Śląsk – Wybrzeże 25:32 (koniec) | Zagłębie – Stal 24:27 (koniec)
25:32 (10:13)
Energa Wybrzeże Gdańsk
Niedziela 15.03.2015, 17:00 • Hala Orbita, Wrocław • Orlen Superliga mężczyzn

Dziękujemy za uwagę i żegnamy się. Zapraszamy na inne relacje na Lajfy.com! (18:40:36)

Wybrzeże Gdańsk wygrywa "mecz o cztery punkty" z drużyną Śląska Wrocław 32:25. W przekroju całego spotkania goście byli drużyną lepszą, mieli więcej pomysłów na rozegranie ataku i to doprowadziło ich do pewnego zwycięstwa. Śląsk był dziś po prostu za słaby, nie miał żadnych atutów i tylko raz doszedł rywali, kiedy to w 42. minucie był remis 17:17.

60
    Koniec meczu. (25:32)

60
    Źle gra Telepnev, kontra Gdańska i trafia Rakowski. (25:32)

60
    Jeszcze dobijają goście Śląsk rzutem ze środka. (25:31)

59
    Złe podanie Wybrzeża na koło, kontra wrocławian i kończy Miszka. (25:30)

59
    Telepnev rzuca z dystansu. (24:30)

58
    Śląsk wychodzi z kontrą, ale Papaj brzydko fauluje Radojevica i ląduje na ławce kar. (23:30)

58
    Znów Radojevic rzuca z trudnej pozycji z lewego rozegrania. Obok bramki. Bezradny jest już Śląsk. (23:30)

57
    Źle Śląsk w ataku, szybka kontra gości i kończy to Papaj. (23:30)

57
    Znów Rogulski świetnie na kole i kolejna bramka. (23:29)

56
    Trafia Ścigaj, ale nieuznana bramka. Faul w ataku. (23:28)

56
    Dynamicznie z lewej strony Papaj i rzuca ładną bramkę! (23:28)

55
    Rakowski rzuca ze środka, broni Cudic, ale znów wcześniej był faul. (23:27)

55
    Sulej ukarany minutami. (23:27)

55
    Wróblewski ruszył środkiem i szczęśliwie trafia od słupka. (23:27)

54
    Rogulski podwyższa wynik z koła. Odjechali rywale Śląskowi. (22:27)

54
    Herudziński wykluczony na dwie minuty. (22:26)

53
    Trafia Sulej po indywidualnej akcji, ale nie zaliczona ta bramka. Wcześniej faul. (22:26)

53
    Radojevic schodzi na środek, rzuca, ale nad bramką. (22:26)

53
    Papaj kończy atak z lewego skrzydła delikatnym, technicznym rzutem. (22:26)

52
    Dobrze w ataku Śląsk i kończy skutecznie Ścigaj! (22:25)

52
    Cudić świetnie broni rzut z 6. metra! (21:25)

52
    Indywidualnie próbuje Lijewski, ale twardo w obronie Śląsk. (21:25)

51
    Przepiękna wkrętka z prawego skrzydła Miszki! (21:25)

51
    Bardzo łatwo wchodzi w środek Rakowski i trafia bez problemów z 6. metra. (20:25)

50
    Ależ broni teraz Plaszczak! Zatrzymuje Białaszka z lewego skrzydła! (20:24)

49
    Znów sam Sulej poszedł, tym razem z zewnętrznej prawej strony i trafia. (20:24)

49
    Znów na koło Śląsk i trafia Herudziński! (20:23)

48
    Sulej łatwo trafia ze środka. (19:23)

48
    Przekraczają linię goście, błyskawiczna akcja Śląska i trafia rozpędzony Miszka! (19:22)

47
    Herudziński trafia z koła. Wreszcie trafiają wrocławianie. (18:22)

Fatalne 5 minut Śląska od poprzedniego timeoutu. Wrocławianie nie trafili ani razu, za to Wybrzeże rzuciło aż 5 bramek. Odjeżdżają goście Śląskowi.

47
    Timeout dla gospodarzy. (17:22)

47
    Sulej trafia z biodra ze środka. (17:22)

46
    Szybko rzuca Adamuszek i nie trafia w bramkę. Pospieszył się z tym rzutem. (17:21)

46
    Rakowski lobuje Cudica z prawego skrzydła. (17:21)

45
    Adamuszek obija słupek, zbiera Herudziński i... broni Plaszczak! Niesamowite! Brakuje też szczęścia wrocławianom. (17:20)

45
    Wysoko skacze Kornecki z lewej strony i trafia mocnym rzutem. Znów odskakuje Wybrzeże. (17:20)

44
    Traci Śląsk, nie zdołali rzucić gospodarze. (17:19)

44
    Długo gra tę akcję Śląsk, rzuca Adamuszek z lewego rozegrania. Faul. Ale będzie zaraz gra pasywna. (17:19)

43
    Źle podaje Garbacz, ale świetnie wraca i odzyskuje w obronie! (17:19)

42
    Białaszek przekracza linię na skrzydle, szybko grają goście i kończy atak z prawego skrzydła Rakowski. (17:19)

42
    Śląsk standardowo grając w osłabieniu wycofuje bramkarza. (17:18)

42
    Jeszcze minuty dla Herudzińskiego. (17:18)

42
    Kornecki rzuca bardzo mocno z lewego rozegrania i trafia! (17:18)

Zaczynają się robić wielkie emocje na hali we Wrocławiu! Śląsk wreszcie dogonił rywali i zaczyna grać skuteczniej w ataku. Do końca meczu zostało niespełna 18 minut, które zapowiada nam się bardzo ciekawie.

42
    Timeout dla gości. (17:17)

42
    Telepnev mocno ze środka i mamy remis! Szybka i skuteczna akcja Wrocławia! (17:17)

41
    Gra pasywna gości, Lijewski z miejsca ze środka, nad bramką! (16:17)

41
    Rakowski schodzi w środek, rzuca i blok Herudzińskiego! Aut. (16:17)

40
    Kroki Wybrzeża, szybko gra Śląsk i zmniejsza straty Miszka! Znów w kontakcie obie drużyny! (16:17)

40
    Adamuszek dynamicznie wbiega w środek i rzuca, piękne trafienie! (15:17)

39
    Sulej fauluje rzucającego z 9. metra Adamuszka i ląduje na ławce kar. (14:17)

39
    Gdańsk znów gra na prawe skrzydło, ale tym razem tracą. (14:17)

38
    Śląsk już w komplecie, ale traci w ataku. Faul Telepneva. (14:17)

38
    Źle podaje Śląsk w ataku, szybka kontra rywali i trafia Rakowski! (14:17)

37
    Ale nie kończy też Wybrzeże! Obok bramki! (14:16)

37
    Rzuca Ścigaj z 9. metra... broni Plaszczak! (14:16)

36
    Śląsk znów wycofuje bramkarza. (14:16)

36
    Dwie minuty kary dla Garbacza. (14:16)

36
    Znów prawe skrzydło Wybrzeża i kończy atak Rakowski. (14:16)

36
    Herudziński trafia z koła, bramka kontaktowa! (14:15)

35
    CUDIĆ! Najpierw broni rzut Lijewskiego,a później dobitkę Rogulskiego! Świetnie bramkarz Śląska! (13:15)

35
    Miszka pewnie pokonuje Sokołowskiego w pierwsze tempo. (13:15)

35
    Herudziński znów wywalcza karnego. (12:15)

34
    Tym razem Gdańsk skutecznie, trafia z prawej strony Rakowski. (12:15)

34
    Cudić broni rzut z prawej strony! Ale zbierają jeszcze goście! (12:14)

34
    Długo Wybrzeże gra tę akcję, Lijewski z biodra, po bloku. (12:14)

33
    Znów Białaszek indywidualnie kryje Lijewskiego. (12:14)

32
    Ścigaj ruszył na środku i trafia! Jeszcze ucierpiał Sulej w tej akcji i chwila przerwy. (12:14)

32
    Kornecki trafia ze Sląska. Długo szukali sposobu na tę akcję goście, bo Białaszek odciął Lijewskiego. (11:14)

32
    Miszka pokonuje Plaszczaka lobem! (11:13)

31
    Znów piłka na koło, znów faul na Herudzinśkim i tym razem karny. (10:13)

31
    Dobra pozycyjna akcja Śląska, faulowany na kole Herudziński. (10:13)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:13)

Zawodnicy wracają na parkiet. Za chwilę początek drugiej połowy.

Bardzo przeciętna pierwsza połowa za nami. Wybrzeże Gdańsk prowadzi 13:10 z Śląskiem Wrocław. Gospodarze tego meczu grają szczególnie słabo w ataku, ciężko im wypracować dogodne sytuacje, a jeśli już je mają to często ich nie kończą. Wrocławianie jednak na pewno będą walczyć do końca, tym bardziej, że goście również nie grają wybitnie. Zapraszamy na druga połowę po krótkiej przerwie.

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:13)

30
    Znów Wybrzeże gra do prawego Skrzydła, ale znów nie kończy tego ataku. (10:13)

30
    Ale nie kończy ataku także Śląsk, zatrzymany Adamuszek. (10:13)

30
    Gra pasywna Wybrzeża i Cudić broni rzut z prawego rozegrania. (10:13)

29
    Ścigaj wbiega w obronę i rzuca z 6. metra, broni Płaszczak! Zbiera jednak Herudziński i dobija! (10:13)

28
    Kroki Mogielnickiego, szansa dla Śląska! (9:13)

28
    Rakowski jeszcze ukarany minutami za poprzednią akcję! (9:13)

28
    Herudziński trafia z koła! (9:13)

27
    SCHODOWSKI! Świetnie bramkarz Śląska zatrzymuje rzut z prawego skrzydła! (8:13)

27
    Faul w ataku Ścigaja. Fatalnie Śląsk. (8:13)

26
    Szybka kontra gości i bramka Piątka. (8:13)

26
    Śląsk bez bramkarza, rzuca Adamuszek i zablokowany. Jeszcze zebrał rzucający z poświęceniem, ale źle podał. (8:12)

26
    Kondratiuk rzuca ze Śląska, ale źle i piłka w rękach Schodowskiego. (8:12)

25
    Jarowicz fauluje Korneckiego w szybkiej kontrze i rzut wolny dla gości. (8:12)

25
    Znów podanie do koła, złe i strata piłki. (8:12)

25
    Do koła gra Śląsk, ale faul. Tylko wolny. (8:12)

25
    Szybka akcja Gdańska i kończy to Piątek. (8:12)

24
    Długo gra Śląsk akcję, Ścigaj rzuca z kozłem, ale za lekko i spokojnie broni Płaszczak. (8:11)

23
    Wysoko skacze na 9. metrze Kondratiuk i rzuca ładną bramkę! (8:11)

23
    Znów sam Kornecki, tym razem na środku, ale znów faulowany. (8:10)

22
    Blokuje Śląsk rzut rywali, szybko gra akcję Śląsk i kończy Miszka wkrętką ze skrzydła! (8:10)

22
    Znów indywidualnie Kornecki na lewym rozegraniu, zatrzymuje do Cudic. Ale jeszcze rzut wolny. (7:10)

21
    Timeout dla gości. (7:10)

21
    Kornecki nie trafia z rzutu przy grze pasywnej, ale nie kończy również ataku Śląsk. (7:10)

20
    Ruszył sam Sulej, wbiega w obronę do wewnątrz i faul Śląska. (7:10)

20
    Świetnie Cudić zatrzymuje Korneckiego z 6. metra! (7:10)

19
    Telepnev odzyskuje pikę w obronie, rusza w kontrze Herudziński i... faul w ataku! A mógł podawać! (7:10)

19
    Adamuszek rozrzuca na prawo i trafia Miszka ze skrzydła! (7:10)

18
    Lijewski rzuca z biodra ze środka i trafia. Bardzo ładne trafienie. (6:10)

18
    Ucierpiał w poprzedniej akcji Sulej, chwila przerwy. (6:9)

18
    Rzuca Kornecki przy grze pasywnej i genialny blok Herudzińskiego! (6:9)

17
    Jeszcze kara minut dla Rogulskiego. (6:9)

17
    Nie kończy ataku Wybrzeże, rusza Śląsk i ze środka trafia Telepnev! (6:9)

17
    Bomba Adamuszka z dystansu, ale przestrzela rozgrywający Śląska! (5:9)

16
    Rogulski trafia z koła. (5:9)

16
    Abram schodzi na środek, rzuca i broni Cudić. Ale gwiżdżą jeszcze faul sędziowie. (5:8)

15
    Szybka akcja gospodarzy i kończy to Herudziński! (5:8)

15
    Lijewski rusza sam i trafia. (4:8)

15
    Kornecki świetnie na lewym rozegraniu mija rywala, ale znów faul i znów wolny. (4:7)

14
    Próbują grać na koło goście, ale powalony tam Rogulski. Rzut wolny. (4:7)

14
    Miszka trafia z pierwszego tempa. (4:7)

14
    Wbiega z lewej strony w strefę obronną Adamuszek i brutalnie powalony. Minuty dla Nilssona. (3:7)

Fatalnie wygląda Śląsk Wrocław w ataku. Gospodarze nie potrafią skonstruować dobrej akcji, męczą się w ataku i biją głową w mur. Do tego sporo błędów i Gdańsk prowadzi 7:3 po pierwszych 13 minutach.

13
    Timeout dla gospodarzy. (3:7)

13
    Ależ cudowna akcja Wybrzeża, dwa podania za plecami do lewego skrzydła i trafia Abram! (3:7)

12
    Rozciąga Śląsk na lewe skrzydło, ale przestrzela Białaszek! Źle gra w ataku Wrocław! (3:6)

12
    Lijewski z miejsca ze środka i broni Cudić! (3:6)

11
    Białaszek indywidualnie kryje Lijewskiego, ciężko gra się ten atak gościom. (3:6)

11
    Kroki Telepneva... ależ błędy wrocławian. (3:6)

11
    Piątek wykluczony na 2 minuty za faul na Telepnevie. (3:6)

10
    Rakowski lobuje Cudica z prawego skrzydła. (3:6)

10
    Znów Ścigaj! Wchodzi w obronę i rzuca skutecznie! Jeszcze ucierpiał w tej akcji Telepnev. (3:5)

9
    Śląsk wycofuje bramkarza. Wszystko na jedną kartę? (2:5)

9
    Wykorzystuje karnego Kondratiuk. (2:5)

9
    Jarowicz znów fauluje na kole i karny dla zespołu trenera Waszkiewicza. (2:4)

8
    Gra pasywna Wybrzeża, szybko do przodu podaje Śląsk... przechwytują rywale. Ale marnują szanse gospodarze. (2:4)

8
    Szybka akcja gości i trafiają w poprzeczkę. Jeszcze jednak zbierają piłkę. (2:4)

7
    Ścigaj schodzi na środek i trafia obok słupka. (2:4)

7
    Najpierw świetnie zatrzymuje rywala w bramce Cudić, ale zgarniają goście, grają na koło i kończy Rogulski. (1:4)

6
    Lijewski traci w ataku, szybka kontra Śląska, trochę się pomylili wrocławianie, ale ostatecznie z koła kończy Herudziński. (1:3)

5
    Rzuca Ścigaj z lewego rozegrania, broni Płaszczak. Fatalny początek gospodarzy! (0:3)

5
    Radojevic rzuca z 9. metra, blok! Dalej Śląsk. (0:3)

5
    Znów na koło próbuje Śląsk, faulowany Herudziński. (0:3)

4
    Skutecznie rzuca Rogulski. (0:3)

4
    Śląsk źle podaje w ataku, z kontrą Wybrzeże, Jarowicz fauluje Piątka. Karny dla Gdańska i minuty dla Jarowicza. (0:2)

3
    Radojevic próbuje grać na koło, ale tam faulowany Telepnev. Rzut wolny i dalej w ataku Śląsk. (0:2)

2
    Sam na środku ruszył Kornecki i drugie trafienie przyjezdnych. (0:2)

2
    Błąd w ataku Śląska, kroki i atakuje Wybrzeże. (0:1)

1
    Zaczęli goście, rzuca po długiej akcji ze środka Lijewski i trafia. (0:1)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Następuje prezentacja drużyn, już niedługo początek meczu.

WKS Śląsk Wrocław: Cudić, Prus, Schodowski – Kryński, Herudziński, Koprowski, Garbacz, Jarowicz, Adamuszek, Miszka, Radojević, Wróblewski, Ścigaj, Białaszek, Telepnev

Wybrzeże Gdańsk: Płaszczak, Sokołowski – Mogielnicki, Jasowicz, Kornecki, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Lijewski, Kondratiuk, Rakowski, Adamski, Abram, Nilsson, Piątek.

Zapraszamy na relację z tego spotkania na Lajfy.com! Początek o godzinie 17:00!

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis 26:26. Jutro z pewnością obu ekipom będzie jednak zależało na komplecie punktów.
    Multimedialna zapowiedź jutrzejszego spotkania

Zespół Wybrzeża Gdańsk, podobnie jak jutrzejszy rywal, ma na celu utrzymać się w Superlidze. Gdańsk jest zaledwie jedno miejsce wyżej w tabeli od wrocławian, mając identyczny bilans punktów. Gdańszczanie odnotowali trzy zwycięstwa (o jedno mniej od Śląska) oraz cztery remisy. Podopieczni trenera Waszkiewicza zdają sobie sprawę, że jutrzejszy mecz jest bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie i zapowiadają walkę do ostatniego gwizdka.

Śląsk jest beniaminkiem i za główny cel stawia sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wrocławian czeka jednak dużo pracy, by zrealizować te plany. Jak do tej pory podopieczni Piotra Przybeckiego zajmują jedenaste, przedostatnie miejsce. Śląsk mimo zaledwie dziesięciu punktów na koncie pokazywał już w tym sezonie, że potrafi grać dobry handball i wszyscy w klubie liczą jutro na kolejne punkty.

W weekend towarzyszą nam nie tylko piłkarskie emocje! Gra bowiem również PGNiG Superliga Mężczyzn, w ramach której w niedzielę Śląsk Wrocław podejmować będzie Wybrzeże Gdańsk.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Michał Grzemski

Energa Wybrzeże Gdańsk: Plaszczak, Sokołowski – Mogielnicki, Jasowicz, Kornecki, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Lijewski, Kondratiuk, Rakowski, Adamski, Abram, Nilsson, Piątek