Bradford – Reading 0:0 (koniec) | Aston Villa – West Bromwich 2:0 (koniec)
0:0 (0:0)
Reading F.C.
Sobota 07.03.2015, 13:45 • Coral Windows Stadium, Bradford • Puchar Anglii

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:45.

Przed nami ćwierćfinałowe starcia Pucharu Anglii! Jedną z par stanowią Bradford City oraz Reading!

Niewątpliwie na tle innych par ćwierćfinałowych ta wygląda nieco "egzotycznie". Mierzą się ze sobą bowiem zespół z League 1 oraz w Championship. Gospodarzem jest zespół grający w niższej lidze, czyli Bradford. Obecnie podopieczni Phila Parkinson znajdują się na ósmej pozycji w League 1 i mają na swoim koncie czterdzieści osiem oczek. Reading to przedstawiciel Championship. Nie spisuje się on tam jednak imponująco. Plasuje się dopiero na osiemnastej pozycji, ale ekipa Steve'a Clarke ma aż dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Z pewnością dużo łatwiejszą drogę do ćwierćfinału miał Reading! Zespół Steve'a Clarke'a nie napotkał na swojej drodze żadnego zespołu z Premier League. Musiał jedynie w meczach wyjazdowych uporać się z Huddersfield (1:0), Cardiff (2:1) oraz Derby (2:1).
    Cięższe przeprawy ma za sobą Bradford. Przedstawiciel League 1 w 1/8 finału pokonał 2:0 Sunderland, a w 1/16 finału sensacyjnie triumfował 4:2 nad Chelsea!

Jak już wcześniej wspominaliśmy inne pary ćwierćfinałowe "na papierze" wydają się silniejsze. Spójrzmy zatem jakie zespoły będą walczyć o awans do półfinału:

Bradford City – Reading FC
    Aston Villa – West Bromwich
    Liverpool FC - Blackburn Rovers
    Manchester United – Arsenal Londyn

Nie ulega wątpliwości, że zwycięzca tego ćwierćfinału będzie prezentował się w stawce pozostałych rywali niczym kopciuszek!

To spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco! Która z ekip dokona niesamowitej rzeczy i awansuje do półfinału Pucharu Anglii? Przekonamy się o tym już w sobotę! Na relację live zapraszamy od godziny 13:45 jedynie na lajfy.com!

Bradford City A.F.C: Williams, Darby, McArdle, Davies, Meredith, Liddle, Morais, Knott, Clarke, Hanson, Stead.

Rezerwowi: Pickford, Sheehan, Zoko, Yeates, MacKenzie, Routis, Halliday.

Reading F.C.: Federici, Kelly, Hector, Pearce, Obita, Chalobah, Mackie, Williams, Norwood, Robson-Kanu, Pogrebnyak.

Rezerwowi: Gunter, Cox, McCleary, Akpan, Aiyegbeni, Andersen, Cooper.

Sędziowie: Lee Mason, Michael Mullarkey, Marc Perry.

1

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczyna Reading!

1
    Już podczas pierwszej minuty spotkania przedzierający się Mackie jest faulowany przez Knotta. Rzut wolny dla Reading w odległości trzydziestu metrów od bramki gospodarzy.

2
    Na murawie leży teraz Liddle, który ucierpiał w w walce o górną piłkę z Chalobahem. Chwila przerwy w grze, ponieważ zawodnik Bradford nie podnosi się.

4
    Zachowanie fair play zawodników Reading. Przedstawiciele Championship honorowo oddają futbolówkę niżej notowanym rywalom.

6
    Długie podanie w kierunku Pogrebnyaka, jednak napastnika Reading dobrze uprzedził golkiper zespołu gospodarzy.

8
    Po pierwszych minutach śmiało możemy powiedzieć, że obserwujemy wyrównane widowisko. Żaden z zespołów nie chce się "odkryć".

9
    Obserwowaliśmy teraz dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Bradford, ale defensorzy gospodarzy udanie wybili futbolówkę.

11
    Udany odbiór gospodarzy i od razu podanie w kierunku jednego z zawodników, ale futbolówkę przejmują obrońcy rywali.

13
    Z lewego skrzydła zdołał zacentrować Meredith, główkował Hanson, ale bardzo lekko i bez żadnych problemów interweniuje Federici.

15
    Długie zagranie w pole karne Bradford w poszukiwaniu Pogrebnyaka. Wrzutka była jednak zbyt głęboka, ponieważ interweniuje Williams.

16
    W walce o górną piłkę w środkowej strefie boiska przewinienie na Hansenie popełnił Kelly. Zaczynają gospodarze od rzutu wolnego.

18
    Nie oszukujmy się, do tej pory nie obserwujemy powalającego na kolana meczu. Jest to typowe spotkania, gdzie oglądamy dużo walki.

20
    Długi wyrzut piłki z autu w pole karne przyjezdnych, jednak gracze Reading udanie interweniują i daleko wybijają futbolówkę.

22
    Pogrebnyak bardzo ładnie piątą na prawym skrzydle do Kelly, który fatalnie jednak zacentrował. Co to miało być?!

24
    Kolejne minuty spotkania za nami. Nie może się podobać ten meczu. Oglądamy dużo rwanej gry i wznawiania jej od autów.

25
    Groźna akcja Reading. Z prawej strony do środka zszedł Daniel Williams i próbował zaskoczyć golkipera rywali uderzeniem z ostrego kąta, ale Ben Williams udanie interweniował.

27
    To była szansa! Bardzo ładną akcję prawą stroną przeprowadził Mackie, który dośrodkował w pole karne, gdzie był Pogrebnyak! Po jego strzale piłka trafiła jednak w słupek!
    Pogrebnyak uderza w słupek!

29
    Akcję prawą stroną starał się przeprowadzić Stead, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i opuściła ona plac gry. Federici zaczyna od bramki.

31
    Z prawej flanki w kierunki Pogrebnyaka centrował Mackie, ale piłki nie doszła do Rosjanina. Udanie interweniował Ben Williams.

33
    Wydawało się, że po akcji Pogrebnyaka przyjezdni będą chcieli pójść za ciosem i w końcu zdobyć gola, ale teraz gra się uspokoiła.

35
    Hector ewidentnie popychał teraz Stead'a, który blokował futbolówkę. Rzut wolny dla Bradford i będziemy prawdopodobnie oglądać dośrodkowanie.

36
    Było groźnie! Po z lewej strony centrował Liddle, nikt nie zdołał tam chyba sięgnąć futbolówki, która trafiła w słupek! Federici był kompletnie zaskoczony!
    Liddle dośrodkowuje i piłka trafia w słupek!

37
    Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany nią został McArdle!

38
    Z prawej strony centrował Mackie. W polu karnym był Pogrebnyak i jeszcze jeden kolega z zespołu, ale nie przyjęli oni piłki.

40
    Z lewego skrzydła w pole karne Reading centrował Meredith. Walczył tam o piłkę z rywalem Stead, ale lepszy okazał się defensor przyjezdnych.

42
    Na strzał z dystansu zdecydował się teraz Daniel Williams. Sam pomysł był dobry, ale wykonanie już gorsze. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

43
    Długie podanie w kierunku Pogrebnyaka, ale zbyt mocne. Futbolówka ląduje w rękach golkipera Bradford.

45
    Podanie na lewe skrzydło do Hansona, ale skutecznie zablokował do Pearce. Od rzutu z autu zaczyna będzie Reading.

45
    Dwie minuty doliczył do podstawowego czasu gry arbiter!

45+2
    W ostatnich sekundach pierwszej połowy dośrodkowania próbował jeszcze Filipe Morais, ale kompletnie nie wyszła mu ta próba.

45+2

46

46
    Początek drugiej połowy spotkania!

46
    Zaraz na początku drugiej połowy szansa dla gospodarzy! Zagranie w pole karne rywali i piłka spada pod nogi Filipe Moraisa, który nie zdecydował się jednak na uderzenie z ostrego kąta, ale niepotrzebnie podawał!
    Dlaczego Morais w tej sytuacji jeszcze podawał?

49
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła Filipe Moraisa w pole karne rywali, ale pewnie wychodzi tam do piłki Federici i interweniuje.

51
    Niewątpliwie gra Bradford w drugiej połowie wygląda lepiej. To jednak wciąż za mało, aby znaleźć receptę na rozpracowanie defensywy rywali.

53
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Filipe Moraisa, ale rywale udanie wybijają futbolówkę z własnej szesnastki.

55
    Tym razem rzut wolny dla Bradford. Dośrodkowanie w pole karne rywali, ale tam faulowany był jeden z zawodników rywali.

56
    Długie wybicie piłki w kierunku Pogrednyaka, ale Rosjanin ewidentnie odpycha przy tym McArdle. Zaczyna od rzutu wolnego Bradford.

58
    Udanie w tę drugą połowę gry weszli gospodarze. Cały czas z różnym skutkiem atakuje Bradford. Reading zamknięty teraz na własnej połowie.

60
    Kolejna akcja gospodarzy, tym razem lewą flanką. Zagranie piłki w pole karne, a wybiciem futbolówki znów ratuje się zespół gości.

63
    Nadal wynik 0:0 w Bradford. Stroną przeważającą się gospodarze, ale brakuje im klarownych okazji na gole.

64
    W walce o piłkę na połowie rywali zawodnika Bradford faulował Kelly. Od rzutu wolnego zaczynać będą gospodarze.

65
    Rozpędzają się gospodarze! Długie zagranie do Steada, któremu w ostatnim momencie piłkę spod nogi wybija Kelly! Korner dla Bradford.

66
    Zmiana w drużynie Reading F.C.: z boiska schodzi Robson-Kanu, na boisku pojawia się McCleary.

68
    W drugiej połowie Reading gra bardzo asekuracyjnie. Nie wiemy czy jest to spowodowane dobrą grą rywali, czy próbą obrony bezbramkowego remisu.

71
    Mackie próbował teraz zagrywać do Pogrebnyaka, ale jego podanie zostało zablokowane. W posiadaniu piłki Bradford.

71
    Ależ było blisko! Po zagranie z prawego skrzydła Steada uderzał Hanson i piłka przeleciała tuż obok słupka! Mogą żałować gospodarze tej sytuacji.
    Niewiele pomylił się Hanson

73
    Akcja lewą stroną McCleary'ego, ale można powiedzieć, że nieudana. Piłka po jego dośrodkowaniu opuszcza boisko i od bramki zaczyna Williams.

74
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła w szesnastkę Reading, ale piłkę na piątym metrze pewnie łapie golkiper przyjezdnych.

75
    Ależ to była okazja! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Davies i futbolówka naprawdę minimalnie przeleciała nad poprzeczką! Federici by tego nie wyjął!
    Davies główkuje tuż nad poprzeczką!

76
    Zmiana w drużynie Bradford City A.F.C: z boiska schodzi Filipe Morais, na boisku pojawia się Halliday.

78
    Niecały kwadrans do zakończenia dzisiejszego spotkania. Nadal przewaga po stronie gospodarzy, a w obozie rywali szykuje się zmiana.

80
    Zmiana w drużynie Reading F.C.: z boiska schodzi Mackie, na boisku pojawia się Aiyegbeni.

81
    Z lewego skrzydła próbował centrować Hanson. Piłkę blokuje Kelly, a potem odbija się ona jeszcze od napastnika gospodarzy. Federici zacznie od bramki.

82
    Na murawie leży teraz Chalobah, który opatrywany jest przez służby medyczne. Wydaje się on być oszołomionym. Może być potrzebna zmiana.

83
    Zmiana w drużynie Bradford City A.F.C: z boiska schodzi Knott, na boisku pojawia się Yeates.

83
    Zmiana w drużynie Bradford City A.F.C: z boiska schodzi Clarke, na boisku pojawia się Zoko.

83
    Zmiana w drużynie Reading F.C.: z boiska schodzi Chalobah, na boisku pojawia się Akpan.

85
    Ładna akcja lewą stronę Pogrebnyaka i fauluje go Davies. Będziemy oglądać rzut wolny na wysokości pola karnego dla Reading.

86
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ogromne zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, udanie tam interweniował chyba Williams!
    Po tym zamieszaniu mogła paść bramka dla Reading!

88
    Dośrodkowanie w pole karne Reading, ale na miejscu jest Adam Federici, który pewnie łapie futbolówkę.

90
    Lee Mason doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90+2
    Na boisku leży teraz Pearce, który ucierpiał w walce o piłkę, z którymś z gospodarzy. Trwa w przerwa w grze, ponieważ obrońca Reading jest opatrywany.

90+4
    Nadal trwa przerwa w grze. Widzimy teraz, że Pearce ma problemy z nosem, z którego leje się krew. Arbiter na pewno weźmie tę przerwę w grze pod uwagę.

90+6
    Pearce opuszcza teraz boisko. Możliwe, że nie zobaczymy go już dzisiaj na placu gry. Tymczasem mecz został wznowiony.

90+9
    Trwa już dziewiąta minuta doliczonego czasu gry. Od momentu kiedy spotkanie zostało wznowione nie oglądaliśmy nic ciekawego na boisku.