Zenit – PSV 3:0 (koniec) | Dynamo – Anderlecht 3:1 (koniec) | Inter – Celtic 1:0 (koniec)
Fiorentina – Tottenham 2:0 (koniec) | Besiktas – Liverpool 1:0 (5:4 po rz. karnych) | FC Salzburg – Villarreal 1:3 (koniec)
Dynamo Kij. – Guingamp 3:1 (koniec) | Legia – Ajax 0:3 (koniec) | Borussia M. – Sevilla 2:3 (koniec)
Bilbao – Torino 2:3 (koniec) | Club Brugge – Aalborg 3:0 (koniec) | Everton – Young Boys 3:1 (koniec)
Feyenoord – AS Roma 1:2 (koniec) | Napoli – Trabzonspor 1:0 (koniec) | Olympiakos – Dnipro 2:2 (koniec)
Sporting – Wolfsburg 0:0 (koniec)
Sporting Lizbona
0:0 (0:0)
VfL Wolfsburg
Czwartek 26.02.2015, 21:05 • Estádio José Alvalade, Lizbona • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Przed nami rewanżowe spotkania 1/16 Ligi Europejskiej! Sporting na Estádio José Alvalade w Lizbonie podejmie VfL Wolfsburg!

Faworytem do awansu do dalszej fazy rozgrywek jest VfL Wolfsburg! "Wilki" są w bardzo dobrej sytuacji po pierwszym starciu. Na Volkswagen Arena aktualny wicelider Bundesligi pokonał Sporting 2:0. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale zaraz na początku drugiej połowy sprawy w swoje ręce wziął Bas Dost. Holender wpierw pokonał Rui Patrício w czterdziestej szóstej minucie, a kolejnego gola dołożył za lekko ponad kwadrans.

Sprawdźmy jak radziły sobie ekipy w starciach w rodzimych ligach, które zostały rozegrane w ubiegły weekend! Zacznijmy od Sportingu. Zespół z Lizbony podejmował na własnym stadionie Barcelos. Podopieczni Marco Silvy wygrali 2:0. Gole dla Sportingu zdobyli Junya Tanaka oraz Nani! Dzięki temu triumfowi umocnił się on na trzecim miejscu w lidze portugalskiej.

Zmierzający po tytuł wicemistrza Niemiec VfL Wolfsburg mierzył się na Volkswagen Arena ze znajdującą się w dolnej części tabeli Bundesligi Herthą Berlin. Zwycięstwo "Wilkom" w tym starciu nie przyszło łatwo! Po dwóch bramkach niezastąpionego w ostatnim czasie Basa Dosta Wolfsburg wygrał ostatecznie 2:1.

Czy Sporting na własnym stadionie zdoła odwrócić losy tego dwumeczu? Przekonamy się o tym już w czwartek! Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 21:05 jedynie na lajfy.com!

Sporting Lizbona: Rui Patrício, Paulo Oliveira, Silva, Cédric, Tobias Figueiredo, William Carvalho, João Mário, Adrien Silva, Carrillo, Tanaka, Nani.

Rezerwowi: Marcelo, Miguel Lopes, André Martins, Oriol Rosell, Slimani, Montero, Carlos Mané.

VfL Wolfsburg: Benaglio, Naldo, Knoche, Rodriguez, De Bruyne, Träsch, Schürrle, Luiz Gustavo, Guilavogui, Vieirinha, Dost.

Rezerwowi: Grün, Schäfer, Klose, Jung, Caligiuri, Bendtner, Arnold.

Sędziowie: Ruddy Buquet – Guillaume Debart, Cyril Gringore..

Sporting dzisiaj na biało, a Wolfsburg w białych koszulkach i spodenkach!
    Kibice Wolfsburga obecni na stadionie!

Słuchamy właśnie hymnu Ligi Europejskiej.

1

1
    Ruddy Buquet rozpoczyna spotkanie! Od środka zaczynają gospodarze.

2
    Jak można było się spodziewać od razu do ataków ruszyli gracze Sportingu! Zagranie w kierunku Tanaki, który został jednak zablokowany przez obrońcę i piłka w rękach Benaglio.

3
    Serię ładnych podań wymienili teraz gracze Wolfsburga. Potem futbolówka była adresowana w pole karne do Schurrle, ale to podanie było odrobinę niecelne i piłkę przejął obrońca gospodarzy.

4
    Starcie na lewej stronie boiska De Bruyne z defensorem gospodarzy, który wybił futbolówkę za linię końcową. Korner dla Wolfsburga.

5
    Krótko rozegrany rzut rożny przez Wolfsburg. Centrował Schurrle, jednak dobrze ustawieni byli defensorzy gospodarzy i wybili futbolówkę.

6
    Natychmiast akcja przenosi się na drugą stronę boiska. Oglądamy korner dla Sportingu, jednak nie było po nim zagrożenia bramki strzeżonej przez Benaglio.

7
    Nieudany przerzut piłki na lewe skrzyło od Carrillo. Kolega z zespołu nie doszedł do tego zagrania. "Wilki" zaczynają od rzutu z autu.

9
    Zagranie z lewego skrzydła Naniego w środkową strefę do Silvy, który traci jednak piłkę. Na szczęście było to jeszcze na połowie rywali.

11
    Nani! Bardzo dobrze zagrał teraz as Sportingu Lizbona! Dośrodkowanie w pole karne, gdzie dobrze na dziesiąty metr wyszedł Benaglio i złapał futbolówkę!

12
    Odpowiadają rywale. Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Sportingu, ale obrona gospodarzy dzisiejszego meczu była dobrze ustawiona.

14
    Po stracie piłki przez kolegę z zespołu na połowie rywali zawodnika Wolfsburga faulował Adrien. "Wilki" zaczynają od rzutu wolnego.

15
    Udana interwencja w obronie jednego z zawodników Sportingu, który nabija piłką Trascha i wywalczył tym samym rzut z autu dla swojego zespołu.

16
    Joao Mario podawał piłkę z prawego skrzydła na piętnasty metr do Tanaki, który nie zdołał jednak udanie opanować futbolówki po tym zagraniu.

17
    Było groźnie po raz pierwszy w dzisiejszym spotkaniu! Zagranie z lewego skrzydła w pole karne rywali, gdzie na ósmym metrze był Nani, który zamykał akcję! As Sportingu nie trafił jednak dobrze w piłkę i poszybowała ona obok bramki!

18
    Świetnie spod własnej bramki przedzierał się teraz lewą stroną Carrillo, który minął kilku rywali, jednak w końcu został zatrzymany na linii środkowej boiska.

19
    Uderzać z dwudziestu metrów od bramki gospodarzy próbował De Bruyne, ale jego strzał udanie zablokował obrońca.

20
    Carrillo wrzucił teraz piłkę w pole karne rywali, jednak jego dośrodkowanie było zbyt głębokie. Futbolówka opuściła boisko i od bramki zacznie Benaglio.

21
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu! W środkowej strefie boiska niebezpiecznie w nogi Schurrle wszedł Paulo Oliveira! Słuszna decyzja arbitra, nie można tolerować takich zagrań.

22
    Zagranie z prawego skrzydła w pole karne gospodarzy. Tam na piłkę czaił się już Dost, ale Holendra przyblokował obrońca i futbolówkę złapał Rui Patricio.

23
    Sporting poprawił teraz swoje statystyki. Bardzo lekki strzał z około dwudziestu pięciu metrów Williama i bez żadnych problemów interweniował Benaglio.

24
    Ponownie prawym skrzydłem atakują "Wilki". Zagranie w pole karne gospodarzy, które miało dotrzeć do Schurrle, ale ostatecznie piłkę wybili obrońcy.

25
    Agresywnie zagrał teraz Dost! Wyprowadzającego piłkę Williana zaatakował wślizgiem Holender! Obyło się bez żółtej kartki.

26
    Korner dla Sportingu! Po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu gry główkował Paulo Oliveira, ale wydaje się, że przynajmniej metr nad poprzeczką.

27
    Z prawego skrzydła na szesnasty metr zagrywał piłkę De Bruyne, a uderzał Schurrle, ale futbolówka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

29
    Kolejny korner dla Wolfsburga. Do piłki podchodzi Rodriguez, ale futbolówki po dośrodkowaniu nie sięgnął żaden z jego partnerów z zespołu.

29
    Niewiele teraz zabrakło, a Dost sięgnąłby piłkę adresowaną z lewego skrzydła w szesnastkę rywali! Udanie na przedpole wyszedł teraz Rui Patricio!

31
    Za nami już ponad dwa kwadranse spotkania w Lizbonie! Obserwujemy do tej pory dość wyrównane starcie. Powinni śmielej atakować gospodarze, jeżeli chcą odrobić stratę z pierwszego spotkania.

33
    Już od prawie minuty wymieniają piłkę gracze Wolfsburga. Rywale mają duże problemy, żeby odciąć od futbolówki zawodników ekipy przyjezdnej.

35
    Niezła akcja gospodarzy! Długa wymiana podań przed szesnastką. W końcu futbolówka trafiła do Tanaki, który oddał obiecujący strzał, ale piłka lecąca po ziemi przeleciała obok słupka!
    Niewiele pomylił się Tanaka!

36
    To było naprawdę groźne! Dośrodkowanie z lewego skrzydła. Rywale wybijają piłkę, która trafia do Williama na dwudziesty metr! Futbolówkę lecącą w światło bramki na korner odbija Benaglio!

37
    Coraz ciekawej robi się w Lizbonie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Naniego główkował Paulo Oliveira, ale futbolówkę z linii wybija zawodnik Wolfsburga!

38
    Kolejna świetna szansa dla gospodarzy! W sytuacji sam na sam z Benaglio był Tanaka! Lepszy w tym pojedynku okazał się golkiper Wilków. Potem odbijali jeszcze gracze Sportingu, ale pierwszy ze strzałów został zablokowany, a drugi był bardzo niecelny.
    W pojedynku Tanaki z Benaglio lepszy okazał się golkiper "Wilków"!

40
    No cóż, to były wyśmienite minuty w wykonaniu Sportingu. Gracze z Lizbony uwierzyli, że Wolfsburg jest dzisiaj do ogrania! To dobrze dla tego widowiska!

41
    Po zagraniu zawodnika gospodarzy piłka w rękach Benaglio. Arbiter przerywa jednak spotkanie, ponieważ na murawie leży Nani!

42
    Trwa przerwa w grze, ponieważ widzimy, że ucierpiał w starciu z Luizem Gustavo Nani! W nosa skrzydłowego Sportingu leje się dużo krwi!

44
    Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i interwencji obrońcy oglądamy teraz korner dla gości. Centrował De Bruyne, do wybitej piłki doszedł Schurrle, ale jego strzał zza szesnastki po ziemi pewnie obronił Rui Patricio.

45
    Ruddy Buquet zdecydował, że pierwsza połowa spotkania potrwa minutę dłużej!

45+1
    To byłaby bramka do szatni! Świetnie rozpędził się lewą stroną gracz gospodarzy, który zszedł do środka i zagrał piłkę do Tanaki! Po strzale Japończyka z siódmego metra futbolówka odbiła się od Benaglio i uderzał w słupek! Masę szczęścia mieli przyjezdni!

45+1

46

46
    Drugą połowę spotkania zaczynają "Wilki"!

46
    Ofiarnie wślizgiem sięgał piłkę Cedric zanim przekroczyła ona linię końcową. Zawodnik gospodarzy liczył na wywalczenie rzutu rożnego, ale nie udało mu się nabić defensora rywali.

49
    Podanie na prawą stronę do Cedrica, który starał się centrować w pole karne rywali, ale jego dośrodkowanie zablokował Rodriguez. Futbolówka niefortunnie jeszcze odbiła się od Portugalczyka i od bramki zacznie Benaglio.

50
    Ładna akcja lewą stroną Naniego, który użył swojego przyśpieszenia. Po jego dośrodkowaniu piłkę wybili jednak rywale.

51
    To nie są udane minuty dla Cedrica. Tym razem kolega z zespołu wystawił mu piłkę na dwudziesty piąty metr, ale on fatalnie skiksował.

51
    Kolejna akcja gospodarzy. Dośrodkowanie z prawej flanki, piłkę głową zgrywał jeden z gospodarzy, ale udanie interweniuje Benaglio!

53
    Długie podanie na lewą stronę do Rodrigueza i arbiter z opóźnieniem odgwizduje pozycję spaloną. W powtórce widzimy, że ofsajdu raczej nie było.

54
    Ta akcja mogła zabić wszelkie emocje w Lizbonie! Świetną indywidualną akcję przeprowadził De Bruyne, który uderzył z dwudziestego metra po ziemi i trafił tylko w słupek! Rui Patricio wyciągnął się jak struna, ale nie sięgnął futbolówki!
    De Bruyne bliski rozstrzygnięcia sprawy awansu!

55
    Natychmiast odpowiada Sporting! Piłka trafia w pole karne do Naniego, który przekłada sobie obrońcę na drugą nogę i uderza, ale udanie nogi futbolówkę odbija Benaglio!

58
    Schurrle prostopadłe na lewe skrzydło do Luiza Gustavo, który próbował centrować, ale piłkę zablokował zawodnik rywali.

59
    Przerzut piłki przez Naniego na prawe skrzydło do Joao Mario, który zagrywał w pole karne, ale poradzili sobie w tej sytuacji defensorzy "Wilków".

61
    Zagranie w kierunku Schurrle, który był jednak na pozycji spalonej. Dobra decyzja arbitra. To był metrowy ofsajd.

62
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Schurrle, na boisku pojawia się Caligiuri.

63
    Niezły pomysł, ale trochę gorsze wykonanie świeżo wprowadzonego na boisko Caligiuriego. Rezerwowy gości zszedł z piłką do środka i zdecydował się na strzał po długi rogu z około dwudziestu metrów, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką!

64
    Znów szybko odpowiada Sporting. Fatalna strata Wolfsburga niedaleko własnego pola karnego. Po podaniu od kolegi piłka trafia w pole karne do Tanaki, który mając jednak przed sobą obrońcę uderzył nad poprzeczką!

64
    Zmiana w drużynie Sporting Lizbona: z boiska schodzi Adrien Silva, na boisku pojawia się Slimani.

66
    Oglądaliśmy korner dla gospodarzy, po którym nie było zagrożenia, ale piłka nadal w posiadaniu Sportingu. Ekipa Marco Silvy przebywa na połowie rywali.

69
    Wychodzi teraz na własną połowę Wolfsburg. Centrował z prawego skrzydła Caligiuri, ale piłkę zablokował rywali. Aut dla Wolfsburga.

70
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne przyjezdnych, ale zbyt płaskie. Dobrze ustawieni obrońcy oddalają zagrożenie od bramki.

71
    I kolejne już dzisiaj dośrodkowanie zostało zablokowane. Tym razem lewym skrzydłem atakowali gospodarze. Korner dla Sportingu!

72
    Po wrzutce z rzutu rożnego Naniego ostatni piłki dotykał decyzją arbitra zawodnik gospodarzy. Benaglio zaczynać będzie od bramki.

74
    Delikatnie ponad kwadrans pozostał do końca dzisiejszego spotkania. Czy Sporting będzie jeszcze stać na zryw, po którym powalczą o awans?

75
    Piłka na prawe skrzydło do Carrillo, który szukał podaniem w pole karne Joao Mario, ale to zagranie przecina jeden z defensorów Wolfsburga.

76
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Vierinha, na boisku pojawia się Schafer.

77
    Ależ zmarnowana okazja! Która to już dzisiaj przez Tanakę?! Japończyk otrzymał świetnie podanie w pole karne, po którym z około jedenastego metra uderzał! Futbolówkę odbił przed siebie Benaglio, a napastnik gospodarzy nie strzelał z pierwszej tylko jeszcze się kiwał i kończy się jedynie na kornerze dla Sportingu!
    Dlaczego Tanaka nie dobijał od razu?!

77
    Zmiana w drużynie Sporting Lizbona: z boiska schodzi Carrillo, na boisku pojawia się Carlos Mane.

77
    Zmiana w drużynie Sporting Lizbona: z boiska schodzi Tanaka, na boisku pojawia się Montero.

80
    Dziesięć minut pozostało do końca spotkania! Nie wiem, czy odnoszę dobre wrażenie, ale wydaje mi się, że graczom Sportingu brakuje już siły. Czekamy co zaprezentują rezerwowi!

81
    Podanie w środkowej strefie boiska do Slimaniego. Chciał przed niego wejść Naldo, ale przy tym faulował. Żółta kartka dla zawodnika "Wilków".

83
    Wolfsburg w tym fragmencie spotkania skupiony jest praktycznie tylko na defensywie. Nieliczne wyjścia na połowę rywali są kończone niecelnymi podaniami.

84
    Zagranie z prawego skrzydła na około piąty metr, gdzie czekał już na piłkę Carlos Mane, ale uprzedza go udanie interweniujący Benaglio!

84
    Proszę Państwa! W sytuacji sam na sam z Rui Patricio był Dost! Ewidentnie popychał go Silva! To powinien być rzut karny, ale gwizdek arbitra milczy! Uderzał jeszcze potem De Bruyne, jednak nie skoncentrował się na tym strzale, bo był przekonany, że będziemy oglądać jedenastkę. Tylko korner dla "Wilków".

85
    Caligiuri popełnił przewinienie taktyczny w środkowej strefie boiska. Żółta kartka dla zawodnika, który pojawił się na murawie w drugiej połowie.

87
    Prostopadłe podanie do Dosta, który wylądował z piłką na prawym skrzydle, ale świetnie zauważył ustawionego w polu karnym Caligiuriego. Rezerwowy gości nie zrobił pożytku jednak z tego zagrania.

89
    No cóż, wydaje się, że sami gospodarze już nie wierzą w to, że cokolwiek można tutaj zmienić! W ostatnich minutach przewagę posiadają goście.

89
    A jednak spróbowali jeszcze lizbończycy! Dośrodkowanie z prawego skrzydła, w niełatwej pozycji główkował Slimani, ale pewnie interweniuje Benaglio!

90
    Ruddy Buquet podjął decyzję, że dzisiejsze spotkanie potrwa trzy minuty dłużej!

90+1
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi De Bruyne, na boisku pojawia się Arnold.

90+2
    W posiadaniu piłki Sporting. Gospodarze nie szukają jednak długiego wrzucenia futbolówki w szesnastkę rywali i w końcu notują stratę, po której kilka sekund zyskał Dost.

90+3
    Pędził jeszcze połowę rywali Luiz Gustavo i fauluje go Slimani. Arbiter mógł pokusić się o żółtą kartkę w tej sytuacji.