koniec po dogrywce
HC Oceláři Trzyniec
5:4 (0:2, 3:0, 1:2 - 1:0)
HC Sparta Praga
Niedziela 29.03.2015, 17:20 • Werk Arena, Třinec • Tipsport Extraliga - Play-offy (CZE)

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak i zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (20:40:54)

Po naprawdę ciekawym i bardzo zaciętym meczu Trzyniec wygrywa ze Spartą Praga! Już w środę kolejny mecz, relacja z niego oczywiście w naszym portalu!

75:06
    Gol dla Trzyńca!
    Świetne podanie z prawej strony Klepisa do ustawionego przed bramką gości VLADIMIRA ROTHA, ten nie miał problemów ze skierowaniem krążka do bramki Novotnego! Trzyniec wygrywa drugi mecz w półfinale!

73:56
    Świetną szansę zmarnował Orsava, który nie zdołał pokonać Novotnego w sytuacji "sam na sam".

73:18
    Niewiele dzieje się na tafli w ostatnich minutach, obie drużyn grają bardzo zachowawczo, starają się przede wszystkim nie stracić bramki.

71:50
    Dwie minuty kary dla Martina Réway (SPA), w przewadze gospodarze.

71:40
    Ostra walka pod bandą, nie podnosi się z tafli Klepis.

70:30
    Wznowienie pod bramką Hrubeca wygrane przez gospodarzy.

69:05
    Mocne uderzenie z backhandu Klepisa, kolejna skuteczna interwencja Novotnego.

68:05
    W ataku pozycyjnym gospodarze, cofnęli się pod własną bramkę zawodnicy Sparty.

66:50
    Zbyt długo zwlekał z uderzeniem Milan Doudera, w efekcie zawodnik gospodarzy traci krążek.

65:50
    Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Hrubeca.

64:54
    Mocne uderzenie z dystansu Klepisa, ale broni ten strzał Novotny.

62:45
    Od początku dogrywki atakują gospodarze. Dobre uderzenie Orsavy, ale chwyta gumę Novotny.

62:10
    Wznowienie pod bramką gości.

61:17
    Nieporozumienie w ekipie gospodarzy, bliski wykorzystania tego był Forman.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

O 20.09 początek dwudziestominutowej dogrywki!

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:30
    Na czystą pozycję wychodził Ruzicka, ale w ostatniej chwili dogonił go jeden z obrońców gości!

58:00
    Dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry!

57:46
    Cóż za precyzja uderzenia! Świetny strzał z kilku metrów w długi słupek bramki gości MILANA DOUDERY, mamy remis!

56:57
    Nie wykorzystał znakomitej szansy Kreps, który nie potrafił pokonać bramkarza Sparty naprawdę, z najbliższej odległości!

56:30
    Ofsajd, będziemy mieli wznowienie pod bramką gości.

55:55
    Z dystansu mocno uderzał Polansky, odbija krążek Novotny.

54:52
    Gospodarze za wszelką cenę chcą doprowadzić do wyrównania, ale jak na razie skutecznie bronią się goście ze stolicy.

54:50
    Wraca Hlinka na lód.

52:49
    Bardzo ostro potraktowany teraz Linhart przez Jaroslava Hlinke (SPA), dwie minuty kary dla zawodnika drużyny gości.

50:41
    Wznowienie pod bramką Hrubeca.

50:30
    Wiele niedokładności z obu stron w ostatnich minutach. Bardzo wyrównał nam się ten mecz.

48:54
    Sparta już w pełnym składzie.

48:30
    Gospodarze budują "zamek" wokół bramki Novotnego.

46:51
    Przez dwie minuty z przewagą jednego zawodnika będą grać gospodarze, na ławkę kar wędruje Adam Polášek (SPA).

46:40
    Z dystansu Polasek, odbija gumę Hrubec.

45:54
    Mamy uwolnienie, będzie wznowienie pod bramką Trzynieca.

45:20
    Mogli szybko odpowiedzieć gospodarze. Bliski wyrównania był Ruzicka, ale instynktownie broni Novotny!

44:41
    Gol dla Sparty!
    Wykorzystuje grę w przewadze Sparta! Z dystansu uderzał Polasek, zamieszanie pod bramką gospodarzy wykorzystuje KARL PILAR, który pakuje krążek do bramki Hrubeca z najbliższej odległości!

43:28
    Przekroczył przepisy Jiří Polanský (TRI), dwie minuty kary dla zawodnika gospodarzy.

42:18
    Mamy wyrównanie już na początku trzeciej tercji! Potężne uderzenie z dystansu MICHALA VONDRKA, nie miał nic do powiedzenia Hrubec!

40:55
    Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Novotnego.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Świetna gra gospodarzy przyniosła drużynie z Trzynieca trzy bramki w przeciągu trzech minut. Zniżkę formy można dostrzec w poczynaniach gości. Z niecierpliwością czekamy na początek kwarty ostatniej, która rozpocznie się o 19.14!

40:00
    Druga tercja skończona.

39:44
    Z dystansu Klepis, ale chwyta gumę Novotny.

38:37
    Fauluje Polanskiego Juraj Mikuš (SPA), dwie minuty kary dla gracza Sparty Praga.

38:37
    Zmarnował świetną szansę Adamsky, nie utrzymał równowagi zawodnik gospodarzy.

38:15
    Uwolnienie, wznowimy grę pod bramką gości.

37:03
    Nie spuszczają z tonu gospodarze. Zamieszanie pod bramką Sparty, ostatecznie krążek chwyta Novotny.

35:31
    Jak natchnieni grają teraz gospodarze! Kolejna bramka dla Trzynieca. Tym razem jej autorem ERIK HRNA, który znakomicie odwrócił się w stronę bramki Novotnego i z bliskiej odległości strzelił nie do obrony!

35:06
    Wykorzystują przewagę gospodarze! Walkę o gumę przy bandzie wygrywa Adamsky, który podaje do JIRI POLANSKIEGO, ten mocnym uderzeniem z backhandu doprowadza do remisu!

Gromkie "jeszcze jeden" rozlega się na trybunach Werk Areny!

34:25
    Dwie minuty kary dla Vladimíra Emingera (SPA).

33:57
    Strzelają w końcu bramkę gospodarze! Znakomite podanie do JAKUBA KLEPISA, który w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem rywali zachował "zimną krew", minął zwodem Novotnego i wpakował krążek do pustej bramki!

32:40
    Będziemy mieli wznowienie pod bramką Novotnego. Przejęli inicjatywę w ostatnich minutach gospodarze, goście cofnęli się do głębokiej defensywy.

31:55
    Zmarnował świetną sytuację Kreps, który znalazł się sam przed bramką Novotnego, świetna interwencja bramkarza Sparty!

31:50
    Wznowienie pod bramką Novotnego wygrane przez zawodników gości.

31:02
    W pełnym składzie już gospodarze.

29:30
    Kolejna bójka na tafli. Zaostrzyła nam się gra z obu stron.

28:30
    "Zamek" przed bramką Hrubeca konstruują goście.

27:50
    Sparta już w komplecie, bez dwóch zawodników Trzyniec.

27:01
    Ostro potraktowany Polasek przez Jakuba Orsave (TRI), kolejna kara w tej tercji.

26:23
    Jeszcze jedna bójka na tafli. Štefan Ružička (TRI) nie "zrozumiał" się z Štefan Ružička (TRI), dwie minuty kary dla każdego.

25:43
    Chwyta krążek Hrubec. W bójkę z Tomášem Linhartem (TRI) wdał się Miroslav Forman (SPA), obaj zawodnicy odesłani na ławkę kar!

24:45
    Całym zespołem bronią się teraz hokeiści Ocelari Trzyniec, bardzo dobra gra od początku drugiej tercji gości ze stolicy Czech.

23:27
    Za wysoko podniósł kij Lukas Zejdl (TRI), dwie minuty spędzi na ławce kar zawodnik gospodarzy.

22:58
    Powalony na taflę Adamasky, sędziowie nie dopatrzyli się faulu zawodnika drużyny przyjezdnej.

21:30
    Dwie minuty na ławce kar spędzi strzelec pierwszej bramki dla Sparty, Jan Buchtele (SPA).

21:28
    Ofsajd zawodników z Pragi. Jak na razie powtarza nam się obraz gry z pierwszej tercji. Gospodarze dłużej utrzymują się przy krążku, ale to goście stwarzają sobie lepsze sytuacje na zdobycie kolejnych bramek.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji Sparta Praga prowadzi już 2:0! Druga odsłona tego meczu rozpocznie się o 18.14, zostańcie z nami!

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:04
    Świetny przechwyt Pribyla, guma do MIROSLAVA FORMANA, który celnym uderzeniem podwyższa prowadzenie Sparty!

18:40
    Novotny chwyta krążek po kolejnej próbie Adamskiego.

18:11
    Mocny strzał Adamskiego, ale broni świetnie broni Novotny.

17:40
    Na własnej połowie wymieniają podania gospodarze.

16:25
    Kara również dla zawodnika gości, ukarany Lukas Pech (SPA).

15:58
    Łapie krążek Hrubec.

14:44
    Dwie minuty kary dla Antonina Pechaneca (TRI).

14:30
    Kolejna szansa dla gości, minimalny spóźniony pod bramką rywali Piskacek.

13:20
    Chwyta krążek Novotny.

12:45
    Szansę na podwyższenie wyniku miał teraz Pribyl, ale jego strzał broni Hrubec.

11:40
    Mocne uderzenie z dystansu Ciencialy, minimalnie obok bramki drużyny przyjezdnej.

10:48
    Przekroczył przepisy pod bramką Novotnego Polansky.

10:11
    W głębokiej defensywie od kilku minut hokeiści z Trzynieca.

09:40
    Walczy o krążek pod bandą Forman.

08:38
    Zamieszanie pod bramką Novotnego, bliski wyrównania był Adamsky, ale ostatecznie krążek w posiadaniu gości.

07:58
    Gospodarze jak na razie nie umieją zagrozić bramce Novotnego.

07:15
    Ostra walka przy bandzie, upada na tafle Adamsky.

06:30
    Goście wymieniają podania na własnej połowie.

05:30
    Bardzo dobry początek w wykonaniu gości, jak szybko odpowiedzą gospodarze?

04:40
    W defensywie gospodarze.

04:12
    Mamy pierwszą bramkę! Ostre starcie przy bandzie wygrywa jeden z zawodników Sparty, wykłada on gumę na piąty metr od bramki Hrubeca do JANA BUCHTELE, a ten mocnym uderzeniem otwiera wynik meczu!

03:42
    Pod własną bramką utrzymują się przy krążku gospodarze.

03:02
    Trzeci ofsajd zawodników Ocelari Trzyniec.

02:35
    Zamieszanie pod bramką Hrubeca, w ostatniej chwili wybijają gumę gospodarze.

02:01
    W odpowiedzi hokeiści ze stolicy. Z backhandu próbował Forman, ale jego strzał niecelny.

01:36
    Wznowienie na połowie Sparty wygrywają goście.

01:35
    Krążek chwyta Novotny po uderzenie z dystansu Adamskiego.

01:08
    Pierwsza szansa dla Trzynieca na objęcie prowadzenia, fenomenalna interwencja Novotnego.

00:20
    "Zamek" na połowie gospodarzy budują goście.

00:01

Rozpoczęła się prezentacja obu drużyn!

HC Oceláři Trzyniec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Žejdl, Kreps, Orsava – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Pechanec, Matuš. Trenér: Jiří Kalous.

HC Sparta Praga: Novotný (Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Vondrka – Réway, Hlinka (A), Rolinek (C) – Forman, Přibyl, Buchtele – Sabolič, Cingel, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Sędziowie: Pavel Hodek, Robin Šír – Petr Blümel, Milan Kis.

Zapraszam na relację live z tego spotkania wyłącznie w portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 17, bądźcie z nami!

Trzyniec wygrał rundę zasadniczą, Sparta zajęła w pierwszej fazie rozgrywek o Mistrzostwo Czech czwarte miejsce. W pierwszym meczu rozegranym w sobotnie popołudnie w Trzyniecu, gospodarze pewnie wygrali 6:2.

Sparta zmierzyła się w poprzedniej rundzie z HK Mountfield. Zespół ze stolicy Czech nie przegrał żadnego meczu i bardzo pewnie awansował do kolejnej rundy.

HC Ocelari Trzyniec
    Zespół z Trzynieca w ćwierćfinale z Mladą Bolesłav. W rywalizacji do czterech zwycięstw lepsi okazali się hokeiści HC Ocelari, którzy wygrali: 4:1.

W drugim meczu półfinałowym czeskiej ekstraklasy hokeja HC Ocelari Trzyniec podejmie przed własną publicznością HC Spartę Praga.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Piotr Swieczak

Składy i statystyki: 34. Klepis (Hrna, Linhart), 36. Polansky (Adamsky), 36. Hrna (Klepis), 58. Doudera (Ruzicka, Hrna), 76. Roth (Klepis) – 5. Buchtele (Pribyl, Forman), 20. Forman (Pribyl), 43. Vondrka (Pilar, Polasek), 45. Pilar (Hlinka)

Sędziowie: Pavel Hodek, Robin Šír – Petr Blümel, Milan Kis