Arka – KPR Ruch 31:27 (koniec) | MKS Perła – KPR J.G. 37:23 (koniec) | Zagłębie – SPR Pogoń 23:26 (koniec)
Arka Gdynia (K)
31:27 (17:14)
KPR Ruch Chorzów
Sobota 28.03.2015, 15:30 • Arena Gdynia, Gdynia • PGNiG Superliga kobiet play-off

W drugiej części spotkania mnóstwo kłopotów gospodarzom sprawiły zawodniczki Ruchu Chorzów. Po zmianie stron ostro zaczęły atakować piłkarki z Chorzowa, które szybko odrobiły straty z pierwszej połowy, a czasami nawet udawało im się prowadzić z przeciwniczkami. Dopiero w ostatnich minutach meczu Vistal Gdynia wypracował sobie bezpieczną przewagę. Rewanż zapowiedziany jest na 2.04, mecz odbędzie się w Chorzowie, warto również przypomnieć, że w fazie play-off drużyny grają do dwóch wygranych meczów, więc na pewno w rewanżu emocji nie zabraknie!
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe nasze relacje na portalu LAJFY.COM! (17:07:12)

60
    Koniec meczu. (31:27)

60
    Kontra gospodarzy, Gutkowska wychodzi sam na sam z Ciesiółką, górą zawodniczka Vistal Gdynia. (31:27)

60
    Kulwińska ogrywa rywalki i zdobywa bramkę. (30:27)

59
    Kolejny raz znakomicie broni Gapska. (29:27)

59
    Piłka na skrzydło do Gutkowskiej, górą zawodniczka gdyńskiej drużyny. (29:27)

58
    Dobrze broni Gapska. (28:27)

58
    Niedźwiedź słabo rzuca na bramkę rywalek, broni Ciesiółka. (28:27)

58
    Piotrkowska z trudnej pozycji zdobywa bramkę. (28:27)

57
    Nie myli się po raz kolejny Kobylińska! (28:26)

57
    Wykluczona zostaje zawodniczka Ruchu Chorzów. (27:26)

56
    Obok bramki rzuca Piotrkowska! (27:26)

56
    Wykorzystuje lukę między rywalkami Ważna i umieszcza piłkę w siatce. (27:26)

55
    Ze skrzydła bramkę zdobywa Gutkowska. (27:25)

54
    Piotrkowska pewnym rzutem pokonuje Gapską. (26:25)

53
    Po raz kolejny nie myli się Kobylińska! (26:24)

52
    Rokad ucieka rywalkom i pokonuje Kordowiecką. (25:24)

51
    Timeout dla gości. (25:23)

50
    Nad bramką uderza Kozłowska. (25:23)

50
    Piłka odbija się od poprzeczki i wpada do bramki po rzucie Kozłowskiej. (25:23)

48
    Migała uderza piłkę przy słupku i umieszcza ją w siatce. (24:23)

48
    Kobylińska po raz kolejny zdobywa bramkę. (24:22)

47
    Kapitalnie zagrały teraz zawodniczki Vistal Gdynia, jednak znakomicie broni Ciesiółka. (23:22)

46
    Ważna nie daje szans Kordowieckiej, pewnie wykorzystując rzut karny. (23:22)

45
    Niedźwiedź ucieka rywalkom i umieszcza piłkę w siatce. (23:21)

45
    Kontra gospodarzy i kolejną bramkę zdobywa Janiszewska! (22:21)

44
    Janiszewska trafia prosto w okienko bramki! Mamy remis! (21:21)

43
    Nie myli się Kobylińska i zdobywa bramkę! (20:21)

43
    Wykluczona na dwie minuty zostaje Pieniowska. (19:21)

41
    Piotrkowska po rękach rywalek zdobywa bramkę. (19:21)

39
    Kulwińska zdobywa znakomitą bramkę! (19:20)

38
    Timeout dla gospodarzy. (18:20)

38
    Z prawego skrzydła po raz kolejny bramkę zdobywa Rodak. (18:20)

38
    Piotrkowska wyprowadza drużynę na prowadzenie. (18:19)

37
    Traci piłkę Kobylińska, przejmuje Piotrkowska, która ucieka rywalkom i pokonuje Gapską. (18:18)

36
    Kozłowska z odległości 10 metrów umieszcza piłkę w siatce! (18:17)

35
    Gapska rewelacyjnie broni rzut Ważnej! (17:17)

33
    Ważna wyrównuje stan spotkania! (17:17)

33
    Ukarana zostaje Kobylińska. (17:16)

32
    Belmas przedziera się przez obronę i zdobywa bramkę. (17:16)

31
    Na raty uderza Pieniowska, ostatecznie zdobywa bramkę. (17:15)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (17:14)

W pierwszej połowie faworyt spotkania prowadzi różnicą trzech bramek (17:13). Na początku spotkania to zawodniczki Ruchu Chorzów prowadziły, lecz z biegiem czasu to gospodarze przejęli kontrolę nad meczem. W tej części spotkania trener zawodniczek gości, zastosował taktykę z siedmioma piłkarkami w polu, co nie zdało egzaminu, ponieważ w tym okresie zdobyły tylko jedną bramkę i straciły trzy.
    W drugiej połowie na pewno nie zabraknie emocji, więc zapraszam wszystkich już za około 15 minut!

30
    Pierwsza połowa skończona. (17:13)

30
    Niedźwiedź pewnie wykonuje rzut karny! (17:13)

30
    Timeout dla gospodarzy. (16:13)

29
    Goście zdobywają kolejną bramkę. (16:14)

29
    Rodak umieszcza piłkę między nogami Gapskiej, bramka dla gości! (16:13)

28
    Wykluczona zostaje Kobylińska. (16:12)

28
    Piłka po nogach Gapskiej wpada do bramki. (16:12)

28
    Potężny rzut oddaje Niedźwiedź, bez szans Ciesiółka. (16:11)

27
    Uderza Rodak, broni nogami Gapska. (15:11)

27
    Od dłuższego czasu przy piłce utrzymują się goście. (15:11)

26
    Kozłowska z dystansu zdobywa bramkę. (15:11)

26
    Ukarana zostaje Migała. (14:11)

25
    Kozłowska ucieka rywalkom i umieszcza piłkę w siatce. (14:11)

24
    Ważna pewnie egzekwuje rzut karny! (13:11)

24
    Piłka do Pawłowskiej, bramkę zdobywa skrzydłowa gospodarzy. (13:10)

24
    Odrabiają straty goście. (12:10)

23
    Po wspaniałej akcji bramkę zdobywają gospodarze. (12:9)

22
    Wykluczona na dwie minuty zostaje Gutkowska. (11:9)

22
    Belmas ogrywa Gutkowską i zdobywa bramkę. (11:9)

21
    Po raz kolejny do siatki trafia Pieniowska. (11:8)

21
    Żółtą kartkę otrzymuje Niedźwiedź (Vistal Gdynia). (11:7)

20
    Kontra Vistalu, Łabuda wychodzi sam na sam z Montowską, górą bramkarka gości. (11:7)

20
    Piłka po uderzeniu Kozłowskiej wpada do bramki. (11:7)

20
    Z drugiej linii do bramki trafia Pieniowska. (10:7)

19
    Kontra gospodarzy, bramkę zdobywa Łabuda. (10:6)

18
    Co za parada w wykonaniu Gapskiej! Najpierw paruje rzut Ważnej, następnie do piłki dopada Masłowska, ale jej uderzenie także broni zawodniczka gospodarzy! (9:6)

17
    Kozłowska przedziera się przez obronę rywala i umieszcza piłkę w siatce. (9:6)

17
    Uderza Pieniowska, świetnie broni Gapska. (8:6)

17
    Niedźwiedź uderza z dystansu i pokonuje Montowską. (8:6)

16
    Pusta bramka gości, Gapska przerzuca całą halę i zdobywa bramkę! (7:6)

15
    Belmas wychodzi sam na sam z Gapską, górą zawodniczka z Chorzowa. (6:6)

15
    Piłka na na lewą stronę do Pawłowskiej, zdobywa bramkę skrzydłowa Vistalu. (6:5)

14
    Timeout dla gości. (5:5)

14
    Niedźwiedź podaje do Kobylińskiej, ta przedziera się przez obronę rywala, ale broni Montowska. (5:5)

13
    Uderza Krzymińska, po raz kolejny broni bramkarka Vistal Gdynia. (5:5)

12
    Schodzi do skrzydła Belmas, uderza na bramkę, jednak broni Gapska. (5:5)

12
    Z drugiej strony hali również świetnie broni Montowska. (5:5)

12
    Kapitalnie broni Gapska! (5:5)

11
    Przy słupku trafiła do bramki Niedźwiedź. (5:5)

11
    Żółtą kartkę otrzymuje Kobylińska (Vistal Gdynia). (4:5)

11
    Z dystansu uderza Pieniowska, bez szans Gapska. (4:5)

10
    Długa piłka do Łabudy, która wychodzi sam na sam z Montowską, górą zawodniczka gdyńskiej drużyny. (4:4)

9
    W słupek trafia Kobylińska. (3:4)

9
    Żółtą kartkę otrzymuje Pieniowska (KPR Ruch Chorzów). (3:4)

8
    Odpowiada swoją bramką natychmiast Niedźwiedź. (3:4)

8
    Jasinowska rzuca piłkę między nogami Gapskiej. (2:4)

7
    Kobylińska pewnie wykorzystuje rzut karny! (2:3)

7
    Żółtą kartkę otrzymuje Krzymińska (KPR Ruch Chorzów). (1:3)

7
    W ataku faulowała także Belmas. (1:3)

6
    Faulowała w ataku Gutkowska, kontra gości. (1:3)

6
    Uderza Migała, broni Gapska! (1:3)

5
    Krzymińska świetnie podaje do Ważnej, a ta wykorzystuje sytuacje i umieszcza piłkę w siatce. (1:3)

5
    Belmas ucieka Niedźwiedź i zdobywa bramkę. (1:2)

4
    Przedziera się Kobylińska przez obronę rywala, broni Montowska. (1:1)

4
    Belmas wyrównuje stan spotkania. (1:1)

3
    Nieudana kontra gospodarzy, przejmują goście. (1:0)

3
    Żółtą kartkę otrzymuje Kulwińska (Vistal Gdynia). (1:0)

3
    Obok bramki uderza Gutkowska. (1:0)

2
    Zablokowany rzut Kozłowskiej. (1:0)

2
    Żółtą kartkę otrzymuje Belmas (KPR Ruch Chorzów). (1:0)

1
    Wynik spotkania otwiera Kozłowska. (1:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Spotkanie ze względów transmisyjnych rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem.

Gorąco zapraszam do śledzenia relacji z meczu, w którym na pewno nie zabraknie emocji! To wszystko można przeżyć razem z nami na portalu LAJFY.COM!, startujemy już w najbliższą sobotę o godzinie 15:30!

W ostatnim spotkaniu KPR Ruch Chorzów przegrał na wyjeździe z drużyną KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:27 (18:16). Chorzowianki po raz ostatni zmierzyły się z Vistal Gdynia w styczniu tego roku, kiedy to przegrały 41:30 (17:12). Warto zaznaczyć, że pierwszy mecz obecnego sezonu pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Ruchu Chorzów 26:23 (17:11).

W ostatnim meczu na własnej hali gdynianki, podejmowały MKS Selgros Lublin. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 25:24(22:13). Najlepszymi strzelczyniami Gdyńskiej drużyny zostały Kobylińska, Łabuda oraz Niedźwiedź z 6 trafieniami na koncie.

Gospodarze tego spotkania z dorobkiem 36 punktów, zajęli drugie miejsce w tabeli w zasadniczej fazie sezonu. Drużyna z Gdyni wygrała 18 meczów i 4 przegrała. Natomiast ich rywalki zajęły 7. miejsce zdobywając 23 punkty. W tym sezonie chorzowianki wygrały 11 meczów, raz dzieliły się punktami z rywalkami oraz 10 razy schodziły z parkietu jako przegrane.

Serdecznie zapraszam na relację z 1/4 Play-off PGNiG Superligi kobiet. Vistal Gdynia zmierzy się na własnej hali z KPR Ruch Chorzów. Mecz rozgrywany będzie w najbliższą sobotę, a początek tego spotkania przewidziany jest na godzinę 15:30.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Maciej Jędrzejczyk

Arka Gdynia (K): Kordowiecka, Gapska – Janiszewska, Łabuda, Niedźwiedź, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Kłusewicz, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Zrwec, Kulwińska
    KPR Ruch Chorzów: Montowska, Ciesiółka – Pieniowska, Jasinowska, Piotrkowska, Drażyk, Migała, Krzymińska, Masłowska, Sucheta, Rodak, Belmas, Ważna, Doktorczyk

Sędziowie: Rajkiewicz-Tarczykowski J.