Starogard Gdański – Zielona Góra 75:103 (koniec) | Lublin – Szczecin 76:87 (koniec) | Włocławek – Kutno 87:66 (koniec)
Toruń – Tarnobrzeg 78:61 (koniec) | Zgorzelec – Sopot 103:104 (koniec) | Dąbrowa Górnicza – Gdynia 75:72 (koniec)
MKS Dąbrowa Górnicza
75:72 (17:24, 34:44, 49:64)
Asseco Gdynia
Sobota 03.01.2015, 18:00 • Hala "Centrum" w Dąbrowie Górniczej • Tauron Basket Liga

Wspaniałe widowisko oglądali kibice zgromadzeni w dąbrowskiej hali. Przez pierwsze trzy kwarty dominował zespół z Pomorza, jednak to co wydarzyło się w ostatnich minutach 4 kwarty z pewnością zapadnie w pamięci kibiców MKS-u. Gracze Asseco byli już pewni wygrania tego spotkania, ale dąbrowscy koszykarze postanowili walczyć do końca i ta walka została wynagrodzona wygraną i dopisaniem 2 punktów. (19:40:45)

Statuetkę najlepszego koszykarza z rąk prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza Pana Zbigniewa Podrazy odebrał David Weaver.

40:00
    Koniec meczu. (75:72)

39:58
    Brown przejmuje piłkę pod koszem rywali, jednak już nawet nie musiał rzucać amerykański koszykarz i spokojnie podbiegł pod kosz i poczekał na ostatnią syrenę. (75:72)

39:55
    Brown trafia tylko jeden rzut. (75:72)

39:55
    Rzuty wolne dla Browna! (74:72)

39:51
    Kowalczyk nie trafia z wyskoku za 3! (74:72)

39:40
    O czas prosi trener Asseco, goście mają jeszcze do dogrania 11 sekund. A do końca całego meczu zostało tylko 20 sekund. Która z drużyn lepiej wytrzyma presję i obierze lepszą taktykę? Ależ emocje w Dąbrowie Górniczej! (74:72)

39:25
    Weaver z Brownem odbierają piłkę rywalom, zwodami pod koszem gości popisywał się Brown, który ostatecznie trafia za 2. (74:72)

38:55
    Zmarlak fauluje na środku boiska Waltona, który wychodził z kontrą. (72:72)

38:39
    Odpowiada momentalnie Szczotka. (72:72)

38:27
    Weaver trafia za 2 rzutem z wyskoku. (72:70)

38:10
    Galdikas zdobywa 2 punkty rzutem z najbliższej odległości. (70:70)

37:35
    Zmarlak odbiera piłkę Waltonowi pod koszem MKS-u, jednak nie zakończyli swojej kontry dąbrowianie punktami. (70:68)

37:22
    Drugi faul Zmarlaka w tym meczu. (70:68)

37:10
    Weaver zbiera piłkę pod swoim koszem, wychodzą z kontrą gospodarzę,a akcję kończy Brown. (70:68)

36:23
    Szczotka przerywa fatalną serię Asseco zdobywając 2 punkty. (68:68)

Timeout dla gości. (68:66)

36:04
    McKay przejmuje piłkę po nieudanym wznowieniu zza kosza przez Waltona i sam McKay wykończył tą akcję celnym trafieniem za 2. Pierwsze prowadzenie w tym meczu MKS-u! O czas prosi w tym momencie zdenerowany David Dedek. (68:66)

36:00
    Weaver wybija piłkę graczowi Asseco i zza kosza wznawiać będą gracze Asseco. (66:66)

34:57
    Zmarlak podrywa publiczność zdobywając 3 punkty! Ależ doping kibiców. (66:66)

34:50
    McKay zdobywa akcję po kontrze MKS-u. Piłkę najpierw wywalczyli na połowie MKS-u Brown z McKayem, następnie piłkę do McKaya podawał Zmarlak, a McKay lay-upem zdobył 2 cenne punkty. (63:66)

34:27
    Obydwa rzuty pewnie trafione. (61:66)

34:27
    Brown będzie po przerwie rzucał rzuty wolne. (59:66)

34:19
    Weaver zbiera piłkę pod swoim koszem. Z akcją natychmiast ruszyli gospodarze, ale przy próbie rzutu Brown zostaje sfaulowany przez Parzeńskiego, dla którego był to już piąty faul i musi opuścić w tym momencie boisko. O czas prosi trener gości. (59:66)

33:49
    Dziemba podaje do Zmarlaka, a ten drugi trafia z wyskoku za 3. (59:66)

33:31
    Szczotka trafia z wyskoku. (56:66)

32:57
    Nieudanie rzucał McKay, piłkę przejął jeszcze Zmarlak, jednak ostatecznie piłkę przejmują goście, którzy ruszyli z kontrą. Ich akcja przerwana faulem. (56:64)

32:11
    Weaver swoim udanym rzutem z wyskoku za 2 podrywa dąbrowską halę. (56:64)

32:04
    Z kontrą wyszli gospodarze, jednak faulem tą akcję przerwał Szczotka. (54:64)

32:01
    Tym razem faulował Weaver i zza kosza rozpoczną goście. (54:64)

31:47
    Obydwa rzuty Amerykanin zamienił na punkty. (54:64)

31:47
    Walton sfaulował Weavera i będą rzuty osobiste. (52:64)

31:30
    Radosavljevic nie trafia z wyskoku i z akcją ruszają gospodarze. (52:64)

31:16
    Mckay stracił piłkę pod koszem Asseco. (52:64)

30:17
    Idealnie rozpoczęli tę kwartę gospodarze, w pierwszy rzucie Brown z wyskoku trafił za 3. (52:64)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (49:64)

Po trzech kwartach 15 punktami prowadzą gracze Asseco Gdynia. Trudne zadanie czeka teraz zawodników z Dąbrowy, jednak nie jest to jeszcze rozstrzygnięte spotkanie.

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (49:64)

29:59
    Za długo rozgrywali tą akcję gospodarze i rzut Peppera był już po syrenie. (49:64)

29:35
    Udany blok Metelskiego i okazja na kontrę dla gości. (49:64)

29:12
    Obydwa rzuty wykorzystane. (49:64)

29:12
    Rzuty wolne dla Kowalczyka po tym jak był sfaulowany przez Metelskiego. (49:62)

29:07
    Zbiera Metelski pod koszem MKS-u, wyszli z kontrą dąbrowianie, jednak niecelnie rzucali i z kontrą ruszyli goście, a akcję wykończył lay-upem Żołnierewicz. (49:62)

28:19
    Obydwa rzuty wykorzystane przez gracza MKS-u. (49:60)

28:19
    Faul Żołnierowicza i rzuty wolne wykonywać będzie Dziemba. (47:60)

28:02
    Obydwa rzuty wykorzystane. (47:60)

28:02
    Galdikas faulowany przez Metelskiego i rzuty wolne dla litewskiego koszykarza. (47:58)

27:55
    Nie trafia Pepper i zbierają piłkę goście. (47:58)

27:47
    Spod kosza gości dogrywać będziemy 6 sekund. (47:58)

27:29
    Obydwa rzuty celne. (47:58)

27:29
    Ponownie rzuty wolne dla Żołnierowicza. (47:56)

27:20
    Pepper punktuje pierwszy raz w tym meczu. (47:56)

26:59
    Żołnierewicz trafia z rzutu wolnego. (45:56)

26:59
    Żołnierewicz trafia za 2, przy okazji był faulowany przez Peppera i będzie miał okazję trafić z rzutu wolnego. (45:55)

26:40
    Metelski nie trafia w próbie za 3 punkty. (45:53)

26:08
    Za McKaya po raz pierwszy dzisiaj na parkiecie pojawia się Dalton Pepper, który wraca po kontuzji. (45:53)

26:08
    Niecelnie rzucali gracze Asseco i spod własnego kosza zacznie MKS. (45:53)

25:55
    Drugi faul Koelnera w tym meczu. (45:53)

25:43
    Nie wykorzystali swojej okazji goście i akcję wznawiać będą zawodnicy MKS-u. (45:53)

25:18
    Metelski nie trafił spod kosza i kontra Asseco. (45:53)

24:48
    Za 3. punkty trafiają gospodarze. (45:53)

24:27
    Lay-up Galdikasa. (42:53)

24:14
    Metelski wchodzi w miejsce Szymańskiego. (42:51)

24:14
    Faul w ataku Przemysława Szymańskiego. (42:51)

23:51
    Przechwyt Piechowicza na połowie MKS-u, Koelner próbował uruchomić swojego kolegę szybkim podaniem, jednak akcja przerwana faulem Asseco. (42:51)

23:38
    Dobra kontra gospodarzy, którą wykończył rzutem spod kosza Weaver. (42:51)

23:10
    Odzyskuje Szymański piłkę pod koszem gości, jednak niecelnym rzutem zakończyli tą akcję zawodnicy MKS-u. (40:51)

22:58
    Faul Szczotki. (40:51)

22:46
    Lay-up Galdikasa. (40:51)

22:07
    Tym razem skuteczni goście, którzy trafiają za 2. (40:49)

21:52
    Świetny przechwyt Piechowicza na swojej połowie, natychmiast uruchomił podaniem McKaya, który nie mógł zmarnować takiej okazji i pomimo faulu rywala wpakował piłkę do kosza. Amerykanin miał jeszcze rzut wolny, jednak nie trafił. (40:47)

21:34
    Ładnie przedarł się McKay, który minął obrońców i trafił z najbliższej odległości. (38:47)

21:11
    Odpowiada celnym rzutem Weaver. (36:47)

20:41
    Galdikas wykorzystał pogubienie się obrony i wsadził piłkę do kosza. (34:47)

20:22
    Weaver nie trafia za 3. Piłkę przejmują goście. (34:45)

20:11
    Szczotka wykorzystuje tylko jeden rzut. (34:45)

20:11
    Faulowany Szczotka pod koszem MKS-u i będzie miał okazję na trafienie z rzutów wolnych. (34:44)

20:00
    Po krótkim odpoczynku wracamy do gry. (34:44)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (34:44)

Z kolei w drużynie gości najskuteczniejsi są Matczak oraz Radosavljevic, którzy zdobyli po 8 punktów, siedmioma punktami natomiast pochwalić się może Frasunkiewicz.

Po pierwszej połowie spotkania najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u jest McKay, który zdobył 10 punktów, 6 punktów zdobył Koelner, natomiast pięć punktów to zasługa Weavera.

Po pierwszych 20. minutach lepsi wyraźnie są zawodnicy Asseco Gdynia, którzy prowadzą 10 punktami. Taka zaliczka jest w głównej mierze spowodowana niską skutecznością MKS-u.

20:00
    Druga kwarta skończona. (34:44)

19:59
    Zbiera piłkę Metelski i z kontrą ruszają gracze MKS-u. Idealnie w czasie zmieścili się Zagłębiacy i sekundę przed syreną kończącą pierwszą połowę tego meczu dwa punkty trafia Piechowicz. (34:44)

19:16
    Koelner zdecydował się na rzut za trzy punkty i słusznie, bowiem gracz MKS-u trafia. (32:44)

19:05
    Roman Szymański kończy akcję gości celnym rzutem za 2. (29:44)

18:30
    Faul Matczaka na połowie gości. Jednak po chwili piłkę przejmuje Asseco. (29:42)

18:18
    Tylko jeden rzut wykorzystany przez Serba. (29:42)

18:18
    Pierwszy faul w tym meczu Piechowicz. Rzuty wolne będzie miał Radosavljevic. (29:41)

18:05
    Koelner rzuca skutecznie za 3 punkty. (29:41)

17:52
    Parzeński fauluje już po raz czwarty w tym meczu. (26:41)

17:42
    Radosavljevic trafia za 2. (26:41)

17:31
    Akcja MKS-u również nie zakończona rzutem. (26:39)

17:04
    Obydwa rzuty nie wykorzystane. Piłkę zbiera Metelski. (26:39)

17:04
    Tym razem Metelski fauluje i rzuty wolne będzie miał Parzeński. (26:39)

16:48
    Bezsilność gospodarzy przerywa Adam Metelski, który trafia za 2 punkty. (26:39)

16:30
    Ponownie w roli głównej Matczak, który kończy kontrę gości. (24:39)

16:10
    Matczak wykorzystuje obydwa rzuty. (24:37)

16:10
    Niecelnie podawał Zmarlak, z kontrą ruszyli goście, ale akcję gości przerwał faul na Matczaku. (24:35)

15:45
    Wracamy do gry. Za Piechowicza wchodzi Koelner. (24:35)

Timeout dla gospodarzy. (24:35)

15:45
    Matczak kończy celnym rzutem kontrę gości i o czas poprosił trener MKS-u. (24:35)

15:25
    Radosavljevic trafia za 3. (24:33)

15:05
    Przejmuje piłkę pod swoim koszem Metelski. (24:30)

14:38
    Dobrze rozegrali tą akcję gospodarze, a zdobywcą punktów był Metelski. (24:30)

14:22
    Błąd kroków u gości. (22:30)

14:05
    Zbiera Szymański pod koszem MKS, jednak kontra dąbrowian się nie powiodła i z kontrą wyszli goście, którzy trafiają za 2. (22:30)

13:27
    Radosavljevic zmienia Żołnierewicza. (22:28)

13:15
    Zbiera Weaver pod swoim koszem. (22:28)

12:39
    Nie trafia Walton w próbie za 3 punkty, piłkę zbiera Szymański, z kontrą wyszli gracze MKS-u, jednak ich akcja również się nie powiodła i teraz akcję konstruują przyjezdni. (22:28)

12:03
    Urwał się obronie MKS-u Walton i trafia za 2. punkty. (22:28)

11:54
    Faul Załuckiego. (22:26)

11:41
    Wykorzystuje rzut wolny Weaver. (22:26)

11:41
    Zbiera Weaver pod swoim koszem, z akcją wychodzą gospodarze. Weaver trafia za 2, a dodatkowo był jeszcze faulowany i będą rzuty osobiste dla Amerykanina. (21:26)

11:05
    Odpowiada błyskawicznie Piechowicz, który trafia z najbliższej odległości. (19:26)

10:50
    Galdikas wykorzystuje dobrą pozycję pod koszem i trafia za 2. (17:26)

10:36
    Faul Weavera. (17:24)

10:17
    Tracą dąbrowianie piłkę pod koszem Asseco. (17:24)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (17:24)

Pierwszą kwartę fenomenalnie rozpoczęli przyjezdni, którzy po niespełna 4 minutach prowadzili 10:0. Z biegiem czasu do gry wracali koszykarze MKS, jednak po pierwszej kwarcie goście nadal prowadzą wysoko.

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (17:24)

09:59
    Próbował jeszcze trafić Walton, ale piłka trafiła w obręcz już po ostatniej syrenie. (17:24)

09:58
    Drugi faul Małeckiego w tym meczu. (17:24)

09:57
    Na trzy sekundy przed końcem goście będą wznawiali grę spod swojego kosza. (17:24)

09:34
    Tylko pierwszy rzut wolny wykorzystał Litwin. (17:24)

09:34
    Faul Małeckiego na Galdikasie i będą rzuty wolne. (17:23)

09:17
    Wszystkie trzy rzuty wykorzystuje amerykański koszykarz, tym samym MKS zmniejsza straty do rywali. (17:23)

09:17
    Fauluje Walton, będą trzy rzuty wolne dla McKaya. (14:23)

09:12
    Parzeński nieprzepisowo zatrzymuje McKaya i zza kosza wznowią akcję zawodnicy MKS-u. (14:23)

08:28
    Weaver wykorzystuje dobre podanie wprowadzonego przed chwilą Piechowicza i Amerykanin trafia za 2. (14:23)

08:08
    Nie trafił McKay tego rzutu wolnego, z kontrą ruszyli goście i wykorzystali swoją okazję zdobywając dwa punkty. (12:23)

07:37
    McKay zbiera piłkę pod swoim koszem. Na połowie gości McKay rozegrał akcję z Brownem, punktował ten pierwszy, przy okazji był jeszcze faulowany i będziemy mieli dodatkowy rzut wolny dla Amerykanina. (12:21)

07:13
    Efektowna akcja gospodarzy, Brown podał do Dziemby, a ten wpakował piłkę lay-upem piłkę do kosza. O czas po tym zagraniu poprosił trener gości. (10:21)

06:50
    Ale jest natychmiast odpowiedz z drugiej strony, akcję Assseco skończył Szczotka. (8:21)

06:20
    Brown z wyskoku trafia za 3. (8:19)

05:40
    Żołnierewicz kończy skutecznie kolejną akcję gości.. pogrom. (5:19)

05:30
    Za trzy punkty trafiają goście. (5:17)

05:03
    Brown zdobywa piłkę pod koszem MKS-u, a akcję kończy Weaver celnym rzutem z bliskiej odległości. (5:14)

04:18
    Kolejna strata MKS-u, tym razem akcję Asseco wykończył wprowadzony niedawno Kowalczyk. (3:14)

04:02
    W odpowiedzi trafia za 2 punkty Szczotka. (3:12)

03:40
    Zbiórka Weavera pod koszem MKS-u. Dziemba rozrzuca akcję do McKaya, a ten trafia za 3 punkty. (3:10)

03:23
    Fauluje Zmarlak na połowie MKS-u. (0:10)

03:08
    Galdikas egzekutorem kolejnej kontry Asseco, fatalny początek MKS-u. (0:10)

03:00
    Weaver próbował zdobyć pierwsze punkty rzutem za 3, jednak trafił tylko w obręcz. Z kontrą ruszyli przyjezdni, ale nie trafił Walton, który następnie zostaje zmieniony przez Kowalczyka. Walton opuścił boisko z jakąś drobną kontuzją. (0:8)

02:02
    Wracamy do gry. (0:8)

Timeout dla gospodarzy. (0:8)

02:02
    Kolejna strata MKS pod koszem gości, pod koszem gospodarzy najlepiej zachował się Walton, który zdobył kolejne punkty dla Asseco. Po tej akcji o czas poprosił Pan Wojciech Wieczorek. (0:8)

01:21
    Brown powstrzymany pod koszem Asseco, z kontrą wyszli goście, a akcję celnym rzutem zakończył Szczotka. (0:6)

00:54
    Matczak zdobywcom kolejnych punktów dla przyjezdnych. (0:4)

00:15
    Frasunkiewicz celnym lay-upem rozpoczyna mecz. (0:2)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:01

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Dziemba, Zmarlak, McKay, Weaver.

Asseco Gdynia: Galdikas, Matczak, Frasunkiewicz, Szczotka, Walton.

Sędziowie: Janusz Calik.

Witamy serdecznie z hali "Centrum" w Dąbrowie Górniczej. Poniżej prezentujemy pełne zestawienia obydwu drużyn:

MKS: Brown, Dziemba, Piechowicz, Koelner, Małecki, Załucki, Metelski, Zmarlak (K), McKay, Szymański, Weaver, Pepper.

Asseco: Galdikas, Kowalczyk, Matczak, Żołnierewicz, Radosavljevic, Frasunkiewicz, Szymański, Szczotka, Walton, Parzeński.

Na relację z Dąbrowy Górniczej zapraszamy już od 17:45.

Jak na razie MKS Dąbrowa Górnicza zamyka tabelę, gromadząc w 12. meczach 15 punktów (13.01.2015 odbędzie się zaległy mecz z AZS Koszalinem). O niebo lepiej spisują się gracze Asseco, którzy z 13. gier wygrali siedem i przegrali sześć, co daje im obecnie 20 punktów i 8. miejsce w tabeli.

Z kolei goście sobotniego spotkania, ostatni mecz rozegrali 28. grudnia. W roli gospodarzy Asseco Gdynia pokonał Wikana Start Lublin 89:74.

W tym meczu też MKS dokonał historycznego wyczynu, bowiem wygrał pierwszy raz w swojej historii w hali "Centrum" w najwyższej klasie rozgrywkowej. Była to dopiero trzecia wygrana w tym sezonie koszykarzy z "dębowego miasta", która pozwoliła na krótko opuścić ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Dłużej wypoczywali zawodnicy gospodarzy tego meczu, bowiem ostatni ich mecz odbył się 20 grudnia. W meczu tym dąbrowianie sprawili sobie oraz swoim kibicom świąteczny prezent wygrywając ze Śląskiem Wrocław 87:78. Mecz ten przyniósł kibicom wypełniającym halę nie małych emocji, bowiem o wyniku zdecydowała dopiero dogrywka, do której w ostatnich sekundach doprowadzili dąbrowianie.

Po sylwestrowej zabawie do gry wracają w najbliższą sobotę również koszykarze. W ramach 14. kolejki w Dąbrowie Górniczej naprzeciw siebie staną koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza i Asseco Gdynia.

Damian Apostolski

MKS Dąbrowa Górnicza: Brown, Dziemba, Zmarlak, McKay, Weaver oraz Piechowicz, Koelner, Małecki, Załucki, Metelski, Szymański, Pepper.
    Asseco Gdynia: Galdikas, Matczak, Frasunkiewicz, Szczotka, Walton oraz Kowalczy, Szymański, Parzeński, Żołnierewicz, Radosavljevic.

Sędziowie: Janusz Calik, Adam Wierzman, Adrian Szczotka.