Pittsburgh – Boston 0:2 (koniec) | San Jose – Chicago 2:6 (koniec)
Pittsburgh Penguins
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Boston Bruins
Sobota 14.03.2015, 18:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • National Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na Lajfy.com! (20:36:45)

Koniec spotkania. Boston Bruins pokonuje na wyjeździe Pittsburgh Penguins 2:0 po bramkach Lucicia oraz Chary.

60:00
    CHARA - 0:2

59:22
    Gol dla Bostonu!
    Bramkę zdobył ZDENO CHARA.

GOL! ZDENO CHARA strzałem do pustej bramki ustala wynik dzisiejszego spotkania.

58:50
    Pusta bramka Pittsburgha.

58:00
    Ostatnie dwie minuty regulaminowego czasu gry.

56:35
    Pens podkręcają tempo. Boston nastawiony na grę defensywną.

55:03
    Do zakończenia tego meczu niespełna pięć minut. Pingwiny mają coraz mniej czasu na odwrócenie losów spotkania.

54:28
    Guma po strzale Hornqvista wylądowała na siatce nad bramką Raska.

53:40
    Sutter mocno z nadgarstka, Rask pewnie broni.

52:22
    Uwolnienie po stronie Pittsburgha. Przerwa w grze.

51:12
    Strzał Lucica na bramkę Pens zablokowany.

50:10
    Perron nagrał gumę na kij Hornqvista, ale ten posyła krążek obok bramki.

49:16
    Bruins po raz kolejny spalili na niebieskiej.

48:44
    Efektowna interwencja Raska po kapitalnym strzale Cole'a spod niebieskiej.

48:15
    Pingwiny na lodzie w pełnym zestawieniu.

47:38
    Chara huknął spod niebieskiej, ale krążek wylądował poza lodowiskiem.

46:15
    Lovejoy z dwoma minutami kary za zahaczanie. Bruins w przewadze.

46:15
    Indywidualna akcja Smitha zakończona dobrą interwencją Greissa.

45:20
    Strzał Adamsa przelatuje obok bramki Raska.

44:32
    Bruins w natarciu, ale Kunitz wybija krążek do tercji neutralnej i przerywa akcję gości.

43:23
    Bardzo dobra defensywna gra Bostonu. Penguins mają spore problemy ze stworzeniem dobrej akcji.

42:20
    Ehrhoff ponownie popisuje się atomowym uderzeniem. Rask broni!

41:30
    Jak na razie bardzo spokojny początek tej tercji.

40:29
    Greiss łapie gumę po strzale Kruga z ostrego kąta.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Bruins.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 20:00.

Koniec drugiej tercji spotkania. Pittsburgh miał masę okazji, ale wciąż Boston prowadzi 1:0.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej tercji spotkania rozpoczęta.

38:30
    Aktywna gra Bostonu w końcówce tej tercji.

37:19
    Zamieszanie pod bramką Greissa! Golkiper Pingwinów zdołał jakoś zamrozić gumę!

36:30
    Rask mrozi gumę po strzale Downiego z okolic lewego bulika.

35:48
    Kolejna niewykorzystana gra w przewadze przez Pittsburgh.

34:06
    Krążek po piekielnie mocnym strzale Ehrhoffa opuścił obszar lodowiska.

33:48
    Pittsburgh w przewadze. Dwie karne minuty dla Kelly'ego za niebezpieczną grę wysoko niesionym kijem.

33:20
    Pittsburgh szuka swojej okazji na wyrównanie, ale jak na razie świetnie bronią się goście.

32:10
    Trójkowa akcja Pingwinów zakończona strzałem Winnika w... słupek!

31:45
    Strzał Perrona z okolic niebieskiej, Rask wyłapuje gumę.

30:40
    Goście na pozycji spalonej. Mamy przerwę w grze.

30:00
    Połowa spotkania za nami. W Pittsburghu wciąż 1:0 dla Bruins.

29:40
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie.

29:00
    Rask świetnie interweniuje po kolejnym groźnym strzale gospodarzy. Kiedy Pingwiny przełamią golkipera Bostonu?

27:31
    Ponownie świetna gra Pens w osłabieniu. Gramy 5 na 5.

26:10
    Guma wybita pod bramkę Raska.

25:31
    Boston zagra po raz drugi w przewadze. Dwie karne minuty za przeszkadzanie dla Hornqvista.

24:30
    Chwila lepszej gry ze strony Bostonu. Greiss musiał trochę popracować między słupkami.

23:38
    Greiss popisuje się świetną interwencją po groźnym strzale Spoonera.

22:14
    Pingwiny na pozycji spalonej. Wznowimy grę w tercji neutralnej.

21:22
    Spaling obija słupek bramki Bostonu!

20:28
    Boston na lodzie w pełnym zestawieniu.

20:07
    Letang świetnie podał do Comeau, który oddaje idealne uderzenie, ale Rask broni parkanami!

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 19:03.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry Boston prowadzi 1:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Ostatnia minuta pierwszej tercji rozpoczęta.

18:28
    Dwie minuty kary za zahaczanie otrzymał Eriksson. Pittsburgh w przewadze.

18:02
    Sygnalizowana kara dla Bostonu.

17:12
    Greiss pewnie wyłapuje niezbyt udany strzał Paille.

16:30
    Pingwiny powróciły do lepszej gry. Boston nie ma już takiej przewagi na lodzie.

15:25
    Świetny strzał Comeau! Równie dobra interwencja Raska.

15:06
    Bruins na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

14:30
    Pittsburgh od dłuższego czasu nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę Raska.

13:20
    Bruins ciągle w ofensywie. Niebezpiecznie pod bramką Pens.

12:51
    Dobra gra Pittsburgha w osłabieniu. Gramy już 5 na 5.

11:30
    Bruins wyrzuceni z tercji obronnej rywala.

10:51
    Dwie minuty kary za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Perron. Boston w przewadze.

10:28
    Guma poza obszarem lodowiska. Mamy przerwę w grze.
    LUCIC - 0:1

9:53
    Bramkę zdobył MILAN LUCIC.

GOL! Boston otwiera wynik spotkania. MILAN LUCIC strzałem ze środka pokonuje Greissa, który w tej sytuacji mógł zachować się o wiele lepiej. 1:0 dla Bruins.

9:18
    Goście na lodzie w pełnym zestawieniu.

9:08
    Kibice Pittsburgha odetchnęli z ulgą. Małkin wrócił do gry.

9:08
    Spalony na niebieskiej. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

8:03
    Jak na razie Pingwiny nie są w stanie założyć zamka w tercji Bruins.

7:18
    Penguins zagrają w przewadze. Dwie minuty kary za zahaczanie otrzymał Seidenberg.

6:30
    Jak na razie całkiem niezła gra Pens pomimo braku dwóch zawodników na ławce.

5:04
    Rask wyłapuje gumę po niezłym strzale Lapierre.

4:30
    Chwila spokojniejszej gry na lodzie. Nie mieliśmy teraz żadnych strzałów.

3:29
    Ładny strzał Letanga z nadgarstka. Ponownie górą jednak Rask.

3:00
    Małkin zszedł do szatni. Dwóch czołowych zawodników Pittsburgha w chwili obecnej nie jest dostępnych.

2:04
    Golkiper w Bostonu w ostatniej chwili interweniuje po mocnym strzale Hornqvista!

1:30
    W spotkaniu nie występuje Sidney Crosby, który w ostatniej chwili wyleciał ze składu. Dodatkowo teraz kontuzji być może doznał Małkin. Nie wygląda to dobrze.

1:29
    Małkin został rzucony na bandę przez Kelly'ego. Wygląda na to, że Geno doznał jakiejś kontuzji...

1:07
    Rask mrozi gumę po uderzeniu Comeau.

0:10
    Pierwsza dobra interwencja Raska po strzale Suttera.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Penguins!

00:01

Jeszcze jakieś problemy ze składami zauważyli sędziowie...

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

Do gry po kontuzji w dzisiejszym spotkaniu powraca Christian Ehrhoff.

Osiemnasta wybiła. Za parę chwil zawodnicy pojawią się na lodzie!
    Linie Penguins na treningu

W bramce Pittsburgha dzisiaj jednak Thomas Greiss.

Początek spotkania za ok. 15 minut!

Pittsburgh Penguins: Greiss (Fleury) – Letang, Martin, Lovejoy, Ehrhoff, Cole, Scuderi – Hornqvist, Crosby, Perron – Comeau, Malkin, Kunitz – Bennett, Sutter, Winnik – Downie, Lapierre, Spaling

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Hamilton, Chára, McQuaid, Krug, Bartkowski, Seidenberg – Smith, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Spooner, Lucic – Eriksson, Söderberg, Kelly – Talbot, Campbell, Paille

Sędziowie: P. Devorski, Pochmara – Racicot, G. Devorski.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Faworytem tego spotkania będzie Pittsburgh, który może liczyć również na doping własnych kibiców. Czy Pingwiny zdołają zdobyć swój 90 punkt w sezonie zasadniczym? Przekonamy się już niedługo!

Boston w tym sezonie zmaga się z masą problemów, ale ostatnio Miśki notują lepszą formę. Bruins wygrali cztery mecze z rzędu i z pewnością będą chcieli odnotować kolejne zwycięstwo. Nie będzie o to jednak łatwo. Bilans ostatnich dziesięciu spotkań Pens to 7-2-1.

Pingwiny z Pittsburgha rozegrają swój drugi mecz po powrocie z zachodu. Pens w czterech wyjazdowych spotkaniach zgromadzili 5 na 8 punktów w niezwykle ciężkich meczach. W ubiegły czwartek Penguins w swoim pierwszym meczu w Consol Energy Center po powrocie pokonały Edmonton Oilers 6:4.

Rozpoczyna się ostatni miesiąc rozgrywek zasadniczych w najlepszej hokejowej lidze świata. Jednym z dzisiejszych spotkań będzie starcie Pittsburgha z Bostonem.

National Hockey League, spotkanie pomiędzy Pittsburgh Penguins i Boston Bruins.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.