Śląsk – Wybrzeże 25:32 (koniec) | Zagłębie – Stal 24:27 (koniec)
Energa Wybrzeże Gdańsk
Niedziela 15.03.2015, 17:00 • Hala Orbita, Wrocław • Orlen Superliga mężczyzn

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

W weekend towarzyszą nam nie tylko piłkarskie emocje! Gra bowiem również PGNiG Superliga Mężczyzn, w ramach której w niedzielę Śląsk Wrocław podejmować będzie Wybrzeże Gdańsk.

Śląsk jest beniaminkiem i za główny cel stawia sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wrocławian czeka jednak dużo pracy, by zrealizować te plany. Jak do tej pory podopieczni Piotra Przybeckiego zajmują jedenaste, przedostatnie miejsce. Śląsk mimo zaledwie dziesięciu punktów na koncie pokazywał już w tym sezonie, że potrafi grać dobry handball i wszyscy w klubie liczą jutro na kolejne punkty.

Zespół Wybrzeża Gdańsk, podobnie jak jutrzejszy rywal, ma na celu utrzymać się w Superlidze. Gdańsk jest zaledwie jedno miejsce wyżej w tabeli od wrocławian, mając identyczny bilans punktów. Gdańszczanie odnotowali trzy zwycięstwa (o jedno mniej od Śląska) oraz cztery remisy. Podopieczni trenera Waszkiewicza zdają sobie sprawę, że jutrzejszy mecz jest bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie i zapowiadają walkę do ostatniego gwizdka.
    Multimedialna zapowiedź jutrzejszego spotkania

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis 26:26. Jutro z pewnością obu ekipom będzie jednak zależało na komplecie punktów.

Zapraszamy na relację z tego spotkania na Lajfy.com! Początek o godzinie 17:00!

WKS Śląsk Wrocław: Cudić, Prus, Schodowski – Kryński, Herudziński, Koprowski, Garbacz, Jarowicz, Adamuszek, Miszka, Radojević, Wróblewski, Ścigaj, Białaszek, Telepnev

Wybrzeże Gdańsk: Płaszczak, Sokołowski – Mogielnicki, Jasowicz, Kornecki, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Lijewski, Kondratiuk, Rakowski, Adamski, Abram, Nilsson, Piątek.

Następuje prezentacja drużyn, już niedługo początek meczu.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Zaczęli goście, rzuca po długiej akcji ze środka Lijewski i trafia. (0:1)

2
    Błąd w ataku Śląska, kroki i atakuje Wybrzeże. (0:1)

2
    Sam na środku ruszył Kornecki i drugie trafienie przyjezdnych. (0:2)

3
    Radojevic próbuje grać na koło, ale tam faulowany Telepnev. Rzut wolny i dalej w ataku Śląsk. (0:2)

4
    Śląsk źle podaje w ataku, z kontrą Wybrzeże, Jarowicz fauluje Piątka. Karny dla Gdańska i minuty dla Jarowicza. (0:2)

4
    Skutecznie rzuca Rogulski. (0:3)

5
    Znów na koło próbuje Śląsk, faulowany Herudziński. (0:3)

5
    Radojevic rzuca z 9. metra, blok! Dalej Śląsk. (0:3)

5
    Rzuca Ścigaj z lewego rozegrania, broni Płaszczak. Fatalny początek gospodarzy! (0:3)

6
    Lijewski traci w ataku, szybka kontra Śląska, trochę się pomylili wrocławianie, ale ostatecznie z koła kończy Herudziński. (1:3)

7
    Najpierw świetnie zatrzymuje rywala w bramce Cudić, ale zgarniają goście, grają na koło i kończy Rogulski. (1:4)

7
    Ścigaj schodzi na środek i trafia obok słupka. (2:4)

8
    Szybka akcja gości i trafiają w poprzeczkę. Jeszcze jednak zbierają piłkę. (2:4)

8
    Gra pasywna Wybrzeża, szybko do przodu podaje Śląsk... przechwytują rywale. Ale marnują szanse gospodarze. (2:4)

9
    Jarowicz znów fauluje na kole i karny dla zespołu trenera Waszkiewicza. (2:4)

9
    Wykorzystuje karnego Kondratiuk. (2:5)

9
    Śląsk wycofuje bramkarza. Wszystko na jedną kartę? (2:5)

10
    Znów Ścigaj! Wchodzi w obronę i rzuca skutecznie! Jeszcze ucierpiał w tej akcji Telepnev. (3:5)

10
    Rakowski lobuje Cudica z prawego skrzydła. (3:6)

11
    Piątek wykluczony na 2 minuty za faul na Telepnevie. (3:6)

11
    Kroki Telepneva... ależ błędy wrocławian. (3:6)

11
    Białaszek indywidualnie kryje Lijewskiego, ciężko gra się ten atak gościom. (3:6)

12
    Lijewski z miejsca ze środka i broni Cudić! (3:6)

12
    Rozciąga Śląsk na lewe skrzydło, ale przestrzela Białaszek! Źle gra w ataku Wrocław! (3:6)

13
    Ależ cudowna akcja Wybrzeża, dwa podania za plecami do lewego skrzydła i trafia Abram! (3:7)

13
    Timeout dla gospodarzy. (3:7)

Fatalnie wygląda Śląsk Wrocław w ataku. Gospodarze nie potrafią skonstruować dobrej akcji, męczą się w ataku i biją głową w mur. Do tego sporo błędów i Gdańsk prowadzi 7:3 po pierwszych 13 minutach.

14
    Wbiega z lewej strony w strefę obronną Adamuszek i brutalnie powalony. Minuty dla Nilssona. (3:7)

14
    Miszka trafia z pierwszego tempa. (4:7)

14
    Próbują grać na koło goście, ale powalony tam Rogulski. Rzut wolny. (4:7)

15
    Kornecki świetnie na lewym rozegraniu mija rywala, ale znów faul i znów wolny. (4:7)

15
    Lijewski rusza sam i trafia. (4:8)

15
    Szybka akcja gospodarzy i kończy to Herudziński! (5:8)

16
    Abram schodzi na środek, rzuca i broni Cudić. Ale gwiżdżą jeszcze faul sędziowie. (5:8)

16
    Rogulski trafia z koła. (5:9)

17
    Bomba Adamuszka z dystansu, ale przestrzela rozgrywający Śląska! (5:9)

17
    Nie kończy ataku Wybrzeże, rusza Śląsk i ze środka trafia Telepnev! (6:9)

17
    Jeszcze kara minut dla Rogulskiego. (6:9)

18
    Rzuca Kornecki przy grze pasywnej i genialny blok Herudzińskiego! (6:9)

18
    Ucierpiał w poprzedniej akcji Sulej, chwila przerwy. (6:9)

18
    Lijewski rzuca z biodra ze środka i trafia. Bardzo ładne trafienie. (6:10)

19
    Adamuszek rozrzuca na prawo i trafia Miszka ze skrzydła! (7:10)

19
    Telepnev odzyskuje pikę w obronie, rusza w kontrze Herudziński i... faul w ataku! A mógł podawać! (7:10)

20
    Świetnie Cudić zatrzymuje Korneckiego z 6. metra! (7:10)

20
    Ruszył sam Sulej, wbiega w obronę do wewnątrz i faul Śląska. (7:10)

21
    Kornecki nie trafia z rzutu przy grze pasywnej, ale nie kończy również ataku Śląsk. (7:10)

21
    Timeout dla gości. (7:10)

22
    Znów indywidualnie Kornecki na lewym rozegraniu, zatrzymuje do Cudic. Ale jeszcze rzut wolny. (7:10)

22
    Blokuje Śląsk rzut rywali, szybko gra akcję Śląsk i kończy Miszka wkrętką ze skrzydła! (8:10)

23
    Znów sam Kornecki, tym razem na środku, ale znów faulowany. (8:10)

23
    Wysoko skacze na 9. metrze Kondratiuk i rzuca ładną bramkę! (8:11)

24
    Długo gra Śląsk akcję, Ścigaj rzuca z kozłem, ale za lekko i spokojnie broni Płaszczak. (8:11)

25
    Szybka akcja Gdańska i kończy to Piątek. (8:12)

25
    Do koła gra Śląsk, ale faul. Tylko wolny. (8:12)

25
    Znów podanie do koła, złe i strata piłki. (8:12)

25
    Jarowicz fauluje Korneckiego w szybkiej kontrze i rzut wolny dla gości. (8:12)

26
    Kondratiuk rzuca ze Śląska, ale źle i piłka w rękach Schodowskiego. (8:12)

26
    Śląsk bez bramkarza, rzuca Adamuszek i zablokowany. Jeszcze zebrał rzucający z poświęceniem, ale źle podał. (8:12)

26
    Szybka kontra gości i bramka Piątka. (8:13)

27
    Faul w ataku Ścigaja. Fatalnie Śląsk. (8:13)

27
    SCHODOWSKI! Świetnie bramkarz Śląska zatrzymuje rzut z prawego skrzydła! (8:13)

28
    Herudziński trafia z koła! (9:13)

28
    Rakowski jeszcze ukarany minutami za poprzednią akcję! (9:13)

28
    Kroki Mogielnickiego, szansa dla Śląska! (9:13)

29
    Ścigaj wbiega w obronę i rzuca z 6. metra, broni Płaszczak! Zbiera jednak Herudziński i dobija! (10:13)

30
    Gra pasywna Wybrzeża i Cudić broni rzut z prawego rozegrania. (10:13)

30
    Ale nie kończy ataku także Śląsk, zatrzymany Adamuszek. (10:13)

30
    Znów Wybrzeże gra do prawego Skrzydła, ale znów nie kończy tego ataku. (10:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:13)

Bardzo przeciętna pierwsza połowa za nami. Wybrzeże Gdańsk prowadzi 13:10 z Śląskiem Wrocław. Gospodarze tego meczu grają szczególnie słabo w ataku, ciężko im wypracować dogodne sytuacje, a jeśli już je mają to często ich nie kończą. Wrocławianie jednak na pewno będą walczyć do końca, tym bardziej, że goście również nie grają wybitnie. Zapraszamy na druga połowę po krótkiej przerwie.

Zawodnicy wracają na parkiet. Za chwilę początek drugiej połowy.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:13)

31
    Dobra pozycyjna akcja Śląska, faulowany na kole Herudziński. (10:13)

31
    Znów piłka na koło, znów faul na Herudzinśkim i tym razem karny. (10:13)

32
    Miszka pokonuje Plaszczaka lobem! (11:13)

32
    Kornecki trafia ze Sląska. Długo szukali sposobu na tę akcję goście, bo Białaszek odciął Lijewskiego. (11:14)

32
    Ścigaj ruszył na środku i trafia! Jeszcze ucierpiał Sulej w tej akcji i chwila przerwy. (12:14)

33
    Znów Białaszek indywidualnie kryje Lijewskiego. (12:14)

34
    Długo Wybrzeże gra tę akcję, Lijewski z biodra, po bloku. (12:14)

34
    Cudić broni rzut z prawej strony! Ale zbierają jeszcze goście! (12:14)

34
    Tym razem Gdańsk skutecznie, trafia z prawej strony Rakowski. (12:15)

35
    Herudziński znów wywalcza karnego. (12:15)

35
    Miszka pewnie pokonuje Sokołowskiego w pierwsze tempo. (13:15)

35
    CUDIĆ! Najpierw broni rzut Lijewskiego,a później dobitkę Rogulskiego! Świetnie bramkarz Śląska! (13:15)

36
    Herudziński trafia z koła, bramka kontaktowa! (14:15)

36
    Znów prawe skrzydło Wybrzeża i kończy atak Rakowski. (14:16)

36
    Dwie minuty kary dla Garbacza. (14:16)

36
    Śląsk znów wycofuje bramkarza. (14:16)

37
    Rzuca Ścigaj z 9. metra... broni Plaszczak! (14:16)

37
    Ale nie kończy też Wybrzeże! Obok bramki! (14:16)

38
    Źle podaje Śląsk w ataku, szybka kontra rywali i trafia Rakowski! (14:17)

38
    Śląsk już w komplecie, ale traci w ataku. Faul Telepneva. (14:17)

39
    Gdańsk znów gra na prawe skrzydło, ale tym razem tracą. (14:17)

39
    Sulej fauluje rzucającego z 9. metra Adamuszka i ląduje na ławce kar. (14:17)

40
    Adamuszek dynamicznie wbiega w środek i rzuca, piękne trafienie! (15:17)

40
    Kroki Wybrzeża, szybko gra Śląsk i zmniejsza straty Miszka! Znów w kontakcie obie drużyny! (16:17)

41
    Rakowski schodzi w środek, rzuca i blok Herudzińskiego! Aut. (16:17)

41
    Gra pasywna gości, Lijewski z miejsca ze środka, nad bramką! (16:17)

42
    Telepnev mocno ze środka i mamy remis! Szybka i skuteczna akcja Wrocławia! (17:17)

42
    Timeout dla gości. (17:17)

Zaczynają się robić wielkie emocje na hali we Wrocławiu! Śląsk wreszcie dogonił rywali i zaczyna grać skuteczniej w ataku. Do końca meczu zostało niespełna 18 minut, które zapowiada nam się bardzo ciekawie.

42
    Kornecki rzuca bardzo mocno z lewego rozegrania i trafia! (17:18)

42
    Jeszcze minuty dla Herudzińskiego. (17:18)

42
    Śląsk standardowo grając w osłabieniu wycofuje bramkarza. (17:18)

42
    Białaszek przekracza linię na skrzydle, szybko grają goście i kończy atak z prawego skrzydła Rakowski. (17:19)

43
    Źle podaje Garbacz, ale świetnie wraca i odzyskuje w obronie! (17:19)

44
    Długo gra tę akcję Śląsk, rzuca Adamuszek z lewego rozegrania. Faul. Ale będzie zaraz gra pasywna. (17:19)

44
    Traci Śląsk, nie zdołali rzucić gospodarze. (17:19)

45
    Wysoko skacze Kornecki z lewej strony i trafia mocnym rzutem. Znów odskakuje Wybrzeże. (17:20)

45
    Adamuszek obija słupek, zbiera Herudziński i... broni Plaszczak! Niesamowite! Brakuje też szczęścia wrocławianom. (17:20)

46
    Rakowski lobuje Cudica z prawego skrzydła. (17:21)

46
    Szybko rzuca Adamuszek i nie trafia w bramkę. Pospieszył się z tym rzutem. (17:21)

47
    Sulej trafia z biodra ze środka. (17:22)

47
    Timeout dla gospodarzy. (17:22)

Fatalne 5 minut Śląska od poprzedniego timeoutu. Wrocławianie nie trafili ani razu, za to Wybrzeże rzuciło aż 5 bramek. Odjeżdżają goście Śląskowi.

47
    Herudziński trafia z koła. Wreszcie trafiają wrocławianie. (18:22)

48
    Przekraczają linię goście, błyskawiczna akcja Śląska i trafia rozpędzony Miszka! (19:22)

48
    Sulej łatwo trafia ze środka. (19:23)

49
    Znów na koło Śląsk i trafia Herudziński! (20:23)

49
    Znów sam Sulej poszedł, tym razem z zewnętrznej prawej strony i trafia. (20:24)

50
    Ależ broni teraz Plaszczak! Zatrzymuje Białaszka z lewego skrzydła! (20:24)

51
    Bardzo łatwo wchodzi w środek Rakowski i trafia bez problemów z 6. metra. (20:25)

51
    Przepiękna wkrętka z prawego skrzydła Miszki! (21:25)

52
    Indywidualnie próbuje Lijewski, ale twardo w obronie Śląsk. (21:25)

52
    Cudić świetnie broni rzut z 6. metra! (21:25)

52
    Dobrze w ataku Śląsk i kończy skutecznie Ścigaj! (22:25)

53
    Papaj kończy atak z lewego skrzydła delikatnym, technicznym rzutem. (22:26)

53
    Radojevic schodzi na środek, rzuca, ale nad bramką. (22:26)

53
    Trafia Sulej po indywidualnej akcji, ale nie zaliczona ta bramka. Wcześniej faul. (22:26)

54
    Herudziński wykluczony na dwie minuty. (22:26)

54
    Rogulski podwyższa wynik z koła. Odjechali rywale Śląskowi. (22:27)

55
    Wróblewski ruszył środkiem i szczęśliwie trafia od słupka. (23:27)

55
    Sulej ukarany minutami. (23:27)

55
    Rakowski rzuca ze środka, broni Cudic, ale znów wcześniej był faul. (23:27)

56
    Dynamicznie z lewej strony Papaj i rzuca ładną bramkę! (23:28)

56
    Trafia Ścigaj, ale nieuznana bramka. Faul w ataku. (23:28)

57
    Znów Rogulski świetnie na kole i kolejna bramka. (23:29)

57
    Źle Śląsk w ataku, szybka kontra gości i kończy to Papaj. (23:30)

58
    Znów Radojevic rzuca z trudnej pozycji z lewego rozegrania. Obok bramki. Bezradny jest już Śląsk. (23:30)

58
    Śląsk wychodzi z kontrą, ale Papaj brzydko fauluje Radojevica i ląduje na ławce kar. (23:30)

59
    Telepnev rzuca z dystansu. (24:30)

59
    Złe podanie Wybrzeża na koło, kontra wrocławian i kończy Miszka. (25:30)

60
    Jeszcze dobijają goście Śląsk rzutem ze środka. (25:31)

60
    Źle gra Telepnev, kontra Gdańska i trafia Rakowski. (25:32)

60
    Koniec meczu. (25:32)

Wybrzeże Gdańsk wygrywa "mecz o cztery punkty" z drużyną Śląska Wrocław 32:25. W przekroju całego spotkania goście byli drużyną lepszą, mieli więcej pomysłów na rozegranie ataku i to doprowadziło ich do pewnego zwycięstwa. Śląsk był dziś po prostu za słaby, nie miał żadnych atutów i tylko raz doszedł rywali, kiedy to w 42. minucie był remis 17:17.

Dziękujemy za uwagę i żegnamy się. Zapraszamy na inne relacje na Lajfy.com! (18:40:36)

Michał Grzemski

Energa Wybrzeże Gdańsk: Plaszczak, Sokołowski – Mogielnicki, Jasowicz, Kornecki, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Lijewski, Kondratiuk, Rakowski, Adamski, Abram, Nilsson, Piątek