Sevilla – Zenit 2:1 (koniec) | Club Brugge – Dnipro 0:0 (koniec) | Dynamo Kij. – Fiorentina 1:1 (koniec)
Wolfsburg – Napoli 1:4 (koniec)
Sevilla FC
2:1 (0:1)
FC Zenit Sankt Petersburg
Czwartek 16.04.2015, 21:05 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

W czwartek o 21.05 na murawę w pojedynku ćwierćfinałowym Ligi Europy Sevilla FC z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie zagra o awans do półfinału z Zenitem Sankt Petersburg.

Spotkanie to zapowiada się znakomicie, Sevilla mierzy od zwycięstwa do zwycięstwa, a eksperci mówią o tym, że to jeden z faworytów do wygrania tej edycji Ligi Europy. Zenit po tym jak odpadł z elitarnej Ligi Mistrzów, gra w kratkę, jednak Rosjanie są szalenie nieprzewidywalni.

Gospodarze z Andaluzji eliminowali kolejno Borussię Monchengladbach, 1:0 na własnym obiekcie z kolei 3:2 zwyciężyli na wyjeździe. Następnie zmierzyli się z rywalem ze swojego "podwórka" z Villareal. Żółte łodzie podwodne przegrały kolejno 3:1, a następnie 2:1. Niema więc żadnych wątpliwości, że szansę Hiszpanów w tej edycji są wysoko cenione.

Przyjezdni z dalekiej Rosji z łatwością zwyciężyli najpierw z PSV (1:0, 3:0), natomiast w kolejnej rundzie z trudem uporali się z Torino Kamila Glika, który sam w drugim spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, z kolei rewanż Zenit przegrał 0:1.
    Gospodarze w ostatnim treningu przed spotkaniem z Zenitem.
    Grzegorz Krychowiak z pełnym szacunkiem wypowiada się o swoim rywalu i twierdzi, że pierwszy pojedynek w dwumeczu będzie kluczowym.
    Relacja na żywo z tego spotkania na Lajfy.com! Który zespół będzie bliżej zdobycia tego trofeum!? Zapraszamy kilka minut po godzinie 20!

Poznaliśmy wyjściowe jedenastki, wraz z ławkami rezerwowych obu drużyn:

Sevilla FC: Rico – Coke, Pareja, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, Iborra – Vidal, Banega, Reyes – Gameiro.

Rezerwowi: Soria – Navarro, Figueiras, Bacca, Suárez, Vitolo, M'Bia.

FC Zenit Sankt Petersburg: Lodygin – Neto, Lombaerts, Garay, Anyukov – Javi García, Witsel – Shatov, Ryazantsev, Rodić – Rondón.

Rezerwowi: Malafeev – Mogilevets, Arshavin, Kerzhakov, Tymoshchuk, Khodzhaniyazov, Sheydaev.

Główny: Bas Nijhuis
    Asystenci: Rob van de Ven, Charles Schaap
    Techniczny: Bas van Dongen.
    Końcowe minuty rozgrzewki. Za dwadzieścia minut pierwszy gwizdek sędziego!

Bas Nijhuis wyprowadza obie jedenastki na murawę Ramón Sánchez Pizjuán. Za chwilę przywitanie obu ekip, a następnie pierwszy gwizdek sędziego.

1

2
    Pierwsza akcja Sevilli, dośrodkowanie z prawej strony, ale Łodygin pewnie chwycił futbolówkę.

3
    Faulowany Iborra. Pareja i Reyes przy piłce. Który z nich uderzy na bramkę Łodygina?

3
    Ten drugi oddał strzał w stronę bramki Zenita. Piłka o dobry metr powędrowała nad poprzeczką.

4
    Kibice Sevilli gwiżdżą za każdym razem, gdy przy piłce są zawodnicy klubu z Rosji.

6
    André Villas-Boas od początku meczu wyraźnie wskazuje zawodnikom, jak mają ustawić się na boisku.

7
    Dośrodkowanie Banegi w kierunku Gameiro, ten w momencie zagrania futbolówki był na minimalnym spalonym, stąd decyzja sędziego o przerwaniu gry i przyznaniu rzutu wolnego gościom.

8
    Od początku meczu w obu drużynach panuje wyraźny chaos. Zawodnicy popełniają sporo niepotrzebnych strat w okolicach środka pola.

9
    Anyukov interweniuje blisko własnego pola karnego, rzut rożny dla ekipy z Hiszpanii.

10
    Vidal wstrzela piłkę po ziemi, w polu karnym obecny był Gameiro. Francuz miał dość trudną pozycję do strzału. Mimo to, napastnik Sevilli ponownie złapany w pułapkę ofsajdową.

11
    Walka o górną piłkę, Vidal ucierpiał w starciu z Garcią. Zawodnik gospodarzy po kilku sekundach podniósł się z murawy.

12
    Reyes umiejętnie popychany przez Witsela. Pomocnik Sevilli potraktował rywala łokciem, po tym, jak stracił futbolówkę.

13
    Hiszpański zespół od początku jest ekipą aktywniejszą, ma większe posiadanie piłki. Wciąż jednak czekamy na celny strzał któreś z drużyn.

15
    Mocne wstrzelenie piłki z lewej strony, Shatov przyjmuje futbolówkę i uderza po ziemi! Na raty łapie Rico!

16
    Dośrodkowanie Banegi z rzutu rożnego, po kilku sekundach na spalonym złapany Krychowiak, który próbował dogrywać piętką.

17
    Koke wbija futbolówkę po ziemi, z prawej strony. Jeden z defensorów oddala zagrożenie, wybijając ją na aut.

19
    Świetna centra Rodicia! Rondón miał piłkę na głowie, jednak futbolówka powędrowała obok prawego słupka!

20
    Banega ponownie z rzutu rożnego. Po chwili defensorzy Zenita popisali się kolejną dobrą interwencją.

22
    Banega odebrał piłkę w środkowej strefie boiska, podał na prawą stronę w kierunku Gameiro, a ten popisał się nieudanym zagraniem w obręb szesnastki.

23
    Koke dośrodkowuje już zza linii bocznej. Od autu drużyna Zenita.

25
    Okres gry, w którym przewagę optyczną ma drużyna z Rosji. Sporo podań, ale nie przynosząca żadnych korzyści.

26
    Ofensywne wejście Vidala prawą stroną, podanie na jedenasty metr, tam był Coke, który próbował uderzać lewą nogą. W decydującym momencie został zablokowany.

28
    Vidal odgrywa przed pole karne, wybiegający z własnej szesnastki Neto oddala zagrożenie.

29
    Gol dla Zenitu!
    Kibice Sevilli zszokowani! Zenit obejmuje prowadzenie! ALEXANDER RYAZANTSEV oddał strzał lewą nogą, Rico odbił futbolówkę przed siebie, ale we właściwym miejscu był pomocnik gości, który uderzył precyzyjnie! W tej sytuacji zawiedli defensorzy Sevilli.
    RYAZANTSEV - 0:1

31
    Korner dla ekipy hiszpańskiej, po chwili kontra Zenita, ale na spalonym był Rondon.

32
    Tak naprawdę było czuć trafienie dla drużyny z Petersburga. Sevilla miała mało szans na zdobycie bramki, z kolei Zenit za trzecim razem trafił do siatki Rico.

33
    Niezła akcja Sevilli. Gameiro miał piłkę na dwudziestym metrze, jednak przesadził z siłą uderzenia.

35
    Reyes nie zrozumiał intencji kolegi z zespołu, w efekcie czego stracił futbolówkę na rzecz Ryazantseva.

37
    Dośrodkowanie z lewej strony, Iborra uderza z dziewięciu metrów, piłka po rykoszecie wędruje nad bramką. Korner.

38
    Vidal wstrzela futbolówkę z prawej strony, na bliższym słupku był Coke, który oddał strzał, ale na linii uderzenia stał rywal. Korner.

39
    Sędzia bramkowy uznał, że Gameiro popychał Rodicia. Kibice nie zgadzają się z tą decyzją, stąd ogromne gwizdy.

40
    Javi Garcia fauluje Iborrę, rzut wolny dla Sevilli.

41
    Iborra zauważył Coke na prawej stronie, ponownie uniesiona chorągiewka przez sędziego bocznego.

42
    Ryazantsev powstrzymany przez Pareję na lewej stronie. Świetna interwencja argentyńskiego defensora.

44
    Banega dwukrotnie zwlekał ze strzałem, w efekcie stracił futbolówkę. Przy linii bocznej widzimy, że M'Bia i Suarez coraz mocniej się rozgrzewają. Być może będziemy świadkami zmian zaraz po wznowieniu drugiej połowy.

45
    Sędzia dorzucił dodatkowe sześćdziesiąt sekund do pierwszej części meczu.

45+1
    Dwa rzuty rożnego z rzędu dla ekipy miejscowej, ale oba nie przyniosły zamierzonego efektu.

45+1

Podopieczni Unai Emery'ego nie mają pomysłu, jak zagrozić bramce Łodygina. Mało pracy w pierwszej połowie miał ten golkiper. Zenit gra lepiej i zasłużenie prowadzi 1:0 do przerwy za sprawą trafienia Ryazantseva. Wracamy za kwadrans!

Za kilkadziesiąt sekund obie drużyny powinny powrócić na murawę, by walczyć w drugiej połowie.

Szykowana jest zapowiadana wcześniej zmiana. M'Bia będzie grać od samego początku drugiej połowy.

Również Suarez wejdzie na murawę.

46

46
    Suárez w miejsce Coke, zaś M'Bia zmienia Iborrę. Pytanie tylko – czy to coś zmieni?

47
    Banega zagrywa piłkę w kierunku Suareza, Lombaerts okazał się szybszy.

48
    Łodygin wychodzi na własne przedpole i ubiega Banegę.

49
    Vidal postraszył na prawej stronie, jednak dośrodkował zbyt głęboko. Łodygin ponownie pewnie chwyta futbolówkę.

50
    Błąd Lombaertsa blisko własnej szesnastki. Korner dla Sevilli.

51
    Witsel wykorzystał swoje warunki fizyczne i przepchnął Vidala. Piłka po stronie Zenita.

52
    Trémoulinas zatrzymany w nieprzepisowy sposób przez Neto. Defensor gospodarzy domagał się kartki dla rywala, ale bez skutku.

52
    Trémoulinas dorzuca z lewej strony, we własnej szesnastce interweniuje Garay. Rzut rożny dla ekipy z Hiszpanii.

53
    Wrzutka z lewego narożnika, Lombaerts podaje głową do Shatova, a ten wybija piłkę na połowę rywala.

53
    Vidal świetnie wpada z futbolówką w pole karne, dogranie na piąty metr, tam jednak nikt nie zamykał tej dobrej akcji!

54
    Witsel popycha Banegę na dwudziestym piątym metrze od własnej bramki. Szybko wznowiony rzut wolny, dośrodkowanie, ale piłka jest w rękach bramkarza.

55
    Piłka przejęta w okolicach środka boiska, dośrodkowanie Reyesa w kierunku Gameiro, ponownie zbyt głębokie. Łodygin chwyta futbolówkę.

56
    Kolejni zawodnicy z Sevilli ruszyli do rozgrzewki. Tymczasem rosyjska drużyna ma pierwszą szansę z rzutu rożnego w tym meczu.

57
    Zenit nie miał w pierwszej połowie żadnego rzutu rożnego, tak w okresie dwóch minut rosyjska drużyna wywalczyła trzy kornery.

58
    Po chwili Ryazantsev pokusił się o drugą bramkę, tym razem posłał futbolówkę nad poprzeczką.

59
    Czas płynie dość szybko, a Sevilla wciąż czeka na okazje strzeleckie. Zmiany przeprowadzone w przerwie meczu jak dotąd nic nie zmieniły w grze hiszpańskiego zespołu.

60
    Sevilla chce jak najszybciej odebrać piłkę rywalom, stąd pressing już na połowie Zenita.

60
    Banega podał do Gameiro, ten jednak nie ruszył do piłki, bowiem wiedział, że sędzia boczny podniesie chorągiewkę.

61
    Rico! Sporo szczęścia po stronie Sevilli! Witsel uderzył mocno, w środek bramki, na nieszczęście gości w to miejsce, w którym stał bramkarz hiszpańskiej ekipy!

62
    Suarez do Vidala, ten podał po ziemi w kierunku Gameiro. Stoper Zenita – Garay był w odpowiednim miejscu, by wybić futbolówkę na rzut rożny.

63
    Unai Emery stracił cierpliwość do francuskiego napastnika. W jego miejsce na murawie pojawił się Carlos Bacca.

65
    Zmiana także w ekipie z Petersburga. W miejsce Rodicia na boisku zameldował się Mogilevets.

66
    Jedno już wiemy – Grzegorz Krychowiak zaliczy spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

67
    Krótko wznowiony rzut rożny. Wstrzelenie futbolówki w pole karne, a tam Banega faulował Łodygina.

68
    Javi Garcia utrudniał życie Reyesowi jak tylko można. Między innymi przerwał kontrę Sevilli, stąd upomniany został zawodnik Zenita.

69
    Dośrodkowanie Banegi spod linii końcowej boiska, uderzenie głową Kolodziejczaka, piłka nieznacznie mija bramkę Łodygina!

70
    Po chwili dośrodkowanie Banegi z prawej strony, w decydującym momencie M'Bia nie trafia w futbolówkę na piątym metrze! Cóż za kiks!

71
    Akcja przeniosła się na drugą stronę boiska, dośrodkowanie Trémoulinasa, jednak defensor wybija futbolówkę poza obręb boiska. Korner.

72
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Sevilli. Co ciekawe – tym razem wykonawcą będzie Trémoulinas.

73
    Gol dla Sevilli!
    I mamy trafienie wyrównujące! Pierwszy celny strzał Sevilli i gol! Dośrodkowanie Vidala spod linii końcowej boiska, a rezerwowy CARLOS BACCA z najbliższej odległości głową trafia do siatki! Łodygin bez szans.
    BACCA - 1:1

74
    Sevilla złapała wiatr w żagle i chce pójść za ciosem! Zapowiada się emocjonujący, ostatni kwadrans meczu!

75
    Wcześniej jednak zmiana w ekipie gości. Khodzhaniyazov zmienił Shatova.

76
    Rezerwowy Sevilli – Suárez ogląda kartonik koloru żółtego za faul na Ryazantsevie.

77
    Vidal blisko pola karnego, dobry wślizg rywala i mamy korner dla gospodarzy.

78
    Grzegorz Krychowiak uderza przewrotką na bramkę Łodygina, piłka na górnej siatce! Należy pochwalić Polaka za decyzję o tym strzale.

79
    Zamieszanie pod bramką Łodygina, Bacca nie zdołał odwrócić się z piłką, ale mimo to zdołał wywalczyć korner.

80
    Płaskie dośrodkowanie Banegi, kontra Zenita, Vidal fauluje Khodzhaniyazova daleko od własnej bramki.

81
    Rondon osamotniony w szesnastce gospodarzy, mimo to wywalczył korner dla swojej ekipy.

82
    Garay długo wznawiał grę z rzutu rożnego, w efekcie został ukarany żółtym kartonikiem.

83
    Ryazantsev otrzymuje kartkę. To oznacza, że nie zagra w meczu rewanżowym razem z Garayem.

83
    Ryazantsev powolnie opuszczał plac gry, dlatego też został ukarany kartką. W jego miejsce doświadczony Tymoshchuk.

84
    Zbyt lekkie wstrzelenie piłki z rzutu wolnego przez Banegę.

86
    Suarez zdecydował się na strzał z dwudziestu metrów, piłka odbija się od jednego z rywali i opuszcza plac gry. Korner.

87
    M'Bia niepotrzebnie symulował w polu karnym, ma szczęście, że nie obejrzał kartki za niesportowe zachowanie.

88
    Zablokowane dośrodkowanie Vidala. Rzut rożny.

89
    Ogromne zamieszanie pod bramką Łodygina! M'Bia wystawia piłkę przed pole karne, tam był DENIS SUAREZ, który popisuje się znakomitym strzałem! Łodygin próbował interweniować, ale nie sięgnął futbolówki! Sevilla wychodzi na prowadzenie!
    SUÁREZ - 2:1

90
    Unai Emery ma nosa do tego, kogo wprowadzić na boisko! Suarez i Bacca popisali się trafieniami, a inny rezerwowy – M'Bia dorzucił asystę!

90
    Sędzia postanowił dorzucić dodatkowe cztery minuty do regulaminowego czasu gry!

90+1
    Suarez niepotrzebnie wdał się w drybling w okolicach pola karnego, łatwa strata strzelca drugiej bramki dla gospodarzy.

90+2
    Neto powstrzymał Baccę blisko bocznej strefy pola karnego. Od autu wznowili gospodarze, a po chwili Portugalczyk fauluje rezerwowego Sevilli.

90+4
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka wybita przed pole karne, tam był Denis Suarez, który huknął wysoko nad bramką.

90+5
    Ostatnia akcja meczu. Krychowiak nie miał zbyt wiele do stracenia i pokusił się o mocny strzał z czterdziestu metrów. Futbolówka poleciała obok prawego słupka.

90+5

Pan Bas Nijhuis zagwizdał po raz ostatni w tym spotkaniu. Sevilla wygrywa 2:1, mimo tego, że do przerwy przegrywała. Zmiany przeprowadzone przez trenera wniosły naprawdę bardzo wiele. Rezerwowi hiszpańskiego klubu dwukrotnie trafiali do siatki rywala. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne emocje w Lajfy.com!
    To był jedyny moment w spotkaniu, kiedy zadowoleni byli piłkarze André Villasa-Boasa:

Sporą ciekawostką jest to, że Sevilla miała aż dwadzieścia dwa rzuty rożne. Łącznie obie drużyny miały dwadzieścia sześć kornerów. Robi wrażenie!

To na tyle z Estadio Ramón Sánchez Pizjuán! Komentował dla Państwa Tomek Kałka! Miłego wieczoru! (23:18:07)