Tottenham – Man Utd 0:0 (koniec) | Southampton – Chelsea 1:1 (koniec) | Aston Villa – Sunderland 0:0 (koniec)
Hull – Leicester 0:1 (koniec) | Man City – Burnley 2:2 (koniec) | Queens Park – Crystal Palace 0:0 (koniec)
Stoke – West Bromwich 2:0 (koniec) | West Ham – Arsenal 1:2 (koniec) | Newcastle – Everton 3:2 (koniec)
Manchester City
2:2 (2:0)
Burnley F.C.
Niedziela 28.12.2014, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszam Państwa na jeden z ciekawej zapowiadających się niedzielnych meczów angielskiej Premier League! Na Etihad Stadium miejscowy Manchester City zmierzy się z Burnley FC.

Gospodarze tego starcia po osiemnastu kolejkach z dorobkiem 42 punktów plasują się na drugiej pozycji. Podopieczni Manuela Pellegriniego zwyciężyli 13 spotkań, zremisowali 3, a przegrali 2. Ich bilans bramkowy to 39 zdobytych bramek i 15 straconych.

Przed dziewiętnasta kolejką zmagań goście z dorobkiem 15 punktów plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Drużyna Burnley wygrała trzy spotkania, sześć przegrała i odniosła dziewięć porażek.

W ostatnim bezpośrednim starciu pomiędzy tymi zespołami Manchester City wygrał aż 6:1. Jak będzie teraz? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie, bądźcie z nami!

Do meczu pozostała niecała godzina, a tak prezentują się wyjściowe składy obu ekip:

Manchester City F.C.:
    Hart – Zabaleta, Mangala, Demichelis, Kolarov – Fernandinho, Fernando – Navas, Silva, Nasri – Milner

Rezerwowi: Caballero – Boyata, Clichy, Sagna, Lampard, Sinclair, Jovetić

Burnley F.C.:
    Heaton – Trippier, Keane, Shackell, Mee – Boyd, Marney, Jones, Arfield – Ings, Barnes

Rezerwowi: Gilks – Chalobah, Wallace, Kightly, Long, Sordell, Jutkiewicz

Sędzia główny: Kevin Friend
    Asystenci: Ian Hussin, Stuart Burt
    Sędzia techniczny: Michael Oliver.
    Na Etihad Stadium nie zabraknie również fanów z Polski!

1

2
    Początek spotkania to wymiany podań pomiędzy zawodnikami drużyny Manchesteru. Chwilę później kończy się to utratą futbolówki i w jej posiadaniu są teraz przyjezdni.

4
    Na pozycji spalonej złapany został jeden z zawodników gości. Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska zaczną miejscowi.

5
    Na dośrodkowanie ze skrzydła zdecydował się David Silva,a le obrońcy rywali pewnie wybijają futbolówkę poza szesnastkę.

6
    Po indywidualnej akcji Milnera "The Citizens" wznowią grę od rzutu rożnego. Dośrodkowanie z narożnika boiska nie przynosi jednak gospodarzom żadnej korzyści.

7
    Silva fauluje jednego z rywali w środkowej strefie boiska.

9
    Kolejne groźne dośrodkowanie ze skrzydła w pole karne Burnley, ale tym razem piłkę głową na rzut rożny wybija Trippier.

10
    Defensorzy gości pewnie wybijają futbolówkę po zbyt słabym dośrodkowaniu Nasriego z rzutu rożnego.

11
    Kolejna centra Navasa ze skrzydła, ale tym razem piłkarze Manchesteru zdołali wywalczyć jedynie wrzut z autu.

13
    Po nieudanym strzale jednego z rywali Joe Hart wznowi grę od własnej bramki.

14
    Milner otrzymał fantastyczne podanie w pole karne od Navasa, ale źle złożył się do uderzenia i przeniósł futbolówkę ponad poprzeczkę!

15
    Tym razem Navas zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała daleko od bramki gości.

16
    O przewadze Manchesteru w pierwszym kwadransie gry mówi chociażby posiadanie piłki obu zespołów. Statystyka ta prezentuje się następująco: 75% – 25% na korzyść Manchesteru City.

18
    Barnes dostał podanie w pole karne z głębi pola, ale nie sięgnął futbolówki. Gdyby to mu się udało, mielibyśmy bramkę!

19
    Przycisnęli goście! Marney znalazł się z piłką na osiemnastym metrze i zdecydował się na strzał, ale bardzo dobrze, choć na raty, wybronił to uderzenie Hart.

20
    Tym razem na uderzenie z większej odległości zdecydował się Ings, ale jego próba okazała się zupełnie nieudana.

22
    Schackell przewraca jednego z rywali w środkowej strefie boiska i arbiter bez wahania podyktował rzut wolny.

23
    Po kolejnym zablokowanym dośrodkowaniu piłkarze Manchesteru wznowią grę od rzutu rożnego.

23
    Gol dla City!
    DAVID SILVA otrzymał podanie ze skraju pola karnego od Navasa, odwrócił się z futbolówką i oddał mocne uderzenie tuż przy słupku. Golkiper gości był bez szans, City na prowadzeniu!
    David SILVA - 1:0

25
    Podopieczni Manuela Pellegriniego chcą pójść za ciosem, ale uderzenie Nasriego było niecelne. Od bramki zacznie Heaton.

26
    Nasri przerywa dobrze zapowiadającą się akcję rywali wybiciem piłki na aut.

27
    Barnes powalony na murawę przez Kolarova i goście będą mieli okazję do stworzenia zagrożenia pod bramką rywali z rzutu wolnego.

28
    Joe Hart bez najmniejszych kłopotów wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu rywali z narożnika boiska.

29
    Tym razem ostro w nogi rywala wszedł Mangala, ale skończyło się jedynie na słownym upomnieniu.

31
    Ponad pół godziny gry już za nami! Jak na razie prowadzą gospodarze, ale ich rywale spisują się naprawdę nieźle!

32
    Piąty w tym spotkaniu rzut rożny dla podopiecznym Manuela Pellegriniego.

33
    Zawodnicy Manchesteru cały czas utrzymują się przy piłce na połowie swoich rywali.

34
    Manchester prowadzi już dwoma bramkami! Nasri obsłużył wymarzonym podaniem FERNANDINHO, który atomowym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce!
    FERNANDINHO - 2:0

36
    Gospodarze dążą do zdobycia kolejnej bramki! Nie ustają ataki drużyny prowadzonej przez Pellegriniego.

37
    Navas znalazł się w wymarzonej sytuacji strzeleckiej, ale jego uderzenie świetnie wybronił golkiper rywali!

38
    Dobrze zapowiadała się teraz akcja Manchesteru, ale Zabaleta faulował w pojedynku główkowym i arbiter odgwizduje przewinienie.

39
    Kolejna groźna okazja City! Milner otrzymał wymarzone podanie w pole karne, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował jeden z ofiarnie interweniujących obrońców.

40
    Zbyt krótkie dośrodkowanie Nasriego z rzutu rożnego i miejscowi tracą okazję na zdobycie kolejnego gola.

41
    Mee próbował dośrodkować w pole karne Manchesteru, ale zrobił to niedokładnie i defensorzy City przejmują futbolówkę.

42
    Fernando podcina jednego z rywali i słusznie zostaje ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

43
    Krótka przerwa w grze. w Jednym ze starć z rywalem ucierpiał Zabaleta, który jak na razie nie jest w stanie kontynuować gry.

45
    Aż trzy minuty dłużej potrwa pierwsza połowa spotkania!

45+1
    Zabaleta już wrócił do pełni sił i obie drużyny grają w komplecie.

45+2
    Przyjezdni długo wymieniali się podaniami na połowie swoich rywali, ale ostatecznie kończy się to prostą stratą piłki.

45+2
    Zabaleta nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku po zbyt mocnym dograniu z głębi pola i ta opuściła plac gry.

45+3

Pierwszy trzy kwadranse już za nami! Do przerwy Manchester City prowadzi 2:0 i pewnie zmierza do zwycięstwa w tym spotkaniu. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    Silva i Fernandinho - to bohaterowie Manchesteru po pierwszej połowie!

46

46
    Goście wywalczyli rzut rożny, ale dośrodkowanie Boyda było zbyt lekkie.

47
    Gol dla Burnley!
    Burnley zdobywa bramkę kontaktową! GEORGE BOYD dopada do piłki w polu karnym i strzałem po ziemi zdobywa gola!
    George BOYD - 2:1

49
    Podopieczni Pellegriniego ze spokojem wymieniają się podaniami na połowie swoich rywali.

51
    Po zablokowanym dośrodkowaniu Kolarova gospodarze wznowią grę od rzutu rożnego.

52
    "the Citizens" cały czas utrzymują się przy futbolówce na połowie rywali, ale nie są w stanie przebić się przez szczelnie ustawioną defensywę Burnley.

53
    Milner został powstrzymany na lewym skrzydle przez jednego z rywali, tylko aut dla miejscowych.

54
    Świetne prostopadłe podanie do Ingsa, ale ten nie zdołał odpowiednio przyjąć futbolówki i ostatecznie ją stracił! Mogło być naprawdę gorąco pod bramką Manchesteru!

56
    Groźna akcja Manchesteru, ale strzał Nasriego bardzo dobrze wybronił golkiper Burnley. Kolejny rzut rożny dla City.

57
    Defensorzy przyjezdnych ze spokojem oddalają zagrożenia spod własnej bramki po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

59
    Od dłuższego czasu piłka znajduje się w środkowej strefie boiska. Za nami nieco wolniejszy fragment gry.

60
    Ależ blisko byli goście! Shackell dopadł do piłki dośrodkowanej ze skrzydła, ale futbolówka po jego strzale poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

61
    Świetna próba z dystansu autorstwa Ingsa, ale futbolówka ostatecznie minimalnie minęła słupek bramki rywali!

62
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Milner, na boisku pojawia się Jovetic.

63
    Fernando nieprzepisowo potraktował jednego z rywali w środkowej strefie boiska. Arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny dla przyjezdnych.

64
    Trippier zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale trafił prosto w mur.

65
    Dobrze zapowiadająca się akcja Burnley przerwana przez arbitra. Jak się okazuje, w momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Boyd.
    Tak prezentuje się Silva w tym spotkaniu:

67
    Boyd powalił na murawę jednego z rywali i arbiter odgwizduje rzut wolny dla Manchesteru.

69
    Zabaleta próbował zagrać futbolówkę do Navasa, ale ten został świetnie powstrzymany przez jednego z defensorów.

70
    Jovetic znalazł się w wymarzonej sytuacji strzeleckiej, ale jego uderzenie fantastycznie wybronił Heaton!

71
    Mee zostaje ukarany żółtą kartką za faul na jednym z rywali.

72
    Krótka przerwa w grze. Ings uciepirał w pojedynku z rywalem i będzie zmuszony na moment opuścić murawę.

73
    Samir Nasri świetnie złożył się do uderzenia z dystansu, ale piłka po jego strzale trafiła jedynie w jednego z obrońców. Kolejny korner dla gospodarzy.

74
    Demichelis dopadł do piłki przed polem karnym rywali, ale jego uderzenie okazało się zupełnie nieudane.

76
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Nasri, na boisku pojawia się Lampard.

77
    Gospodarze cały czas są w natarciu, ale szwankuje ich skuteczność. Czy doczekamy się dziś jeszcze bramek? Został niecały kwadrans regulaminowego czasu gry!

78
    Ależ blisko wyrównania byli goście! Arfield uderza z pola karnego, ale jego strzał na linii bramkowej zatrzymuje jeden z defensorów gospodarzy!

79
    Żółtą kartką za ostry faul ukarany został Jesus Navas.

81
    Nie panują nad nerwami miejscowi! Tym razem za nieprzepisowe zagranie żółtym kartonikiem ukarany został Zabaleta.

82
    Coś niesamowitego, goście doprowadzają do wyrównania! ASHLEY BARNES dopada do futbolówki w polu karnym rywali i atomowym uderzeniem umieszcza ją w siatce!
    Ashley BARNES - 2:2

84
    Ostry atak Mangali, ale tym razem obyło się bez żółtej kartki dla zawodnika Manchesteru.

85
    Trippier po raz kolejny decyduje się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale i tym razem futbolówka po jego strzale zatrzymała się na murze.

87
    Coraz mniej czasu do końca spotkania! Podopieczni Pellegriniego utrzymują się przy futbolówce, ale niewiele wskazuje na to, że zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść!

88
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Fernandinho, na boisku pojawia się Sinclair.

89
    Kolejny zawodnik gospodarzy ukarany przez arbitra! Tym razem żółty kartonik obejrzał David Silva.

90
    Pięć dodatkowych minut potrwa jeszcze to spotkanie!

90+1
    Dobrze zapowiadająca się akcja Manchesteru przerwana przez arbitra. W momencie podania Sinclair znajdował się na pozycji spalonej.

90+2
    Goście wywalczyli rzut wolny po tym, jak ostrym faulem rywala zaatakował Mangala.

90+3
    Po dośrodkowaniu Trippiera gospodarze pewnie wybijają futbolówkę. Mimo to, Burnley cały czas znajduje się w posiadaniu piłki.

90+4
    Kolejny rzut wolny dla Burnley. Agresorem znów okazał się Mangala, ale i tym razem arbiter okazał się wobec niego pobłażliwy.

90+5

Sędzia gwiżdże po raz ostatni i kończy to spotkanie! Burnley zagrało w drugiej połowie bez strachu, zdobyło dwie bramki i wyrównało! Drużyna z dołu tabeli urywa punkty utytułowanemu rywalowi!

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (17:56:13)

Gole: 23. Silva, 34. Fernandinho – 47. Boyd, 82. Barnes

Kartki:   42. Fernando (MAC), 79. Navas (MAC), 81. Zabaleta (MAC), 89. Silva (MAC) – 71. Mee (BLY)