Saławat – Zagrzeb 3:0 (koniec) | Team Canada – Helsinki 5:2 (koniec)
Saławat Jułajew Ufa
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
KHL Medveščak Zagrzeb
Poniedziałek 29.12.2014, 15:00 • Vaillant Arena, Davos, Szwajcaria • Spengler Cup

Dziękuje za uwagę i zapraszam na relację z wieczornego meczu barażowego na lajfy.com! (17:10:08)

Koniec spotkania! Saławat Jułajew Ufa pewnie pokonuje KHL Medveščak Zagrzeb 3:0 i uzyskuje awans do jutrzejszego meczu półfinałowego!

60:00

59:00
    Ostatnia minuta dzisiejszego spotkania rozpoczęta.

58:50
    Siły na lodzie będą wyrównane. Dwie minuty dla Morrisonna (ZAG) za atak łokciem.

58:27
    I Ufa już w czwórkę.

58:24
    Obustronne wykluczenia. Lekomsew (UFA) i Segal (ZAG) otrzymali kary mniejsze za uderzanie. Dodatkowo jednak Lekomsew (UFA) otrzymał karę mniejszą za niesportowe zachowanie. Zagrzeb gra 5 na 3.

57:10
    Zagrzeb ma problemy z wprowadzeniem gumy do tercji ataku.

56:27
    Kulda (UFA) dwie minuty karne za spowodowanie upadku przeciwnika. Teraz w przewadze Chorwaci.

56:22
    Medvescak w pełnym zestawieniu. Tym razem nie popisali się podczas gry w przewadze zawodnicy z Rosji.

54:22
    Sypią się kary dla Zagrzebia. Hutchinson (ZAG) z dwoma karnymi minutami za uderzanie. Saławat przez minutę gra 5 na 3.
    HARTIKAINEN - 3:0

53:13
    Gol dla Saławat!
    Bramkę zdobył TEEMU HARTIKAINEN.

GOOOOL! Saławat wykorzystuje grę w przewadze! TEEMU HARTIKAINEN otrzymał świetne podanie od Głuchowa i pewnie podwyższył prowadzenie Ufy. 3:0.

52:50
    Saławat jak na razie bez założonego zamka.

51:19
    Pelletier (ZAG) otrzymał podwójną karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. Ciężka sytuacja Zagrzebia.

50:32
    Medvescak na lodzie już w pełnym zestawieniu.
    GOłOWANOW - 2:0

49:23
    Bramkę zdobył STANISLAW GOŁOWANOW.

GOOOL! W końcu mamy kolejne trafienie! STANISLAW GOŁOWANOW kapitalnie wyczekał golkipera Zagrzebia i ze stoickim spokojem pokonał Heetera. 2:0 dla Ufy!

48:32
    Siły na lodzie wyrównane. Na ławce kar Carle (ZAG) także za spowodowanie upadku przeciwnika.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 20. Siomin (Dubrowski), 50. Gołowanow, 54. Hartikainen (Głuchow, Slepyszew)

Saławat Jułajew Ufa: Irving (Sochacki) – Kulda, Heikkinen, Kutuzow, Wasilewski, Zubarew, Wiszniewski, Lekomsew – Głuchow, Slepyszew, Hartikainen – Golowanow, Chłystow (C), Dubrowski – Pihlström, Kaigorodow, Skaczow– Mereskin, Siomin, Tolpeko – Pankow
    KHL Medveščak Zagrzeb: Heeter (Owuya) – Flood, Morrisonn, Martinović, Carle, Popovic, Hutchinson, Kinrade – Leino, Wright, Perkovic – Glumac, Murray, Beaudoin – Segal, Pelletier, St. Pierre – Thomas, Bjokstrand, McLean – Hedberg

Sędziowie: Eichmann, Wiegand – Fluri, Köhler (wszyscy SUI)