofensywę trener gości.

80
    Świetnie teraz Vlaar blokuje Fletchera i nie pozwala mu na dostanie się w pole karne.

81
    Przewinienie Stevena Fletchera. Piłka dla gospodarzy na środku boiska.

83
    Trener Poyet nadal ma wiele do powiedzenia swojemu zespołowi. Grają z przewagą jednego zawodnika i nie potrafią udokumentować swojej przewagi.

85
    Nasilają się ataki Czarnych Kotów, ale defensywa gospodarzy świetnie się spisuje!

86
    Johnson złapany na spalonym.

87
    Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika do Benteke, ale jego strzał został zablokowany przez O'Sheę.

88
    Świetne uderzenie Gomeza zatrzymuje się na słupku! Ależ pech gości!

89
    Kontra gospodarzy! Zablokowanie uderzenie Weimanna, ale Sanchez zdołał znaleźć Bacune, a ten mając przed sobą Pantilimona nie zdobywa gola. Świetnie broni rumuński golkiper!

90
    Za wcześniejsze przewinienie żółtą kartkę dostaje Brown. A sędzia dolicza trzy minuty.

90+1
    Dużo miejsca miał teraz Wickham i oddał strzał. Pewnie jednak w bramce Guzan.

90+2
    Aż trzech piłkarzy zatrzymywało teraz Grealisha, a kartonik otrzymał Giaccherini.

90+3
    Świetna wrzutka Bacuny, a przy dalszym słupku znalazł się Benteke. Wyszedł jednak do niego Pantilimon i w taki sposób powstrzymuje go. Można było odgwizdać nawet rzut karny w tej sytuacji, ale sędzia uważa, że nie było faulu. I nie ma nawet rzutu rożnego!

90+4

Koniec spotkania. Aston Villa remisuje 0:0 z Sunderlandem. Obie drużyny dzielą się punktami, ale to Aston Villa będzie zespołem bardziej usatysfakcjonowanym, gdyż od 48. minuty walczyła z jednym zawodnikiem mniej. Nie zobaczyliśmy bramek, ale końcówka przyniosła nam wiele emocji!

Dziękuję, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszamy na lajfy.com. Miłego wieczoru! (17:54:57)