Dynamo – Napoli 0:0 (koniec) | Dynamo Kij. – Everton 5:2 (koniec) | AS Roma – Fiorentina 0:3 (koniec)
Torino – Zenit 1:0 (koniec) | Ajax – Dnipro 2:1 (po dogrywce) | Inter – Wolfsburg 1:2 (koniec)
Besiktas – Club Brugge 1:3 (koniec) | Sevilla – Villarreal 2:1 (koniec)
koniec po dogrywce
Ajax Amsterdam
2:1 (0:0)
Dnipro Dniepropietrowsk
Czwartek 19.03.2015, 21:05 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Liga Europy UEFA

To już wszystko z Amsterdam Areny! Dziękujemy za uwagę i spędzenie z nami czwartkowego wieczoru i już teraz zapraszamy na kolejne transmisje ze stadionów całego świata w Lajfy.com! (23:40:12)

Z pewnością wyróżnić trzeba postać Konoplyanki, który poprowadził w roli kapitana zespół Dnipra do awansu do ćwierćfinału LE. Mimo, że stałe fragmenty Ukraińcowi dzisiaj nie wychodziły to był on główną postacią swojego zespołu.

Obserwowaliśmy bardzo dobre, wyrównane spotkanie na Amsterdam Arena. Piłkarze Ajaxu z pewnością zagrali dzisiaj poniżej poziomu, który zwykle prezentują i tym samym Dnipro zasłużyło na awans do ćwierćfinału Ligi Europy! To nie był dobry mecz gospodarzy, mimo zwycięstwa.

120+4

120+4
    Dośrodkowanie Cillessena z rzutu wolnego, piłkę zgrywa van der Hoorn, ta zbliża się do Milika, jednak w ostatniej chwili uprzedził go Matos! To już chyba koniec!

120+1
    Walczył teraz do końca o piłkę van der Hoorn, jednak sfaulował Fedorchuk, który wraz z nim skoczył do główki. Potrzebna jest pomoc medyczna dla pomocnika Dnipra.

120
    Boyko otrzymuje żółtą kartkę za opóźnianie wznowienia gry.

120
    Białoruscy sędziowie zdecydowali się doliczyć dwie minuty do drugiej połowy dogrywki! Przed nami 120 sekund ogromnych emocji! Trybuny mocno się ożywiły!

119
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania. Piłka ustawiona na piątym metrze przed bramką Boyki, który za moment wznowi grę.
    Mike van der Hoorn - 2:1

117
    Gol dla Ajaxu!
    Będziemy mieć jeszcze emocje na Amsterdam Arena! Bardzo ładna akcja Ajaxu, dośrodkowanie piłki w pole karne, wszedł tam Klaassen i oddał strzał głową, ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce! Do odbitej piłki dopadł MIKE VAN DER HOORN, który skierował futbolówkę do bramki!

116
    Bruno Gama nieco opóźnił podanie do Kalinicia, który nawinął przeciwnika i skierował futbolówkę do bramki. Sędzia asystent zasygnalizował jednak spalonego, jak pokazują powtórki minimalnego.

114
    Ajax zaczął teraz atakować z nieco większą częstotliwością. Holendrzy nastawili się jednak głównie na dośrodkowania na swoich rosłych graczy w polu karnym Dnipra, ale niewiele z tego wynika.

112
    Bardzo głupia strata Bazoera w środku pola, futbolówka trafiła na lewe skrzydło do Kalinicia, który wyłożył ją do kompletnie nieobstawionego na 20 metrze Seleznyova, ale jego strzał z powietrza okazał się niecelny.

110
    Egidio ponownie bardzo umiejętnie podłączył się do akcji ofensywnej Dnipra, jednak jego dośrodkowanie zdołał wyłapać Cillessen. Teraz to gospodarze będą atakować na bramkę Ukraińców.

108
    Konoplyanka żegnany akompaniamentem gwizdów opuszcza boisko, w jego miejsce na murawie pojawia się Seleznyov, który przejmuje również opaskę kapitańską od swojego kolegi z drużyny.