Starogard Gdański – Zielona Góra 75:103 (koniec) | Lublin – Szczecin 76:87 (koniec) | Włocławek – Kutno 87:66 (koniec)
Toruń – Tarnobrzeg 78:61 (koniec) | Zgorzelec – Sopot 103:104 (koniec) | Dąbrowa Górnicza – Gdynia 75:72 (koniec)
MKS Dąbrowa Górnicza
75:72 (17:24, 34:44, 49:64)
Asseco Gdynia
Sobota 03.01.2015, 18:00 • Hala "Centrum" w Dąbrowie Górniczej • Tauron Basket Liga

Wspaniałe widowisko oglądali kibice zgromadzeni w dąbrowskiej hali. Przez pierwsze trzy kwarty dominował zespół z Pomorza, jednak to co wydarzyło się w ostatnich minutach 4 kwarty z pewnością zapadnie w pamięci kibiców MKS-u. Gracze Asseco byli już pewni wygrania tego spotkania, ale dąbrowscy koszykarze postanowili walczyć do końca i ta walka została wynagrodzona wygraną i dopisaniem 2 punktów. (19:40:45)

Statuetkę najlepszego koszykarza z rąk prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza Pana Zbigniewa Podrazy odebrał David Weaver.

40:00
    Koniec meczu. (75:72)

39:58
    Brown przejmuje piłkę pod koszem rywali, jednak już nawet nie musiał rzucać amerykański koszykarz i spokojnie podbiegł pod kosz i poczekał na ostatnią syrenę. (75:72)

39:55
    Brown trafia tylko jeden rzut. (75:72)

39:55
    Rzuty wolne dla Browna! (74:72)

39:51
    Kowalczyk nie trafia z wyskoku za 3! (74:72)

39:40
    O czas prosi trener Asseco, goście mają jeszcze do dogrania 11 sekund. A do końca całego meczu zostało tylko 20 sekund. Która z drużyn lepiej wytrzyma presję i obierze lepszą taktykę? Ależ emocje w Dąbrowie Górniczej! (74:72)

39:25
    Weaver z Brownem odbierają piłkę rywalom, zwodami pod koszem gości popisywał się Brown, który ostatecznie trafia za 2. (74:72)

38:55
    Zmarlak fauluje na środku boiska Waltona, który wychodził z kontrą. (72:72)

38:39
    Odpowiada momentalnie Szczotka. (72:72)

38:27
    Weaver trafia za 2 rzutem z wyskoku. (72:70)

38:10
    Galdikas zdobywa 2 punkty rzutem z najbliższej odległości. (70:70)

37:35
    Zmarlak odbiera piłkę Waltonowi pod koszem MKS-u, jednak nie zakończyli swojej kontry dąbrowianie punktami. (70:68)

37:22
    Drugi faul Zmarlaka w tym meczu. (70:68)

37:10
    Weaver zbiera piłkę pod swoim koszem, wychodzą z kontrą gospodarzę,a akcję kończy Brown. (70:68)

36:23
    Szczotka przerywa fatalną serię Asseco zdobywając 2 punkty. (68:68)

Timeout dla gości. (68:66)

36:04
    McKay przejmuje piłkę po nieudanym wznowieniu zza kosza przez Waltona i sam McKay wykończył tą akcję celnym trafieniem za 2. Pierwsze prowadzenie w tym meczu MKS-u! O czas prosi w tym momencie zdenerowany David Dedek. (68:66)

Damian Apostolski

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Dziemba, Zmarlak, McKay, Weaver oraz Piechowicz, Koelner, Małecki, Załucki, Metelski, Szymański, Pepper.
    Asseco Gdynia: Galdikas, Matczak, Frasunkiewicz, Szczotka, Walton oraz Kowalczy, Szymański, Parzeński, Żołnierewicz, Radosavljevic.

Sędziowie: Janusz Calik, Adam Wierzman, Adrian Szczotka.