Rozwój – Polonia Ł. 0:1 (koniec) | Limanovia – Trzebinia-Siersza 3:2 (koniec) | Zagłębie S. – Nowa Huta 3:1 (koniec)
Cracovia – Podbeskidzie 3:1 (koniec) | Lech P. – Ordabasy 1:2 (koniec)
Cracovia
3:1 (3:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Sobota 17.01.2015, 12:00 • Kompleks Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka, Uniejów • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Już 17 stycznia, punktualnie w sobotnie popołudnie rozpocznie się sparingowe spotkanie dwóch drużyn z ekstraklasy. W Uniejowie zmierzą się Podbeskidzie Bielsko-Biała i Cracovia.

Bielszczanie to aktualnie ósmy zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mają na koncie dwadzieścia siedem punktów. Cracovia z kolei plasuje się na dwunastym miejscu ze stratą pięciu "oczek" do sobotniego rywala.

Obie ekipy przygotowują się do rundy wiosennej. W poprzednim meczu sparingowym Cracovia przegrała z Jagiellonią 1-2, mimo iż do 85. minuty prowadziła. Podbeskidzie w takich samych rozmiarach okazało się gorsze od MFK Frýdek-Místek.

Podczas zimowych obozów trenerzy w pierwszej kolejności stawiają na motorykę i budowanie kondycji na resztę sezonu, ale mamy nadzieję, że czeka nas przyzwoite widowisko okraszone dużą ilością bramek.

Zapraszamy na Lajfy.com na mecz Podbeskidzie – Cracovia. Początek w sobotę 17 stycznia o godz. 12, ale już kilkanaście minut wcześniej postaramy się podać składy obu ekip.
    Pogoda w Uniejowie średnio dopisała, ale liczymy na ciekawy mecz.

Cracovia: Stępniowski – Nykiel, Żytko, Marciniak – Wdowiak, Kapustka, Szeliga, Budziński, Diabang – Kita, Jendrišek.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Górkiewicz, Horoszkiewicz, Konieczny,Adu – Chmiel, Iwański, Kolčák Trochim, Malinowski – Demjan.

Obie ekipy wychodzą już na murawę. Za kilka chwil początek spotkania.

Cracovia zagra dziś w koszulkach w biało-czerwone pasy i czarnych spodenkach. Podbeskidzie na niebiesko.

1

1
    Rozpoczęli zawodnicy z Krakowa.

1
    Akcja Kity lewą stroną boiska i mamy rzut rożny dla Cracovii.

2
    Wrzutka Budzińskiego, jednak niezbyt udana i wyjaśnili sytuację defensorzy Podbeskidzia.

3
    Teraz rzut wolny dla bielszczan z bocznego sektora boiska. Szansa na dośrodkowanie z dalszej odległości.

3
    Wrzutka Iwańskiego, ale dobrą interwencją we własnym polu karnym popisał się Diabang.

5
    Gra jak na razie w środku pola. Dość dużo fauli zdążył już odgwizdać arbiter.

6
    Nieudana centra Trochima po wyrzucie piłki z autu. Od własnej bramki grę wznawiają krakowianie.

7
    Gol dla Cracovii!
    Dobra akcja Wdowiaka prawym skrzydłem. Płaskie dośrodkowanie i PRZEMYSŁAW KITA na raty, ale ostatecznie pokonuje Peskovicia.

9
    Długie podanie Marciniaka i Pesković zmuszony do interwencji poza własnym polem karnym. Dość nerwowe wybicie w aut.

10
    Jak na razie piłkarze Cracovii w pełni kontrolują wydarzenia na boisku.

11
    Na spalonym złapany Diabang. Wcześniej Cracovia przez blisko dwie minuty utrzymywała się w posiadaniu piłki.

12
    Kolejna dobra akcja podopiecznych Podolińskiego. Strzelał z około dwudziestu metrów Kapustka i zabrakło niewiele, a mielibyśmy drugiego gola.

13
    Będzie okazja dla Podbeskidzia. Rzut wolny kilka metrów od bocznej linii pola karnego po faulu na Malinowskim.

14
    Złe dośrodkowanie Iwańskiego. Szansa na kontratak dla "Pasów".

14
    Była przewaga w tej kontrze czterech na trzech, ale nie potrafili wykorzystać tego piłkarze Cracovii.

15
    Demjan nie opanował piłki dwadzieścia pięć metrów od bramki Cracovii po kombinacyjnej akcji bielszczan.

16
    W odpowiedzi kontra. Rozpędził się lewą stroną Diabang i mamy korner dla Cracovii.

17
    Wrzutka Budzińskiego z narożnika. Dość przypadkowo piłka spadła pod nogi Nykiela. Ten miał mnóstwo miejsca, ale jego strzał został ostatecznie zablokowany. Futbolówka po rykoszecie wyleciała na rzut rożny.

18
    Jeszcze szansa! Świetny strzał Jendriška z linii pola karnego, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Pesković, odbijając futbolówkę na poprzeczkę!

19
    Demjan zobaczył żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

21
    Prostopadłe podanie Iwańskiego w kierunku Demjana. Zawodnik Podbeskidzia faulowany w tej sytuacji dość ostro przez rywala i gra została przerwana.

21
    Podniósł się dość szybko Iwański. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

22
    Ponownie w narożniku boiska piłkę ustawia Budziński.

23
    Mamy rzut karny dla Cracovii! Faulowany był – zdaje się – Kita!

23
    MATEUSZ ŻYTKO pewnie wykonał "jedenastkę".

25
    Można użyć popularnego określenia, że "Podbeskidzie jakby nie dojechało na ten mecz". Słabo prezentują się póki co bielszczanie.

26
    Nieco dłużej utrzymują się przy piłce zawodnicy w niebieskich strojach, ale Cracovia wydaje się na to pozwalać. Nie ma zagrożenia pod bramką Stępniowskiego.

27
    Urwał się obronie "Pasów" Demjan i został sfaulowany tuż przed polem karnym. Szansa dla Iwańskiego.

28
    Ładny strzał Iwańskiego! Piłka zmierzała do bramki tuż przy słupku, ale doskonałą interwencją popisał się Stępniowski!

29
    Okres przewagi Podbeskidzia. Trzecia z rzędu wrzutka Iwańskiego, lecz ponownie bez zarzutu spisał się golkiper krakowian.

30
    Dynamiczny rajd Malinowskiego z lewej strony boiska. Kapitalne odegranie piłki piętą do Iwańskiego, ale strzał doświadczonego pomocnika Podbeskidzia z ostrego kąta był bardzo niecelny.

32
    Na spalonym Budziński, ale nieźle próbował "uruchomić" Kitę pomocnik Cracovii.

33
    Zamieszanie w polu karnym Cracovii po kąśliwym dośrodkowaniu Iwańskiego z rzutu rożnego. Za moment będzie powtórka.

34
    Gol dla Podbeskidzia!
    I teraz lepsza centra MACIEJA IWAŃSKIEGO! Doskonałe zagranie w kierunku bramki, nikt nie przeciął toru lotu piłki i ta – wobec biernej postawy Stępniowskiego – wpadła do siatki.

35
    W odpowiedzi wrzutka Budzińskiego z narożnika boiska, ale poradziła sobie z nią defensywa Podbeskidzia.

36
    Ostre wejście Trochima w nogi Kity. Na szczęście napastnik Cracovii wstał o własnych siłach i może kontynuować grę.

37
    Kolejna dobra akcja Wdowiaka z prawej strony. Zagranie wzdłuż bramki, lekkie zamieszanie, ale ostatecznie nie zdołał oddać strzału Diabang.

39
    Jendrišek faulowany w okolicach linii środkowej. Okres gry, w którym zdecydowanie dłużej przy piłce jest Cracovia, ale niewiele z tego wynika.

41
    Pięć minut do końca pierwszej połowy. W narożniku boiska ustawia się Iwański.

42
    Dobrze ustawiony przy jednym ze słupków Kapustka wybił piłkę poza własne pole karne.

43
    Ależ to zagrali krakowianie! Kapitalna "ruleta" Wdowiaka, podanie do Budzińskiego, który momentalnie zagrał w kierunku ERIKA JENDRISKA! Ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z Peskoviciem!

44
    Jeszcze rzut rożny dla Cracovii w końcówce pierwszej części gry.

45
    Nie było zagrożenia po tej wrzutce Budzińskiego. Od autu Podbeskidzie.

45

Dobry mecz Cracovii i w pełni zasłużone prowadzenie do przerwy z Podbeskidziem 3-1. Bielszczanie zagrażają praktycznie tylko po stałych fragmentach gry. Zapraszamy za kilka minut.

46

46
    Zmienione składy obu ekip. Za chwilę podamy aktualne ustawienia.

48
    Niewiele dzieje się na murawie. Dłużej przy piłce Podbeskidzie, choć podania wymieniane są główne na własnej połowie.

49
    Skład Cracovii po przewie: Pilarz – Rymaniak, Polczak, Jaroszyński – Deleu, Covilo, Dąbrowski, Zejdler, Valenta – Rakels, Zjawiński

52
    Żółtą kartkę otrzymuje Rakels (Cracovia).

54
    Skład Podbeskidzia w drugiej części gry: Richard Zajac – Marek Sokołowski, Pavol Staňo, Szymon Jarosz, Piotr Tomasik – Dariusz Kołodziej, Artur Lenartowski, Maciej Felsch, Krzysztof Chrapek, Adam Pazio – Idrissa Cissé.

55
    Potężny strzał z dystansu Kołodzieja, po którym piłka trafiła w słupek! Ruszył jeszcze do dobitki Lenartowski, ale był na spalonym.

57
    Mimo, że to mecz sparingowy, to sporo fauli oglądamy z obu stron. Żadna z ekip nie odpuszcza.

59
    Blisko godzina gry za nami. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie wynik mógł się zmienić. Niewiele dzieje się pod obiema bramkami.

60
    Zaczęło padać w Uniejowie. Może to nieco "przyspieszy" grę...

62
    Wreszcie bardziej dynamiczna akcja Cracovii. Przedarł się prawą stroną Deleu, ale nie potrafił celnie dograć do kolegi z drużyny.

63
    Jeszcze próbował strzału z dystansu Covilo, jednak nie wyszło mu to najlepiej. Piłka przeleciała obok słupka.

65
    Techniczne uderzenie Zjawińskiego z około osiemnastu metrów, lecz futbolówka przeleciała dość wyraźnie nad bramką.

66
    Cracovia w dalszym ciągu atakuje prawą stroną. Bardzo często przy piłce jest m.in. Deleu. Podbeskidzie z kolei czeka na jakiś kontratak.

69
    Okres lekkiego przestoju, ale w końcu urwał się na lewej stronie Szeliga. Nie decydował się na dośrodkowanie pomocnik Cracovii, a zszedł do środka i oddał mocny strzał z narożnika pola karnego. Niecelnie.

70
    Deja bardzo ostro potraktował Deleu. Wyglądało to dość groźnie, jednak Brazylijczyk nawet nie protestował.

72
    Ładna akcja "Pasów"! Rymaniak na prawą stronę do Deleu, ten centruje i do piłki na piątym metrze dopada Rakels! Ofiarnie blokuje jednak to uderzenie Sokołowski i mamy rzut rożny!

72
    Centra Deleu z narożnika...

73
    Lekkie zamieszanie w polu karnym i ostatecznie na spalonym złapany jeden z graczy Cracovii.

73
    Tym razem na spalonym Zjawiński.

75
    Krzysztof Pilarz stoi w bramce "Pasów" w drugiej połowie, ale chyba nie miał okazji, by interweniować. Bezbarwne po zmianie stron Podbeskidzie.

75
    Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Felsch, na boisku pojawia się Śpiączka.

76
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Zejdler, na boisku pojawia się Ceglarz.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Rymaniak (Cracovia).

78
    Wreszcie szansa dla bielszczan. Mamy rzut rożny.

79
    Interwencja Covilo i piłka kolejny raz poza boiskiem. Jeszcze jeden korner.

79
    Tym razem Deleu zażegnuje niebezpieczeństwa, ale to nie koniec. Jeszcze raz w narożniku boiska Kołodziej.

80
    I ostatecznie w posiadaniu piłki Cracovia. Sloboda nie pozwolił krakowianom szybko rozegrać rzutu wolnego.

81
    Dobre dośrodkowanie z prawej strony. Doszedł do strzału Rakels i będzie rzut rożny, gdyż piłka otarła się jeszcze o jednego z zawodników Podbeskidzia.

82
    Na spalonym Deleu. Nie zdążył wrócić i ustawić się Brazylijczyk.

83
    Zepsuł akcję Jaroszyński bardzo mocnym i niedokładnym podaniem w stronę Ceglarza.

85
    Dobra interwencja Zajaca po rzucie rożnym wykonywanym przez Deleu.

86
    Kolejny raz pewnie interweniował na przedpolu Zajac.

86
    I jeszcze jeden atak Cracovii. Piłkę otrzymał Rakels, ale nie porafił wystarczająco mocno uderzyć. Łotysz oddawał strzał, już praktycznie upadając na murawę. To nie mogło zaskoczyć bramkarza.

88
    Ładnie to zrobił Rakels! Indywidualna akcja w środku pola, płaski strzał z linii pola karnego i tylko dobra obrona Zajaca uchroniła Podbeskidzie przed utratą czwartego gola!

89
    Nieśmiałe próby ataków ze strony Podbeskidzia. Niewiele wychodzi podopiecznym Ojrzyńskiego po przerwie.

90

Nie doliczył ani minuty sędzia. Cracovia wygrała w sparingu z Podbeskidziem 3-1. Nie było to wielkie widowisko, ale wygrana "Pasów" jak najbardziej zasłużona! (13:37:21)

Tomasz

Gole: 7. Kita, 23. Żytko (kar.), 43. Jendrišek – 34. Iwański

Kartki:   52. Rakels (CRA), 77. Rymaniak (CRA) – 19. Demjan (PDB)

Cracovia: II połowa: Stępniowski – Nykiel, Żytko, Marciniak – Wdowiak, Kapustka, Szeliga, Budziński, Diabang – Kita, Jendrišek

II połowa: Pilarz – Rymaniak, Polczak, Jaroszyński – Deleu, Covilo, Dąbrowski, Zejdler (76 Ceglarz), Valenta – Rakels, Zjawiński

Podbeskidzie Bielsko-Biała: I połowa: Pesković – Górkiewicz, Horoszkiewicz, Konieczny, Adu – Chmiel, Iwański, Kolčák, Trochim, Malinowski – Demjan

II połowa: Zajac – Sokołowski, Staňo, Jarosz, Tomasik – Kołodziej, Lenartowski, Felsch (75 Śpiączka), Chrapek, Pazio – Idrissa Cissé