Villarreal – Sociedad 1:0 (koniec) | Atletico – Real Madryt 2:0 (koniec) | Almeria – Getafe 1:1 (koniec)
Valencia – RCD Espanyol 2:1 (koniec)
Atletico Madryt
2:0 (0:0)
Real Madryt
Środa 07.01.2015, 21:00 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Puchar Hiszpanii

Sędzia Carlos Clos Gómez zakończył spotkanie na Estadio Vicente Calderón. Atlético w pierwszych w tym roku derbach Madrytu pokonał Real 2-0 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Hiszpanii. Podopieczni Carlo Ancelottiego zaprezentowali się skandalicznie i nie zasłużyli nawet na honorowego gola. Gospodarzom wystarczyła solidna gra w obronie i umiejętność wykorzystania stałych fragmentów gry. Czekamy na rewanż, bo mimo iż przewaga jest w miarę bezpieczna, to niczego nie można być jeszcze pewnym. (22:53:16)
    Atlético Madryt 2-0 Real Madryt

90+6

90+5
    Wykop Navasa w aut... tutaj już się chyba nic nie wydarzy.

90+4
    Beznadziejna wrzutka Khediry. Spokojnie pozwolili piłce opuścić boisko piłkarze Atlético.

90+3
    Stracił piłkę Ronaldo, a gospodarze momentalnie wykopali ją na tzw. uwolnienie.

90+3
    Już blisko trzy minuty dodatkowego czasu gry upłynęły, a gra cały czas toczy się na połowie Realu.

90+1
    Aż pięć minut doliczył arbiter do drugiej połowy.

90
    Mamy sztab medyczny Atlético na murawie. Wykorzystali już limit zmian gospodarze, a Lucas wydaje się nie być w stanie kontynuować gry.

89
    Kolejna żółta kartka. Tym razem za faul taktyczny ukarany Carvajal.

88
    Trzy minuty do końca. W dalszym ciągu w ataku Real, ale niewiele z tego wynika. Umiejętnie bronią się gospodarze.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje Godín (Atlético Madryt).

86
    Strzał Kroosa zza pola karnego, ale zbyt lekki, by mógł zaskoczyć Oblaka.
    A tutaj dość... niecodzienna "cieszynka" Diego Simeone.

85
    I jeszcze jedno beznadziejne dośrodkowanie. Trudno uwierzyć, że można aż tak źle zagrywać piłkę z narożnika boiska.

84
    Trochę chaotycznie zachował się teraz w polu karnym Atlético Ronaldo, ale ostatecznie udało mu się wywalczyć korner.

83
    Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Arbeloa, na boisku pojawia się Carvajal.

82
    Próbują strzelić kontaktowego gola piłkarze Realu. Jedna bramka (strzelona na wyjeździe) zmieni tutaj praktycznie wszystko.

82
    Drybling Jesé przeciwko dwójce rywali. Z góry skazany na porażkę był Hiszpan.

Tomasz

Gole: 58. Raúl García (kar.), 76. José Giménez

Kartki:   61. Gámez (ATM), 64. Griezmann (ATM), 73. Gabi (ATM), 76. Raúl García (ATM), 87. Godín (ATM) – 27. Marcelo (REA), 31. Khedira (REA), 57. Ramos (REA), 89. Carvajal (REA)

Atletico Madryt: Oblak – Gámez, Godín, Giménez, Lucas – Saúl (68 Arda Turan), Mario Suárez, Gabi, Raúl García, Griezmann (75 Mandžukić) – Torres (59 Koke)

Zmiany: Moyá – Juanfran, Tiago, Koke, Arda Turan, Mandžukić, Raúl Jiménez

Real Madryt: Navas – Arbeloa (83 Carvajal), Varane, Ramos, Marcelo – Khedira, Kroos, Isco – Bale, Benzema (76 Jesé), James (63 Ronaldo)

Zmiany: Casillas – Coentrão, Ronaldo, Carvajal, Nacho, Jesé, Illarramendi

Sędziowie: Carlos Clos Gómez – Javier Aguilar Rodríguez, Luis Fernando Marco Martínez – Cristian Adrian Lixandru