Cuprum – Trefl 1:3 (koniec) | Resovia – Dafi Społem 3:1 (koniec) | Czarni – Jastrzębski 3:0 (koniec)
Sobota 31.01.2015, 14:45PlusLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45.

0:0
    Gdańszczanie ostatnimi czasy grają fatalnie. Tym razem wybierają się na bardzo trudny teren – do Lubina. Tamtejszy Cuprum od początku sezonu zaskakuje. Gra beniaminka jest świetna i gospodarze sobotniego spotkania na pewno znajdą się w play-offach. Jest to spore zaskoczenie, z uwagi na to, że na początku sezonu nikt nie stawiał na lubinian.

0:0
    A jednak... Mieszanka wybuchowa, w którym rumuński trener połączył młodość i doświadczenie w jedną całość. Scalił grę w tak szybkim tempie, że teraz każdy rywal boi się Cuprum. Pashyttshy, Trommel, Gromadowski, Kadziewicz, Rusek, Łomacz. Te nazwiska mówią same za siebie. Szczególnie ten pierwszy gra w tym sezonie kapitalnie. Jest najlepszym blokującym całej PlusLigi oraz jednym z najlepiej atakujących środkowych! Wyrósł na gwiazdę naszej ligi i po sezonie na pewno największe kluby stoczą walkę o tego zawodnika.

0:0
    Wracając do dyspozycji Cuprum... LOTOS już raz w tym sezonie przekonał się o ich sile. Będąc na fali, na początku sezonu, po ośmiu wygranych z rzędu przyszedł czas na pojedynek z lubinianami. Wówczas nieznani z tej strony co teraz przyjechali do gdańskiej ERGO Areny jako kopciuszek. Wyjechali jako król, który pokonał drużynę z czuba tabeli. i to nie byle jak pokonał! Pewne 3:0 to nie był przypadek, dodatkowo pokaz kapitalnej gry i fatalne nastroje w LOTOSie. To wszystko pokazało, że z Cuprum trzeba się liczyć.

0:0
    Gdańszczanie w ostatnim czasie są w lekkim kryzysie. Najpierw porażka z AZS Częstochową (0:3), tydzień później przegrana z BBTSem Bielsko-Białą(2:3). Po tych dwóch spotkaniach nastroje w drużynie Andrei Anastasiego nie były za ciekawe. Ale na smutki najlepsze zwycięstwo. Przyszła środa, 28 dzień stycznia, pojedynek w ćwierćfinale Pucharu Polski z Transferem Bydgoszcz. Zespołem, który też gra kapitalnie. Zaczęło się od fatalnej gry i przegranego seta przez LOTOS. Można było rzec, że powrócił koszmar poprzednich spotkań. Mimo to Anastasi na przerwie tak zmobilizował zawodników, że Ci wygrali pewnie kolejne trzy sety i awansowali do półfinału Pucharu Polski przełamując fatalną passę!
    A Andrea Anastasi i tak jest bardzo zadowolony!

0:0
    Lubinianie w ostatnim spotkaniu spotkali się właśnie z Transferem Bydgoszcz. Dziwny był to mecz. Pierwszy set to pogrom ze strony bydgoszczan, w drugim ze strony lubinian, w trzecim znów zdominował Transfer, by w czwartym secie gra się wyrównała, ale to gospodarze ze stolicy Kujaw i Pomorza okazali się lepsi i pokonali rywali 3:1. Mimo to Cuprum pokazał się z bardzo dobrej strony.

0:0
    A kto w tym pojedynku "gigantów" okaże się lepszy? Czy wychodzący z kryzysu LOTOS, czy grający w kratkę Cuprum? Na te pytania odpowiedź poznamy już w sobotę! Na transmisję live zapraszamy od 14:45!

0:0

1:0
    Na początek pewny atak ze środka siatki Pashyttsky'go.

1:1
    Odpowiedź gości taka sama – skuteczny atak ze środka Bartka Gawryszewskiego.

2:1
    Borovnjak nie kończy i bronie Gawryszewski. Kontra LOTOSu i autowy atak ponad blokiem Troya.

2:2
    Środek i druga linia i potężny atak Mateusza Miki. Próba obrony Ruska, ale bez szans.

3:2
    Krótka na środek i znów Pashytskyy wsadza gwoździa rywalom.

3:3
    Przyjęcie Miki na drugą stronę, fatalne rozegranie i autowy atak ponad blokiem Romacia.

4:3
    Tym razem pewny atak Szymona Romacia ze skrzydła po prostej idealnie a linię.

4:4
    Grzyb nie kończy ze środka. Kontra rywali i na skrzydle zablokowany Romać przez Grzyba i Mikę.

5:4
    Tym razem z lewego ataku skutecznie Szymon Romać po ostrym skosie obok bloku.

5:5
    Szybka piłka na lewy atak do Miki, który atakuje po ostrym skosie.

6:5
    Świetnie w obronie Gacek, ale nie kończy Schwarz. Po chwili piłka wraca na stronę gdańszczan, rozegranie na lewe skrzydło do Miki, który po prostej atakuje w antenkę.

6:6
    Obroniony atak Miki, ale piłka wraca na stronę LOTOSu. Kontra i pewny atak ze środka siatki i drugiej linii Sebastiana Schwarza.

7:6
    Nie kończą lubinianie. Po chwili blokowany Schwarz, ale piłka wraca na stronę gości. Kontra i autowy atak z sytuacyjnej piłki Niemca.

7:7
    A teraz Romać myli się w polu zagrywki i serwuje prosto w siatkę.

7:8
    Błąd Trommela, ktory atakuje w taśmę i to przyjezdni prowadzą na 1 przerwie technicznej!

8:8
    Autowy blok gdańszczan, piłka po uderzeniu Trommela obija ręce LOTOSu.

8:9
    Znakomity atak po prostej Troya.

9:9
    A teraz pewny atak Pashyttsky'go!

9:10
    Pewnie obija ręce bloku Sebastian Schwarz.

10:10
    Pomyłka w zagrywce LOTOSu.

10:11
    Kolejny kapitalny atak Troya po skosie.

11:11
    Ale jest odpowiedź rywali i znów mamy remis.

12:11
    Nie kończy Gawryszewski, tak samo źle Romać, ale nieporozumienie w rozegraniu i punkt dla gospodarzy.

12:12
    Gawryszewski na środku siatki obija blok rywali.

13:12
    Kapitalny atak po prostej Romacia.

14:12
    Punktowy blok na środku Pashyttsky'go!

14:13
    Ale jest i on! Kolejny punktowy atak ze skrzydła Murphy Troya!

14:14
    Borovnjak zablokowany przez Gawryszewskiego i Troya.

15:14
    Pomyłka w zagrywce Miki.

15:15
    A teraz minimalna pomyłka przy zagrywce Romacia.

15:16
    Autowy atak Borovnjaka i na drugiej przerwie technicznej prowadzi LOTOS!

16:16
    Po przerwie Romać obija pojedynczy blok Schwarza.

16:17
    Przechodząca piłka na stronę lubinian. Nie kończy kontry Romać. Szybkie rozegranie na skrzydło do Troya, a ten pewnie atakuje po skosie z wysokiej piłki.

16:18
    Piłka po taśmie przy zagrywce Falaschiego przechodzi na stronę gospodarzy! Gheorge Cretu prosi o czas!

16:19
    Trommel zablokowany przez Falaschiego i Grzyba na prawej stronie siatki.

16:20
    Kolejny punktowy blok LOTOSu, tym razem na środku siatki po ataku Borovnjaka. Kolejny time out dla gości!

17:20
    Trommel lekkim plasem obija blok Falaschiego i piłka wychodzi na aut.

17:21
    Schwarz kończy z sytuacyjnej piłki nad blokiem idealnie w końcową strefę boiska.

17:22
    Romać dwa razy nie kończy. Kontra gdańszczan. Rozegranie na skrzydło do Miki, który atakuje po ostrym skosie.

17:23
    Fantastyczny blok Wojtka Grzyba na środku siatki na Łukaszu Kadziewiczu.

18:23
    Tym razem Kadziewicz przedostaje się w jakiś sposób na drugą stronę. Mieści piłkę między blokiem a siatką.

18:24
    Na prawym skrzydle Troy obija ręce rywali. Piłka setowa dla przyjezdnych!

18:25
    As serwisowy Wojtka Grzyba i to LOTOS wygrywa pierwszego seta!

18:25
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Ależ długa akcja. Gospodarze odbijają się od bloku gości. W końcu piłka wędruje na stronę LOTOSu i atakiem kończy Schwarz!

0:2
    Kapitalna obrona Miki, ale piłka wraca na stronę lubinian. Trommel zablokowany, ale gospodarze walczą. Kolejny atak, tym razem Romać wpada na potrójny blok gdańszczan!

0:3
    A teraz minimalnie autowy atak Borovnjaka.

1:3
    Pashyttshy czujny na siatce atakuje w punkt po tym jak obrona Gacka wraca na stronę Cuprum.

1:4
    Pomyłka przy zagrywce Borovnjaka i piłka kończy swój lot na siatce.

2:4
    Minimalnie autowa zagrywka Murphy Troya.

2:5
    Ale teraz kapitalny atak ze skrzydła po skosie Troya na potrójnym bloku.

2:6
    Przechodząca piłka po serwisie Schwarza. Kontra i pewny atak ze skrzydła Mateusza Miki.

3:6
    A teraz świetny atak ze skrzydła Trommela.

4:6
    Sięgał Falaschi piłkę po drugiej stronie stąd punkt dla Cuprum.

5:6
    Kolejny błąd Falaschiego. Tym razem przy kiwce dotyka taśmę.

5:7
    Łomacz broni atak Troya. Kontry nie kończy Romać. Gdańszczanie odpowiadają pewnym atakiem z drugiej linii Schwarza.

5:8
    Autowy atak ze skrzydła po proste Trommela i to LOTOS prowadzi na pierwszej przerwie technicznej.

6:8
    Po przerwie autowa zagrywka Wojtka Grzyba.

6:9
    Najpierw dobre przyjęcie, a potem skuteczna kiwka obok bloku w linię Miki.

6:10
    A teraz as serwisowy Marco Falaschiego!

6:11
    Świetnie w obronie Falaschi, ale źle w kontrze Schwarz. Po chwili znów szansa dla gości i tym razem pewny atak Troya.

7:11
    Kadziewicz na środku siatki obija blok rywali.

7:12
    Kolejny kapitalny atak ze skrzydła Mateusza Miki.

8:12
    Ale skuteczna odpowiedź ze skrzydła Ivana Borovnjaka.

9:12
    A teraz as serwisowy Romacia!

9:13
    Delikatny atak Troya o blok, a piłka wpada pod siatką po stronie rywala.

10:13
    Kapitalny atak ze środka siatki Pashyttsky'go!

11:13
    Nie kończy najpierw Schwarz, potem Trommel. Lubinianie dostają jeszcze jedną szanse i Romać obija ręce skaczących do bloku rywali.

11:14
    Ale teraz popsuta zagrywka Ivana Borovnjaka.

12:14
    Nie kończy Romać, potem Schwarz. Kontra gospodarzy i pewny atak Trommela obok bloku.

12:15
    Dwa razy nie kończy Troy. Ale rywale oddają za darmo. Sebastian Schwarz kiwa na skrzydle i zdobywa punkt.

12:16
    Atak po antence Trommela stąd też LOTOS prowadzi na tej drugiej przerwie technicznej.

13:16
    Atak Romacia po bloku rywali ląduje poza boiskiem.

13:17
    Ależ kapitalny atak ze skrzydła obok bloku w punkt Mateusza Miki.

14:17
    Minimalnie autowy serwis Wojtka Grzyba.

14:18
    Kolejny świetny atak ze skrzydła po prostej Murphy Troya.

15:18
    Tym razem przy zagrywce myli się Marco Falaschi.

16:18
    Zablokowany Troy na skrzydle przez Pashyttsky'go i Romacia.

17:18
    Kolejny punktowy atak Pashyttky'go i o czas prosi Andrea Anastasi!

17:19
    Po przerwie pewny atak Miki ze skrzydła po bloku w linię.

18:19
    Fantastyczna obrona Gacka, rozegranie do Schwarza, ale ten atakuje po antence.

18:20
    Ale jest i ona. Pewny atak Murphy Troya ze skrzydła po prostej obok dwóch blokujących.

18:21
    Tym razem podwójny blok Grzyba i Schwarza!

18:21
    Dodatkowo o czas prosi szkoleniowiec Cuprum Lubin!

19:21
    Niepewne przyjęcie Trommela. Rozegranie do Łapszyńskiego i pewny atak po bloku w aut.

20:21
    Myli się na skrzydle Schwarz i atakuje daleeeko w aut.

21:21
    Błąd odbicie Falaschiego i mamy remis w tym drugim secie..

21:22
    Tym razem minimalnie autowa zagrywka Łapszyńskiego.

21:23
    Potężna zagrywka Troya. Gospodarze oddają piłkę za darmo. Kontra i atak ze środka i drugiej linii Mateusza Miki! Przerwa na życzenie szkoleniowca Cuprum!

22:23
    Po przerwie bardzo duży aut w zagrywce Murphy Troya.

23:23
    Ależ błąd Troya! Amerykanin atakuje ze skrzydła po taśmie w aut! Andrea Anastasi prosi o czas.

23:24
    Po przerwie pewny atak ze skrzydła po skosie Sebastiana Schwarza. Piłka setowa dla przyjezdnych!

23:25
    Kapitalna obrona Miki! Kontra i rozegranie do Schulza i pewny atak po rękach rywali! Drugi set dla LOTOSu!

2:1
    Punktowy atak ze środka siatki Gawryszewski.

3:1
    A teraz myli się przy zagrywce Bartek.

3:2
    Pewny atak Wojtka Grzyba ze środka.

4:2
    Dotknięcie Wojtka Grzyba górnej części siatki.

4:3
    Kapitalny atak z drugiej linii Mateusza Miki.

4:4
    Kapitalny blok na lewym skrzydle Falaschiego!

4:5
    Kolejny blok gdańszczan! Tym razem Miki i Grzyba!

5:5
    Odpowiedź Trommela. Atakuje ze skrzydła i próbuje bronić Gacek, ale bezskutecznie.

5:6
    Ależ pewny atak ze środka siatki Wojtka Grzyba!

6:6
    Tym samym odpowiadają lubinianie i pewnie atakują ze środka za sprawą Kadziewicza.

6:7
    Punkt za punkt. Tym razem pewny atak ze skrzydła po ostrym skosie Mateusza Miki.

7:7
    Kiwka Kadziewicza na środku siatki tuż za blok.

8:7
    Piłka wraca na stronę lubinian. Kontra i pewny atak Pashyttsky'go. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą gospodarze!

9:7
    Po przerwie błąd LOTOSu i kontra rywali. Atak Romacia i obija blok a piłka wpada w antenkę.

10:7
    Teraz nie kończy Troy. Kontra rywali i pewny atak ze środka Pashyttsky'go.

10:8
    A teraz techniczny atak ze skrzydła po skosie Murphy Troya.

10:9
    As serwisowy w wykonaniu Mateusza Miki!

10:10
    Drugi as serwisowy z rzędu Mateusza Miki!

10:11
    Kapitalnie w obronie goście. Ale rywale też bronią. Kontra i atak w aut Łapszyńskiego!

10:11
    Dodatkowo o przerwę prosi szkoleniowiec Cuprum!

10:12
    Kolejny atak gdańszczan. W jakiś sposób przebija się na siatce Schwarz!

11:12
    W końcu myli się przy zagrywce Mika i punkt dla Cuprum!

12:12
    Troy wpada na blok Łapszyńskiego i mamy remis!

12:13
    Szansa dla lubinian na wyjście na prowadzenie. Kontra i autowy atak po ostrym skosie Łapszyńskiego!

13:13
    Ale teraz radzi sobie świetnie i obija pojedynczy blok.

14:13
    Nie kończy Schulz. Kontra rywali i Trommel obija potrójny blok gości.

14:14
    Odpowiedź Schwarza i kapitalny atak ze skrzydła po prostej.

15:14
    Romać na czystej siatce atakuje pewnie w punkt.

15:15
    Świetna odpowiedź gdańszczan i skuteczny atak Grzyba ze środka siatki.

15:16
    Romać myli się przy ataku ze skrzydła i to LOTOS prowadzi jednym punktem na drugiej przerwie technicznej.

16:16
    Fatalna zagrywka w wykonaniu Schwarza. Piłka ląduje na siatce.

16:17
    A teraz pewny atak Schulza ze skrzydła po prostej idealnie w linię.

17:17
    Teraz fatalna zagrywka w wykonaniu Grzyba. Piłka bardzo autowa.

17:18
    Za drugim razem, ale skutecznie. Mika przedziera się w jakiś sposób przez blok rywali!

18:18
    Potężny atak ze skrzydła Łapszyńskiego po skosie z wysokiej piłki.

18:19
    Szczęśliwy atak Schulza, który obraca atak i uderza po rękach rywali.

19:19
    Odpowiedź gospodarzy i pewny atak ze skrzydła Szymona Romacia.

19:20
    Sebastian Schwarz pod górę i po rękach rywali w aut!

20:20
    Łapszyński wpada na blok Schulza, ale piłka ląduje na aucie.

20:21
    Ale teraz nieudana zagrywka Łapszyńskiego. Łeb w łeb idą oba zespoły.

21:21
    Trommel przeciska się przez pojedynczy blok Schulza na lewym skrzydle i piłka wpada w linię.

22:21
    Fantastyczna zagrywka Pashyttsky'go i lubinianie wychodzą na prowadzenie.

22:21
    O czas prosi Andrea Anastasi.

22:22
    Dotknięcie siatki przy obronie Łukasza Kadziewicza i znów mamy remis.

23:22
    Autowa zagrywka Sebastiana Schwarza.

24:22
    Mika nie kończy, kontra rywali i atak po rękach rywali Trommela! Piłka setowa dla Cuprum!

24:22
    Wcześniej jednak druga przerwa dla Andrei Anastasiego!

24:23
    Pierwszy setball obroniony. Pewny atak Miki ze skrzydła po skosie.

25:23
    Kadziewicz obija ręce rywali na środku siatki i wybija piłkę na aut! Set dla Cuprum!

25:23
    Trzeci set skończony.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

0:1
    Na początek dłuższa akcja zakończona pewnym atakiem z drugiej linii Schwarza.

1:1
    A teraz minimalnie autowa zagrywka Wojtka Grzyba.

2:1
    Sytuacyjna piłka i zablokowany na skrzydle Mateusz Mika.

2:2
    Obroniony atak Troya, ale piłka wraca na stronę gdańszczan. Kontra i pewny atak ze środka siatki Bartka Gawryszewskiego.

3:2
    Świetnie w obronie Gacek, kontra i rozegranie do Miki, ale ten atakuje po skosie w aut!

3:3
    Ależ potężny atak po skosie ze skrzydła Troya.

3:4
    Punktowy blok Gawryszewskiego i Troya.

3:5
    Gdańszczanie dostają piłkę za darmo. Kontra kolejna i znów punktowy atak Troya! O przerwę prosi szkoleniowiec Cuprum.

4:5
    Potężny atak Romacia ze skrzydła po prostej.

4:6
    A teraz skuteczna odpowiedź Gawryszewskiego ze środka siatki.

4:7
    Łukasz Kadziewicz zablokowany na środku siatki przez Wojtka Grzyba!

5:7
    Ale teraz pewny atak ze skrzydła po ostrym skosie Tromella.

5:8
    Po rękach w aut ze skrzydła atakuje Sebastian Schwarz i to goście prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

6:8
    Po przerwie świetny atak ze skrzydła Łapszyńskiego.

6:9
    Kolejny potężny atak Murphy Troya ze skrzydła po skosie.

7:9
    Minimalnie autowa zagrywka Sebastiana Schwarza. Nie pierwszy raz myli się w tym elemencie gry Niemiec.

7:10
    Mateusz Mika na skrzydle obija ręce blokujących Gorzkiewicza i Pashyttsky'go i piłka wychodzi na aut.

8:10
    Łukasz Łapszyński po raz kolejny pewnie atakuje ze skrzydła.

8:11
    Przesunięta krótka do Bartka Gawryszewskiego i pewny punkt!

8:12
    Kapitalna obrona Gacka! Rozegranie do Miki na skrzydło, który z sytuacyjnej piłki zdobywa punkt i kiwa po bloku!

9:12
    A teraz pewny atak po prostej ze skrzydła Trommela.

9:13
    Myli się w polu zagrywki Pashyttsky i obija piłką siatkę.

9:14
    Autowy atak ze skrzydła Romacia! Wysoko ponad blokiem uderzył atakujący gospodarzy!

9:15
    A teraz Romać zablokowany przez Gawryszewskiego i Schwarza na skrzydle!

9:16
    Znów świetna obrona Gacka. Kontra i pewny atak ze środka drugiej linii Mateusza Miki! Gdańszczanie prowadzą siedmioma punktami na tej drugiej przerwie technicznej!

10:16
    Po przerwie nie kończy Gromadowski. Obrona Falaschiego. Kontra i atak Troya po antence.

10:17
    Ale teraz pewnie atakuje Amerykanin i obija ręce rywali skaczących do bloku.

11:17
    Ależ fatalna zagrywka Gawryszewskiego. Piłka mu zeszła i nawet nie doleciała do siatki...

12:17
    Nie kończy ze środka Grzyb, tak samo źle Trommel. Po chwili walkę na siatce wygrywa Falaschi, ale Mika nie kończy. Kontra rywali i Łapszyński obija ręce rywali na skrzydle!

12:18
    Nieporozumienie w przyjęciu i gospodarze dostają piłkę za darmo. Po chwili kapitalnie w obronie Gacek, ale Schwarz oddaje piłkę za darmo. Kontra i rozegranie do Gromadowskiego, który wpada na podwójny blok rywali. Przerwa na życzenie szkoleniowca Cuprum.

13:18
    Baaaardzo autowa zagrywka po przerwie Murphy Troya.

14:18
    As serwisowy Kadziewicza! Piłka po taśmie przechodzi na stronę LOTOSu!

15:18
    A teraz myli się Troy w ataku i Cuprum zmniejsza stratę do rywali.

15:19
    Przechodząca piłka po serwisie Kadziewicza, kontra i atak Łapszyńskiego w aut!

16:19
    Świetny atak ze środka siatki Pashyttsky'go na czystej siatce.

16:20
    Ale teraz fatalny serwis Gromadowskiego ląduje na aucie.

16:21
    Przechodząca piłka i pewny atak Schulza, który obija blok a piłka po taśmie wypada na aut!

17:21
    Gromadowski ze skrzydła atakuje w dziewiąty metr!

18:21
    As serwisowy Łukasza Łapszyńskiego!

18:22
    Ale teraz myli się w polu zagrywki Łapszyński, który serwuje mocno w aut.

19:22
    Środek, druga linia i pewny atak Łapszyńskiego!

19:23
    Tym razem w polu zagrywki myli się Pashyttsky!

19:24
    Fatalne przyjęcie i fatalny atak w taśmę Kadziewicza. Piłka meczowa dla gości!

20:24
    Ale jeszcze dobry atak ze skrzydła Trommela po skosie.

20:25
    Nie kończy Gawryszewski, kontra rywali i Trommel zablokowany przez Gawryszewskiego i Schulza! Koniec meczu!

20:25
    Czwarty set skończony.

20:25
    Zemsta bywa słodka. Cuprum w pierwszej części sezonu pokonał gdańszczan pewnie 3:0, a teraz to LOTOS się odegrał. Przyjezdni powoli wychodzą z kryzysu i dzięki tej wygranej umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli PlusLigi!