Polska U17 – Irlandia U-17 1:0 (koniec)
Polska U17
1:0 (1:0)
Irlandia U-17
Czwartek 26.03.2015, 18:00 • Stadion Dyskobolii, Grodzisk Wielkopolski • Mistrzostw Europy U17

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Życzymy spokojnej nocy, a także udanej końcówki tygodnia. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Do usłyszenia! (19:52:01)
    Irlandczycy świętują awans!

Gol Pawła Kaczmarczyka daje nam zwycięstwo w starciu z Irlandią. Triumf na osłodę. Trzeba sobie otwarcie powiedzieć – biało-czerwoni ten turniej kompletnie zawalili. Podopieczni Wójcika zdobyli na nim zaledwie jedno trafienie. Cóż tu więcej dodawać. Reprezentacja nie stanęła na wysokości zadania. Wydawało się, że będzie zdecydowanie lepiej. Zawód, jeden wielki zawód. Brak słów. Takiej porażki nie spodziewał się chyba nikt. Aczkolwiek należy pamiętać, iż to jeszcze młodzi chłopacy i brakuje im nieco doświadczenia.

80+3

80+2
    W posiadaniu inicjatywy wciąż reprezentanci Irlandii... Taki stan utrzymuje się od dwóch minut. Sędzia powinien już zakończyć to starcie, bo obydwie drużyny nie przejawiają chęci do walki...

80+1
    Polacy nie są w stanie odebrać rywalom futbolówki. Ci z wielkim spokojem i swobodą wymieniają się podaniami na własnej połowie. Niesłychanie nudna końcówka spotkania... Na murawie nie dzieje się kompletnie nic.

80
    Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone trzy minuty. Irlandczycy poruszają się po boisku bardzo mozolnie, zupełnie się nie spieszą. Nic w tym dziwnego, bowiem są już pewni awansu do ME U-17.

79
    Lokalni kibice domagają się jeszcze jednego gola. Może będzie, jeszcze chwila jest, aby ten cel zrealizować. W szeregach biało-czerwonych zostanie przeprowadzona kolejna zmiana.

78
    Hołownia egzekwował rzut wolny. Boczny obrońca naszej kadry uderzył prosto w trybuny... Beznadziejne wykonanie stałego fragmentu gry, cóż tu więcej dodawać. Na trybunach spory jęk zawodu, ale nie ma się czemu dziwić.

77
    W pierwszej połowie prym wiedli Polacy. Teraz minimalnie lepiej prezentują się reprezentanci Irlandii. Goście wyprowadzają coraz więcej ataków, ale żadnego z nich nie kończą celnym uderzeniem.

76
    Jóźwiak padł jak długi w polu karnym rywali. Ewidentnie był podcinany przez rywala. Sędzia jednak nie wskazał na wapno. Niesłychanie dyskusyjna interpretacja. Cóż, nie ma co dyskutować – gramy dalej.

75
    Do zakończenia spotkania pozostało już tylko pięć minut. W dalszym ciągu prowadzą biało-czerwoni. Przypomnijmy, że jedyną bramkę zdobył Kaczmarczyk. Gorąco wierzymy, iż ten rezultat utrzyma się do samego końca.

74
    Zmiana w drużynie Polska U-17: z boiska schodzi Listkowski, na boisku pojawia się Spychała.

73
    Na twarzach naszych zawodników widać spore zmęczenie, Polacy mają coraz mniej sił. Przed momentem na pozycji spalonej złapany został Ostaszewski. To była naprawdę minimalna pułapka offside-owa.

72
    Nieźle próbował teraz Gumny. Kelleher ze sporymi problemami zdołał oddalić zagrożenie. Polacy w końcu wyprowadzili jakiś groźniejszy cios. Rywale nadal nie zdołali pokonać Żynela!

71
    Irlandczycy w dalszym ciągu nie przebierają w środkach. Polacy na razie dobrze się bronią. Czy ich opór jest w stanie przetrwać do samego końca dzisiejszego widowiska? Zobaczymy!

70
    Zmiana w drużynie Irlandia U-17: z boiska schodzi Clarke, na boisku pojawia się Levingston.
    Parada Żynela.

Mateusz

Gole: 10. Kaczmarczyk

Kartki:   64. Kaczmarczyk (P17) – 48. Stokes (I17), 61. O'Keeffe (I17)

Polska U17: Żynel – Gumny, Dzięcioł, Chrzanowski, Hołownia – Dziczek, Bielik – Jóźwiak, Ostaszewski, Kaczmarczyk – Listkowski (74. Spychała).

Zmiany: Jankowski – Spychała, Prusaczyk, Wojtkowski, Czarnowski.

Irlandia U-17: Kelleher – Hanney, Masterson, Leahy, Lunney (41. Stokes) – O'Keeffe, Ronan – Wade Slater (55. Elbouzedi), Barrett, Clarke (70. Levingston) – Aherne.

Zmiany: Mc Dermott – Connolly, Elbouzedi, Levingston, Stokes, Mandroiu, Ganiyu.

Sędziowie: Orxan Məmmədov (Azerbejdżan) – Mübariz Haşımov, Nemanja Petrović – Srđan Jovanović