Saławat – Zagrzeb 3:0 (koniec) | Team Canada – Helsinki 5:2 (koniec)
Saławat Jułajew Ufa
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
KHL Medveščak Zagrzeb
Poniedziałek 29.12.2014, 15:00 • Vaillant Arena, Davos, Szwajcaria • Spengler Cup

Dziękuje za uwagę i zapraszam na relację z wieczornego meczu barażowego na lajfy.com! (17:10:08)

Koniec spotkania! Saławat Jułajew Ufa pewnie pokonuje KHL Medveščak Zagrzeb 3:0 i uzyskuje awans do jutrzejszego meczu półfinałowego!

60:00

59:00
    Ostatnia minuta dzisiejszego spotkania rozpoczęta.

58:50
    Siły na lodzie będą wyrównane. Dwie minuty dla Morrisonna (ZAG) za atak łokciem.

58:27
    I Ufa już w czwórkę.

58:24
    Obustronne wykluczenia. Lekomsew (UFA) i Segal (ZAG) otrzymali kary mniejsze za uderzanie. Dodatkowo jednak Lekomsew (UFA) otrzymał karę mniejszą za niesportowe zachowanie. Zagrzeb gra 5 na 3.

57:10
    Zagrzeb ma problemy z wprowadzeniem gumy do tercji ataku.

56:27
    Kulda (UFA) dwie minuty karne za spowodowanie upadku przeciwnika. Teraz w przewadze Chorwaci.

56:22
    Medvescak w pełnym zestawieniu. Tym razem nie popisali się podczas gry w przewadze zawodnicy z Rosji.

54:22
    Sypią się kary dla Zagrzebia. Hutchinson (ZAG) z dwoma karnymi minutami za uderzanie. Saławat przez minutę gra 5 na 3.
    HARTIKAINEN - 3:0

53:13
    Gol dla Saławat!
    Bramkę zdobył TEEMU HARTIKAINEN.

GOOOOL! Saławat wykorzystuje grę w przewadze! TEEMU HARTIKAINEN otrzymał świetne podanie od Głuchowa i pewnie podwyższył prowadzenie Ufy. 3:0.

52:50
    Saławat jak na razie bez założonego zamka.

51:19
    Pelletier (ZAG) otrzymał podwójną karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Ciężka sytuacja Zagrzebia.

50:32
    Medvescak na lodzie już w pełnym zestawieniu.
    GOłOWANOW - 2:0

49:23
    Bramkę zdobył STANISLAW GOŁOWANOW.

GOOOL! W końcu mamy kolejne trafienie! STANISLAW GOŁOWANOW kapitalnie wyczekał golkipera Zagrzebia i ze stoickim spokojem pokonał Heetera. 2:0 dla Ufy!

48:32
    Siły na lodzie wyrównane. Na ławce kar Carle (ZAG) także za spowodowanie upadku przeciwnika.

48:30
    Jak na razie spore problemy z założeniem zamka mają zawodnicy z Chorwacji.

47:25
    Zagrzeb zagra w przewadze. Dwie minuty kary dla Wasilewskiego (UFA) za spowodowanie upadku przeciwnika.

46:30
    Raz jeszcze Hartikainen niecelnie uderza na bramkę strzeżoną przez Heetera.

45:11
    A teraz na spalonym Saławat. Kolejna przerwa w grze.

44:34
    Nie dzieje się teraz zbyt wiele na lodzie. Uwolnienie po stronie Medvescaka.

43:30
    Saławat cały czas w natarciu. Szukają Rosjanie miejsca od oddania strzału.

42:40
    Indywidualny najazd Hartikainena na bramkę Heetera, niestety zakończony niecelnym strzałem.

41:23
    Niecielny strzał McLeana z prawego bulika. Gumę przejmują zawodnicy Saławatu.

40:30
    Medvescak podobnie jak w drugiej tercji, tak i teraz spokojnie rozgrywa gumę w tercji neutralnej.

40:01
    Saławat wygrywa wznowienie otwarcia trzeciej tercji.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 16:33.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Ufa wciąż prowadzi z Zagrzebiem tylko 1:0.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta drugiej tercji dzisiejszego starcia.

38:23
    Saławat spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

37:23
    Thomas próbował indywidualnie przebić się pod bramkę Saławatu, ale został zatrzymany przez defensywę Ufy.

36:11
    Medvescak powraca do gry w pełnym zestawieniu.

35:21
    Heeter wyłapuje krążek rakiem po precyzyjnym strzale Zubarewa. Przerwa w grze.

34:11
    Morrison (ZAG) otrzymał karę mniejszą za atak kijem trzymanym oburącz. Saławat Jułajew w przewadze.

33:20
    Kolejny strzał jednego z defensorów Zagrzebia spod niebieskiej i po raz kolejny guma opuszcza obszar lodowiska.

32:45
    Znacznie lepsza gra Medvescaka w ostatnich minutach meczu. Chorwacki zespół walczy o wyrównującą bramkę.

31:20
    Carle przymierzył i oddał mocny strzał spod niebieskiej. Świetnie broni jednak Irving.

30:18
    A teraz na spalonym znaleźli się zawodnicy Medvescaka. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

29:30
    Segal próbował zaskoczyć Irvinga strzałem z najbliższej odległości, ale nic z tego.

28:23
    Guma po uderzeniu Hutchinsona spod niebieskiej opuściła obszar lodowiska.

27:12
    Ufa cały czas z gumą obok bramki Heetera.

26:41
    Zagrzeb na lodzie już w pełnym zestawieniu.

26:34
    Rozgrywają hokejowy zamek zawodnicy Saławatu, ale niewiele z tego wynika.

25:23
    Jak na razie świetnie broni się Zagrzeb w osłabieniu.

24:41
    Będziemy mieli wykluczenie dla zawodnika Zagrzebia. Dwie minuty dla Thomasa (ZAG) za spowodowanie upadku przeciwnika.

23:27
    Guma po strzale Popovicia odbija się od słupka bramki Irvinga!

22:43
    Spalony na niebieskiej podczas akcji drużyny z Ufy. Mamy przerwę w grze.

21:30
    Spokojna gra zagrzebian z krążkiem w okolicy neutralnej części lodowiska. Medvescak szuka miejsca do przeprowadzenia akcji.

20:20
    Niecelny strzał Murraya na bramkę Irvinga.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej odsłony dla Saławatu.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 15:48.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w Davos Saławat Jułajew prowadzi z Medvescakiem 1:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.
    SIOMIN - 1:0

19:28
    Bramkę zdobył DMITRIJ SIOMIN.

GOOOOL! I mamy otwarcie wyniku spotkania! Dubrowski wyskoczył z ławki kar i ruszył z atakiem na bramkę Heetera, oddał strzał, który został dobity przez ALEKSIEJA SIOMINA i guma wylądowała w siatce Medvescaka. 1:0 dla Ufy!

19:21
    Saławat w pełnym zestawieniu.

19:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:10
    Zagrzeb zakłada hokejowy zamek pod bramką Irvinga...

17:21
    Być może teraz rozkręci nam się gra. Dwie minuty kary dla Dubrowskiego (UFA) za spowodowanie upadku przeciwnika.

17:10
    Kolejne uwolnienie po stronie zespołu z Zagrzebia.

16:30
    Obie drużyny idealnie znają się z rozgrywek Kontynentalnej Hokejowej Ligi. Być może to jest powodem hokejowych "szachów" w dzisiejszym starciu.

15:45
    Ciągle bardzo spokojna gra obydwu zespołów. Bardzo mało dobrych strzałów oglądaliśmy w tych ostatnich 15. minutach.

14:08
    Uwolnienie Medvescaka. Wycofanie gry pod bramkę Heetera.

13:34
    Jak na razie nie obserwujemy zbyt ciekawego spotkania. Sporo niedokładnych zagrań po obydwu stronach.

12:34
    Niezbyt udany strzał Murraya, pewnie broni Irving.

11:23
    Zagrzeb na pozycji spalonej. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

10:23
    Saławat spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej i konstruuje kolejną akcję na bramkę Heetera.

9:30
    Irving łapie gumę po niegroźnym strzale Kinrade spod niebieskiej. Kolejna przerwa w grze.

8:12
    A teraz świetną okazję na zdobycie bramki mieli hokeiści Medvescaka! St. Pierre idealnie przymierzył z nadgarstka, Irving jednak świetnie broni rakiem.

7:20
    Leino wywalczył krążek i ruszył z indywidualną akcją, ale nie zdołał jej zakończyć dobrym strzałem.

6:02
    Slepyszew z dobrej pozycji posyła krążek tuż obok bramki Heetera.

5:20
    Gra toczy się płynnie, ale od dłuższego czasu nie odnotowaliśmy żadnego dobrego strzału.

4:10
    Saławat po raz kolejny z gumą w tercji obronnej Zagrzebia. Z minuty na minutę coraz większa przewaga rosyjskiej drużyny.

3:08
    Uwolnienie po stronie Zagrzebia. Wycofanie gry pod bramkę Heetera.

2:34
    Dobra interwencja Heetera po strzale Głuchowa z prawego bulika.

1:40
    Ufa w posiadaniu hokejowego krążka. Jak na razie spokojny początek meczu w wykonaniu Rosjan.

0:20
    Pierwsza dobra interwencja Irvinga po mocnym strzale Popovica spod niebieskiej. Wznowienie gry pod bramką rosyjskiej drużyny.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Saławatu.

00:01

Trwa prezentacja obydwu drużyn.

Początek meczu już za parę chwil!

Saławat Jułajew Ufa: Irving (Sochacki) – Kulda, Heikkinen, Kutuzow, Wasilewski, Zubarew, Wiszniewski, Lekomsew – Głuchow, Slepyszew, Hartikainen – Golowanow, Chłystow (C), Dubrowski – Pihlström, Kaigorodow, Skaczow– Mereskin, Siomin, Tolpeko – Pankow

KHL Medveščak Zagrzeb: Heeter (Owuya) – Flood, Morrisonn, Martinović, Carle, Popovic, Hutchinson, Kinrade – Leino, Wright, Perkovic – Glumac, Murray, Beaudoin – Segal, Pelletier, St. Pierre – Thomas, Bjokstrand, McLean – Hedberg

Sędziowie: Eichmann, Wiegand – Fluri, Köhler (wszyscy SUI).

Na relację z tego meczu zapraszamy już od godziny 15:00 na lajfy.com!

Zagrzeb zaś turniej rozpoczął od porażki z Teamem Canada 1:3. W drugim spotkaniu Medvescak musiał uznać wyższość HC Davos przegrywając minimalnie 0:1.

W fazie grupowej Saławat zaliczył porażkę z Geneve-Servette HC przegrywając 2:3 a także pokonał Jokerit Helsinki 4:3.

KHL MEDVESCAK ZAGRZEB

W tym roku do turnieju zamiast drużyny z czeskiej ligi została zaproszona drużyna z chorwackiego Zagrzebia. W Davos z tego powodu zapewne pojawi się spora grupa sympatyków Medveščaka, którzy wiernie podróżują śladami swojego zespołu, pomimo bardzo przeciętnych wyników drużyny w tym sezonie. Zagrzeb to aktualnie jeden z najsłabszych zespołów KHL. Chorwaci zamykają tabelę Konferencji Zachodniej i mają już tylko teoretyczne szanse na awans do rozgrywek play-off.

SAŁAWAT JUŁAJEW UFA

Saławat Jułajew pojawił się w Davos po rocznej przerwie. Drużyna z rosyjskiej Ufy występowała na Pucharze Spenglera w 2012 roku i wówczas rywalizację zakończyła już na ćwierćfinałach.

Ufa to aktualnie piąta drużyna Konferencji Wschodniej ligi KHL. Saławat z całkiem niezłym, 62-punktowym dorobkiem jest bardzo bliski zapewnienia sobie miejsca w play-offach. Rosjanie z pewnością będą liczyli na lepszy udział w Pucharze Spenglera niż ten sprzed dwóch lat kiedy to okazała się jedną z najsłabszych drużyn w Davos.

Poniedziałek będzie dniem spotkań barażowych o półfinał w wykonaniu czterech drużyn, które w fazie grupowej zajęły miejsca dwa i trzy w swoich grupach.

88. Puchar Spenglera, spotkanie pomiędzy Saławatem Jułajewem Ufa i KHL Medveščak Zagrzeb.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 20. Siomin (Dubrowski), 50. Gołowanow, 54. Hartikainen (Głuchow, Slepyszew)

Sędziowie: Eichmann, Wiegand – Fluri, Köhler (wszyscy SUI)