Rangers F.C.
Niedziela 01.02.2015, 14:30 • Hampden Park, Glasgow • Puchar Ligi Szkockiej

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Wprowadzenie:

Po raz 400. w historii Celtic zmierzy się z Rangers. Kibice długo czekali na kolejne Old Firm Derby. Ostatni raz obie drużyny spotkały się trzy lata temu. W kwietniu 2012 Celtic wygrał 3:0.

Kluby z Glasgow w Pucharze Ligi:

Do meczu dojdzie w ramach Pucharu Ligi. Rangers triumfowali ostatni raz w tych rozgrywkach w 2011 roku. Celtic w 2009 roku. Rangers wygrali te rozgrywki 27 razy, Celtic triumfował 14 razy. W ubiegłym sezonie Rangers odpadli już w pierwszej rundzie. Celtic pożegnał się z marzeniami o końcowej wygranej w 1/8 finału.

Droga do derbów:

Rangers po drodze do półfinału wygrali cztery spotkania. Kolejno: 2:1 z Queen's Park, 1:0 z Inverness, 3:1 z Falkirk i 1:0 z St. Johnstone.

Celtic do tej pory rozegrał w tych rozgrywkach i w obu wysoko wygrał: 3:0 z Hearts i 6:0 z Partick Thistle.

W finale czekaj już Dundee United, które wczoraj wygrało 2:1 z Aberdeen.

Celtic w bieżącym sezonie:

Celtic jest liderem szkockiej ekstraklasy. Mistrzowie Szkocji wygrali szesnaście spotkań ligowych, trzy zremisowali i trzy przegrali. Ich bilans bramkowy to 43:12. Siedem goli zdobył Anthony Stokes.

Rangers w bieżącym sezonie:

Rangers zajmują drugie miejsce w Championship. Do tej pory wygrali trzynaście spotkań, dwa zremisowali i pięć przegrali. Ich bilans bramkowy to 42:20. Siedem goli zdobył Nicky Law.

Dotychczasowy bilans wzajemnych spotkań:

Rangers wygrało derby 159 razy, Celtic 144, a w 96 meczach padł remis. Bilans w Pucharze Ligi to 24 zwycięstwa Rangers, 21 zwycięstw Celticu i 2 remisy. Jak będzie tym razem dowiecie się z naszej relacji!

Składy wyjściowe i rezerwowi:

Celtic F.C.: Gordon – Lustig, Denayer, van Dijk, Izaguirre – Brown (C), Bitton – Commons, Johansen, Stokes – Griffiths

Rezerwowi: Załuska – Matthews, Ambrose, Guidetti, Scepović, Forrest, Henderson

Trener: Ronny Deila

Rangers F.C.: Simonsen – Foster, McCulloch (C), McGregor, Wallace – Aird, Law, Black, Hutton, Smith – Miller

Rezerwowi: Robinson – Clark, Boyd, Shiels, Templeton, Daly, Faure

Trener: Kenny McDowall

Sędziowie: Craig Thomson – Graham Chambers, David McGeachie

Do meczu pozostał już tylko kwadrans. Emocje rosną!

Obie drużyny wychodzą na boisko. Olbrzymia wrzawa na Hampden Park.

1

1
    Mecz rozpoczęli Rangers.

2
    Od początku spotkania do ataku rzucił się Celtic.

3
    Smith próbował rajdu lewym skrzydłem, ale w końcu stracił piłkę. Celtic wznowi grę od wrzutu z autu.

4
    Celtic długo rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska. Mistrzowie Szkocji nie potrafią przedostać się pod bramkę Simonsena.

5
    Ostre starcie między Brownem i Blackiem. Pomocnik Rangers leży na murawie. Krótka przerwa w grze.

7
    Spora nerwowość po obu stronach. Żadna z drużyn nie potrafi na razie przeprowadzić składnego ataku.

8
    Rzut wolny dla Rangers z niebezpiecznej odległości od bramki Gordona i zbyt mocne dośrodkowanie Smitha, które bez problemu złapał bramkarz mistrzów Szkocji.

10
    Gol dla Celticu!

Kapitalne dośrodkowanie Johansena z prawego skrzydła prosto na głowę LEIGHA GRIFFITHSA, który mocnym strzałem głową otworzył wynik spotkania.

11
    Griffiths ukarany żółtą kartką.

13
    Z dobrej strony na prawym skrzydle pokazał się Aird. Rangers starają się odważniej zaatakować.

15
    Pierwszy kwadrans za nami. Po golu Griffithsa prowadzi Celtic.

16
    Niezły atak Rangers zakończony nieporozumieniem na linii Foster – Black i kontratak Celticu.

18
    Izaguirre stracił piłkę na lewym skrzydle. Reprezentant Hondurasu jest bardzo aktywny od początku spotkania.

20
    Dobra akcja duetu Smith – Wallace i rzut rożny dla Rangers zmarnowany przez Airda, który dośrodkował zdecydowanie zbyt mocno.

22
    Celtic stara się zbudować atak pozycyjny. Od dłuższej chwili gra toczy się głównie w środku pola.

24
    Ostre starcie Millera z van Dijkiem i rzut wolny dla Rangers, z którym łatwo poradził sobie Gordon.

26
    Mnożą się faule. Tym razem Izaguirre nieprzepisowo zatrzymał Blacka.

27
    Gordon najwyżej wyskoczył we własnym polu karnym i bez problemu złapał dośrodkowanie Wallace'a.

29
    Spore zamieszanie w polu karnym Rangers po wrzutce Stokesa z rzutu rożnego. W końcu sędzia odgwizdał faul na Simonsenie.

31

KRIS COMMONS atomowym uderzeniem z dystansu podwyższył prowadzenie Celticu. Piękne trafienie pomocnika mistrzów Szkocji.

33
    Piłkarze Rangers nie potrafią się pozbierać po golu Commonsa i zagrozić bramce Gordona.

35
    Black faulował Browna w środku pola. Rzut wolny dla Celticu.

37
    Ciekawa akcja duetu Griffiths – Johansen przerwana gwizdkiem sędziego. Norweg był na spalonym.

39
    Griffiths nabił McGregora i wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Po wrzutce Stokesa bliski szczęścia był van Dijk.

40
    Kapitalna interwencja Simonsena, który odbił strzał Johansena z najbliższej odległości.

42
    Ostre starcie między Smithem i Lustigiem i żółta kartka dla obrońcy Celticu.

43
    Nieudane dośrodkowanie Griffithsa i grę od bramki wznowi Simonsen.

45

Do przerwy Celtic prowadzi 2:0 z Rangers w półfinale Pucharu Ligi. Mistrzowie Szkocji byli w pierwszej połowie drużyną zdecydowanie lepszą i są coraz bliżej awansu do finały rozgrywek.

46
    Pierwsza zmiana w tym meczu. Daly wszedł za Airda.

47
    Simonsen zatrzymał strzał Commonsa. Celtic od początku drugiej połowy stara się zaatakować.

48
    McCulloch ostro potraktował Griffiths. Rzut wolny dla Celticu.

51
    Simonsen wykorzystał nieporozumienie między Commonsen i Johansenem i złapał piłkę.

52
    Rzut wolny dla Celticu z niebezpiecznej odległości i niecelny strzał Griffithsa.

54
    Twarda walka na Hampden Park. Tym razem Hutton faulował Browna.

55
    Niezły rajd Millera prawym skrzydłem zakończony dośrodkowaniem, które bez problemu złapał Gordon.

57
    Griffiths domagał się rzutu karnego, ale sędzia pokazał, że nic nie było.

59
    Commons przerwał niezły atak rywali. Zawodnicy Rangers nie potrafią przebić się pod bramkę Gordona.

61
    Foster wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny. Przepisy przekroczył Griffiths. Ze stałego fragmentu dośrodkował Smith, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki.

63
    Coraz odważnie atakują piłkarze Rangers, którzy mają już niespełna trzydzieści minut na zmianę wyniku.

65
    Hutton ukarany żółtą kartką za faul na Commonsie.

66
    Miller przegrał pojedynek z Brownem w narożniku boiska.

68
    Griffiths opuścił boisko. Jego miejsce zajął Guidetti.

70
    McGregor uprzedził Guidettiego i zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

71
    Na strzał z dystansu zdecydował się Wallace, ale jego strzał był zbyt mocny. Grę od bramki wznowi Gordon.

73
    Sporo walki i niewiele ciekawych akcji na Hampden Park.

74
    Forrest wszedł za zmęczonego Stokesa.

76
    Celtic stara się utrzymywać grę daleko od własnej bramki.

78
    Rangers zaatakował większą ilością graczy. Bliski wyjścia na dobrą pozycję był Law, ale jeden z obrońców wybił mu piłkę spod nóg.

79
    W odpowiedzi niezły kontratak w wykonaniu Celticu. Bliski wyjścia sam na sam był Guidetti.

81
    Forrest zdecydował się na indywidualny rajd, który zakończył bardzo niecelnym strzałem.

81
    Clark wszedł za zmęczonego Millera.

83
    Celtic bardzo długo rozgrywa piłkę. Mistrzowie Szkocji są już bardzo blisko awansu.

84
    Ostatnia zmiana w Celticu. Matthews wszedł za Lustiga.

86
    van Dijk spokojnie rozbił atak rywali. Holender rozgrywa dziś bardzo dobre spotkanie.

87
    Guidetti złapany na spalonym. Szwed nie potrafi się pogodzić z decyzją arbitra.

89
    Indywidualny rajd Bitona zakończony niecelnym strzałem.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasy gry.

90+2
    Izaguirre wywalczył rzut wolny. Okazja dla Celticu na podwyższenie wyniku.

90+4
    Brown ukarany żółtą kartką za faul na Blacku.

90+5

W pierwszych od blisko trzech lat Old Firm Derby triumfował Celtic, który w finale Pucharu Ligi zmierzy się z Dundee United. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (16:24:41)