FC Barcelona – Man City 1:0 (koniec) | Borussia D. – Juventus 0:3 (koniec)
1:0 (1:0)
Manchester City
Środa 18.03.2015, 20:45 • Camp Nou, Barcelona • Liga Mistrzów UEFA

Kapitalne, fenomenalne widowisko w świątyni futbolu już za nami! Ponad 92 tysiące kibiców ani na moment nie mogło oderwać wzroku od poczynań boiskowych, a na samej murawie zobaczyliśmy dosłownie wszystko!

Barcelona w pierwszej połowie zdominowała Manchester City i właśnie wtedy Katalończycy objęli prowadzenie po golu Rakiticia. Równie dobrze Blaugrana mogła prowadzić po pierwszych 45 minutach 3:0, ale City pozostało nieugięte w defensywie.
    Druga odsłona przebiegała już zupełnie inaczej i to Anglicy, nie mając nic do stracenia, coraz częściej przechodzili do ofensywy. Kulminacyjnym momentem była 78. minuta i zmarnowany rzut karny przez Sergio Agüero! Aż strach pomyśleć, co by się działo, gdyby The Citizens wyrównali na 10 minut przed końcem! (22:46:59)

FC Barcelona kolejnym ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów! Z rozgrywkami żegna się ostatnia angielska ekipa!

90+3

90+2
    Neymar dochodzi do podania w polu karnym, ale niezmordowany Joe Hart nie pozwala mu zakończyć skutecznie akcji! Tylko korner dla gospodarzy!

90+1
    Adriano jeszcze zmienia Dani Alvesa. Ostatnie momenty widowiska na Camp Nou!

90
    2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!
    Hart bezsprzecznie bohaterem spotkania!

89
    4 na 2 i w akcji Barcelona! Neymar mógł zakończyć akcję strzałem, ale podał do Messiego! Argentyńczyk robi kółeczko z piłką oddając potem strzał praktycznie na pustą bramkę! Między słupkami znikąd wyrasta Hart, który popisuje się chyba interwencją sezonu! Chciałoby się mieć tak skutecznego Harta w ataku City!

87
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi James Milner, na boisku pojawia się Frank Lampard.

86
    Barcelona chce zapewnić sobie awans do ćwierćfinału jeszcze przed ostatnim gwizdkiem! Kolejna bramkowa sytuacja, w której nie słupek, a poprzeczka ratuje Anglików! Luisowi Suarezowi też brakuje dzisiaj skuteczności, ale przeszkadza mu w tym Joe Hart świetnym występem!

84
    Rakiticia żegnają owacje na stojąco! Gdyby nie jego bramka, to Barcelona mogłaby być w opałach w drugiej połowie! Zmienia go Rafinha.

83
    Od rzutu wolnego rozpoczynają piłkarze Barcelony, ale Messi nie może nastawić celowników w swoich butach! Kąśliwy, ale niecelny strzał! Szykują się kolejne zmiany.

82
    Manchester City jeszcze nie składa broni i wyraźnie czuje swoją szansę na zdobycie chociażby gola! Fauluje jednak Demichelis, który jest kolejnym piłkarzem z kartką.

80
    Dani Alves nieprzepisowo zatrzymuje rywala i jako pierwszy z ekipy Barcelony zgarnia żółtą kartkę. To eliminuje tego piłkarza z występu ćwierćfinałowego!

79
    W tym meczu mamy wszystko! Ależ emocjami dzielą się piłkarze w tym dwumeczu! W pierwszym spotkaniu rzut karny zmarnował Messi, a dzisiaj Aguero!
    Ter Stegen broni jedenastkę i nie ma gola dla City!

78
    Manchester nigdy nie awansuje dalej, jeśli będzie marnował jedenastki w takich momentach meczów! Tak się właśnie dzieje, bo Sergio Agüero zostaje wybroniony przez ter Stegena!
    Wydaje się, że arbiter słusznie wskazał na wapno!

77
    Przenosimy się na drugą stronę i mamy rzut karny dla The Citizens!

76
    Iniesta wypatrzył Neymara, ale Joe Hart wychodzi z bramki ponownie ratując skórę swojej drużynie! Dobry mecz bramkarza gości!

75
    Tylko kwadrans gry dzieli nas od ostatniego gwizdka sędziego! Czy jest szansa na dogrywkę w tej rywalizacji? Oczywiście, że jest, ale Manchester musi niebawem strzelić pierwszego gola!

73
    Ter Stegen dość mocno zaskoczony strzałem z dystansu Bony'ego! Być może nie było to zaskoczenie a straszna pewność siebie, gdyż bramkarz tylko odprowadził wzrokiem niecelne uderzenie.

72
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Yaya Touré, na boisku pojawia się Wilfried Bony.

71
    Alba tym razem "pali" ofensywę swojej ekipy! Szkoda dla katalończyków, tym większa, że ta akcja powinna zakończyć się podwyższeniem wyniku!

70
    Znów przejmują inicjatywę gospodarze, którzy wymieniają kolejne podania. Zostaje tylko 20 minut nadziei gości na osiągnięcie korzystnego wyniku!

69
    Ponownie w akcji Yaya Toure, który przegrywa pojedynek 1 na 1 z Albą! Niesamowite, że ten niski i wątły obrońca poradził sobie z takim kolosem!

67
    Yaya Toure w zasadzie pierwszy raz próbuje dzisiaj uderzenia z dystansu! Po strzale Iworyjczyka piłka tylko zahacza o boczną siatkę!

66
    Zdecydowanie najlepsze minuty w Barcelonie, a obie drużyny nie pozwalają nam się nudzić! Mecz jest coraz bardziej otwarty, a coraz większą szansę na pierwszego gola ma ekipa z Anglii!

65
    City nie zamieniło akcji na gola, a Barcelona wybiegła z natychmiastowym atakiem! Messi rozpędza się do niebywałych prędkości, ale nie potrafi pokonać Harta z dość ostrego kąta! Ależ mecz!

64
    Teraz gramy już cios za cios! Niesamowity kocioł zrobił się w obrębie szesnastki Barcelony, ale goście nie mogli doprowadzić do bramki! Robi się nam kapitalne widowisko na Camp Nou!

63
    To była akcja bramkowa Barcelony! Messi podaje do Suareza w dynamicznej sytuacji, ale napastnik uderza tylko w boczną siatkę! Coś nie może wejść w to spotkanie Urugwajczyk.

62
    Spokojnie przebiegają ostatnie minuty, w których obserwujemy głównie wymianę podań. Nie ma już szaleńczych ataków Blaugrany, która wyraźnie zwolniła.

60
    Druga połowa jest już zupełnie inna! Do "głosu" dochodzi ekipa Manuela Pellegriniego, która także chce zaznaczyć się golem w dzisiejszym rewanżu! Godzina gry już za nami!

59
    Luis Suarez przewraca się w szesnastce City, ale sędzia nie wskazuje na rzut karny! Wcześniej na spalonym był Urugwajczyk.

58
    Musieli w końcu odpowiedzieć Katalończycy, którzy przedostają się w pole karne rywali. Messi wywalcza kolejny rzut rożny w tym spotkaniu!

57
    Ter Stegen wybiega z bramki aż do linii bocznej, a tam traci on panowanie nad piłką! Natychmiast pokryli go jego partnerzy, którzy zaasekurowali bramkę. Takie błędy nie mogą się jednak przydarzać!

56
    Wyraźnie zarysowuje się długa wymiana podań przyjezdnych. Czy zaczyna się zazębiać gra Anglików? Na to wygląda, chociaż do bramki ter Stegena jest bardzo daleko.

54
    Barcelona daje pograć rywalom na ich połowie, ale zdaje się, że gospodarze czyhają na zabójczy kontratak!

53
    City wygrywają rzut wolny przy linii bocznej boiska. Była to okazja do dobrego dośrodkowania, ale obrońcy strącili futbolówkę w powietrznym starciu! Nic nie może zdziałać dzisiaj Manchester!

51
    Katalończycy uspokajają grę i wymieniają podania na własnej połowie.

50
    Manchester City wyprowadza kontratak, ale Anglicy zwalniają całe natarcie! Postanawiają oni wymienić więcej podań, a David Silva dośrodkowuje do Agüero! Koniec akcji, nie ma zamierzonego skutku!

49
    Tym razem to Jordi Alba podłącza się do ofensywy i partner poszukał Hiszpana podaniem! Znów w roli głównej Hart, który broni swoją ekipę!

48
    Rakitić biegnie po skraju pola karnego, aż w końcu oddaje bardzo niecelne uderzenie! Sama próba Chorwata bardzo dobra, a zakończyć powinno się to lepiej. Tak, czy inaczej gra nie ulega zmianie.

47
    Szybko przechodzą do ataku miejscowi, którzy chcą wyjaśnić sprawę awansu! Iniesta oddaje jednak niecelny strzał.

46
    Wspomniana zmiana w City dochodzi do skutku. Nasriego zmienia Navas, a połowę wznawiają gospodarze!

46

Mamy informację, że od pierwszego gwizdka Jesus Navas zmieni Nasriego!

Tak grającej Barcelony nie powstrzyma nikt! Na pewno nie Manchester City, który dzisiaj jest znacznie słabszą ekipą, która głównie zaznaczyła się "zdobywaniem" żółtych kartek!
    Katalończycy grają swoje i mają mnóstwo okazji, po których powinny padać bramki.
    Nie odbieramy szans The Citizens, ale Manuel Pellegrini musi sporo zmienić w poczynaniach swoich piłkarzy – będą emocje w drugich 45 minutach!

45+1

45
    City jeszcze chce zaskoczyć i zyskuje rzut rożny! Po dośrodkowaniu jednak niewiele wynikło i arbiter gwiżdże po raz ostatni w tej połowie!
    Suarez i drugi słupek w tym rewanżu!

44
    Gospodarze grają coraz swobodniej! Teraz to Suarez ucieka całej defensywie rywali i oddaje sytuacyjny strzał w kierunku bramki! Drugi słupek w tym spotkaniu broni Manchester przed utratą gola!

42
    Wchodzimy już w decydujące momenty pierwszej części gry. Czy któraś z ekip strzeli jeszcze przed zejściem do szatni? Z pewnością będzie do tego dążyć Barca, która rozgrywa świetne zawody.

41
    Kolejna szansa przed Barceloną! Messi podaje do Neymara za linię defensywy, ale Brazylijczyk powinien strzelać, gdyż miał przed sobą tylko Harta! Neymar postanowił jednak poszukać ponownie Messiego i nic z tego nie wyszło. 2:0 jak nic za tę akcję!

39
    Messi rozpędza się z piłką i wpada w szesnastkę przeciwników! W ostatniej chwili dokłada tam nogę jeden z obrońców i gospodarze wznowią grę z narożnika boiska.

38
    Kibice z Katalonii już świętują świetny mecz swoich ulubieńców. Poczekajmy jeszcze z awansami, bo mecz jeszcze ma wiele emocji przed sobą!

37
    Czy to ma być sposób Anglików na awans do kolejnej fazy? Głupie zachowanie gości, którzy sami podkładają kłody pod swoje nogi. Słabsza forma City w ostatnich kolejkach nie jest jednak tajemnicą.

36
    Nie wytrzymują ciśnienia przyjezdni i mamy pierwsze przepychanki! Bardzo złośliwe zachowanie Nasriego, który już jako kolejny wpisuje się do notesu sędziego.

35
    Tym razem to strzelec pierwszej i jedynej, jak dotąd, bramki podchodzi do rzutu wolnego! Chorwat przestrzela nad bramką Anglika.

34
    Suarez przewraca się po faulu Yaya Toure i goście graniczą z kolejną karą indywidualną. Moim zdaniem nie ma szans, aby Citizens skończyli ten mecz w komplecie!
    Ivan RAKITIĆ - 1:0

32
    Gol dla Barcelony!

To musiało się tak skończyć! Barcelona wyprowadziła zabójczą kontrę i 80% tej akcji wykonał Leo Messi! Wręcz idealne dośrodkowanie do zupełnie niepilnowanego IVANA RAKITICIA! Chorwat bez problemu przyjmuje piłkę na klatę, a następnie lobuje wychodzącego z bramki Harta! Barcelona zmierza do ćwierćfinału!

31
    Przesuwają się do przodu przyjezdni, ale Alba powstrzymuje nacierającego Nasriego – Barca wybiega z kontrą!

30
    Świetne pół godziny gry już za nami! 1/3 spotkania minęła w mgnieniu oka, a my wciąż czekamy na pierwsze celne trafienia!

29
    Goście łapią żółte kartki coraz szybciej, a Barcelona przyspiesza swoje ataki! Zanosi się na bramkę w kolejnych minutach, jednakże Manchester tak łatwo do tego nie dopuści.

28
    Kolejna petarda Messiego prosto z rzutu wolnego! Futbolówka po raz kolejny zmierza centymetry nad poprzeczką w okolicach okienka bramki Harta! W końcu poceluje Leo!

27
    Messi faulowany przy próbie rozpędu z piłką! David Silva wjeżdża w nogi Argentyńczyka i dostaje bardzo zasłużoną żółtą kartkę!

24
    Wcale nie jest powiedziane, że Barcelona zmiażdży rywali w tym spotkaniu! The Citizens także starają się otwierać i konstruować składne akcje. Kwestia tego, kto pierwszy wpisze się na listę strzelców!

23
    Barcelona gra ulubioną tiki-taką i coraz bardziej zbliża się do szesnastki przeciwników! Dobrze ustawiają się jednak defensorzy Manchesteru, którzy nie dopuszczają do groźniejszych sytuacji.

21
    Hart nie dał rady utrzymać piłki przed linią końcową i sędzia bramkowy podpowiedział arbitrowi decyzję o rzucie rożnym. Ten jednak nie podziela tej informacji. Rozpoczyna City.

20
    Nie oddają pola przyjezdni, którzy chcą wyjść na prowadzenie w tym meczu! Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ Messi wybiega z akcją i fauluje go Kolarov. Szybko zbierają te kartki piłkarze Pellegriniego.

18
    Obrońcy oddalają wrzutkę z narożnika, ale goście utrzymują się w ataku pozycyjnym. Po kilku podaniach piłka trafia do Kolarova, który oddaje płaski strzał! Broni ter Stegen, ale ta próba była potrzebna.

17
    Z pewnością nie możemy narzekać na brak emocji w tym spotkaniu! Szybko przenosimy się na drugą połowę boiska i The Citizens wywalczyli rzut rożny.

16
    Leo Messi decyduje się na uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego i piłka po strzale Argentyńczyka zmierza w stronę okienka! Okazuje się to jednak minimalnie niecelny strzał, a Hart nie miałby szans tego sięgnąć!

15
    Neymar przebiega z piłką kilkadziesiąt metrów, aż w końcu powstrzymuje go Fernandinho! Nie może być innej decyzji, jak pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu!
    Okazja Milnera po podaniu Toure!

14
    Yaya Toure wypatrzył w polu karnym Milnera! Posłał mu piłkę prosto pod nogę, ale Anglik w ostatniej chwili został zablokowany! To mogła być ta jedyna akcja gości!

13
    Bardzo żwawy jest ten mecz od pierwszego gwizdka arbitra! W zasadzie w każdej minucie obserwujemy kolejne natarcia, czy to jednych, czy drugich! Manchesterowi jeszcze nie udało się zbliżyć do bramki Ter Stegena.

12
    Wybiegający z kontrą Agüero został sfaulowany przez Mathieu. Sędzia natychmiast przerywa grę i będzie mogła odetchnąć defensywa City.

11
    Wymieniali sporo podań gospodarze i w końcu znaleźli lukę w defensywie przeciwników! Messi mija obrońcę i oddaje strzał z ostrego kąta prosto w Harta! Będzie korner dla Barcy.

9
    Do przodu przechodzą przyjezdni. Uderzenie Sergio Agüero z dystansu nie przynosi zamierzonego skutku, ale błękitni będą mieli jeszcze stały fragment gry z narożnika boiska.

8
    Blaugrana podkręca tempo z każdą minutą i z każdą akcją! Znów zakotłowało się w szesnastce City, ale Kompany wyjaśnia sytuację dalekim wykopem!

7
    Jordi Alba podłącza się do ofensywy na lewym skrzydle, ale zostaje on przewrócony przez obrońcę. Zdaniem sędziego nie było jednak faulu – gramy dalej.
    Pierwsze ostrzeżenie Neymara i słupek!

6
    Niesamowita okazja Neymara! Błąd Kompany'ego, który puszcza za linię defensywy właśnie Brazylijczyka! Ten uderza, ale piłka wpada na słupek bramki Harta! Barcelona chce rozstrzygnąć ten mecz w najbliższych minutach!

5
    Barcelona wyprowadza kontratak! Messi wybiega z futbolówką i podaje do Neymara! Brazylijczyk zostawia za sobą Sagnę i rusza w stronę bramki! Znów zabrakło dokładności w próbie podania, ale ataki Barcy stają się niezwykle groźne!

4
    Nasri rozszerza akcję na prawą flankę do nabiegającego Sagny. Francuz wywalczył wrzut z autu, bowiem podanie partnera było trochę niedokładne. Naciska City!

3
    W końcu miejscowi przejmują piłkę i rozgrywają szybki atak. Połapali się w tym wszystkim rywale i na 25. metrze odbierają piłkę.

2
    Spokojny początek, w którym to Manchester stara się wymieniać podania i konstruować atak pozycyjny. Barcelona jak na razie nie potrafi odebrać futbolówki.

1
    Rewanż rozpoczynają piłkarze z Anglii! City w błękitnych strojach, natomiast gospodarze w tradycyjnych granatowo-czerwonych koszulkach. GRAMY!

1

Słyszymy hymn Ligi Mistrzów! Czas na powitanie obu ekip oraz losowanie stron.

Świetna atmosfera na Camp Nou! Czas powitać aktorów głównych! Sędziowie wyprowadzają 22 piłkarzy na płytę boiska!

Do meczu pozostała godzina, więc prezentujemy pełne składy obu ekip!

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mathieu, Alba – Mascherano, Rakitić, Iniesta (C) – Messi, Neymar, L. Suárez

Manchester City F.C.: Hart – Kolarov, Demichelis, Kompany (C), Sagna – Fernandinho, Nasri, Y. Touré, Milner – Silva – Agüero

Sędziowie: Gianluca Rocchi.

Wbrew pozorom jeszcze nie wszystko jest tutaj przesądzone! Na Camp Nou z pewnością zobaczymy emocjonujące widowisko, a gra będzie się toczyć do ostatniego gwizdka sędziego! Jeśli City marzy o awansie to musi zdobyć dwie bramki, niby trudne, ale nie takie historie widywaliśmy w futbolu!
    Spotkanie poprowadzi Pan Gianluca Rocchi – bądźcie z lajfy.com!

Przypomnijmy, że ze składu The Citizens wyleciał Gaël Clichy, który musi odpokutować czerwoną kartkę z pierwszego spotkania. Do kadry po zawieszeniu wraca natomiast Yaya Toure, który może poprowadzić swoją ekipę do zwycięstwa nad Barceloną!
    W kadrze Barcelony może zabraknąć Busquetsa oraz Vermaelena, którzy zmagają się z kontuzjami.

The Citizens chcą przejść do historii.

Anglicy dopiero dwukrotnie zabrnęli do 1/8 Ligi Mistrzów, a Manchesterowi City jeszcze nigdy nie udało się awansować do ćwierćfinału! Czy stanie się to już dzisiaj? Zadanie przed ekipą Manuela Pellegriniego niezwykle trudne, bowiem za Barceloną stoją wszystkie z możliwych statystyk.
    Katalończycy 11 razy z rzędu są w tej fazie turnieju, a zmierzają po ósmy awans do ćwierćfinału. W dodatku Barcelona rozegra spotkanie na Camp Nou, a tutaj jeszcze nie poniosła porażki (3 zwycięstwa grupowe, w tym 3:1 z PSG, które wyeliminowało Chelsea). Aż niebywałe, że Blaugrana z 30 meczów u siebie (w LM) przegrała zaledwie raz!

Coraz więcej spraw w tegorocznej Lidze Mistrzów staje się jasnych! Wtorkowego wieczora awansowało AS Monaco oraz Atlético Madryt! Z angielskich zespołów na placu boju pozostał już tylko Manchester City, ale błękitnych czeka odrabianie straty na Camp Nou, gdzie przyjmie ich FC Barcelona!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.