Zenit Kazaň – BR Volleys 3:1 (koniec) | Resovia – Skra 3:0 (koniec)
23 23 22
Sobota 28.03.2015, 20:00Liga Mistrzów

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

0:0
    Final Four Ligi Mistrzów i dwie nasze drużyny. Czego chcieć więcej? Chyba tylko wygranej. Jedno jest pewne. W finale zobaczymy na pewno Polską drużynę. A to dlatego, że jedną z par będzie właśnie Asseco i Skra.

0:0
    W ćwierćfinałach obie polskie drużyny uporały się z mocnymi przeciwnikami. Rzeszowianie pokonali rosyjski Nowosybirsk. Najpierw wygrali 3:1, a potem przegrali 2:3. Stosunkiem setów to oni awansowali do najlepszej czwórki Europy.

0:0
    Bełchatowianie też nie mieli łatwej drogi do finału. Podobnie jak Asseco przegrali 2:3 na wyjeździe i wygrali na własnym terenie 3:1. To dało im awans do Final Four i otworzyło drogę do finału.

0:0
    W tym sezonie oba zespoły spotkały się ze sobą już dwukrotnie. Najpierw pod koniec listopada to Skra wygrała 3:0 w łódzkiej Atlas Arenie, by w drugiej połowie lutego przegrać w hali Podpromie 1:3. Ten drugi mecz był nieco ważniejszy. Decydował o rozstawieniu na mecie rozgrywek fazy zasadniczej Plus Ligi.
    Dobre nastroje w Rzeszowie! :)

A bełchatowianie robią berlińskie selfie... :)

Berlińska hala!

0:0

0:1
    Na początek nieudana kiwka Conte, ale świetnie w obronie Ignaczak. Po ataku Ivovicia piłka wraca na stronę rywali i pewnie atakuje Marechal!

1:1
    Krótka na środek do Holmes'a, który pewnie w punkt z wysokiej piłki!

2:1
    Holmes zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Flot i piłka przelatuje przez ręce Marechala!

2:2
    Atak hakiem Conte ze skrzydła prosto w blok, ale piłka wychodzi na aut!

3:2
    Rozegranie na skrzydło do Ivovicia, który atakuje potężnie po skosie!

3:3
    Cios za cios! Ze środka Lisinac w lewo podcina piłkę i zdobywa kolejny punkt!

4:3
    Facundo Conte myli się w polu zagrywki i serwuje prosto w siatkę!

4:4
    Potężna zagrywka Ivovicia, który jednak podobnie jak poprzednik psuje serwis.

4:5
    Penchev zablokowany na prawym skrzydle przez Wlazłego i Karola Kłosa!

5:5
    Tym razem poprawił się Penchev! Ze skrzydła ominął blok i uderzył potężnie po skosie!

6:5
    Agresywna zagrywka Nowakowskiego i nie kończy Marechal. Rzeszowianie jednak oddają piłkę za darmo. Kolejna akcja bełchatowian i autowy atak nad blokiem Conte!

7:5
    Kąśliwa zagrywka Nowakowskiego flotem i problemy w przyjęciu Marechala, który daje punkt rzeszowianom!

7:6
    Ależ huknął ze skrzydła Mariusz Wlazły! praktycznie na pustej siatce atakował zawodnik Skry!

8:6
    Ze skrzydła atakuje Holmes z obiegu mieszcząc piłkę między blokiem a siatką i to Asseco Resovia prowadzi na pierwszej przerwie technicznej!

8:7
    Niepewne przyjęcie po stronie Skry i bełchatowianie oddają piłkę za darmo. Kontra rywali i złe rozegranie Drzyzgi do Schopsa, który próbuje ratować i kiwa, ale w aut!

9:7
    Na prawym skrzydle jest Penchev, który na pojedynczym bloku atakuje w sam narożnik boiska!

10:7
    Huknął z zagrywki Penchev. W ataku Wlazły nie kończy bo broni Penchev. Rozegranie do Ivovicia na skrzydło, który pewnie atakuje po prostej!

10:8
    Tym razem popsuta zagrywka Bułgara! Piłka po jego serwisie zatrzymuje się na taśmie!

11:8
    Identyczny błąd Karola Kłosa.

11:9
    Ależ kapitalny atak Mariusza Wlazłego! Ze skrzydła obok bloku po prostej idealnie w linię!

11:10
    Nieporozumienie w rozegraniu po stronie rzeszowian i piłka wpada na głowę Piotrka Nowakowskiego.

11:11
    Atak Pencheva ze środka i drugiej linii w aut!

11:12
    A teraz zablokowany na skrzydle Schops przez Karola Kłosa! Przerwa na żądanie Andrzeja Kowala!
    No pięknie!

12:12
    Najpierw nie kończy ataku Schops. Wyręcza go po chwili Ivović, który ze skrzydła atakuje po skosie!

12:13
    Coś Schops nie może wstrzelić się w ten mecz! Teraz psuje zagrywkę!

13:13
    W odpowiedzi myli się też Facundo Conte. Piłka posłana w aut.

13:14
    Festiwal zepsutych zagrywek! Teraz Ivović serwuje prosto w siatkę!

14:14
    Krótka piłka od Drzyzgi na środek do Piotrka Nowakowskiego, a ten z dużej wysokości atakuje w punkt!

15:14
    Nieporozumienie w rozegraniu po stronie Skry, która zmuszona jet oddać piłkę za darmo. Kontra rywali i po bloku w aut atakuje Ivović!

15:15
    Najpierw zablokowany Wlazły, ale piłka cały czas po stronie Skry. Za drugim razem rozegranie do Marechala, który atakuje pod górę i po bloku atakuje w aut!

16:15
    Minimalnie autowa zagrywka Mariusza Wlazłego i to Resovia prowadzi na drugiej przerwie technicznej!

16:16
    Ależ fenomenalny atak Conte! Dobre przyjęcie Tille, a potem jeszcze lepszy atak ze środka i drugiej linii Argentyńczyka!

17:16
    Penchev na skrzydle wpada na podwójny blok, ale zdołał się przedrzeć!

17:17
    Po niezłym ataku Bułgara, zagrywka prosto w siatkę.

18:17
    Przez środek przedziera się Holmes! Atakuje na pojedynczym bloku!

18:18
    Kolejna zepsuta zagrywka po stronie rzeszowian.

19:18
    Potężny atak ze skrzydła Pencheva w Piechockiego. Libero Skry prawie obronił, ale zabrakło kogoś, kto by go zaasekurował!

20:18
    Zerwany atak przez Lisinaca na środku siatki i atak w aut! Przerwa na życzenie Miguela Falasci!

20:19
    Po przerwie skuteczny atak ze skrzydła Facundo Conte po ostrym skosie!

21:19
    Ależ on ma zasięg! Nad blokiem ze środka siatki w punkt Piotrka Nowakowskiego!

21:20
    Fatalnie dziś w zagrywce spisują się rzeszowianie. Tym razem w polu serwisowym myli się Łukasz Perłowski!

22:20
    W końcu Schops się obudził! Dokręcony atak do prostej ze skrzydła i Niemiec trafia prosto w linię!

22:21
    Wlazły wpada na pojedynczy blok Pencheva, ale piłka wypada minimalnie na aut! Trzeba przyznać, że Bułgar nieźle wyczuł Mariusza!

23:21
    Ależ huknął z zagrywki Wlazły! Piłka wraca na stronę bełchatowian. Ci jednak nie atakują zbyt dobrze. Kolejna kontra dla zawodników Resovii i kiwka Drzyzgi ląduje na aucie po rękach Uriarte!

23:22
    Kolejna popsuta zagrywka rzeszowian. Tym razem w polu serwisowym myli się Fabian Drzyzga i trafia w siatkę!

24:22
    Kapitalnie uderza Schops i próbują bronić bełchatowianie z dala od własnej połowy, ale bezskutecznie! Piłka setowa, ale o czas wcześniej prosi Falasca!

24:23
    Pierwsza setówka obroniona! Ze skrzydła po prostej atakuje w linię Mariusz Wlazły i przerwa tym razem na życzenie Andrzeja Kowala!

25:23
    Popsuta zagrywka Karola Kłosa i to Asseco Resovia wygrywa pierwszą partię!

25:23
    Pierwszy set skończony.

0:0
    W pierwszym secie to rzeszowianie dominowali i gdyby nie ogromna ilość popsutych zagrywek to dużo szybciej by uporali się z rywalem!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Na początek zerwał atak na skrzydle Marko Ivović i zaatakował daleko w aut, ale challenge i okazuje się, że było po bloku!

1:1
    W odpowiedzi ze środka Lisinac w punkt!

2:1
    Pewny atak Ivovicia ze skrzydła, który w jakiś sposób znalazł dziurę w bloku rywali i huknął nie do obrony!

2:2
    Marechal nie kończy z drugiej linii. Piłka wraca na stronę Skry. Tym razem rozegranie do Conte, który punktuje!

3:2
    Popsuta zagrywka Facundo Conte! Zeszła mu nieco piłka!

4:2
    Potężna zagrywka Ivovicia prosto w Tille, który nie przyjmuje jej!

4:3
    Uriarte rozgrywa piłkę jedną ręką do Nowakowskiego. Ten pewnie atakuje w punkt przez blok Lisinaca!

5:3
    Teraz to bełchatowianie psują zagrywki. Lisinac prosto w siatkę!

5:4
    Kąśliwa zagrywka Nowakowskiego. Po atakach Marechala i Wlazłego piłka wraca na stronę Skry. Ponowne rozegranie do Marechala, który skutecznie po ostrym skosie!

5:5
    Niezła zagrywka Wlazłego. Rywale odrzuceni od siatki i atak z drugiej linii Ivovicia prosto w blok!

6:5
    Tym razem pewnie atakuje Penchev ze skrzydła! Próbowali bronić bełchatowianie. Dotknęli, ale nie podbili!

7:5
    Mariusz Wlazły na skrzydle wpada na pojedynczy blok Pencheva! Ależ kapitalne wyczucie Bułgara!

7:6
    Karol Kłos ze środka w linię boczną!

7:7
    Nie sięgnął piłki po przyjęciu Drzyzga. Dopadł do niej Conte, który atakuje od razu!

7:8
    Potężna zagrywka Marechala i problemy w rozegraniu po stronie rzeszowian. Piłka wraca na stronę Skry, a tam jest Conte, który atakuje w końcową linię! Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu bełchatowian!
    Walczą!

8:8
    Po przerwie w polu zagrywki myli się Marechal, który serwuje prosto w siatkę!

8:9
    Po drugiej stronie siatki też błąd przy serwisie. Tyle, że Penchev przekracza linię 9 metra!

8:10
    Przytrzymany Schops przez Conte! Niemiec wpada w blok i to punkt dla Skry!

9:10
    Tym razem pewnie ze skrzydła Schops, który obija ręce skaczących do bloku bełchatowian, a piłka wypada daleko w aut!

9:11
    Dłuższa akcja zakończona atakiem Conte ze skrzydła po rękach Schopsa! Mieli swoją szansę dwukrotnie rzeszowianie, ale dwa razy świetnie w obronie Skra!

10:11
    Tym razem techniczny atak Schopsa, który znów obija ręce skaczących do bloku rywali, a piłka wychodzi na aut.

10:12
    Minimalnie autowa zagrywka Jochena Schopsa! Trzeba jednak przyznać, że mocno uderzył Niemiec!

10:13
    Skrót Conte przy zagrywce i zaskoczony Ignaczak przyjmuje na drugą stronę i dodatkowo w aut! O czas prosi Andrzej Kowal!

11:13
    Znowu Schops! Tym razem bez pomocy bloku! Po skosie atakuje prosto w Piechockiego!

12:13
    Wlazły zablokowany przez dwóch rzeszowian! Próbował jeszcze bronic atakujący Skry, ale bezskutecznie.

13:13
    Świetnie w obronie Ivović. Kontra i rozegranie do Schopsa, który atakując celnie po prostej doprowadza do remis i to teraz Falasca prosi o przerwę!

14:13
    Huknął z zagrywki Marko Ivović i ustrzelił Tille!

15:13
    Drugi raz huknął, ale tym razem przyjęta piłka. Wraca jednak na stronę rzeszowian, którzy pewnie punktują przez środek siatki!

15:14
    Winiarski wszedł i na skrzydle obija ręce skaczących do bloku rywali!

16:14
    Popsuta zagrywka po stronie bełchatowian i to Resovia prowadzi na drugiej przerwie technicznej!

17:14
    Po przerwie Winiarski zablokowany na skrzydle przez dwóch zawodników z Rzeszowa! Z daleka atakował Michał więc ciężko mu było dobrze uderzyć.

17:15
    Ze środka punktuje Karol Kłos! Mało gry środkiem dziś fundują nam obaj rozgrywający!

17:16
    Penchev pod górę, ale świetnie ustawiony Conte broni. Rozegranie do Winiarskiego, który nie kończy ataku. Piłka wraca na stronę bełchatowian i ze środka i drugiej linii potężnie uderza Conte!

18:16
    Holmes dostaje piłkę na środku i pewnie atakuje! Na tyle mocno, że rywale tylko patrzą jak piłka przelatuje obok nich!

18:17
    Ze skrzydła przez dziurę w bloku uderza Wlazły i trafia!

19:17
    Michał Winiarski psuje zagrywkę! Po jego serwisie piłka kończy swój lot na siatce!

19:18
    Conte atakuje nieco szczęśliwie tuż za siatkę, a rywal bronią obija antenkę!

20:18
    Kolejna popsuta zagrywka Karola Kłosa.

20:19
    Środek druga linia i jest Michał Winiarski! Uderza w blok, ale na jego szczęście piłka wychodzi na aut!

20:20
    Świetnie w obronie bełchatowianie. Kacper Piechocki w rozegraniu do Wlazłego, który pewnie atakuje nie do obrony!

21:20
    W odpowiedzi ze środka huknął Nowakowski z dużej wysokości, że rywale próbując bronić musieli wyskakiwać za bandy!

21:21
    Przesunięta krótka tym razem do Lisinaca, który atakuje w punkt!

21:22
    Potężna zagrywka Facundo Conte i punkt! O przerwę prosi Andrzej Kowal!

22:22
    Za dużo odbić po stronie Skry i jeszcze dotknięcie siatki przez Michała Winiarskiego.

23:22
    Winiarski zatrzymany, ale z opresji wychodzą bełchatowianie. Przełożenie ręki przez Wlazłego przy ataku i punkt dla zawodników Resovii! O czas prosi Falasca!

24:22
    Ależ blok rzeszowian! Zablokowany na skrzydle Wlazły i to Asseco Resovia ma piłkę setową!

24:23
    Aj przekombinował przy zagrywce Marko Ivović! Chciał skrótem, ale trafia prosto w taśmę!

25:23
    Krótka na środek do Piotrka Nowakowskiego, który pewnie kończy! Asseco prowadzi już 2:0!

25:23
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Trzy razy nie kończą rzeszowianie, za czwartym razem arbiter dostrzega błąd podwójnego odbicia Fabian Drzyzgi!

1:2
    Najpierw popsuta zagrywka bełchatowian, a potem kapitalny atak z obrotu Conte ze skrzydła!

1:3
    Kolejny atak bełchatowian ze skrzydła!

2:3
    Szczęśliwa obrona rzeszowian. Drzyzga rozgrywa krótko do Nowakowskiego, który pewnie w punkt!

3:3
    Zablokowany na skrzydle Mariusz Wlazły! Kapitalnie w bloku Drzyzga do pary z Nowakowskim!

4:3
    Świetnie w obronie Asseco Resovia. Znów Drzyzga ryzykuje przez środek i tym razem kiwa nad blokiem Piotrek Nowakowski!

4:4
    Minimalnie autowa zagrywka Jochena Schopsa!

5:4
    Kolejny raz Drzyzga gra przez środek i po raz kolejny nie zawodzi go Piotrek Nowakowski!

5:5
    Potężny serwis Ivovicia, ale piłka kończy swój lot na siatce!

5:6
    Szczęśliwy serwis Lisinaca. Piłka po taśmie wpada na połowę rzeszowian!

5:7
    A teraz zablokowany Penchev przez Wlazłego i Kłosa!

6:7
    Minimalnie myli się przy kolejnym serwisie Srecko Lisinac.

6:8
    Szybki atak przez środek Karola Kłosa i to bełchatowianie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:8
    Znów Resovia przez środek! Tym razem Holmes z daleka przez pojedynczy blok Karola Kłosa!

7:9
    Próba zagrywki po prostej Fabian Drzyzgi kończy swój lot na siatce!

8:9
    Przy serwisie myli się również Michał Winiarski. On posyła piłkę w aut!

8:10
    Conte ze skrzydła atakuje miękko w środek obok bloku!

9:10
    Ze skrzydła w odpowiedzi pewny atak Schopsa, który atakuje po prostej w linię.

9:11
    Kolejny raz z dobrej strony pokazuje się rozgrywający bełchatowian. Uriarte kiwa na środku, a rywale są kompletnie zaskoczeni!

10:11
    Na skrzydle po raz kolejny przez blok rywali przeciska się Schops! Tym razem kiwa nad blokiem!

11:11
    Przechodząca piłka po serwisie Schopsa i pewny atak ze środka Holmes'a!

11:12
    Ale teraz Niemiec myli się w polu zagrywki i serwuje w siatkę!

12:12
    W odpowiedzi ze skrzydła w aut po rękach blokujących bełchatowian atakuje Schops!

13:12
    Błąd podwójnego odbicia po stronie bełchatowian i to Resovia wraca na prowadzenie!

13:13
    Kapitalny atak Srecko Lisinaca z przesuniętej krótkiej!

13:14
    Fatalny atak Pencheva, któremu nie naszła piłka, którą zawiesił na siatce. dopada do niej Conte, który pewnie atakuje!

14:14
    Srecko Lisinac serwuje prosto w siatkę!

15:14
    Autowy atak na skrzydle bełchatowian. Minimalnie obok bloku w aut!

16:14
    Błąd przejścia dołem przy obronie popełnia Michał Winiarski. Był całą stopą po stronie Asseco Resovii i rzeszowianie prowadzą na tej drugiej przerwie technicznej!

16:15
    Popsuta zagrywka po przerwie Piotrka Nowakowskiego!

17:15
    W pojedynku jeden na jeden na środku siatki Holmes pokonuje Karola Kłosa i punktuje!

18:15
    Świetnie w obronie rzeszowianie. Kontra i rozegranie na lewe skrzydło i pewny atak Pencheva! O czas prosi Falasca!

18:16
    Znów bronią rzeszowianie. Tym razem jednak w kontrze błąd popełnia Penchev i wpada na potrójny blok postawiony przez Skrę!

19:16
    Nicholas Marechal zagrywa prosto w siatkę!

20:16
    Karol Kłos zablokowany przez Russela Holmes'a na środku siatki! Resovia coraz bliżej finału!

20:17
    Tym razem potężny atak ze skrzydła po ostrym skosie Wlazłego na pojedynczym bloku. Trzeba przyznać, że Uriarte nieźle zgubił w tej akcji blok.

20:18
    Tym razem to Russel Holmes zablokowany na środku siatki! Andrzej Kowal prosi o czas!

21:18
    Ivović ze skrzydła po skosie! Huknął nie do obrony! Rzeszowianie utrzymują tę przewagę nad rywalem!

22:18
    Wlazły atakuje ze skrzydła w aut! Ależ błąd atakującego Skry! W takim momencie posyła piłkę poza boisko!

22:19
    Lisinac przepycha w jakiś sposób piłkę na drugą stronę. Wykorzystał przewagę wzrostu!

23:19
    Popsuta zagrywka Brdjovicia. To już chyba koniec marzeń o finale dla Skry!

23:20
    Jeszcze bełchatowianie się bronią. Ze skrzydła po rękach blokujących w aut atakuje Facundo Conte!

24:20
    Holmes nie kończy ze środka. Broni Conte i rozegranie do Winiarskiego, który atakuje w aut, ale po bloku! Rzeszowianie biorą challenge i jak się okazuje, nie było bloku! Piłka meczowa na wagę awansu do finału Ligi Mistrzów dla Resovii!

24:21
    Świetny atak ze środka w punkt Lisinaca! Jeszcze jedna przerwa w tym secie na życzenie Miguela Falasci!

24:22
    Penchev atakuje w aut i jest 22 punkt dla bełchatowian! Czas tym razem dla Andrzeja Kowala! Ależ gra nerwów!

25:22
    Środek, druga linia, gdzie jest Ivović, a ten potężnie atakuje dając awans swojemu zespołowi do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów!

25:22
    Trzeci set skończony.

0:0
    Co prawda wiedzieliśmy, że jeden polski zespół zobaczymy w finale Ligi Mistrzów, nie wiedzieliśmy który. Pojedynek naszych gigantów okazał się fantastycznym pojedynkiem. Sam wynik nie odzwierciedla tego co się działo na boisku. Bełchatowianie grali na podobnym poziomie co rywale, ale to Resovia w końcówkach okazała się lepsza. Tak więc w finale Asseco spotka się z Zenitem, a Skra zagra o trzecie miejsce z gospodarzami!