Pogoń – GKS Bełchatów 3:0 (koniec) | Górnik Ł. – Śląsk 1:1 (koniec)
Pogoń Szczecin
3:0 (0:0)
GKS Bełchatów
Piątek 20.03.2015, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa

25. kolejka T-Mobile Ekstraklasy startuje w Szczecinie. Pogoń Szczecin zagra z GKS-em Bełchatów.

Będzie to starcie drużyn z dolnej części tabeli. Pogoń jak na razie jest na dwunastym miejscu z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów, a GKS ma na koncie jedno "oczko" więcej i plasuje się na jedenastej pozycji.

W poprzedniej kolejce obie drużyny przegrały, solidarnie po 0-1. Pogoń uległa na własnym stadionie Lechii Gdańsk, a GKS – również u siebie – nie sprostał Ruchowi Chorzów.

Na jesieni lepsza była drużyna z Bełchatowa. W meczu rozegranym 27 września GKS wygrał z Pogonią 1-0 po bramce Pawieła Komołowa w 2. minucie.

Jest to istotny mecz w kontekście walki o czołową ósemkę. Strata do ósmej w tabeli Lechii Gdańsk nie jest duża. Gdańszczanie mają na koncie trzydzieści dwa punkty, tabela jest bardzo spłaszczona, zatem końcówka sezonu będzie szalenie ciekawa.
    Porównanie statystyczne obu zespołów.

Spotkanie poprowadzi arbiter z Kluczborka Jarosław Przybył. Na liniach asystować mu będą Konrad Sapela i Adam Kupsik, a sędzią technicznym będzie Artur Aluszyk.

Zapraszamy na spotkanie Pogoń Szczecin – GKS Bełchatów w piątkowy wieczór. Początek meczu o godz. 18, ale nasza relacja na Lajfy.com wystartuje kilkadziesiąt minut wcześniej, kiedy to poznamy wyjściowe składy obu ekip!

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Rudol, Golla, Matras, Matynia – Frączczak, Murawski (C), Rogalski, Akahoshi, Janota – Robak.
    Rezerwowi: Kudła – Nunes, Walski, Koj, Danielak, Zwoliński, Kamešs.

PGE GKS Bełchatów: Trela – Basta, Zbozień, Flis, Mójta – Komołow, Sawala, Rachwał (C), Wacławczyk, Małkowski – Piech.
    Rezerwowi: Zubas – Telichowski, Michał Mak, Baran, Olszar, Wroński, Poźniak.

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork) – Konrad Sapela, Adam Kupsik – Artur Aluszyk.

Zawodnicy obu drużyn zameldowali się już na murawie. Za kilka chwil początek spotkania!

Pogoń dziś w swoim pierwszym komplecie strojów, a więc w granatowo-bordowe pasy. GKS na biało.

1

1
    Rozpoczęli bełchatowianie.
    Frekwencja na kolana nie rzuca.

2
    Goście wyraźnie nastawieni na kontratak. Spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie piłkarze Pogoni.

3
    Mójta skutecznie odciął Frączczakowi możliwość dojścia do piłki i grę od własnej bramki rozpocznie Trela.

4
    Sygnalizują zagranie ręką Rudola bełchatowianie. Wszystko to miało miejsce tuż obok bocznej linii pola karnego Pogoni. Sędzia nie dopatrzył się przekroczenia przepisów.

5
    Próbowali elementu zaskoczenia przyjezdni, ale za mocno wyrzucił piłkę z autu Mójta i nie doszedł do niej Piech.

6
    Nieudana centra w "szesnastkę" GKS-u z prawego skrzydła. Raz jeszcze z piątego metra zaczyna Trela.

7
    Kontratak gości, ale dośrodkowanie Małkowskiego było niedokładne.

9
    Lekkie zamieszanie w okolicach pola karnego gości. Robak szukał prostopadłym podaniem Akahoshiego, lecz szybszy przy piłce zameldował się Trela.

10
    Na spalonym Robak. Zbyt późno zagrywał w jego stronę Frączczak.

11
    Teraz Robak dość przypadkowo trafił w nos Zbozienia. Obrońcy GKS-u leci krew z nosa i musiał on na moment opuścić boisko.

12
    Rzut wolny dla Bełchatowa po faulu na Piechu. Wrzutka Wacławczyka była jednak zbyt słaba.

13
    Kontratak Pogoni! Murawski dostał piłkę na prawej stronie boiska, ale nie potrafił jej celnie dograć w pole karne. Trela piąstkował na rzut rożny.

13
    Po wrzutce Janoty obrońcy gości wybili piłkę poza pole karne, ale dostanie szansę do rehabilitacji pomocnik Pogoni. Kolejny rzut rożny.

14
    Jeszcze raz Janota. Dośrodkowanie tym razem na dalszy słupek, ale ponownie najlepszy w powietrzu Trela.

16
    Kwadrans gry za nami. Wyrównało nam się posiadanie piłki (aktualnie 54% Pogoń, 46% GKS). Poziom meczu jednak nie jest zbyt wysoki.

17
    Sporo chaosu w środkowej strefie boiska. Wreszcie zatrzymał wszystko sędzia, odgwizdując faul Frączczaka na Mójcie.

19
    Bardzo mocna centra Rudola. Piłka przeleciała przez pole karne na wysokości kolan, ale żaden z zawodników Pogoni nie zdołał zamknąć akcji.

20
    I raz jeszcze Rudol. Dośrodkowanie w kierunku Robaka, ale nie pozwolił na nic napastnikowi Pogoni Zbozień.

21
    W odpowiedzi GKS! Strzał Piecha z piętnastu metrów zablokowany przez Matrasa. Po chwili futbolówka była już w rękach Janukiewicza.

22
    Gospodarzom jakby się nie spieszy. "Portowcy" spokojnie wymieniają podania na własnej połowie. Pojawiają się pierwsze gwizdy od kibiców, którym nie podoba się taka gra.

23
    Zaskoczyli teraz goście. Aut na wysokości pola karnego Pogoni, ale strzał Małkowskiego zablokowany przez Gollę.

25
    Tak na oko cztery tysiące kibiców na stadionie w Szczecinie. Dość niemrawy doping, ale też piłkarze nie zachęcają fanów do bardziej żywiołowego. Niestety piątkowe mecze z godz. 18 przeważnie wyglądają właśnie tak.

26
    Ładnie teraz utrzymali się przy piłce na połowie przeciwnika bełchatowianie. Wszystko to jednak dość daleko od pola karnego Janukiewicza.

26
    Mocny strzał Mójty z dystansu, ale wyraźnie nad poprzeczką.

27
    I wreszcie dobra akcja Komołowa! Drybling do linii końcowej, ostra wrzutka na bliższy słupek do Piecha, ale ten nie miał dużo miejsca i ostatecznie strzelił obok słupka.

29
    Mamy rzut wolny dla Pogoni z bocznego sektora boiska.

30
    Dośrodkowanie Janoty i Trela został sfaulowany przez Robaka przy próbie interwencji. Konieczna będzie interwencja sztabu medycznego.

31
    Trzyma się za plecy Trela. Wiadomo już, że konieczna będzie zmiana.
    Trudno się nie zgodzić. Słabe zawody w Szczecinie.

33
    Trela już opuścił boisko i jest opatrywany poza nim. Czekamy na wejście Zubasa.

34
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Dariusz Trela, na boisku pojawia się Emilijus Zubas.

35
    Ładna akcja Pogoni. Janota odegrał piłkę przed pole karne do Murawskiego, ale ten oddał bardzo niecelny strzał z woleja.

37
    Na spalonym złapany Piech. Napastnik gości ukarany żółtą kartką za protesty.

38
    Kapitalnie teraz szybko wykonał rzut wolny Robak, zaskakując defensywę GKS-u. W dobrej sytuacji znalazł się Frączczak, ale uderzył wysoko nad bramką.

39
    Nie udał się drybling Małkowskiemu i ostatecznie skrzydłowy gości faulował Murawskiego.

40
    Akahoshi brzydko się zachował i nadepnął na nogę Mójty. Arbiter najwyraźniej nie widział tego zdarzenia zbyt dobrze.

41
    Małkowski sfaulowany przez Akahoshiego. Mamy rzut wolny dla Bełchatowa z bocznego sektora boiska. Do bramki Pogoni około czterdzieści metrów.

42
    Niezłe dośrodkowanie Wacławczyka, lecz poradzili sobie z nim defensorzy szczecinian.

43
    A teraz stały fragment gry z podobnej pozycji, jak przed momentem, ale dla Pogoni. Faulowany przez Zbozienia był Robak.

44
    Zbyt wysokie dośrodkowanie Murawskiego i bez problemu wyekspediował piłkę poza pole karne Zubas.

45
    Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy. Wszystko to z powodu kontuzji Dariusza Treli.

45+3
    Trzy kolejne niedokładne wrzutki Rudola. Wreszcie dostał piłkę przed polem karnym Akahoshi, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.

45+4
    Ajj. Murawski prostopadle do Robaka, ale minimalnie za mocno! Byłaby sytuacja sam na sam z Zubasem, a tak bramkarz Bełchatowa szybszy przy piłce!

45+4

Nareszcie – można by powiedzieć. Koniec pierwszej, bardzo słabej połowy w Szczecinie. Pogoń remisuje z GKS-em Bełchatów i naprawdę nie musi się zbyt dużo w drugiej połowie wydarzyć, by poziom się podniósł.
    Jeszcze garść statystyk z pierwszej połowy!

Piłkarze są już na boisku. Za chwilę rozpocznie się druga połowa meczu.

46

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Takafumi Akahoshi, na boisku pojawia się Ricardo Nunes.

47
    Ależ agresywnie wyszła Pogoń na drugą połowę! Janota bez zastanowienia oddał potężny strzał zza pola karnego, ale dobrze ustawiony był Zubas i odbił piłkę na rzut rożny!

49
    Fatalnie zachował się teraz w ataku Frączczak i zagrał nie w tempo do Janoty. Nieźle zapowiadała się ta akcja.

49
    Piech bardzo łatwo ograł Matrasa i ten musiał faulować taktycznie swojego rywala.

50
    Nieudany strzał Wacławczyka z ponad trzydziestu metrów. Nawet nie musiał interweniować Janukiewicz.

51
    Dobry pressing Pogoni przy polu karnym Bełchatowa. Flis zmuszony do wybicia piłki na aut.

52
    Niezła wrzutka Małkowskiego. Janukiewicz na raty, ale zdołał złapać piłkę.

52
    W odpowiedzi pewna interwencja Zubasa na przedpolu po niezbyt udanej centrze Matyni.

53
    Przeciągnięte dośrodkowanie Komołowa. Walczył do końca o piłkę Małkowski i jedyne co wywalczył tu aut dla Pogoni, zamiast gry od bramki.

54
    Najlepszy dziś w Pogoni Janota łatwo ograł Bastę i wywalczył rzut wolny kilka metrów od bocznej linii pola karnego.

55
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Adam Frączczak, na boisku pojawia się Vladimirs Kamešs.

54
    Sam poszkodowany zdecydował się na wykonanie rzutu wolnego, ale zagrał niedokładnie.

56
    Indywidualna akcja Piecha środkiem pola, ale tuż przy polu karnym napastnikowi gości odskoczyła piłka od nogi.

57
    Jeszcze uderzenie Basty zza "szesnastki", ale obok bramki.

58
    Gol dla Pogoni!
    Doczekali się gospodarze! Wszystko rozpoczął przytomnym podaniem Janota. Piłkę w polu karnym otrzymał Murawski, zagrał płasko wzdłuż bramki, a MARCIN ROBAK bez problemu otworzył wynik spotkania!
    Marcin ROBAK - 1:0

59
    To mogła być natychmiastowa odpowiedź bełchatowian, ale nie potrafił oddać strzału Piech w zamieszaniu w polu karnym.

62
    Ależ to byłby gol! Robak zagrał głową do Murawskiego, a ten efektownie złożył się do strzału z woleja zza pola karnego! Zabrakło niewiele!

64
    Teraz uderzał z dystansu Rogalski. Po rykoszecie piłka opuściła boisko i mamy kolejny rzut rożny.

64
    Dośrodkowanie Janoty, po którym niepewnie piąstkował Zubas. Jeszcze uderzał z osiemnastu metrów Janota, ale nieczysto trafił w piłkę.

65
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Patryk Rachwał, na boisku pojawia się Michał Mak.

65
    Rzut karny dla Pogoni! Mójta faulował Janotę!
    Faul Mójty na rzut karny.

67
    Pewny strzał MARCINA ROBAKA z jedenastu metrów! Zubas dobrze się rzucił, ale nie dał rady!
    Marcin ROBAK - 2:0

67
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Michał Janota, na boisku pojawia się Łukasz Zwoliński.

69
    Blisko hat tricka Robak, ale najlepszy napastnik Pogoni nie zdołał dojść do strzału po płaskim zagraniu spod linii końcowej.

70
    W odpowiedzi strzelał zza pola karnego Piech, ale w środek bramki. Pewna interwencja Janukiewicza.

71
    Faul Sawali i żółta kartka. Rzut wolny dla Pogoni kilka metrów przed "szesnastką".

72
    Robak strzelił w mur, ale Wacławczyk zagrał piłkę ręką! Mamy rzut karny!

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamil Wacławczyk (PGE GKS Bełchatów).

73
    TRZY do ZERA dla gospodarzy! Hat trick MARCINA ROBAKA, chociaż bardzo blisko obrony był Zubas! Piłka wpadła do siatki po rękach bramkarza Bełchatowa!
    Marcin ROBAK - 3:0

74
    Rozbity zespół GKS-u, ale tak to się musiało skończyć. Pogoń po przerwie gra na swoim poziomie, a goście niestety dalej w formie z pierwszej części gry.

75
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Maciej Małkowski, na boisku pojawia się Sebastian Olszar.

78
    Kamešs ukarany żółtą kartką.

79
    Mnóstwo miejsca w środkowej strefie. Nie ma mowy o taktyce w tej części meczu.

80
    Mamy rzut wolny dla Bełchatowa z dwudziestu pięciu metrów.

80
    Strzelał Mójta, ale piłka po murze wyleciała na rzut rożny.

81
    Dziesięć minut do końca. Tylko jakiś kataklizm może odebrać trzy punkty Pogoni. Nie zanosi się jednak nawet na jednego gola dla gości, nie mówiąc o trzech.

82
    Drugi celny strzał GKS-u, drugi ze strony Piecha. Lekkie uderzenie z narożnika pola karnego, z którym bez problemu poradził sobie Janukiewicz.

83
    Dobra wrzutka Maka w pole karne, jednak żaden z kolegów nie był zainteresowany walką o piłkę.

86
    Kapitalnie teraz zagrał Murawski piętką w kierunku Nunesa. Ten dośrodkował w pole karne, ale Zwoliński faulował przeciwnika w walce o piłkę.

87
    Gospodarze w pełni kontrolują wydarzenia boiskowe. Centrował z rzutu wolnego Nunes, jednak Zwoliński zdołał jedynie musnąć piłkę głową i spokojnie złapał ją Zubas.

88
    Basta obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie.

89
    Była szansa na kontratak dla "Portowców", ale Robak zagrał zbyt mocno w kierunku Nunesa i ten nie miał szans dojść do piłki przed Zubasem.

90
    Dobry strzał Komołowa z rzutu wolnego z dwudziestu pięciu metrów! Piłka zmierzała do bramki tuż przy słupku, ale doskonałą interwencją popisał się Janukiewicz!

90+1
    Trzy minuty doliczone przez sędziego.

90+2
    Na spalonym Zwoliński.

90+2
    Jedna z ostatnich szans dla gości na strzelenie honorowej bramki. Rzut rożny.

90+3
    Faulował Wacławczyk i tutaj się raczej nic już nie wydarzy.

90+3

Pan Jarosław Przybył z Kluczborka zakończył mecz w Szczecinie. Pogoń wygrała z GKS-em Bełchatów 3-0 po hat tricku MARCINA ROBAKA. Gospodarze inkasują szalenie ważne trzy punkty, które pozwoliły zrównać się w tabeli z Lechią Gdańsk. (19:54:58)
    Na koniec statystyki. Dziękujemy za uwagę!