5:1 (2:1)
Błękitni Stargard
Czwartek 09.04.2015, 20:45 • INEA Stadion, Poznań • Fortuna Puchar Polski

To tyle na dziś. Dziękujemy za uwagę. (23:19:14)

Należy pochwalić Błękitnych, którzy ambitnie walczyli do 29. minuty. Niestety czerwona kartka sprawiła, że kolejne minuty były dla gości bardzo ciężkie i kwestią czasu były kolejne bramki dla Lecha.

Sto dwadzieścia minut gry za nami. Lech wygrał z Błękitnymi 5-1 w rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Polski i 2 maja zmierzy się z Legią Warszawa na Stadionie Narodowym.

120

120
    Ofensywnie włączył się do akcji Douglas, starał się podać wzdłuż pola karnego, ale zdążył z interwencją obrońca gości.

117
    Klepią sobie gospodarze i przesadnie nie forsują już tempa. Rywal nie jest w stanie im zagrozić.

115
    Inczewski za mocno podawał w stronę Wiśniewskiego i Błękitni po raz kolejny bardzo łatwo stracili piłkę.

113
    To nie jest dzień Jevticia. Próba technicznego strzału zza pola karnego, ale zabrakło bardzo dużo, by pokonać Ufnala.

111
    Ponownie w narożniku Douglas. Nie liczymy rzutów rożnych, ale tych było już dziś przynajmniej dwadzieścia.

110
    Bezradni goście. Momentami przykro patrzeć, ale różnica klas jest widoczna. Samą ambicją meczu z klasowym rywalem się nie wygra.

109
    Dalej atakują podopieczni Macieja Skorży. Kolejny rzut rożny i Barry Douglas.
    KOWNACKI - 5:1

106
    Gol dla Lecha!
    Tutaj jest już po wszystkim. Kończy się przygoda Błękitnych z Pucharem Polski. DAWID KOWNACKI strzela swojego drugiego gola w dzisiejszym meczu, wykorzystując bardzo precyzyjne dośrodkowanie Formelli i błąd Ufnala, który nie potrzebnie wychodził do piłki.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Zmiana stron i za moment druga część dogrywki.

105
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

105
    Lech już spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Bardzo ciężkie zadanie przed Błękitnymi, którzy praktycznie od 46. minuty nie mają już na nic sił.

104
    Nic z tego nie wyszło. Piłka w rękach Gostomskiego.

Tomasz

Gole: 34. Arajuuri, 44. Formella, 74. Kownacki, 100. Hamalainen, 106. Kownacki – 19. Wojtasiak

Kartki:   6. Kownacki (LPO), 17. Keita (LPO), 60. Formella (LPO), 83. Jevtić (LPO) – 17. Kosakiewicz (BSS)   28. Kosakiewicz (BSS)

Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Pawłowski (55 Jevtić), Linetty (73 Ubiparip), Trałka, Hamalainen, Keita (27 Formella) – Kownacki

Zmiany: Kotorowski – Kadar, Ubiparip, Jevtić, Serafin, Luis Henriquez, Formella

Błękitni Stargard: Ufnal – Kosakiewicz, Liśkiewicz, Pustelnik, Wawszczyk – Fadecki (95 Inczewski), Poczobut, Wojtasiak (67 Wiśniewski), Flis, Gutowski – Gajda (32 Baranowski)

Zmiany: Budnik – Baranowski, Więcek, Fijałkowski, Zieliński, Inczewski, Wiśniewski

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin) – Piotr Sadczuk, Marcin Borkowski – Mateusz Złotnicki

Widownia: 18 461